Anotācija (ex-ante)

23-TA-3091: Rīkojuma projekts (Vispārīgais)
Anotācijas (ex-ante) nosaukums
Tiesību akta projekta "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"" sākotnējās ietekmes (ex-ante) novērtējuma ziņojums (anotācija)
1. Tiesību akta projekta izstrādes nepieciešamība

1.1. Pamatojums

Izstrādes pamatojums
Ministrijas / iestādes iniciatīva
Apraksts
Projekts sagatavots, pamatojoties uz Ministru kabineta 2018.gada 17.jūlija noteikumu Nr.421 „Kārtība, kādā veic gadskārtējā valsts budžeta likumā noteiktās apropriācijas izmaiņas” 43.punktu.

1.2. Mērķis

Mērķa apraksts
Projekta mērķis ir nodrošināt finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” steidzami veicamiem darbiem Rīgas Svētā Jēkaba katoļu baznīcā ar ēku kompleksu, Kuldīgas Svētās Annas luterāņu baznīcas jumta atjaunošanai, Liepājas Svētās Trīsvienības pareizticīgo baznīcas rietumu fasādes un galvenās ieejas restaurācijai, kā arī Šķeltovas pareizticīgo baznīcas jumta atjaunošanas darbiem atbilstoši iesniegtajām tāmēm un Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē saskaņotajiem risinājumiem.
Spēkā stāšanās termiņš
Vispārējā kārtība

1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi

Pašreizējā situācija
Atbilstoši Sakrālā mantojuma saglabāšanas finansēšanas likumam Nacionālajai kultūras mantojuma pārvaldei no valsts budžeta 2023.gadā bija piešķirts finansējums 1 000 000 euro, līdz ar to tika atbalstīti 22 pieteikumi finansējuma saņemšanai. Kopumā tika saņemti 54 pieteikumi par kopējo summu 4,9 miljoni euro. Kultūras pieminekļu konservācijas un restaurācijas programmā 2023.gadā noslēgušies divi konkursi un izvērtēti 235  pieteikumi par kopējo summu 3,9 miljoni euro. Konkursu rezultātā finansējums piešķirts 89 objektu konservācijas vai restaurācijas darbu veikšanai 1 019 700 euro apmērā. Līdz ar to ir sagatavots finansējuma pieprasījums steidzami veicamu darbu veikšanai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, ko nebija iespējams finansēt no Sakrālā mantojuma finansēšanas programmas un Kultūras pieminekļu konservācijas un restaurācijas programmas līdzekļu trūkuma dēļ.

Rīgas Svētā Jēkaba katoļu baznīca ar ēku kompleksu ir nozīmīgs valsts nozīmes arhitektūras piemineklis (valsts aizsardzības Nr.6547) kā romānikas laika celtne ar gotikas stila iezīmēm (ieviestas Katedrāles pārbūves posmos kopš celšanas 1225.gadā) un ir būtiska Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) Pasaules kultūras mantojuma sarakstā iekļautā Rīgas vēsturiskā centra arhitektoniska dominante un nozīmīgs tūrisma objekts. 2023.gada jūlijā pēc informācijas saņemšanas par jaunām plaisām,  Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde ir veikusi katedrāles apsekojumu, un ir konstatēts, ka plaisas virs baznīcas vidusjoma ziemeļu un dienvidu sienām liecina par deformācijām, kas ir bīstamas kultūras pieminekļa saglabāšanai ilgtermiņā. Steidzami jāuzsāk deformāciju instrumentāla novērošana (monitorings), deformāciju iemeslu noskaidrošanai, kā arī jāveic pasākumi, lai garantētu pieminekļa drošību.

Pēc koksngraužu iznīcināšanas 2022. un 2023.gadā Rīgas Svētā Jēkaba katoļu baznīcā, kam bija piešķirts finansējums no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, veikta vidusjoma pirmās travejas iekštelpu apdares un altārtelpas grīdas labošana, griestu un sienu restaurācija vidusjoma 1. travejā, un nozīmīgu katedrāles elementu – vitrāžu, arhibīskapa krēsla un kapa plākšņu saglabāšanas darbi. Nodrošināta grīdu nomaiņa, iekšējo inženierkomunikāciju izbūve vidusjoma 1.travejā, kas ietver vidusjoma dolomīta flīžu grīdas izbūvi, altārtelpas parketa grīdas atjaunošanu, elektromontāžas darbus, kas nozīmīgi kultūras pieminekļa saglabāšanai ilgtermiņā. Vienlaikus nodrošināti darbu kvalitātei un pieminekļa statusam atbilstoši pasākumi – būvuzraudzība, autoruzraudzība, arheoloģiskā uzraudzība, arheoloģiskā uzraudzība kapu plākšņu pārcelšanai.

