Anotācija (ex-ante)

22-TA-2703: Noteikumu projekts (Grozījumi)
Anotācijas (ex-ante) nosaukums
Tiesību akta projekta "Grozījumi Ministru kabineta 2019. gada 1. oktobra noteikumos Nr. 464 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm formas tērpa un atšķirības zīmju aprakstu"" sākotnējās ietekmes (ex-ante) novērtējuma ziņojums (anotācija)
1. Tiesību akta projekta izstrādes nepieciešamība

1.1. Pamatojums

Izstrādes pamatojums
Ministrijas / iestādes iniciatīva
Apraksts

Lai nodrošinātu Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (turpmāk – VUGD), Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) un Valsts policijas (turpmāk – VP) amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm (turpmāk – amatpersona)  formas tērpu atbilstību normatīvo aktu prasībām, kā arī pakāpenisku amatpersonu formastērpa nomaiņas procesu uz jaunā parauga formas tērpiem, nepieciešams veikt grozījumus Ministru kabineta 2019. gada 1. oktobra noteikumos Nr. 464 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm formas tērpa un atšķirības zīmju apraksts" (turpmāk – noteikumi), pagarinot  jaunā parauga formas tērpa ieviešanas termiņu VUGD un  Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas amatpersonām līdz 2026.gada 31.decembrim, VRS un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonām līdz 2026. gada 31. decembrim, VP un Valsts policijas koledžas amatpersonām līdz 2025. gada 1. jūlijam, kā arī precizējot noteikumu 1., 2., 3., 3.1, 4., 5. un 6. pielikumu, izslēdzot, papildinot un precizējot atsevišķus formas tērpa un atšķirības zīmju elementus, precizējot gramatiskās kļūdas un Valsts policijas koledžas emblēmas aprakstu. Tāpat projekts paredz ieviest jaunu amatpersonas identifikācijas zīmi VRS un VP amatpersonām – identifikācijas numuru. 
 

1.2. Mērķis

Mērķa apraksts
Ministru kabineta noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2019. gada 1. oktobra noteikumos Nr. 464 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm formas tērpa un atšķirības zīmju apraksts"" izstrādāts, lai noteiktu normatīvo aktu prasībām atbilstošu VUGD  un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas, VRS un Valsts robežsardzes koledžas, VP un Valsts policijas koledžas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm  formas tērpu un atšķirības zīmju aprakstu.
Spēkā stāšanās termiņš
Vispārējā kārtība

1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi

Pašreizējā situācija
VUGD
Atbilstoši noteikumu 3.1 punktā noteiktajam, VUGD  un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas amatpersonu formas tērpu un atšķirības zīmes, kuru apraksts noteikts šo noteikumu 8. un 9. pielikumā, ievieš līdz 2022. gada 31. decembrim. Ņemot vērā iepirkuma procedūras gaitu un to, ka iepirkuma procedūras ar sarunām  “Ikdienas formas tērpu un to priekšmetu piegāde (uz trīs gadiem)” ietvaros joprojām nav pieņemti lēmumi vairākās iepirkumu daļās, šo termiņu izpildīt nav bijis iespējams un nepieciešams precizēt jaunā parauga formas tērpu ieviešanas termiņi, nosakot sasniedzamu termiņu jaunā parauga formas tērpu ieviešanai – 2026. gada 31. decembri

VRS
Saskaņā ar noteikumu 3. punktu VRS un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonu formas tērpu un atšķirības zīmes, kuru apraksts noteikts šo noteikumu 5. un 6. pielikumā, ievieš līdz 2021. gada 31. decembrim. Sakarā ar Ministru kabineta 2020.gada 12. marta rīkojumu Nr.103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" un Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojumu Nr.655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu",  tika noteikti pasākumi, kas kavēja iepirkumu līgumu izpildi noteiktajā termiņā, tai skaitā, darbaspēka vai materiālu/ izejvielu pieejamību.  Tas kavēja iepirkumu procedūru norisi. 
Tāpat ir nepieciešams veikt  formas tērpu tehniskajiem risinājumiem  funkcionālus uzlabojumus, lai tie būtu piemēroti VRS un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonu dienesta pienākumu pildīšanai.
Tā kā šis termiņš ir pagājis, ir nepieciešams precizēt jaunā parauga formas tērpu ieviešanas termiņu, nosakot  sasniedzamu termiņu jaunā parauga formas tērpu ieviešanai – 2026. gada 31. decembri


