Anotācija (ex-ante)

22-TA-1451: Noteikumu projekts (Grozījumi)
Anotācijas (ex-ante) nosaukums
Tiesību akta projekta "Grozījumi Ministru kabineta 2017. gada 27. jūnija noteikumos Nr. 381 "Nacionālās zinātniskās darbības informācijas sistēmas noteikumi"" sākotnējās ietekmes (ex-ante) novērtējuma ziņojums (anotācija)
1. Tiesību akta projekta izstrādes nepieciešamība

1.1. Pamatojums

Izstrādes pamatojums
Ministrijas / iestādes iniciatīva
Apraksts
-
Izstrādes pamatojums
Tiesību akts / Ministru Prezidenta rezolūcija
Apraksts
Grozījumi Zinātniskās darbības likumā - likumprojekts  "Grozījumi Zinātniskās darbības likumā" (Nr: 1357/Lp13), pieņemts 3. lasījumā 14.07.2022. , kura pārejas noteikumi paredz, ka Ministru kabinets izdara grozījumus Ministru kabineta 2017. gada 27. jūnija noteikumos Nr. 381 "Nacionālās zinātniskās darbības informācijas sistēmas noteikumi".

1.2. Mērķis

Mērķa apraksts
Nodrošināt Ministru kabineta 2017. gada 27. jūnija noteikumu Nr. 381 "Nacionālās zinātniskās darbības informācijas sistēmas noteikumi" (turpmāk – NZDIS noteikumi) atbilstību spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un faktiskai situācijai.

Noteikumu projekts izstrādāts ņemot vērā grozījumus Zinātniskās darbības likumā. Likumprojekts  "Grozījumi Zinātniskās darbības likumā" (Nr: 1357/Lp13), pieņemts 3. lasījumā 14.07.2022.
Spēkā stāšanās termiņš
Vispārējā kārtība