Kuldīgas Svētās Annas luterāņu baznīca (valsts nozīmes arhitektūras piemineklis; valsts aizsardzības Nr. 8722) ir pilnībā saglabājusi autentisko būvapjomu, fasāžu arhitektoniski māksliniecisko kompozīciju, apdari un būvdetaļas, kā arī amatniecības izstrādājumus. Objekta iekštelpās saglabājies 20.gadsimta 20.-30. gadu interjera apdares stils. Kuldīgas Sētās Annas luterāņu baznīca ir pazīstama arhitekta Vilhelma Neimaņa autordarbs un izceļas ar savdabīgu arhitektoniski telpisko risinājumu, monumentalitāti un augstvērtīgu fasāžu dekoratīvo apdari. Objekts ar savu gotisko tēlu ir Kurzemes reģionam nozīmīgs sakrālās arhitektūras paraugs, Kuldīgas kultūrvides dominante un simbols. 2023.gadā no Sakrālā mantojuma finansēšanas programmas piešķirts finansējums 52 000 euro apmērā, lai uzsāktu torņa atjaunošanas un jumta seguma nomaiņas darbus. Pēc jumta seguma skārda un koka dēļu apakšklāja demontāžas ziemeļu un dienvidu kāpņu telpu jumtu nesošās konstrukcijās tika konstatēts, ka tās gandrīz visas ir neapmierinošā stāvoklī un vai nu jāmaina, vai labākā gadījumā jāprotezē. Šādi darba apjomi iepriekš nebija paredzēti, jo pilnībā neatklājot nesošās konstrukcijas bojājumu apmērs nebija redzams. Tā kā jumts ir ļoti nozīmīgs elements jebkura objekta saglabāšanai, nepieciešams papildus finansējums jumta seguma atjaunošanas pabeigšanai.

Liepājas Svētās Trīsvienības pareizticīgo baznīca (reģiona nozīmes arhitektūras piemineklis; valsts aizsardzības Nr. 8690) ir 19.gadsimta otrās puses Kurzemes reģiona un Liepājas ortodoksālās arhitektūras paraugs, kā arī veido Bāriņu ielas apbūves dominanti. Tā ir saglabājusi savu autentiskumu, vērtīgus fasāžu, interjera apdares un iekārtas elementus. Apsekojot kultūras pieminekli, konstatēts, ka baznīcas ēkas fasādēs ir plaisas, progresējoši apmetuma un krāsojuma zudumi, tajā skaitā fasāžu dekoratīvajām daļām (piemēram, dekoratīvajiem torņiem un dzegām), kas vietām ar būtiskiem bojājumiem. Fasādēs bioloģisks apaugums, sevišķi virspamatu daļā, tādēļ nepieciešams finansējums uzsākto baznīcas fasāžu restaurācijas pabeigšanai, kā arī pasākumiem koksngraužu izplatības ierobežošanai un apkarošanai.

