Anotācija (ex-ante)

PAZIŅOJUMS:
Nākamā kārtējā Valsts sekretāru sanāksme plānota š.g. 10.aprīlī
24-TA-554: Noteikumu projekts (Grozījumi)
Anotācijas (ex-ante) nosaukums
Tiesību akta projekta "Grozījumi Ministru kabineta 2011. gada 27. decembra noteikumos Nr. 1019 "Zemes kadastrālās uzmērīšanas noteikumi"" sākotnējās ietekmes (ex-ante) novērtējuma ziņojums (anotācija)
1. Tiesību akta projekta izstrādes nepieciešamība

1.1. Pamatojums

Izstrādes pamatojums
Tiesību akts / Ministru Prezidenta rezolūcija
Apraksts
Likums "Grozījumi Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā", kas pieņemts Saeimā 2024. gada 30. maijā un ar kuru izslēgts deleģējums Ministru kabinetam noteikt nekustamā īpašuma objekta apgrūtinājuma robežu iezīmēšanu un platības aprēķināšanu zemes kadastrālās uzmērīšanas dokumentos (likuma 22. panta 4. punkts).
Izstrādes pamatojums
Tiesību akts / Ministru Prezidenta rezolūcija
Apraksts
Informatīvais ziņojums “Par rīcības plānu administratīvā sloga mazināšanai nekustamo īpašumu attīstīšanas jomā” (24-TA-385) (turpmāk - Informatīvais ziņojums), kas pieņemts Ministru kabineta 2024. gada 2. aprīļa sēdē (prot. Nr. 14, 35. §).

1.2. Mērķis

Mērķa apraksts
Projekta mērķis ir atteikties no apgrūtinājumu plānu sagatavošanas zemes kadastrālās uzmērīšanas procesa laikā, nodrošinot sabiedrību ar aktuālu informāciju par nekustamā īpašuma objekta apgrūtinājumiem un to platībām Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā (turpmāk – Kadastra informācijas sistēma) ar 2025. gada 1. februāri, izmantojot Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas datus. Kā arī vienlaikus ar projektu tiek svītrotas normas par atmežojamās meža zemes izvietojuma plāna sagatavošanu no 2025. gada 1. februāra.
Spēkā stāšanās termiņš
01.02.2025.
Pamatojums
Likums "Grozījumi Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā", kas pieņemts Saeimā 2024. gada 30. maijā un ar kuru izslēgts deleģējums Ministru kabinetam noteikt nekustamā īpašuma objekta apgrūtinājuma robežu iezīmēšanu un platības aprēķināšanu zemes kadastrālās uzmērīšanas dokumentos (likuma 22. panta 4. punkts). Informatīvā ziņojuma 7.2. apakšpunkts.