 VP
Atbilstoši noteikumu 2.punktā noteiktajam, VP un Valsts policijas koledžas amatpersonu formas tērpu un atšķirības zīmes, kuru apraksts noteikts šo noteikumu 3., 3.1 un 4. pielikumā, ievieš līdz 2024. gada 1. jūlijam. Ņemot vērā iepirkuma procedūru gaitu un to, ka iepirkuma procedūras pilnībā nav pabeigtas plānotajos termiņos,  nepieciešams pagarināt  termiņu jaunā parauga formas tērpu ieviešanai līdz 2025. gada 1. jūlijam.

Vienlaikus, ņemot vērā, ka ir izstrādāta jauna modernizēta VP un Valsts policijas koledžas identitāte, nepieciešams attiecīgi precizēt noteikumos minēto Valsts policijas koledžas emblēmu.

Ievērojot, ka amatpersonas dienesta pienākumu izpildes laikā var saskarties ar personām, kuras savas dusmas vai nepatiku par procesiem valstī,  robežas šķērsošanas kārtību vai spēkā esošām likumu normām izpauž uz amatpersonām, kā arī rada provokatīvas situācijas, lai vēlāk par to dalītos internetā, izplatot apmelojošus apgalvojumus, un pēc šādām situācijām atsevišķas personas mēdz amatpersonas uzmeklēt sociālajos tīklos un izteikt tām draudus vai aizskart ar cieņu aizskarošiem izteicieniem, pastāvot iespējai, ka negācijas internetā var tikt vērstas arī pret amatpersonu ģimenes locekļiem, tāpēc, drošības apsvērumu dēļ,  nepieciešams  paredzēt iespēju VRS un VP amatpersonām personas identifikācijas zīmē vārda pirmā burta un uzvārda vietā norādīt piecu ciparu identifikācijas numuru. Amatpersonas identifikācijas zīme ar vārda pirmo burtu un uzvārdu vai piecu ciparu identifikācijas numurs tiks izmantots saskaņā ar Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma (turpmāk – Dienesta gaitas likums) 44. panta trešo daļu, kas nosaka, ka  amatpersonu amatus, kuros dienesta pienākumus veic, pastāvīgi nenēsājot formas tērpu, amatpersonas formas tērpa un atšķirības zīmju izsniegšanas normas, nēsāšanas kārtību, lietošanas ilgumu, nenododamās formas tērpa sastāvdaļas un formas tērpa nodošanas kārtību, kā arī speciālā apģērba, individuālo aizsardzības līdzekļu, ekipējuma un inventāra veidus, izsniegšanas normas un nodošanas kārtību nosaka iestādes vadītājs.

