Anotācija (ex-ante)

22-TA-1831: Rīkojuma projekts (Vispārīgais)
Anotācijas (ex-ante) nosaukums
Tiesību akta projekta "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Finansējums augstas gatavības projektiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai"" sākotnējās ietekmes (ex-ante) novērtējuma ziņojums (anotācija)
1. Tiesību akta projekta izstrādes nepieciešamība

1.1. Pamatojums

Izstrādes pamatojums
Ministrijas / iestādes iniciatīva
Apraksts
Projekts sagatavots, pamatojoties uz Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likuma 24. un 25.pantu, Ministru kabineta 2018.gada 17.jūlija noteikumu Nr.421 „Kārtība, kādā veic gadskārtējā valsts budžeta likumā noteiktās apropriācijas izmaiņas” 43.punktu un Ministru kabineta 2021.gada 14.decembra sēdes protokollēmuma  (prot. Nr.80 76. §) „Informatīvais ziņojums „Par finansējumu augstas gatavības kultūras infrastruktūras projektiem, kas saistīti ar Covid-19 krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu”” 4. un 4.3.punktu, lai nodrošinātu nepieciešamo finansējumu investīciju veikšanai kultūras infrastruktūrā Covid-19 krīzes seku pārvarēšanas un ekonomikas atlabšanas pasākumu ietvaros.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2021.gada 18.marta sēdes protokollēmumu (prot. Nr.28 42.§) „Informatīvais ziņojums „Par augstas gatavības projektiem, kas saistīti ar Covid-19 krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu”” (turpmāk – protokollēmums Nr.28) ir atbalstīta papildu finansējuma piešķiršana ar Covid-19 krīzes seku pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu saistītu augstas gatavības projektu īstenošanai 2021. un 2022.gadā sadalījumā pa ministrijām atbilstoši informatīvā ziņojuma „Par augstas gatavības projektiem, kas saistīti ar Covid-19 krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu” (turpmāk – informatīvais ziņojums) tabulai Nr.1 „Ministriju iesniegtā informācija par nepieciešamo finansējumu augstas gatavības projektiem, kas saistīti ar Covid-19 krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu” (turpmāk – tabula Nr.1). Atbilstoši informatīvā ziņojuma tabulā Nr.1 norādītajai informācijai Kultūras ministrija 2021.gadā un 2022.gadā pieprasījusi līdzekļus 22 467 737 euro apmērā kultūrizglītības iestādēm, profesionālās mākslas iestādēm un mantojuma iestādēm. Saskaņā ar protokollēmuma Nr.28 4.punktu tiek atbalstīti investīciju projekti atbilstoši Likumā par budžetu un finanšu vadību noteiktajam, ka budžetu investīcijas ir budžetu izdevumi pamatkapitāla veidošanai, kuru rezultātā tiek radīts jauns pamatlīdzeklis, ieguldījuma īpašums vai nemateriālais ieguldījums vai kuri uzlabo attiecīgā pamatlīdzekļa, ieguldījuma īpašuma vai nemateriālā ieguldījuma stāvokli (aktīva pārbūve, restaurācija vai atjaunošana) tā lietderīgās lietošanas laikā vai būtiski maina esošā aktīva īpašības, salīdzinot ar tā iepriekšējiem rādītājiem, kā arī atbalstāmi izdevumi par pakalpojumiem, ja tie nepieciešami projektu vadības nodrošināšanai.
                                                                                
Vienlaikus protokollēmuma Nr.28 6.punkts nosaka, ka tiek atbalstīti ar Covid-19 krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu saistīti augstas gatavības projekti, kuri ir vienreizēji, terminēti, to īstenošana tiek uzsākta 2021.gadā un tie ir pilnībā īstenojami līdz 2022.gada beigām, sasniedzot mērķi, ievērojot informatīvā ziņojuma tabulā Nr.1 noteikto maksimālo finansējuma kopējo apmēru un sadalījumā pa gadiem, nerada vajadzību pēc papildus līdzekļiem turpmākajos gados un ministrijām jānodrošina minēto nosacījumu izpilde.