Šķeltovas pareizticīgo baznīca (valsts nozīmes arhitektūras piemineklis; valsts aizsardzības Nr.6314)  1836. gadā pēc tipveida projekta uzcelts dievnams. No visām četrām, 1836. gadā pēc šī projekta uzceltajām pareizticīgo baznīcām savu pirmatnējo veidolu un oriģinālo ampīra stilu ir saglabājusi tikai Šķeltovas baznīca. Pareizticīgajiem kristiešiem Svētā Nikolaja baznīca ir ievērojama ar to, ka te no 1874. līdz 1909. gadam, kalpoja izcils, tautā iemīļots garīdznieks – virspriesteris Vasīlijs Nazarevskis (1846-1909). Ar Polockas un Vitebskas bīskapa Serafima (Meščerjakova) atļauju virspriesteris Vasīlijs Nazarevskis tika apbedīts savas nāves vietā – Šķeltovas baznīcā. Pareizticīgajā tradīcijā šāds pagodinājums ir ļoti rets gadījums. Uz virspriestera kapavietas tika uzstādīts marmora piemineklis, kas saglabājies līdz mūsdienām. Jumta nesošo konstrukcijas un seguma atjaunošanas darbi uzsākti 2023. gadā  Sakrālā mantojuma saglabāšanas programmas ietvaros. Uz doto brīdi ir demontēts vecais jumta segums un nesošās konstrukcijas, kā arī ir veikta jauno, pēc projekta izgatavoto, nesošo koka konstrukciju montāža un uzstādīts pagaidu jumts tādēļ nepieciešams finansējums uzsākto baznīcas jumta restaurācijas pabeigšanai.

2016.gada 19.jūlijā tika pieņemts Eiropas Komisijas paziņojums par Līguma par Eiropas Savienības darbību 107.panta 1.punktā minēto valsts atbalsta jēdzienu (2016/c 262/01)[1] (turpmāk – Paziņojums par valsts atbalsta jēdzienu), skaidrojot valsts atbalsta[2] nosacījumu piemērošanu atsevišķu nozaru ietvaros, tostarp kultūrai un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai.
Paziņojumā par valsts atbalsta jēdzienu Eiropas Komisija ir norādījusi, ka atsevišķas ar kultūru, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un dabas aizsardzību saistītas darbības var būt organizētas nekomerciāli un tādējādi tās ir tādas, kurām nav saimnieciska rakstura, līdz ar to publiskais finansējums, kas tām piešķirts, var nebūt valsts atbalsts.
Tāpat Eiropas Komisija uzskata, ka:
1) publiskā finansējuma piešķiršana kultūras un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas pasākumam, kas visai sabiedrībai ir pieejams bez maksas, kalpo tīri sociālam un kultūras mērķim, kam nav saimnieciska rakstura[3].
2) Arī tad, ja no kultūras iestādes apmeklētājiem vai sabiedrībai pieejama kultūras vai kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas pasākuma dalībniekiem tiek prasīta samaksa, kas sedz tikai daļu no faktiskajām izmaksām[4], šim pasākumam tik un tā nav saimnieciska rakstura, jo šādu samaksu nevar uzskatīt par reālu atlīdzību par sniegto pakalpojumu.
Lielākā daļa Sakrālā mantojuma finansēšanas programmā un Kultūras pieminekļu konservācijas un restaurācijas programmā iekļautās baznīcas ir apmeklējamas bezmaksas, līdz ar to šim atbalsta pasākumam nav saimnieciska rakstura. Papildus analizējot baznīcu iesniegto ieņēmumu/ izdevumu sadalījumu, tām baznīcām, kurās ieņēmumu proporcija pārsniedz 50% slieksni, neizpildās Komercdarbības atbalsta kontroles likuma ceturtais – vietējās ietekmes kritērijs, jo baznīcas pārsvarā apmeklē vietējie Latvijas reģionu iedzīvotāji, tās netiek reklamētas ārpus Latvijas teritorijas un līdz ar to tām nav ietekmes uz Eiropas Savienības konkurenci un iekšējo tirgu. 

[1] Pieejams https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?uri=uriserv:OJ.C_.2016.262.01.0001.01.LAV&toc=OJ:C:2016:262:TOC

[2] Jēdzieni komercdarbības atbalsts un valsts atbalsts šajā dokumentā tiek lietoti kā sinonīmi.

[3] Paziņojums par valsts atbalsta jēdzienu - 34.punkts.

[4] Saskaņā ar Eiropas Komisijas norādēm “daļa no faktiskajām izmaksām” ir ne vairāk kā 50% no pašu ieņēmumiem pret kopējiem iestādes izdevumiem vai kultūras pasākuma/ kultūras pakalpojuma organizēšanas izdevumiem.
Problēmas un risinājumi
Problēmas apraksts
2023.gada jūlijā Rīgas Svētā Jēkaba katoļu baznīcā konstatētas plaisas virs baznīcas vidusjoma ziemeļu un dienvidu sienām, kas liecina par deformācijām, kas ir bīstamas kultūras pieminekļa saglabāšanai ilgtermiņā. Steidzami jāuzsāk deformāciju instrumentāla novērošana (monitorings), deformāciju iemeslu noskaidrošanai, kā arī jāveic pasākumi, lai garantētu pieminekļa drošību. Lai novērstu avārijas stāvokli, Rīgas Svētā Jēkaba baznīcā jāveic plaisu monitorings, konstruktīva nostiprināšana vidusjoma otrajā travejā.