Papildus Valsts kontrole revīzijas Nr. 2.4.1-15/2022 ziņojumā “Par Iekšlietu ministrijas 2022.gada pārskata sagatavošanas pareizību”  izteikusi ieteikumu - lai novērstu situāciju, ka iekšlietu dienestu amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm nav nodrošinātas ar dienesta pienākumu izpildei nepieciešamo formas tērpu, Iekšlietu ministrijai veikt pasākumus, lai tiktu noteikts nepieciešamais finansējums un termiņi, kādos Valsts policijā, Valsts robežsardzē un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā tiks pabeigta pāreja uz jaunā dizaina formas tērpiem. Šī ieteikuma izpildes formas ir:
- lai tiktu piešķirts nepieciešamais finansējums jaunā dizaina formas tērpu ieviešanai Valsts policijā, Valsts robežsardzē un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, Iekšlietu ministrijai budžeta sagatavošanas procesā sagatavot un virzīt attiecīgu prioritārā pasākuma pieteikumu, kā arī izvērtēt iespējas daļēji piesaistīt finansējumu no budžeta resora “74. Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums” 01.00.00 programmas “Apropriācijas rezerve” vai veicot finansējuma pārdali Iekšlietu ministrijas resora ietvaros;
- Iekšlietu ministrijai sagatavot un virzīt grozījumus Ministru kabineta 2019. gada 1. oktobra noteikumos Nr. 464 “Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm formas tērpa un atšķirības zīmju aprakstu”, nosakot (precizējot) termiņus, kādos Valsts policijā, Valsts robežsardzē un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā tiks pabeigta pāreja uz jaunā dizaina formas tērpiem.
Problēmas un risinājumi
Problēmas apraksts
Problēmas apraksts
Saskaņā ar Dienesta gaitas likuma 44. panta pirmo daļu amatpersona, pildot dienesta pienākumus, valkā formas tērpu, kuru tai izsniedz par valsts budžeta līdzekļiem. Savukārt minētā panta otrajā daļā noteikts, ka amatpersonas formas tērpa un atšķirības zīmju aprakstu nosaka Ministru kabinets. Noteikumi nosaka Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu formas tērpa un atšķirības zīmju aprakstu. Neveicot grozījumus noteikumu 2., 3. un 3.1 punktā, veidojas situācija, kurā VP un Valsts policijas koledžas, VUGD un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas, VRS un Valsts robežsardzes koledžas  amatpersonas  netiek nodrošinātas ar noteikumiem atbilstošu formas tērpu.
Saskaņā ar Ministru kabineta 2020.gada 2.septembra sēdē (prot.Nr.51; 55.§ “Informatīvais ziņojums “Par pasākumiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai 2020. un 2021.gadam” 2.punkts) pieņemto lēmumu – Iekšlietu ministrijai 2021.gadam tika atbalstīts finansējums 2 800 000 euro apmērā Covid-19 krīzes pārvarēšanas un ekonomikas atlabšanas pasākumam “Valsts robežsardzes un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm nodrošināšana ar nepieciešamo formas tērpu”.

Ņemot vērā iepirkuma procedūras gaitu,  mērķis -  amatpersonu nodrošināšana ar jaunā parauga formas tērpiem, noteikumos noteiktajos termiņos netiks izpildīts.
Risinājuma apraksts
Lai nodrošinātu VUGD un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas, VP un Valsts policijas koledžas, VRS un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonu formas tērpa atbilstību noteiktajam standartam un dizainam, kā arī pakāpenisku tā nomaiņas procesu, nepieciešams pagarināt jaunā parauga formas tērpa ieviešanas termiņu VUGD un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas amatpersonām līdz 2026.gada 31.decembrim, VRS un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonām līdz 2026. gada 31. decembrim, VP un Valsts policijas koledžas amatpersonām līdz 2025. gada 1. jūlijam.
Problēmas apraksts
Projekts paredz veikt izmaiņas  noteikumu 5. pielikumā, precizējot VRS amatpersonas  ziemas cepures ar nagu  aprakstu, projekta 1. pielikuma (noteikumu 6. pielikums), lai formas tērps būtu funkcionāli piemērots Iestādes amatpersonu dienesta pienākumu pildīšanai.
 