2021.gada decembrī Kultūras ministrija sagatavoja un iesniedza izskatīšanai 2021.gada 14.decembra Ministru kabineta sēdē informatīvo ziņojumu „Par finansējumu augstas gatavības kultūras infrastruktūras projektiem, kas saistīti ar Covid-19 krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu” kas sagatavots, lai informētu par Kultūras ministrijai piešķirtā finansējuma izlietojumu 2021.gadā. Ņemot vērā, ka radās problēmas iepirkumu veikšanas procesā augstas gatavības projektos profesionālās izglītības kompetences centram „Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola”, profesionālās izglītības kompetences centram „Nacionālā Mākslu vidusskola” un profesionālās izglītības kompetences centram „Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola” un Latvijas Mākslas akadēmijai prototipēšanas darbnīcu „Riga Makerspace” aprīkojuma iegādei Aristida Briāna ielā 13, Rīgā, iepirkumi netika pabeigti Covid-19 ziņojumā noteiktajā laikā. Tomēr, lai minētajos augstas gatavības projektos sasniegtu pilnu pabeigtību un atbilstošu ēku funkcionalitāti, iepriekš plānotais neapgūtais finansējums 2021.gadā ir nepieciešams 2022.gadā.

Lai risinātu radušos situāciju un sasniegtu iepriekš minēto augstas gatavības projektu pilnu pabeigtību, Kultūras ministrija ierosināja 2021.gadā nepieprasīto finansējumu 991 151 euro apmērā piešķirt 2022.gadā no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” atbilstoši Covid-19 ziņojuma Tabulā Nr.1 plānotajam finansējumam papildus plānotajam 2022.gada 12 276 194 euro finansējumam, no kura 10 673 414 euro Kultūras ministrija jau bija pieprasījusi, bet par 1 602 780 euro vēl nebija iesniegusi pieprasījumus, jo augstas gatavības projektos vēl nebija noslēgušās iepirkumu  procedūras. Pieprasītā finansējuma apjoms atbilst īstenojamo projektu provizorisko izmaksu aprēķiniem.

Ministru kabineta 2021.gada 14.decembra sēdes protokollēmuma  (prot. Nr.80 76. §) „Informatīvais ziņojums „Par finansējumu augstas gatavības kultūras infrastruktūras projektiem, kas saistīti ar Covid-19 krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu”” 4. un 4.3.punktā norādīts nepieciešamais finansējuma apjoms valsts akciju sabiedrībai „Valsts nekustamie īpašumi” profesionālās izglītības kompetences centra „Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola” un Latvijas Mākslas akadēmijas augstas gatavības projektam prototipēšanas darbnīcu „Riga Makerspace” aprīkojuma iegādei, lai nodrošinātu nepieciešamo finansējumu investīciju veikšanai kultūras infrastruktūrā Covid-19 krīzes seku pārvarēšanas un ekonomikas atlabšanas pasākumu ietvaros.

Valsts akciju sabiedrība „Valsts nekustamie īpašumi” 2021.gada 2.novembrī projekta „Prototipēšanas darbnīcas „Riga Makerspace” izveide nekustamajā īpašumā A.Briāna ielā 13, Rīgā” Nr.5.6.1.0/17/I/004 (turpmāk – Revitalizācijas projekts) ietvaros atkārtoti izsludināja atklātu konkursu būvdarbiem „Par būvdarbu veikšanu būvprojekta „Ēkas pārbūve prototipēšanas darbnīcas „RIGA MAKERSPACE” izveidei A.Briāna ielā 13, Rīgā” īstenošanai” (identifikācijas Nr.VNĪ 2021/7/2-8/AK-78). Piedāvājumi 2021.gada 22.decembrī tika saņemti no deviņiem pretendentiem, attiecīgi no tiem piecos piedāvājumos konstatēts būvniecības izmaksu pārsniegums attiecībā pret Revitalizācijas projektā plānotajām būvniecības izmaksām.