1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi

Pašreizējā situācija
Šobrīd Nacionālās zinātniskās darbības informācijas sistēmas (turpmāk - sistēma) lietotāja tiesības personām, kam tās nepieciešamas ar Latvijas zinātnes padomi noslēgto līgumu izpildei ir liels administratīvs slogs Izglītības un zinātnes ministrijai (turpmāk - ministrija) un Latvijas Zinātnes padomei. Tas  paildzina lietotāja tiesību saņemšanu.
2022. gada 19. aprīlī  tika pieņemti jauni Ministru kabineta noteikumi Nr. 252 "Zinātniskās darbības bāzes finansējuma piešķiršanas kārtība", kas precizē sistēmā sniedzamās ziņas par zinātnisko personālu.
Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumos Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" noteikto, tiešās pārvaldes iestāde tās īpašumā esošajām tīmekļvietnēm izmanto vienotu domēna vārdu, lietojot otrā līmeņa tīmekļvietņu domēna vārdu "gov.lv".
Saskaņā ar Ministru kabineta 2018. gada 4. septembra noteikumiem Nr. 560 "Valsts pētījumu programmu projektu īstenošanas kārtība" tiek piesaistīti ārvalstu eksperti, ar kuriem tiek slēgti līgumi, kuru izpildei nepieciešamas pieejas tiesības sistēmai.
No NZDIS noteikumiem tiek svītroti pielikumi, lai samazinātu birokrātisko slogu iesnieguma parauga izmaiņu gadījumā.
NZDIS noteikumu grozījumu projekts tiek virzīts saskaņoti ar grozījumiem Ministru kabineta 2019. gada 25. jūnija noteikumos Nr. 276 “Valsts izglītības informācijas sistēmas noteikumi” (22-TA-1450), uzskaitot sistēmā ievadāmos datus par akadēmiskajos amatos ievēlētām personām.
Lai nodrošinātu informācijas par konkursu uz zinātniskā institūta direktora amatu vai akadēmisko amatu zinātniskajā institūcijā atklātību un pieejamību NZDIS noteikumu grozījumos tiek iekļauta informācija par konkursu uz zinātniskā institūta direktora amatu vai akadēmisko amatu zinātniskajā institūcijā.
Izglītības un zinātnes ministrijai kā vadošajai valsts pārvaldes iestādei zinātnes politikas jomā un NZDIS sistēmas uzturētājam, lai nodrošinātu ministrijas funkcijas zinātnes jomā ir jābūt pieejamiem drošticamiem datiem par zinātnē nodarbinātajiem, tai skaitā par vakancēm uz zinātniskā institūta direktora amatu vai akadēmisko amatu zinātniskajā institūcijā, kā arī zinātniskās darbības projektu vadītājiem jābūt identificējamiem.
Sistēmā iekļautie dati ir nozīmīgi datos balstītu lēmumu pieņemšanai, tai skaitā zinātnes bāzes finansējuma aprēķināšanai atbilstoši noteiktajam Ministru kabineta 2022. gada 19. aprīļa noteikumos Nr. 252 "Zinātniskās darbības bāzes finansējuma piešķiršanas kārtība".
Valsts informācijas sistēmu likuma 10.panta otrajā daļā ir noteikts, ka, lai aizsargātu valsts informācijas sistēmu no nesankcionētas pieejas, valsts informācijas sistēmas pārzinis nodrošina valsts informācijas sistēmas lietotāju identitātes un piekļuves tiesību pārbaudi. Lai viennozīmīgi identificētu lietotāju, lietotāju tiesību pieprasījumā jānorāda un sistēmā tiek reģistrēta noteikumu projekta 5.punktā norādītā informācija. Personas vārds, uzvārds, personas kods vai ar Latvijas Republikas personas kodu nesakrītošs unikālais identifikators (personām, kurām nav Latvijas Republikas personas kods) nepieciešams, lai viennozīmīgi identificētu personu. Informācija par zinātnisko institūciju vai valsts iestādi, ar kuru personai ir darba tiesiskās attiecības vai citas līgumiskas attiecības, mērķi, kādēļ nepieciešamas lietotāja tiesības - lai precīzi noteiktu atbilstošu pieejas tiesību apjomu. Personas e-pasta adrese, nepieciešama, lai nosūtītu sistēmas piekļuves rekvizītus - lietotājvārdu un paroli.
Problēmas un risinājumi
Problēmas apraksts
Lietotāja tiesību piešķiršana personām, kam sistēmas lietotāja tiesības nepieciešamas ar Latvijas Zinātnes padomi noslēgto līgumu izpildei: esošais risinājums rada administratīvo slogu ministrijai un Latvijas Zinātnes padomei, jo visiem ārvalstu ekspertiem, kas noslēguši līgumus ar Latvijas Zīnātnes padomi ir jāveido pieprasījumi sistēmas lietotāja tiesību saņemšanai, kas jānosūta Izglītības un zinātnes ministrijai lietotāja tiesību piešķiršanai. 
Risinājuma apraksts
Saskaņā ar Ministru kabineta 2018. gada 4. septembra noteikumiem Nr. 560 "Valsts pētījumu programmu projektu īstenošanas kārtība" tiek piesaistīti ārvalstu eksperti, ar kuriem tiek slēgti līgumi, kuru izpildei nepieciešamas pieejas tiesības sistēmai. Nākotnē ārzemju ekspertu skaits, kam nepieciešamas sistēmas lietotāja tiesības paredzams, ka būs vairāki simti. Deleģējot sistēmas lietotāju tiesību piešķiršanu ārzemju ekspertiem Latvijas zinātnes padomei, tiek samazināts administratīvais slogs Latvijas Zinātnes padomei un ministrijai, kā arī tiek saīsināts laiks, šo tiesību iegūšanai.
Lietotāja tiesības saņem noteikumu 4.punktā minētās personas (vai to nodarbinātie), kuri atbilstoši šo noteikumu 5. punktam ir iesnieguši iesniegumu lietotāja tiesību saņemšanai. 
Ņemot vērā, ka sistēmas lietotāji (piemēram, ārvalstu eksperti) var būt (ir) personas bez Latvijas Republikas personas koda, tad, lai nodrošinātu lietotāja identifikāciju, tad lietotājam veidojot lietotāja ierakstu, tiek piešķirts unikāls identifikators, kas nesakrīt ar Latvijas Republikas personas kodu, piemēram, 11 ciparu kods, kas nesākas ar cipariem 0, 1, 2 vai 3. 