1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi

Pašreizējā situācija
Valsts zemes dienesta (turpmāk - Dienests) uzturētajā Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmā, sākot ar 2014. gadu, tiek uzkrāti dati par apgrūtinātām teritorijām, kurām atbilstoši likumam ir noteikti lietošanas tiesību aprobežojumi, un objektiem, kuriem saskaņā ar Aizsargjoslu likumu nosaka aizsargjoslu. Līdz 2024. gada 1. maijam Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmā ir uzkrātas aptuveni 5 miljoni datu vienības. Neskatoties uz to, ka informācija par apgrūtinātajām teritorijām tiek uzkrāta Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmā, Ministru kabineta 2011. gada 27. decembra noteikumi Nr. 1019 "Zemes kadastrālās uzmērīšanas noteikumi" (turpmāk – Ministru kabineta noteikumi Nr. 1019) paredz, ka izgatavojams un Dienestā iesniedzams kadastra subjekta pasūtīts un zemes kadastrālajā uzmērīšanā sertificētas personas (turpmāk – mērnieks) izgatavots apgrūtinājumu plāns, no kura atbilstoši Ministru kabineta 2012. gada 10. aprīļa noteikumiem Nr. 263 "Kadastra objekta reģistrācijas un kadastra datu aktualizācijas noteikumi" (turpmāk – Ministru kabineta noteikumi Nr. 263) Kadastra informācijas sistēmā tiek reģistrēti apgrūtinājumi.
Kā norādīts Informatīvā ziņojuma 7.2. apakšpunktā "Atmežošanas procesa pilnveidošana un digitalizācija", tad gadījumā, ja koku ciršana un atmežošana ir saistīta ar būvniecības ieceres īstenošanu, lēmums par atmežošanu (kompensācijas aprēķināšanu), kā arī lēmums par koku ciršanu tiek pieņemts ārpus būvniecības procesa, līdz ar to ar Informatīvo ziņojumu tiek paredzēts atmežošanas procesu sasaistīt ar būvniecības ieceres īstenošanu, ja atmežošana ir saistīta ar būvniecību, kā arī veicināt dokumentu digitālo apriti, izmantojot Būvniecības informācijas sistēmu.
Problēmas un risinājumi
Problēmas apraksts
Apgrūtinājumu plānā mērnieks apkopo (fiksē) informāciju par aktuālajiem nekustamā īpašuma objekta apgrūtinājumiem plāna izgatavošanas brīdī. Pašlaik apgrūtinājumu plāna sagatavošana ir mērnieka (komersanta vai saimnieciskās darbības veicēja) sniegts maksas pakalpojums, tā sagatavošana pamatā notiek vienlaikus ar zemes kadastrālās uzmērīšanas darbībām un to rezultātā izgatavojamā zemes robežu plāna sagatavošanu. Minētais nozīmē, ka gadījumā, ja pēc kadastrālās uzmērīšanas zemes vienības robežās rodas jauns apgrūtinājumus izraisošs objekts, tad šāda aktuāla apgrūtinājuma reģistrācija Kadastra informācijas sistēmā notiks tikai tad, ja kadastra subjekts mērniekam būs pasūtījis apgrūtinājumu plāna sagatavošanu vai zemes kadastrālās uzmērīšanas darbu veikšanu. Ievērojot minēto, secināms, ka pastāvošais apgrūtinājuma plānu sagatavošanas process nenodrošina sabiedrību ar aktuālu informāciju par nekustamā īpašuma objekta apgrūtinājumiem.
Tā kā ar likumu "Grozījumi Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā", kas pieņemts Saeimā 2024. gada 30. maijā, tiek izslēgts deleģējums Ministru kabinetam noteikt nekustamā īpašuma objekta apgrūtinājuma robežu iezīmēšanu un platības aprēķināšanu zemes kadastrālās uzmērīšanas dokumentos (22. panta 4. punkts) un noteikts, ka apgrūtinājumi tiek reģistrēti no Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmā iekļautajiem datiem (44. panta pirmās daļas 1. punkta d. apakšpunkts), ar projektu ir veicami grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 1019.
Risinājuma apraksts