Risinājuma apraksts
Veikt izmaiņas aprakstā
Problēmas apraksts
Drošības apsvērumu dēļ,  būtu nepieciešams  izmantot VRS un VP amatpersonas uzvārda vietā piecu ciparu identifikācijas numuru, ieviešot jaunu personas identifikācijas zīmi – numuru.
Risinājuma apraksts
Projekts paredz papildināt noteikumu 4. un 6. pielikumu ar identifikācijas numura 5 ciparu dizaina paraugu.
Problēmas apraksts
Projekts paredz labot 5. pielikuma 14. attēlā  teksta gramatisko kļūdu angļu valodā
Risinājuma apraksts
Precizēt noteikumu 5.pielikumu
Problēmas apraksts
Valsts policijas koledžas emblēma tika radīta 2016. gadā, sasaistot to ar VP identitāti. Jaunā VP vizuālā identitāte tika izstrādāta un mainīta 2018. gadā. Valsts policijas koledžas identitāte, tai skaitā emblēma, palika nemainīga, tādējādi zaudēja savu aktualitāti un sasaisti ar šī brīža kopējo VP identitāti. Valsts policijas koledža savu darbību un komunikāciju īsteno ciešā sadarbībā ar VP un tādējādi, lai modernizētu Valsts policijas koledžas vizuālo identitāti un tēlu, tika izstrādāts ne tikai jauns Valsts policijas koledžas logotips un sauklis, kas vizuāli un saturiski apliecina piederību VP, bet arī jauna dizaina Valsts policijas koledžas emblēma, kura stilistiski pielāgota VP emblēmai. Lai stiprinātu Valsts policijas koledžas atpazīstamību VP struktūrvienību vidū un  ņemot vērā to, ka ar Valsts policijas koledžas emblēmu tiks papildināts Valsts policijas koledžas amatpersonu un kadetu formas tērps, nepieciešams izdarīt attiecīgus grozījumus noteikumu pielikumos.  Tāpat precizēts noteikumu 3.pielikuma 13.punktā minētās formas tērpa sastāvdaļas – šalles, nosaukums, aizstājot to ar – cepure-galvas/kakla apsējs. Tāpat nepieciešams papildināt projekta 3.1. pielikumu ar jaunu elementu -lietusmētelis(vīriešu un sieviešu)
Valsts policijas koledžas emblēma ir balstīta VP emblēmas konstrukcijā. Zem uzraksta “VALSTS POLICIJAS KOLEDŽA” atvērta grāmata ar VP emblēmu tajā, zem atvērtās grāmatas norādīts gada skaitlis “1991”, norādot iestādes dibināšanas gadu.
Risinājuma apraksts
Precizēt noteikumu 3., 3.1 un 4. pielikumu.
Problēmas apraksts
Noteikumu 1. pielikumā ir noteikts VRS Aviācijas pārvaldes Aviācijas dienesta speciālais apģērbs (kombinezons) un noteikumu 2. pielikumā VRS Aviācijas pārvaldes Aviācijas dienesta un Aviācijas inženiertehniskā dienesta pazīšanās zīme, VRS Aviācijas pārvaldes Aviācijas dienesta amatpersonas – pilota identifikācijas zīme un VRS Aviācijas pārvaldes Aviācijas dienesta amatpersonas uzšuve.
Saskaņā ar Valsts robežsardzes likuma 3. pantu, VRS un tās struktūrvienībām var būt savi simboli – karogs, devīze, himna, emblēma un ģerbonis. VRS Aviācijas pārvalde ir vienīgā no VRS struktūrvienībām, kuras emblēma un tās apraksts ir noteikts Noteikumu Nr. 464 2. pielikumā, tādējādi nepieciešams no noteikumu Nr. 464 2. pielikuma izslēgt VRS Aviācijas pārvaldes emblēmu un tās aprakstu, turpmāk, atbilstoši Dienesta gaitas likuma 44. panta trešajai daļai, minēto jautājumu regulējot VRS iekšējos normatīvajos aktos.
Risinājuma apraksts
Ar projektu paredzēts precizēt noteikumu 1. pielikuma 15., 18., 19., un 23. punktu,  svītrojot atsauci uz VRS Aviācijas pārvaldes Aviācijas dienesta un Aviācijas inženiertehniskā dienesta atpazīšanas zīmi, kā arī svītrot Noteikumu  1. pielikuma 44. nodaļu  (Kombinezons (VRS Aviācijas pārvaldes Aviācijas dienesta amatpersonām), un noteikumu  2. pielikumā svītrot 8.4. apakšpunktu un 16. attēlu (VRS Aviācijas pārvaldes Aviācijas dienesta un Aviācijas inženiertehniskā dienesta pazīšanas zīme), 8.5. (VRS Aviācijas pārvaldes Aviācijas dienesta amatpersonas – pilota identifikācijas zīme) un 8.6. apakšpunktu (VRS Aviācijas pārvaldes Aviācijas dienesta amatpersonas uzšuve), kā arī noteikumu 2. pielikuma 24. punktu un 36. attēlu (VRS Aviācijas pārvaldes emblēma).
 