Pēc piedāvājumu iesniegšanas 2021.gada 22.decembrī būvniecības izmaksas ir būtiski ietekmējusi ģeopolitiskā situācija pasaulē (Krievijas karš ar Ukrainu) un ar šo situāciju saistītās sankcijas un apstākļi, kas nav bijuši saprātīgi paredzami Revitalizācijas projekta plānošanas stadijās un brīdī, kad tika rīkota attiecīgā iepirkuma procedūra. Kopumā šie ārējie apstākļi ir negatīvi ietekmējuši būvizstrādājumu ražošanas jaudas un piegādes ķēžu funkcionēšanu, radījuši atsevišķu izejvielu un būvizstrādājumu cenu kāpumu, energoresursu cenu kāpumu, atsevišķu būvizstrādājumu nepieejamību, kā arī darbaspēka trūkumu.

Izmaksu pieauguma tempa kāpums ir izteikti novērojams 2021.gada II, III un IV ceturksnī, kad būvniecības kopējo izmaksu indekss nedzīvojamām ēkām sasniedza attiecīgi 122.7., 129.1 un 132.3. (2015=100). Arī 2022.gada I ceturkšņa dati liecina par būvniecības izmaksu pieauguma kāpuma turpināšanos – Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā statistika par būvniecības kopējo izmaksu indeksu nedzīvojamām ēkām liecina, ka konkrētais indekss ir sasniedzis jau 139.3.

Balstoties uz līdz šim novēroto būvniecības izmaksu indeksa pieauguma apmēru no 2021.gada II ceturkšņa līdz 2022.gada I ceturksnim (indeksa pieaugums no 122.71 uz 139.3), secināms, ka izmaksu vidējais pieauguma temps katru ceturksni ir bijis 4.3%. Pieņemot, ka šāds izmaksu pieauguma temps saglabājas visu 2022.gadu, ir iespējams prognozēt, ka šī indeksa vērtība 2022.gada II, III un IV ceturksnī būs attiecīgi 145.3, 151.1 un 158.1.

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju pasaulē un sankciju ietekmi uz būvniecības nozari, iepriekš plānotais finansējums Revitalizācijas projekta aprīkojuma iegādei novirzāms būvdarbu izmaksu sadārdzinājuma segšanai, lai sasniegtu ēkas pilnu pabeigtību.Kultūras ministrija kā prioritāru ir izvirzījusi mērķi Revitalizācijas un Energoefektivitātes projektu īstenošanu un prototipēšanas darbnīcu „Riga Makerspace”  ēkas būvdarbu pabeigšanu. Neskatoties uz to, ka aprīkojuma iegāde ir būtiska mērķa sasniegšanai, ja netiks pabeigti būvdarbi ēkā, tad Skolai un Akadēmijai nebūs, kur izvietot iegādāto aprīkojumu mācību procesa nodrošināšanai. Līdz ar iepriekš norādīto, primāri ir pabeigt ēkas būvdarbus un pēc tam, pieejamā finansējuma ietvaros pakāpeniski prototipēšanas darbnīcu „Riga Makerspace”  nodrošināt ar nepieciešamo aprīkojumu. Mācību process skolā sākotnēji tiks nodrošināts, izmantojot jau Skolas un Akadēmijas rīcībā esošos resursus – aprīkojumu un iekārtas.

Lai nodrošinātu Revitalizācijas projekta sekmīgu ieviešanu, Kultūras ministrija ierosina profesionālās izglītības kompetences centram „Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola” un Latvijas Mākslas akadēmijai prototipēšanas darbnīcu „Riga Makerspace” aprīkojuma iegādei Aristida Briāna ielā 13, Rīgā paredzēto finansējumu aprīkojuma iegādei 700 000 euro apmērā novirzīt Revitalizācijas projekta būvniecības un to izmaksu pieauguma segšanai.