2023.gadā uzsākti Kuldīgas Svētās Annas luterāņu baznīcas torņa atjaunošanas un jumta seguma nomaiņas darbi. Pēc jumta seguma skārda un koka dēļu apakšklāja demontāžas ziemeļu un dienvidu kāpņu telpu jumtu nesošās konstrukcijās tika konstatēts, ka tās gandrīz visas ir vai nu jāmaina vai labākā gadījumā jāprotezē. Šādi darba apjomi iepriekš nebija paredzēti, tos arī bija grūti paredzēt, jo pilnībā neatklājot nesošās konstrukcijas bojājumu apmērs nebija redzams.

Liepājas Svētās Trīsvienības pareizticīgo baznīcā konstatētas plaisas fasādē, progresējoši apmetuma un krāsojuma zudumi, tajā skaitā fasāžu dekoratīvajām daļām (piemēram, dekoratīvajiem torņiem un dzegām), kas vietām ar būtiskiem bojājumiem. Fasādēs bioloģisks apaugums, sevišķi virspamatu daļā. Jāturpina uzsāktie baznīcas fasāžu restaurācijas darbi, kā arī pasākumi koksngraužu izplatības ierobežošanai un apkarošanai.

2023.gadā uzsākti Šķeltovas pareizticīgo baznīcas jumta atjaunošanas darbi, nepietiekamā finansējuma dēļ šobrīd ir demontēts jumta segums, krusts un kupols, ir nostiprinātas jumta un sienu nesošās konstrukcijas (sijas, spāres – bojātās vietas protezētas vai nomainītas). Ir veikta pagaidu sastatņu virs jumta konstrukcijas izbūve, lai pasargātu baznīcas ēku no klimatisko apstākļu ietekmes. Jumta konstrukcijas pārsegtas ar pretkondensāta difūzijas membrānu.
Risinājuma apraksts
Atbilstoši Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes saskaņotajiem risinājumiem Rīgas Svētā Jēkaba baznīcā, lai novērstu avārijas stāvokli, jāveic plaisu monitorings, to konstruktīva nostiprināšana vidusjoma otrajā travejā. Darbu veikšanai nepieciešams finansējums 362 000 euro apmērā.

Lai nodrošinātu Kuldīgas Svētās Annas luterāņu baznīcas torņa atjaunošanu un jumta seguma nomaiņu, jāveic esošā bojātā skārda nomaiņa uz jaunu, ar visiem nepieciešamajiem skārda iesegumiem baznīcas torņa jumtā, visās tā plaknēs; torņa koka konstrukcijas jāapstrādā ar antiseptiķiem un antipirēniem; jāveic bojāto loga slēģu rekonstrukcijas vai restaurācijas darbi. Darbu pabeigšanai nepieciešams finansējums 341 714 euro apmērā.

Liepājas Svētās Trīsvienības pareizticīgo katedrāles rietumu fasādes vidējā posma restaurācija un centrālās ieejas mezgla restaurācija veicama atbilstoši Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē saskaņotajam būvprojektam. Tiks nodrošināta pamatu nestspējas palielināšana zem zvanu torņa, jumta seguma nomaiņa un lietusūdens notekcauruļu nomaiņa, fasāžu un torņu apmetuma atjaunošana, plastisko ornamentu un metāla elementu restaurācija, ārējo kāpņu atjaunošana un pandusa izveide. Darbu veikšanai nepieciešams finansējums 225 000 euro apmērā.