Ar projektu Ministru kabineta noteikumos Nr. 1019 tiek svītrots regulējums, kas paredz noteikt nekustamā īpašuma objekta apgrūtinājuma robežu iezīmēšanu un platības aprēķināšanu zemes kadastrālās uzmērīšanas dokumentos, nodrošinot, ka apgrūtinājumu plāni mērniekiem turpmāk nebūs jāgatavo. Ar projektu tiek svītrotas normas, kas nosaka informācijas pieprasīšanu un iegūšanu nekustamā īpašuma apgrūtinājumu noteikšanai un apgrūtinājumu plānu sagatavošanai. Vienlaikus ar projektu tiek precizēts regulējums kamerālās pārzīmēšanas darbībām, svītrojot apgrūtinājumu attēlošanu, kā arī precizētas veicamās darbības kamerālajā pārzīmēšanā attiecībā no tā, vai ir veikta situācijas aktualizācija, ja aktuālais zemes robežu, situācijas un apgrūtinājumu plāns ir jau kamerāli pārzīmēts. 
Tāpat ir precizēts Ministru kabineta noteikumu Nr. 1019 15. pielikums "Apzīmējumi, kas lietojami kadastrālās uzmērīšanas grafiskajos dokumentos un datnēs", no tā svītrojot punktus, kas attiecas uz apgrūtinājumu attēlošanu.
Ja mērnieks apgrūtinājumu plānu būs sagatavojis pirms projekta spēkā stāšanās, bet iesniedzis datu reģistrācijai vai aktualizācijai kopā ar Dienestam iesniedzamajiem zemes kadastrālās uzmērīšanas dokumentiem pēc tam, kad projekts būs stājies spēkā, Dienests nepieņems apgrūtinājumu plānu datu reģistrācijai un aktualizācijai - no tā netiks veikta kadastra datu reģistrācija un aktualizācija par attiecīgajā zemes vienībā esošajiem nekustamā īpašuma apgrūtinājumiem.
Papildus norādāms, ka gadījumā, ja servitūts noteikts (nodibināts) zemes reformas laikā ar kompetentās institūciju lēmumu, bet nav reģistrēts Kadastra informācijas sistēmā, tad uz šādu gadījumu attiecināma norma par datu labošanu, un zemes reformas laika dokuments, ar kuru servitūts noteikts, ir pamats datu labošanai un servitūta reģistrācijai Kadastra informācijas sistēmā, ja vien konkrētais dokuments nav atcelts. Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma 93. panta pirmajā daļā ir noteikts, ka Valsts zemes dienests, konstatējot kadastra datu neatbilstību dokumentiem vai cita veida ziņām, uz kuru pamata kadastra dati reģistrēti vai aktualizēti, normatīvajos aktos noteiktajā termiņā izlabo kļūdainos kadastra datus.
Problēmas apraksts
Atbilstoši Ministru kabineta 2012. gada 18. decembra noteikumu Nr. 889 "Noteikumi par atmežošanas kompensācijas noteikšanas kritērijiem, aprēķināšanas un atlīdzināšanas kārtību" (turpmāk - Ministru kabineta noteikumi Nr. 889) 12.1. apakšpunktam pieprasījumam kompensācijas aprēķinam līdz ar citiem noteiktajiem dokumentiem pievieno atmežojamās meža zemes izvietojuma plānu, ko izgatavojis mērnieks atbilstoši normatīvajiem aktiem par zemes kadastrālo uzmērīšanu, vai atmežojamās meža zemes skici, kas sagatavota atbilstoši normatīvajiem aktiem par koku ciršanu mežā, ja tiek plānota zemes lietojuma veida maiņa plantācijas mežam vai kompensācija tiek aprēķināta saskaņā ar šo noteikumu 5. punkta nosacījumiem. Līdz ar to Ministru kabineta noteikumu Nr. 889 12.1. apakšpunktā jau ir paredzēta alternatīva mērnieka izgatavotam atmežojamās meža zemes izvietojuma plānam atsevišķās situācijās. Pašlaik atmežošanas process nav sasaistīts ar būvniecības ieceres īstenošanas un Informatīvajā ziņojumā norādītā atmežošanas poligona sagatavošanas procesu un tā pieejamības nodrošināšanu Būvniecības informācijas sistēmā. 
Risinājuma apraksts