1.2. Mērķis

Mērķa apraksts
Kultūras ministrija, ņemot vērā iepriekš minētos nosacījumus, ir apkopojusi informāciju par augstas gatavības projektiem, kas saistīti ar Covid-19 krīzes seku pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu, un šo pasākumu ietvaros paredzēts veikt investīcijas 700 000 euro Revitalizācijas projekta būvniecības un to izmaksu pieauguma segšanai.
Spēkā stāšanās termiņš
Vispārējā kārtība

1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi

Pašreizējā situācija
Nekustamais īpašums Aristida Briāna ielā 13, Rīgā, kadastra numurs 0100 024 0098, atrodas Finanšu ministrijas valdījumā un valsts akciju sabiedrības „Valsts nekustamie īpašumi” pārvaldīšanā. Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 5.6.1.specifiskā atbalsta mērķa „Veicināt Rīgas pilsētas revitalizāciju, nodrošinot teritorijas efektīvu sociālekonomisko izmantošanu” ietvaros tiek īstenots Revitalizācijas projekts. Revitalizācijas projekta mērķis ir izveidot Skolas un Akadēmijas izglītības programmu prototipu prasībām atbilstošas darbnīcas un Mūžizglītības prototipēšanas pakalpojumu centru, tai skaitā veicot degradētās teritorijas un uz tās esošās apbūves sakārtošanu.

Revitalizācijas projekta īstenošanai starp valsts akciju sabiedrību „Valsts nekustamie īpašumi” un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru 2018.gada 27.jūlijā noslēgts līgums (ar 2020.gada 11.decembra grozījumiem) par kopējo summu 5 907 825 euro (tai skaitā 5 021 651 euro Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums un 886 174 euro valsts budžeta finansējums).

Paralēli Revitalizācijas projektam tiek īstenots darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 4.2.1.specifiskā atbalsta mērķa „Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts un dzīvojamās ēkās” 4.2.1.2.pasākuma „Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās” 1.kārtas projekts „Energoefektivitātes paaugstināšana ēkā A.Briāna ielā 13, Rīgā” Nr.4.2.1.2/18/I/055 (turpmāk – Energoefektivitātes projekts). Energoefektivitātes projekta ietvaros ir paredzēta vecās tehnikuma ēkas (ēkas kadastra apzīmējums 0100 024 0098 001) nosiltināšana.
Energoefektivitātes projekta īstenošanai starp valsts akciju sabiedrību „Valsts nekustamie īpašumi” un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru 2019.gada 10.decembrī  noslēgts līgums par kopējo summu 506 925 euro (tai skaitā 430 886 euro Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums un 76 039 euro valsts budžeta finansējums).
2022.gada 24.maijā VNĪ sagatavojusi finansēšanas līguma grozījumus, lai precizētu attiecināmā finansējuma summu, kura norādīta finansēšanas līguma grozījumos Nr.1. - 608 309,96 euro precizēšanu uz 506 966,50 euro, lai izpildītu CFLA Projekta iesnieguma veidlapas vērtēšanas kritērija atbilstību aprēķina sadaļas “3.Kvalitātes kritēriji” 1.punktam.
2022.gada 24.maijā CFLA e-pastā nosūtīts pieprasījums apstiprināt finansēšanas līguma summas attiecināmo izmaksu apjomu uz 506 966,50 euro, lai izpildītu CFLA Projekta iesnieguma veidlapas vērtēšanas kritērija atbilstību aprēķina sadaļas “3.Kvalitātes kritēriji” 1.punktam, bet joprojām CFLA šo pieprasījumu izskata savā pusē.
Lai sasaistītu informāciju precizēts anotācijas pielikumā Nr.1 norādītais, ka šī līguma summa ir 506 925 euro.
Pēc precizējumiem anotācijas 1.3.punktā precizēts būvdarbu veikšanai pieejamais finansējums no 9 013 584,16 euro uz 8 947 551,94 euro (būvdarbu izmaksām pieejamais finansējums pēc grozījumiem Energoefektivitātes projektā).