Lai pabeigtu Šķeltovas pareizticīgo baznīcas jumta atjaunošanas darbus plānots veikt šādus darbus: jaunā jumta seguma montāžu, ventilācijas uzstādīšanu, nepieciešams uzstādīt lietus ūdens novadcaurules, karnīzes, zibens aizsardzību un zemējuma kontūru. Tādēļ ir nepieciešams finansējums uzsākto baznīcas jumta restaurācijas pabeigšanai, jo gadījumā, ja finansējums netiks piešķirts, baznīca paliks bez jumta un iepriekš ieguldītie līdzekļi tiks nelietderīgi izmantoti. Darbu veikšanai nepieciešams finansējums 60 000 euro apmērā.
Vai ir izvērtēti alternatīvie risinājumi?
Vai ir izvērtēts prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem?

1.4. Izvērtējumi/pētījumi, kas pamato TA nepieciešamību

1.5. Pēcpārbaudes (ex-post) izvērtējums

Vai tiks veikts?

1.6. Cita informācija

-
2. Tiesību akta projekta ietekmējamās sabiedrības grupas, ietekme uz tautsaimniecības attīstību un administratīvo slogu
Vai projekts skar šo jomu?
3. Tiesību akta projekta ietekme uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem
Vai projekts skar šo jomu?
Rādītājs
2023
saskaņā ar valsts budžetu kārtējam gadam
izmaiņas kārtējā gadā, salīdzinot ar valsts budžetu kārtējam gadam
Turpmākie trīs gadi (euro)
2024
2025
2026
saskaņā ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
izmaiņas, salīdzinot ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
saskaņā ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
izmaiņas, salīdzinot ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
izmaiņas, salīdzinot ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
1
2
3
4
5
6
7
8
1. Budžeta ieņēmumi
0
0
0
0
0
0
0
1.1. valsts pamatbudžets, tai skaitā ieņēmumi no maksas pakalpojumiem un citi pašu ieņēmumi
0
0
0
0
0
0
0
1.2. valsts speciālais budžets
0
0
0
0
0
0
0
1.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
0
0
0
2. Budžeta izdevumi
0
988 714
0
0
0
0
0
2.1. valsts pamatbudžets
0
988 714
0
0
0
0
0
2.2. valsts speciālais budžets
0
0
0
0
0
0
0
2.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
0
0
0
3. Finansiālā ietekme
0
-988 714
0
0
0
0
0
3.1. valsts pamatbudžets
0
-988 714
0
0
0
0
0
3.2. speciālais budžets
0
0
0
0
0
0
0
3.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
0
0
0
4. Finanšu līdzekļi papildu izdevumu finansēšanai (kompensējošu izdevumu palielinājumu norāda ar "-" zīmi)
0
988 714
0
0
0
0
0
5. Precizēta finansiālā ietekme
0
0
0
0
5.1. valsts pamatbudžets
0
0
0
0
5.2. speciālais budžets
0
0
0
0
5.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
6. Detalizēts ieņēmumu un izdevumu aprēķins (ja nepieciešams, detalizētu ieņēmumu un izdevumu aprēķinu var pievienot anotācijas (ex-ante) pielikumā)
Darbu pabeigšanai vai turpināšanai nepieciešams finansējums 988 714 euro apmērā šādos objektos:
1) Rīgas Svētā Jēkaba Romas katoļu baznīcas plaisu monitorings, kā arī to konstruktīva nostiprināšana vidusjoma otrajā travejā – 362 000 euro;
2) Kuldīgas Svētās Annas luterāņu baznīcas torņa atjaunošana un jumta seguma nomaiņa 341 714 euro (esošā bojātā skārda nomaiņa uz jaunu, ar visiem nepieciešamajiem skārda iesegumiem baznīcas torņa jumtā, visās tā plaknēs; torņa koka konstrukcijas apstrāde ar antiseptiķiem un antipirēniem; bojāto loga slēģu rekonstrukcijas vai restaurācijas darbi);
3) Liepājas Svētās Trīsvienības pareizticīgo baznīcas rietumu fasādes un galvenās ieejas restaurācija – 225 000 euro (pamatu nestspējas palielināšana zem zvanu torņa, jumta seguma nomaiņa un lietusūdens notekcauruļu nomaiņa, fasāžu un torņu apmetuma atjaunošana, plastisko ornamentu un metāla elementu restaurācija, ārējo kāpņu atjaunošana un pandusa izveide);
4) Šķeltovas pareizticīgo baznīcas jumta atjaunošanas darbi – 60 000 euro (jaunā jumta seguma montāža; ventilācijas, lietus ūdens novadcaurules, karnīzes, zibens aizsardzību un zemējuma kontūras uzstādīšana).
Darbu uzraudzību atbilstoši kompetencei veiks Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde.
6.1. detalizēts ieņēmumu aprēķins
-
6.2. detalizēts izdevumu aprēķins
-
7. Amata vietu skaita izmaiņas (palielinājuma gadījumā: izvērsts pamatojums, izvērtējums par esošo resursu pārskatīšanas iespējām, t.sk. vakanto štata vietu, ilgstošo vakanču izmantošanu u.c.)
-
Cita informācija
Izdevumus sedz no valsts budžeta programmas 02.00.00 „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” un finansējumu 988 714 euro apmērā plānots izlietot 2023.gadā.
-
5. Tiesību akta projekta atbilstība Latvijas Republikas starptautiskajām saistībām
Vai projekts skar šo jomu?