Ar projektu Ministru kabineta noteikumos Nr. 1019 tiek svītrots regulējums, kas paredz atmežojamās meža zemes izvietojuma plāna sagatavošanu, nodrošinot, ka atmežojamās meža zemes izvietojuma plāni mērniekiem turpmāk nebūs jāgatavo. Minētais regulējums stāsies spēkā 2025. gada 1. februārī. Savukārt Ministru kabineta noteikumos Nr. 889 svītrojama prasība pieprasījumam kompensācijas aprēķinam pievienot atmežojamās meža zemes izvietojuma plānu un nosakāmas prasības atmežojamam poligonam, kā arī, ja atmežošana tiek veikta būvniecībai, salāgot pieprasījumam kompensācijas aprēķinam nepieciešamā atmežošanas poligona iesniegšanu un saņemšanu Būvniecības informācijas sistēmā. Minētais risinājums Informatīvā ziņojuma 7.2. apakšpunkta īstenošanai ir saskaņots ar tā izpildē iesaistītajām institūcijām - Ekonomikas ministriju, Zemkopības ministriju un Valsts meža dienestu.
Problēmas apraksts
Ministru kabineta noteikumu Nr. 1019 35.1. apakšpunktā saziņas kārtība mērniekam ar ierosinātāju un pierobežnieku noteikta atbilstoši Oficiālās elektroniskās adreses likumā noteiktajam. Saskaņā ar Oficiālās elektroniskās adreses likuma 4. panta otrās daļas 1. punktu šis likums neattiecas uz elektronisko saziņu un elektronisko dokumentu apriti starp privātpersonām. Tā kā mērnieks, veicot zemes kadastrālās uzmērīšanas pakalpojumus, darbojas privāto tiesību jomā, tad uz mērnieku šobrīd nav attiecināmas Oficiālās elektroniskās adreses likumā noteiktās prasības saziņai ar privātpersonām, un nav iespējams nodrošināt, ka mērnieks saziņai ar ierosinātāju vai pierobežnieku (privātpersonu) izmanto oficiālo elektronisko adresi (turpmāk – E-adrese), lai gan privātpersonai var būt aktivizēts oficiālās elektroniskās E-adreses konts. Tajā pašā laikā no informatīvā ziņojuma "Par oficiālās elektroniskās adreses ieviešanas progresu" (22-TA-3220), kas pieņemts zināšanai Ministru kabineta 2024. gada 19. novembra sēdē (prot. Nr. 49, 59. §) (turpmāk – Ziņojums), 3.1. tabulā ietvertajā oficiālās elektroniskās E-adreses pasākumu plāna aktivitātes 15. punkta izriet, ka E-adreses otrās kārtas tehniskajā risinājumā, tas ir, līdz 2026. gada 31. martam, paredzēta saskarnes izveidošana fiziskām personām un komersantiem. Attiecīgi, tā kā atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 1019 3. punktā noteiktajam mērnieks var veikt zemes kadastrālās uzmērīšanas darbības kā komersanta nodarbinātā persona, individuālais komersants vai saimnieciskās darbības veicējs, tad no Ziņojumā ietvertā uzdevuma izriet, ka mērniekam, kas strādā pie komersanta vai kā individuālais komersants, būs nodrošināta iespēja saziņai ar fizisku personu izmantot oficiālo elektronisko E-adresi tiklīdz  E-adresē būs izveidota saskarne privātpersonai ar komersantu.
Risinājuma apraksts
Lai nodrošinātu, ka mērnieks, kā komersants ar privātpersonu sazinās, izmantojot oficiālo elektronisko E-adresi, tiklīdz E-adresē atbilstoši Ziņojumam ir izveidota attiecīga saskarne, tad ar projektu Ministru kabineta noteikumu Nr. 1019 35.1. apakšpunkts tiek vispārināts, nosakot, ka mērnieks primāri saziņai izmanto oficiālo elektronisko E-adresi attiecībā uz tām personām, par kurām  mērniekam ir piekļuve izveidotajām oficiālajām elektroniskajām E-adresēm. Tādējādi, izveidojot E-adresē saskarni privātpersonai ar komersantu, nebūs nepieciešami atsevišķi grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 1019.
Vai ir izvērtēti alternatīvie risinājumi?
Vai ir izvērtēts prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem?