Abu minēto Eiropas Savienības fondu projektu īstenošanas termiņš ir 2023.gada 31.decembris, bet finansējums, kas tiks piešķirts no valsts budžeta resora „74. Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums” valsts budžeta programmas 13.00.00 „Finansējums augstas gatavības projektiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai” tiks izmantots 2022.gadā veicamo būvdarbu izmaksu segšanai.

Revitalizācijas projekta un energoefektivitātes projekta realizācijai starp valsts akciju sabiedrību „Valsts nekustamie īpašumi” un Kultūras ministriju 2021.gada 25.augustā parakstīts līgums par valsts budžeta finansējuma izlietojumu, piešķirot Revitalizācijas projekta un Energoefektivitātes projekta realizācijai 1 197 551 euro un 2022.gada 10.martā parakstīts līgums par valsts budžeta finansējuma izlietojumu, piešķirot Revitalizācijas projekta un Energoefektivitātes projekta realizācijai 263 082 euro.

2021.gadā veikts atkārtots būvdarbu iepirkums „Par būvdarbu veikšanu būvprojekta „Ēkas pārbūve prototipēšanas darbnīcas „Riga Makerspace” izveidei A.Briāna ielā 13, Rīgā” īstenošanai”, iepirkuma identifikācijas Nr.VNĪ VNĪ 2021/7/2-8/AK-78, kura veikšanas laikā konstatēts būvniecības izmaksu pārsniegums attiecībā pret plānotajām. Saskaņā ar 2022.gada 18.maija iepirkuma komisijas iepirkuma noslēguma ziņojumu par atbilstošāko izvēlēts piedāvājums ar kopējo būvniecības tāmi 9 422 763,05 euro.

Atbilstoši 2021.gada 4.novembrī izsludinātā atklāta konkursa „Par būvdarbu veikšanu būvprojekta „Ēkas pārbūve prototipēšanas darbnīcas „RIGA MAKERSPACE" izveidei A.Briāna ielā 13, Rīgā" īstenošanai" (ID Nr. VNĪ 2021/7/2-8/AK-78) 2021.gada 22.decembra iesniegto piedāvājumu atvēršanas rezultātiem plānots noslēgt pakalpojumu līgumu par būvniecības pamatdarbu realizāciju ar Pilnsabiedrību „P un S Būvniecība" par būvniecības pamatdarbu realizāciju 8 112 287,91 euro ar PVN apmērā un vienošanos pie līguma par būvniecības pamatdarbu realizāciju 700 000 euro apmērā, kas pamatojams ar būvniecības izmaksu pieauguma segšanu pilnvērtīgai būvniecības pamatdarbu īstenošanai, kā arī vienošanos par atsevišķo darbu realizāciju 835 264,03 euro ar PVN apmērā.

Šobrīd nepieciešamais finansējums pilna būvdarbu līguma noslēgšanai (pamatdarbu veikšanai, pieslēdzamo darbu veikšanai un būvniecības izmaksu pieauguma segšanai pilnvērtīgai būvniecības pamatdarbu īstenošanai) ir 9 647 551, 94 euro, no kuriem pamatlīgumam nepieciešamais finansējums ir 8 112 287,91 euro un ar vienošanos pieslēdzamajiem darbiem nepieciešamais finansējums ir 1 535 264,03 euro.
Ņemot vērā, ka tikai daļēji ir pieejams finansējums pieslēdzamajiem darbiem (835 264,03 euro), kas nepieciešams projekta īstenošanai, tad iztrūkstošais finansējums vienošanās noslēgšanai ir 700 000 euro, lai segtu būvdarbu izmaksu pieaugumu, kas tiek pieprasīts no „Finansējums augstas gatavības projektiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai”.

Ievērojot minēto, kā arī, lai nodrošinātu Revitalizācijas projekta un Energoefektivitātes projekta pabeigtību, sasniedzot gan iznākuma, gan rezultatīvos radītājus, no valsts budžeta programmas „Finansējums augstas gatavības projektiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai” 2022.gadā nepieciešams finansējums 700 000 euro ar PVN.
 