Vai ir izvērtēti alternatīvie risinājumi?
Vai ir izvērtēts prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem?

1.4. Izvērtējumi/pētījumi, kas pamato TA nepieciešamību

1.5. Pēcpārbaudes (ex-post) izvērtējums

Vai tiks veikts?

1.6. Cita informācija

-
2. Tiesību akta projekta ietekmējamās sabiedrības grupas, ietekme uz tautsaimniecības attīstību un administratīvo slogu
Vai projekts skar šo jomu?
-
3. Tiesību akta projekta ietekme uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem
Vai projekts skar šo jomu?
Rādītājs
2024
saskaņā ar valsts budžetu kārtējam gadam
izmaiņas kārtējā gadā, salīdzinot ar valsts budžetu kārtējam gadam
Turpmākie trīs gadi (euro)
2025
2026
2027
saskaņā ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
izmaiņas, salīdzinot ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
saskaņā ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
izmaiņas, salīdzinot ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
izmaiņas, salīdzinot ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
1
2
3
4
5
6
7
8
1. Budžeta ieņēmumi
3 705 382
0
4 103 632
0
4 103 632
0
0
1.1. valsts pamatbudžets, tai skaitā ieņēmumi no maksas pakalpojumiem un citi pašu ieņēmumi
3 705 382
0
4 103 632
0
4 103 632
0
0
1.2. valsts speciālais budžets
0
0
0
0
0
0
0
1.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
0
0
0
2. Budžeta izdevumi
3 705 382
0
4 103 632
0
4 103 632
0
0
2.1. valsts pamatbudžets
3 705 382
0
4 103 632
0
4 103 632
0
0
2.2. valsts speciālais budžets
0
0
0
0
0
0
0
2.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
0
0
0
3. Finansiālā ietekme
0
0
0
0
0
0
0
3.1. valsts pamatbudžets
0
0
0
0
0
0
0
3.2. speciālais budžets
0
0
0
0
0
0
0
3.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
0
0
0
4. Finanšu līdzekļi papildu izdevumu finansēšanai (kompensējošu izdevumu palielinājumu norāda ar "-" zīmi)
0
0
0
0
0
0
0
5. Precizēta finansiālā ietekme
0
0
0
0
5.1. valsts pamatbudžets
0
0
0
0
5.2. speciālais budžets
0
0
0
0
5.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
6. Detalizēts ieņēmumu un izdevumu aprēķins (ja nepieciešams, detalizētu ieņēmumu un izdevumu aprēķinu var pievienot anotācijas (ex-ante) pielikumā)
Saskaņā ar likumu "Par valsts budžetu 2024. gadam un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026. gadam" Iekšlietu ministrijai (Valsts policijai, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam un Valsts robežsardzei) formas tērpu iegādei plānots* finansējums  (izdevumu EKK 2364 "Formas tērpi un speciālais apģērbs"):
2024. gadam 3 705 382 euro apmērā:
- budžeta apakšprogrammā 06.01.00 "Valsts policija" 2 788 813 euro apmērā;
- budžeta programmā 07.00.00 "Ugunsdrošība, glābšana un civilā aizsardzība" 285 868 euro apmērā;
- budžeta programmā 10.00.00 "Valsts robežsardzes darbība" 630 701 euro apmērā. 
2025. gadam 4 103 632 euro apmērā:
- budžeta apakšprogrammā 06.01.00 "Valsts policija" 3 187 063 euro apmērā;
- budžeta programmā 07.00.00 "Ugunsdrošība, glābšana un civilā aizsardzība" 285 868 euro apmērā;
- budžeta programmā 10.00.00 "Valsts robežsardzes darbība" 630 701 euro apmērā. 
2026. gadam un turpmāk katru gadu 4 103 632 euro apmērā:
- budžeta apakšprogrammā 06.01.00 "Valsts policija" 3 187 063 euro apmērā;
- budžeta programmā 07.00.00 "Ugunsdrošība, glābšana un civilā aizsardzība" 285 868 euro apmērā;
- budžeta programmā 10.00.00 "Valsts robežsardzes darbība" 630 701 euro apmērā. 
* plānotais finansējums formas tērpu priekšmetu iegādei var tikt precizēts EKK 2364 "Formas tērpi un speciālais apģērbs" ietvaros. 