1.4. Izvērtējumi/pētījumi, kas pamato TA nepieciešamību

1.5. Pēcpārbaudes (ex-post) izvērtējums

Vai tiks veikts?

1.6. Cita informācija

Nav.
2. Tiesību akta projekta ietekmējamās sabiedrības grupas, ietekme uz tautsaimniecības attīstību un administratīvo slogu
Vai projekts skar šo jomu?

2.1. Sabiedrības grupas, kuras tiesiskais regulējums ietekmē, vai varētu ietekmēt

Fiziskās personas
  • Mērnieki.
  • Visas fiziskās personas, kuras ir nekustamā īpašuma (zemes) īpašnieki vai, ja tādu nav, – tiesiskie valdītāji, vai, ja tādu nav, – lietotāji.
Ietekmes apraksts
Fiziskām personām, kuras ir nekustamā īpašuma (zemes) īpašnieki vai, ja tādu nav, – tiesiskie valdītāji, vai, ja tādu nav, – lietotāji, samazināsies zemes kadastrālās uzmērīšanas pakalpojuma izpildes laiks, jo mērniekiem nebūs jāizgatavo apgrūtinājumu plāns un jāveic tā saskaņošana ar vietējo pašvaldību. Tāpat varētu samazināties mērnieku sniegtā pakalpojuma izmaksas, jo samazinās zemes kadastrālās uzmērīšanas procesā mērniekam veicamās darbības un sagatavojamo dokumentu skaits. Būvniecības procesā samazināsies administratīvais slogs, jo lēmuma par atmežošanu (kompensācijas aprēķināšanu) pieņemšanai nepieciešamos datus paredzēt nodrošināt Būvniecības informācijas sistēmā, atsakoties no atmežošanas plāna pasūtīšanas, saņemšanas un fiziskas tā nodošanas Valsts meža dienestam. Mērniekiem palielināsies iespēja attiecīgajā laika periodā izpildīt vairāk zemes kadastrālās uzmērīšanas pakalpojumus, jo, atsakoties no apgrūtinājumu plānu sagatavošanas un to saskaņošanas ar vietējo pašvaldību un atmežošanas plāna sagatavošanas, samazināsies viena zemes kadastrālās uzmērīšanas pakalpojuma izpildes laiks.
Juridiskās personas
  • Komersanti, kas sniedz pakalpojumus zemes kadastrālajā uzmērīšanā.
  • Juridiskās personas, kas ir nekustamā īpašuma (zemes) īpašnieki vai, ja tādu nav, – tiesiskie valdītāji, vai, ja tādu nav, – lietotāji.
Ietekmes apraksts
Juridiskām personām, kuras ir nekustamā īpašuma (zemes) īpašnieki vai, ja tādu nav, – tiesiskie valdītāji, vai, ja tādu nav, – lietotāji, samazināsies zemes kadastrālās uzmērīšanas pakalpojuma izpildes laiks, jo mērniekiem nebūs jāizgatavo apgrūtinājumu plāns un jāveic tā saskaņošana ar vietējo pašvaldību. Tāpat varētu samazināties mērnieku sniegtā pakalpojuma izmaksas, jo samazinās zemes kadastrālās uzmērīšanas procesā mērniekam veicamās darbības un sagatavojamo dokumentu skaits. Būvniecības procesā samazināsies administratīvais slogs, jo lēmuma par atmežošanu (kompensācijas aprēķināšanu) pieņemšanai nepieciešamos datus Valsts meža dienestam paredzēts nodrošināt Būvniecības informācijas sistēmā, atsakoties no atmežošanas plāna pasūtīšanas, saņemšanas un fiziskas tā nodošanas Valsts meža dienestam attiecīgā lēmuma pieņemšanai.
Komersantiem, kas sniedz pakalpojumus zemes kadastrālajā uzmērīšanā, attiecīgajā laika periodā būs iespēja izpildīt vairāk zemes kadastrālās uzmērīšanas pakalpojumus, jo, atsakoties no apgrūtinājumu plānu sagatavošanas un to saskaņošanas ar vietējo pašvaldību un atmežošana plānu sagatavošanas, samazināsies viena zemes kadastrālās uzmērīšanas pakalpojuma izpildes laiks.

2.2. Tiesiskā regulējuma ietekme uz tautsaimniecību

Vai projekts skar šo jomu?

2.2.1. uz makroekonomisko vidi:

2.2.2. uz nozaru konkurētspēju:

2.2.3. uz uzņēmējdarbības vidi:

Ietekmes apraksts
Mērniekiem un komersantiem, kas sniedz pakalpojumus zemes kadastrālajā uzmērīšanā, radīsies iespēja palielināt izpildīto pakalpojumu skaitu, jo, atsakoties no apgrūtinājumu plānu un atmežošanas plānu sagatavošanas, samazināsies viena sniegtā pakalpojumu izpildes laiks.

2.2.4. uz mazajiem un vidējiem uzņēmējiem:

Ietekmes apraksts
Komersantiem, kas sniedz pakalpojumus zemes kadastrālajā uzmērīšanā, vairs nebūs nepieciešams sagatavot apgrūtinājumu plānus, atmežojamās meža zemes izvietojuma plānus, tādējādi radīsies iespēja palielināt izpildīto pakalpojumu skaitu, jo samazināsies viena sniegtā pakalpojumu izpildes laiks.