Problēmas un risinājumi
Problēmas apraksts
Izsludinātajā atklāta konkursa būvdarbiem „Par būvdarbu veikšanu būvprojekta „Ēkas pārbūve prototipēšanas darbnīcas „RIGA MAKERSPACE” izveidei A.Briāna ielā 13, Rīgā” īstenošanai” (identifikācijas Nr.VNĪ 2021/7/2-8/AK-78) saņemtajos piedāvājumos konstatēts būvniecības izmaksu pārsniegums attiecībā pret Revitalizācijas projekta un Energoefektivitātes projektā plānotajām būvniecības izmaksām. Saskaņā ar 2022.gada 18.maija iepirkuma komisijas iepirkuma noslēguma ziņojumu, par atbilstošāko izvēlēts piedāvājums ar kopējo būvniecības tāmi 9 422 763,05 euro. Ņemot vērā būvniecības piedāvājuma tāmi un izmaksu sadārdzinājumu veidojas nepieciešamā finansējuma iztrūkums 700 000 euro apjomā pret Revitalizācijas projekta un Energoefektivitātes projektā plānotajām būvniecības izmaksām. Šobrīd novērojams būvniecības izmaksu pieauguma tempa kāpums 2021.gada II, III un IV ceturksnī un 2022.gada I ceturksnī, kas rada papildus spriedzi būvdarbu izmaksu segšanā.
Risinājuma apraksts
Nepieciešams veikt infrastruktūras objekta A.Briāna ielā 13, Rīgā, pārbūvi un jaunbūvi prototipēšanas darbnīcu izveidei. Pārbūves ietvaros plānots veikt gan telpu atjaunošanu, gan iekšējo inženiertīklu pārbūvi. A.Briāna ielā 13, Rīgā tiks būvēta jaunbūve kā piebūve bijušajai Rīgas Vieglas rūpniecības tehnikuma ēkai nodrošinot modernas un konkurētspējīgas mācību telpas. Lai nodrošinātu būvdarbu veikšanu, ir īstenoti un pieņemti lēmumi iepirkumos un cenu aptaujās par būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību, būvprojekta ekspertīzi un būvdarbu veikšanu:
1) cenu aptauja, pamatojoties uz 2019.gada 1.aprīlī noslēgto vispārīgo vienošanos Nr.IZD/2019-VV/689 Iepirkuma priekšmeta II.daļai „Būvniecības ieceres dokumentācijas izstrāde un autoruzraudzība”;
2) atbilstoši Valsts akciju sabiedrības „Valsts nekustamie īpašumi”  veiktajam iepirkumam saskaņā ar atklātu konkursu: ,,Vispārīgā vienošanās par tehniskās apsekošanas, būvniecības ieceres dokumentācijas ekspertīzes un būves ekspertīzes veikšanu” (ID Nr.VNĪ/2018/7/2/AK-51) organizēta cenu aptauja būvprojekta ekspertīzes veikšanai, pamatojoties uz 2019.gada 6.februārī noslēgto vispārīgo vienošanos Nr.IZD/2019-VV/200 „Iepirkuma priekšmeta II.daļai „Būvniecības ieceres dokumentācijas ekspertīzes veikšana””,  būvprojektam, kurš izstrādāts atbilstoši Valsts akciju sabiedrības „Valsts nekustamie īpašumi” veiktā iepirkuma saskaņā ar atklātu konkursu: „Par kultūrvēsturiskās izpētes un kultūrvēsturiskās inventarizācijas veikšanu, būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi (un autoruzraudzību) un skiču, shēmu un projektēšanas uzdevumu izstrādi” (ID Nr.VNĪ/2018/7/2/AK-63) veiktās cenu aptaujas Nr.VNĪ/2022/CA-20 būvprojekta „Ēkas pārbūve prototipēšanas darbnīcas „Riga Makerspace” izveidei A.Briāna iela 13, Rīga” rezultātiem;
3) atklāts konkurss „Par būvdarbu veikšanu būvprojekta „Ēkas pārbūve prototipēšanas darbnīcas „RIGA MAKERSPACE” izveidei A.Briāna ielā 13, Rīgā” īstenošanai” (identifikācijas Nr.VNĪ 2021/7/2-8/AK-78) 2022.gada 18.maija Lēmumā par atbilstoši veikto cenu aptauju un iepirkumu rezultātiem, plānotās izmaksas infrastruktūras objekta A.Briāna ielā 13, Rīgā pārbūvei un jaunbūvei prototipēšanas darbnīcu izveide ir:
a) būvprojekta izstrāde 186 331,00  euro ar PVN;
b) būvdarbi 9 647 551,94 euro euro ar PVN;
c) autoruzraudzība 46 464,00 euro ar PVN;
d) būvprojekta ekspertīze 33 178,20 euro ar PVN.