5.3. Cita informācija

Apraksts
-

6.1. Projekta izstrādē iesaistītās institūcijas

Valsts un pašvaldību institūcijas
Kultūras ministrija, Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde
Nevalstiskās organizācijas
Cits
Rīgas Metropolijas Romas katoļu kūrija, Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Kuldīgas Svētās Annas luterāņu draudze, Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Alūksnes draudze, Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles pareizticīgo draudze, Šķeltovas Svētītāja Nikolaja Brīnumdarītāja pareizticīgo draudze

6.2. Sabiedrības līdzdalības organizēšanas veidi

6.3. Sabiedrības līdzdalības rezultāti

Jautājums par līdzekļu pieprasījumu tika izvērtēts Sakrālā mantojuma padomes 2023.gada 1.decembra sēdē, kurā atbalstīja finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" Kuldīgas Svētās Annas luterāņu baznīcas jumta atjaunošanai, Liepājas Svētās Trīsvienības pareizticīgo baznīcas rietumu fasādes un galvenās ieejas restaurācijai, kā arī Šķeltovas pareizticīgo baznīcas jumta atjaunošanas darbiem.

6.4. Cita informācija

-
7. Tiesību akta projekta izpildes nodrošināšana un tās ietekme uz institūcijām
Vai projekts skar šo jomu?

7.1. Projekta izpildē iesaistītās institūcijas

Institūcijas
  • Finanšu ministrija
  • Kultūras ministrija
  • Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde
  • Rīgas Metropolijas Romas katoļu kūrija
  • Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Kuldīgas Svētās Annas luterāņu draudze
  • Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Alūksnes draudze
  • Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles pareizticīgo draudze
  • Šķeltovas Svētītāja Nikolaja Brīnumdarītāja pareizticīgo draudze

7.2. Administratīvo izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

7.3. Atbilstības izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

7.4. Projekta izpildes ietekme uz pārvaldes funkcijām un institucionālo struktūru

Ietekme
Jā/Nē
Skaidrojums
1. Tiks veidota jauna institūcija
-
2. Tiks likvidēta institūcija
-
3. Tiks veikta esošās institūcijas reorganizācija
-
4. Institūcijas funkcijas un uzdevumi tiks mainīti (paplašināti vai sašaurināti)
-
5. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu efektivizācija
-
6. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu digitalizācija
-
7. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu optimizācija
-
8. Cita informācija
-

7.5. Cita informācija

-
8. Horizontālās ietekmes

8.1.1. uz publisku pakalpojumu attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.2. uz valsts un pašvaldību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.3. uz informācijas sabiedrības politikas īstenošanu

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.4. uz Nacionālā attīstības plāna rādītājiem

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.5. uz teritoriju attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.6. uz vidi

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.7. uz klimatneitralitāti

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.8. uz iedzīvotāju sociālo situāciju

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.9. uz personu ar invaliditāti vienlīdzīgām iespējām un tiesībām

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.10. uz dzimumu līdztiesību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.11. uz veselību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.12. uz cilvēktiesībām, demokrātiskām vērtībām un pilsoniskās sabiedrības attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.13. uz datu aizsardzību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.14. uz diasporu

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.15. uz profesiju reglamentāciju

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.16. uz bērna labākajām interesēm

Vai projekts skar šo jomu?

8.2. Cita informācija

-
Pielikumi