2.2.5. uz konkurenci:

2.2.6. uz nodarbinātību:

2.3. Administratīvo izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?
Sabiedrības grupa
Palielinās/samazinās
Stundas samaksas likme - euro
Laika patēriņš uz vienību - stundās
Subjektu skaits
Cik bieži - reizes gadā
Administratīvās izmaksas - euro
Aprēķinu skaidrojums
Fiziskās personas
Kopā (fiziskās personas)
0,00
Mērnieki.
samazinās
Vērtības nozīme:
Precīzu izmaksu ieguvumu nav iespējams aprēķināt, jo apgrūtinājumu plānu un atmežošanas plānu sagatavošana ir mērnieka sniegtais pakalpojums, kuru tas veic kā komersanta nodarbinātā persona, individuālais komersants vai saimnieciskās darbības veicējs, un sniegtā pakalpojuma izcenojumus nosaka pats pakalpojuma sniedzējs ievērojot brīva tirgus principus.
Visas fiziskās personas, kuras ir nekustamā īpašuma (zemes) īpašnieki vai, ja tādu nav, – tiesiskie valdītāji, vai, ja tādu nav, – lietotāji.
samazinās
Vērtības nozīme:
Precīzu izmaksu ieguvumu nav iespējams aprēķināt, jo apgrūtinājumu plānu un atmežošanas plānu sagatavošana ir mērnieka sniegtais pakalpojums, kuru tas veic kā komersanta nodarbinātā persona, individuālais komersants vai saimnieciskās darbības veicējs, un sniegtā pakalpojuma izcenojumus nosaka pats pakalpojuma sniedzējs ievērojot brīva tirgus principus.
Juridiskās personas
Kopā (juridiskās personas)
0,00
Komersanti, kas sniedz pakalpojumus zemes kadastrālajā uzmērīšanā.
samazinās
Vērtības nozīme:
Precīzu izmaksu ieguvumu nav iespējams aprēķināt, jo apgrūtinājumu plānu un atmežošanas plānu sagatavošana ir mērnieka sniegtais pakalpojums, kuru tas veic kā komersanta nodarbinātā persona, individuālais komersants vai saimnieciskās darbības veicējs, un sniegtā pakalpojuma izcenojumus nosaka pats pakalpojuma sniedzējs ievērojot brīva tirgus principus.
Juridiskās personas, kas ir nekustamā īpašuma (zemes) īpašnieki vai, ja tādu nav, – tiesiskie valdītāji, vai, ja tādu nav, – lietotāji.
samazinās
Vērtības nozīme:
Precīzu izmaksu ieguvumu nav iespējams aprēķināt, jo apgrūtinājumu plānu un atmežošanas plānu sagatavošana ir mērnieka sniegtais pakalpojums, kuru tas veic kā komersanta nodarbinātā persona, individuālais komersants vai saimnieciskās darbības veicējs, un sniegtā pakalpojuma izcenojumus nosaka pats pakalpojuma sniedzējs ievērojot brīva tirgus principus.
Kopā
0,00

2.4. Atbilstības izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?
3. Tiesību akta projekta ietekme uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem
Vai projekts skar šo jomu?
Cita informācija
-

4.1.1. Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 10. aprīļa noteikumos Nr. 263 "Kadastra objekta reģistrācijas un kadastra datu aktualizācijas noteikumi".

Pamatojums un apraksts
Ņemot vērā, ka ar grozījumiem Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā paredzēts, ka nekustamā īpašuma objekta apgrūtinājumus Kadastra informācijas sistēmā reģistrē atbilstoši Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmā iekļautajiem datiem par apgrūtinātajām teritorijām un to robežām, attiecīgi veicami grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 263, paredzot kārtību, kādā nekustamā īpašuma objekta apgrūtinājuma noteikšanā un tā platības aprēķināšanā izmanto Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas datus.
Atbildīgā institūcija
Tieslietu ministrija

4.1.2. Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 18. decembra noteikumos Nr. 889 "Noteikumi par atmežošanas kompensācijas noteikšanas kritērijiem, aprēķināšanas un atlīdzināšanas kārtību".

Pamatojums un apraksts
Tā kā no normatīvā regulējuma zemes kadastrālās uzmērīšanas jomā tiek svītrotas normas par atmežošanas plāna sagatavošanu, tad kārtība, kā sagatavojams Informatīvajā ziņojumā norādītais atmežošanas poligona un kas tiesīgs to sagatavot, ir nosakāma Ministru kabineta noteikumos Nr. 889.
Atbildīgā institūcija
Zemkopības ministrija
Nav.
5. Tiesību akta projekta atbilstība Latvijas Republikas starptautiskajām saistībām
Vai projekts skar šo jomu?