Ņemot vērā minēto, no valsts budžeta programmas „Finansējums augstas gatavības projektiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai” nepieciešams finansējums 2022. gadā 700 000 euro apmērā, lai Covid-19 krīzes pārvarēšanas un ekonomikas atlabšanas ietvaros veiktu investīcijas kultūras infrastruktūrā un nodrošinātu augstas gatavības projektu īstenošanu 2022.gadā. 2022.gadam piešķirtais finansējums būvniecībā tiks apgūts līdz 2022.gada beigām, bet atlikušie būvdarbi un pilna Revitalizācijas projekta pabeigtība tiks sasniegta 2023.gada ietvaros.

Papildus jānorāda, ka finansējums profesionālās izglītības kompetences centram „Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola” un Latvijas Mākslas akadēmijai plānots vispārējās un augstākās izglītības sistēmas ietvaros, kas nav uzskatāma par saimniecisko darbību, un attiecīgi publisko līdzekļu piešķiršana nav kvalificējama kā komercdarbības atbalsta piešķiršana.
Vai ir izvērtēti alternatīvie risinājumi?
Vai ir izvērtēts prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem?

1.4. Izvērtējumi/pētījumi, kas pamato TA nepieciešamību

1.5. Pēcpārbaudes (ex-post) izvērtējums

Vai tiks veikts?

1.6. Cita informācija

-
2. Tiesību akta projekta ietekmējamās sabiedrības grupas, ietekme uz tautsaimniecības attīstību un administratīvo slogu
Vai projekts skar šo jomu?

2.1. Sabiedrības grupas, kuras tiesiskais regulējums ietekmē, vai varētu ietekmēt

Fiziskās personas
Juridiskās personas
Ietekmes apraksts
Profesionālās izglītības kompetences centrs „Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola” un Latvijas Mākslas akadēmija.

2.2. Tiesiskā regulējuma ietekme uz tautsaimniecību

Vai projekts skar šo jomu?