Papildu informācija.
Lai nodrošinātu Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas ar formas tērpiem, papildus 2024. gadā ar Ministru kabineta 2024. gada 25. aprīļa rīkojumu Nr.317 “Par apropriācijas palielināšanu budžeta resora “74. Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums” programmā 01.00.00 “Apropriācijas rezerve”” ir atbalstīts finansējums Valsts policijai 2 332 282 euro un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam 1 009 495 euro (piešķirts ar Finanšu ministrijas 2024. gada 10.maija rīkojumu Nr. 171).
6.1. detalizēts ieņēmumu aprēķins
-
6.2. detalizēts izdevumu aprēķins
-
7. Amata vietu skaita izmaiņas (palielinājuma gadījumā: izvērsts pamatojums, izvērtējums par esošo resursu pārskatīšanas iespējām, t.sk. vakanto štata vietu, ilgstošo vakanču izmantošanu u.c.)
Amata vietu skaita izmaiņas netiek plānotas.
Cita informācija
Iekšlietu ministrija noteikumu projektā paredzēto nodrošinās esošo finanšu līdzekļu ietvaros, ja nepieciešams, veicot finansējuma pārdali starp Iekšlietu ministrijas programmām, apakšprogrammām, pasākumiem un izdevumu ekonomiskās klasifikācijas kodiem vai sagatavos pieteikumu finansējuma pārdalei no budžeta resora “74. Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums” programmas 01.00.00 “Apropriācijas rezerve”. 
-
5. Tiesību akta projekta atbilstība Latvijas Republikas starptautiskajām saistībām
Vai projekts skar šo jomu?
-

5.3. Cita informācija

Apraksts
-
Skaidrojums
Projekta publiskā apspriešana veikta 1.03-17.03 , viedokļi nav saņemti

6.4. Cita informācija

-
7. Tiesību akta projekta izpildes nodrošināšana un tās ietekme uz institūcijām
Vai projekts skar šo jomu?
-

7.5. Cita informācija

-
8. Horizontālās ietekmes

8.1.1. uz publisku pakalpojumu attīstību

8.1.2. uz valsts un pašvaldību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstību

8.1.3. uz informācijas sabiedrības politikas īstenošanu

8.1.4. uz Nacionālā attīstības plāna rādītājiem

8.1.5. uz teritoriju attīstību

8.1.6. uz vidi

8.1.7. uz klimatneitralitāti

8.1.8. uz iedzīvotāju sociālo situāciju

8.1.9. uz personu ar invaliditāti vienlīdzīgām iespējām un tiesībām

8.1.10. uz dzimumu līdztiesību

8.1.11. uz veselību

8.1.12. uz cilvēktiesībām, demokrātiskām vērtībām un pilsoniskās sabiedrības attīstību

8.1.13. uz datu aizsardzību

8.1.14. uz diasporu

8.1.15. uz profesiju reglamentāciju

8.1.16. uz bērna labākajām interesēm

8.2. Cita informācija

-
Pielikumi
Piekrītu
Paziņojums par sīkdatņu lietošanu
Lai nodrošinātu TAP portāla pieejamību, tā darbībai tiek izmantotas tikai obligātās tehniskās sīkdatnes. Esmu informēts par sīkdatņu izmantošanu un, turpinot darboties šajā vietnē, piekrītu to izmantošanai. Lasīt vairāk