5.3. Cita informācija

Apraksts
Nav.

6.1. Projekta izstrādē iesaistītās institūcijas

Valsts un pašvaldību institūcijas
Valsts zemes dienests
Nevalstiskās organizācijas
Cits

6.2. Sabiedrības līdzdalības organizēšanas veidi

Veids
Publiskā apspriešana
Saite uz sabiedrības līdzdalības rezultātiem
https://vktap.mk.gov.lv/public_participations/public_discussions/4f4e271e-1d50-49b4-93b0-0980b8021ea4

6.3. Sabiedrības līdzdalības rezultāti

Sabiedrības līdzdalībā tika saņemts viens iebildums no fiziskas personas ar lūgumu skaidrot, vai būvniecības procesā atmežošanas poligonu sagatavos bez atlīdzības, kāda būs atmežošanas poligona koordinātu precizitāte un vai netiek vērtēta iespēja, ka sertificētam mērniekam tiek piešķirta tiesība iesniegt atmežošanas poligonu, izmantojot Būvniecības informācijas sistēmu. Ievērojot to, ka sniegtais viedoklis un tajā lūgtie skaidrojumi attiecināmi uz grozījumu izstrādi Ministru kabineta 2012. gada 18. decembra noteikumos Nr. 889 "Noteikumi par atmežošanas kompensācijas noteikšanas kritērijiem, aprēķināšanas un atlīdzināšanas kārtību" (23-TA-956), kuros plānots noteikt prasības atmežojamam poligonam un kas to tiesīgs sagatavot, tad Dienests precizē anotācijas 2.1. sadaļas un 2.2.3. un 2.2.4. sadaļas, bet neprecizē šī projekta anotāciju ar papildus skaidrojumu par poligona sagatavošanu, jo tas neattiecas uz projektu.

6.4. Cita informācija

Vienotajā tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portālā tika veikta sabiedrības līdzdalība no 2024. gada 29. augusta līdz 2024. gada 11. septembrim, lūdzot sabiedrību sniegt viedokli.
7. Tiesību akta projekta izpildes nodrošināšana un tās ietekme uz institūcijām
Vai projekts skar šo jomu?

7.1. Projekta izpildē iesaistītās institūcijas

Institūcijas
  • Valsts zemes dienests

7.2. Administratīvo izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

7.3. Atbilstības izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

7.4. Projekta izpildes ietekme uz pārvaldes funkcijām un institucionālo struktūru

Ietekme
Jā/Nē
Skaidrojums
1. Tiks veidota jauna institūcija
-
2. Tiks likvidēta institūcija
-
3. Tiks veikta esošās institūcijas reorganizācija
-
4. Institūcijas funkcijas un uzdevumi tiks mainīti (paplašināti vai sašaurināti)
-
5. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu efektivizācija
-
6. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu digitalizācija
-
7. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu optimizācija
-
8. Cita informācija
-

7.5. Cita informācija

-
8. Horizontālās ietekmes

8.1.1. uz publisku pakalpojumu attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.2. uz valsts un pašvaldību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.3. uz informācijas sabiedrības politikas īstenošanu

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.4. uz Nacionālā attīstības plāna rādītājiem

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.5. uz teritoriju attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.6. uz vidi

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.7. uz klimatneitralitāti

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.8. uz iedzīvotāju sociālo situāciju

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.9. uz personu ar invaliditāti vienlīdzīgām iespējām un tiesībām

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.10. uz dzimumu līdztiesību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.11. uz veselību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.12. uz cilvēktiesībām, demokrātiskām vērtībām un pilsoniskās sabiedrības attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.13. uz datu aizsardzību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.14. uz diasporu

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.15. uz profesiju reglamentāciju

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.16. uz bērna labākajām interesēm

Vai projekts skar šo jomu?

8.2. Cita informācija

-
Pielikumi
Piekrītu
Paziņojums par sīkdatņu lietošanu
Lai nodrošinātu TAP portāla pieejamību, tā darbībai tiek izmantotas tikai obligātās tehniskās sīkdatnes. Esmu informēts par sīkdatņu izmantošanu un, turpinot darboties šajā vietnē, piekrītu to izmantošanai. Lasīt vairāk