2.3. Administratīvo izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

2.4. Atbilstības izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?
3. Tiesību akta projekta ietekme uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem
Vai projekts skar šo jomu?
Rādītājs
2022
saskaņā ar valsts budžetu kārtējam gadam
izmaiņas kārtējā gadā, salīdzinot ar valsts budžetu kārtējam gadam
Turpmākie trīs gadi (euro)
2023
2024
2025
saskaņā ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
izmaiņas, salīdzinot ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
saskaņā ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
izmaiņas, salīdzinot ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
izmaiņas, salīdzinot ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
1
2
3
4
5
6
7
8
1. Budžeta ieņēmumi
0
0
0
0
0
0
0
1.1. valsts pamatbudžets, tai skaitā ieņēmumi no maksas pakalpojumiem un citi pašu ieņēmumi
0
0
0
0
0
0
0
1.2. valsts speciālais budžets
0
0
0
0
0
0
0
1.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
0
0
0
2. Budžeta izdevumi
0
700 000
0
0
0
0
0
2.1. valsts pamatbudžets
0
700 000
0
0
0
0
0
2.2. valsts speciālais budžets
0
0
0
0
0
0
0
2.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
0
0
0
3. Finansiālā ietekme
0
-700 000
0
0
0
0
0
3.1. valsts pamatbudžets
0
-700 000
0
0
0
0
0
3.2. speciālais budžets
0
0
0
0
0
0
0
3.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
0
0
0
4. Finanšu līdzekļi papildu izdevumu finansēšanai (kompensējošu izdevumu palielinājumu norāda ar "-" zīmi)
0
700 000
0
0
0
0
0
5. Precizēta finansiālā ietekme
0
0
0
0
5.1. valsts pamatbudžets
0
0
0
0
5.2. speciālais budžets
0
0
0
0
5.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
6. Detalizēts ieņēmumu un izdevumu aprēķins (ja nepieciešams, detalizētu ieņēmumu un izdevumu aprēķinu var pievienot anotācijas (ex-ante) pielikumā)
Infrastruktūras objekta A.Briāna ielā 13, Rīgā pārbūvei un jaunbūvei prototipēšanas darbnīcu izveidei 2022.gadā būvdarbiem nepieciešamo izmaksu segšanai 700 000 euro ar PVN.
Informācija par pieprasīto finansējumu norādīta Projekta sākotnējās ietekmes novērtējuma ziņojuma (anotācijas)  pielikumos:
1.pielikums
6.1. detalizēts ieņēmumu aprēķins
-
6.2. detalizēts izdevumu aprēķins
-
7. Amata vietu skaita izmaiņas (palielinājuma gadījumā: izvērsts pamatojums, izvērtējums par esošo resursu pārskatīšanas iespējām, t.sk. vakanto štata vietu, ilgstošo vakanču izmantošanu u.c.)
Projekts šo jomu neskar.
Cita informācija
Saskaņā ar protokollēmumu papildus nepieciešamais finansējums tiks piešķirts no valsts budžeta programmas „Finansējums augstas gatavības projektiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai” un apgūts 2022.gadā.
-
5. Tiesību akta projekta atbilstība Latvijas Republikas starptautiskajām saistībām
Vai projekts skar šo jomu?

5.3. Cita informācija

Apraksts
-

6.1. Projekta izstrādē iesaistītās institūcijas

Valsts un pašvaldību institūcijas
Nevalstiskās organizācijas
Cits
Kultūras ministrija, profesionālās izglītības kompetences centrs „Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola”, Latvijas Mākslas akadēmija

6.2. Sabiedrības līdzdalības organizēšanas veidi

6.3. Sabiedrības līdzdalības rezultāti

-

6.4. Cita informācija

-
7. Tiesību akta projekta izpildes nodrošināšana un tās ietekme uz institūcijām
Vai projekts skar šo jomu?

7.5. Cita informācija

-
8. Horizontālās ietekmes

8.1.1. uz publisku pakalpojumu attīstību

Vai projekts skar šo jomu?
Apraksts
-

8.1.2. uz valsts un pašvaldību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.3. uz informācijas sabiedrības politikas īstenošanu

Vai projekts skar šo jomu?
Apraksts
-

8.1.4. uz Nacionālā attīstības plāna rādītājiem

Vai projekts skar šo jomu?
Apraksts
-

8.1.5. uz teritoriju attīstību

Vai projekts skar šo jomu?
Apraksts
-

8.1.6. uz vidi

Vai projekts skar šo jomu?
-

8.1.7. uz klimatneitralitāti

Vai projekts skar šo jomu?
Apraksts
-

8.1.8. uz iedzīvotāju sociālo situāciju

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.9. uz personu ar invaliditāti vienlīdzīgām iespējām un tiesībām

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.10. uz dzimumu līdztiesību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.11. uz veselību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.12. uz cilvēktiesībām, demokrātiskām vērtībām un pilsoniskās sabiedrības attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.13. uz datu aizsardzību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.14. uz diasporu

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.15. uz profesiju reglamentāciju

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.16. uz bērna labākajām interesēm

Vai projekts skar šo jomu?

8.2. Cita informācija

-
Pielikumi
Pielikums
Nosaukums
projekta budžets