Vienlaikus izstrādājot projektu analizēts arī personu datu apstrādes mērķis un samērīgums. Lai saņemtu sistēmas lietotāja tiesības personas iesniedz pieteikumu, kurā norāda noteikumu projekta 5.punktā minēto informāciju. Personas vārds, uzvārds, personas kods vai ar Latvijas Republikas personas kodu nesakrītošs unikālais identifikators (personām, kurām nav Latvijas Republikas personas kods) nepieciešams, lai viennozīmīgi identificētu personu. Informācija par zinātnisko institūciju vai valsts iestādi, ar kuru personai ir darba tiesiskās attiecības vai citas līgumiskas attiecības, mērķi, kādēļ nepieciešamas lietotāja tiesības - lai precīzi noteiktu atbilstošu pieejas tiesību apjomu. Personas e-pasta adrese, nepieciešama, lai nosūtītu sistēmas piekļuves rekvizītus - lietotājvārdu un paroli.
Informācija par Latvijas Zinātnes padomes ekspertu tiesībām tiek glabāta divus gadus. Pēc šī termiņa beigām, informācija tiek pārvietota uz arhīva datu bāzi. Desmit gadus pēc pēc eksperta tiesību termiņa beigām vai desmit gadus pēc saistītā projekta īstenošanas termiņa beigām informācija par eksperta tiesībām tiek dzēsta. Desmit gadus glabāšanas termiņš noteikts, pamatojoties uz to, ka Latvijas Zinātnes padomei nepieciešama plaša datu bāze par personām, kuras var veikt ekspertīzi, ar kurām ekspertu trūkuma gadījumā sazināties un lūgt atjaunot eksperta tiesības un piesaistīt ekspertīzes veikšanai, kā arī ņemot vērā to, ka Latvijas Republikas Valsts kontrole reizi 10 gados veic visaptverošu zinātnes nozares revīziju, izmantojot arī sistēmā esošo informāciju par Latvijas zinātnes padomes ekspertiem. 2021.gadā Latvijas republikas valsts kontrole veica revīziju "Vai pētījumu projektu plānošana un konkursu organizēšana atbilst tiesību aktiem un veicina zinātnes politikas mērķu sasniegšanu?", kurā caurskatīja projektu datus, tai skaitā ekspertu atzinumus un veidu kā tika piesaistīti eksperti, kopš 2012. gada. 
Problēmas apraksts
Sistēmas tīmekļavietnes adrese sciencelatvia.lv neatbilst Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumos Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" noteiktajam,ka tiešās pārvaldes iestāde tās īpašumā esošajām tīmekļvietnēm izmanto vienotu domēna vārdu, lietojot otrā līmeņa tīmekļvietņu domēna vārdu "gov.lv".
Risinājuma apraksts
Ņemot vērā Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumos Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" noteikto, ka tiešās pārvaldes iestāde tās īpašumā esošajām tīmekļvietnēm izmanto vienotu domēna vārdu, lietojot otrā līmeņa tīmekļvietņu domēna vārdu "gov.lv", sistēmas adrese tīmeklī tiek precizēta uz sciencelatvia.gov.lv.
Problēmas apraksts
Saskaņā Ministru kabineta 2017. gada 27. jūnija noteikumos Nr. 381 "Nacionālās zinātniskās darbības informācijas sistēmas noteikumi" 11.2. un 13.punktā noteikto, sistēmā ievada informāciju par zinātniskās darbības rezultātiem.
Informācija par zinātniskās darbības rezultātiem tiek ierakstīta arī vairākās starptautiskās datubāzēs. Katrā no tām zinātniekam (autoram) tiek izveidots starptautisks identifikators. Līdz ar to, zinātniskajai institūcijai vai zinātniekam (autoram) jāievada informācija sistēmā, kuras saņemšanu var nodrošināt automātiski, ja sistēmā ir norādīti starptautisko datubāžu identifikatori..
Risinājuma apraksts
Lai palielinātu organizāciju identifikatoru izmantošanu un nodrošinātu saikni starp zinātnisko institūciju un zinātniskās darbības rezultātu autoru ierakstiem dažādās sistēmās, NZDIS tiek iekļauti starptautiskie identifikatori, piemēram ORCID, WOS, ROR.
Zinātniskās darbības rezultātiem atsevišķi starptautiskie  identifikatori, piemēram, identifikatori Scopus un Web of Science datubāzēs tiek izveidoti automātiski, kamēr citi identifikatori, piemēram, ORCID paredz darbību veikšanu no zinātnieka (autora) puses un attiecīga identifikatora izveidošanu. Noteikumu projekts neuzliek par pienākumu izveidot identifikatorus, tomēr noteikumu projektā paredzēts, ka identifikatorus, kas personai ir izveidoti (pēc personas pieprasījuma vai automātiski) ievada Nacionālā zinātniskās darbības informācijas sistēmā. 
Problēmas apraksts
Šobrīd nav vienkopus pieejama informācija par konkursiem uz zinātniskā institūta direktora amatu vai akadēmisko amatu zinātniskajā institūcijā. Zinātniskās institūcijas informāciju publicē savās tīmekļa vietnēs. Tas apgrūtina informācijas iegūšanu, apkopošanu un izmantošanu zinātnes politikas plānošanai.
Risinājuma apraksts
Lai nodrošinātu informācijas par konkursu uz zinātniskā institūta direktora amatu vai akadēmisko amatu zinātniskajā institūcijā atklātību un pieejamību NZDIS noteikumu grozījumos tiek iekļauta informācija par konkursu uz zinātniskā institūta direktora amatu vai akadēmisko amatu zinātniskajā institūcijā. Sistēmā tiks iekļauta informācija - amats, uz kuru izsludināts konkurss un amata termiņš, plānotais atalgojums, prasības pretendentiem, iesniedzamo dokumentu saraksts, pieteikšanās termiņš, kontaktinformācija un pieteikuma iesniegšanas kārtība, kā arī ziņas par konkursa uzvarētāju - vārds, uzvārds, personas kods vai ar Latvijas Republikas personas kodu nesakrītošs unikālais identifikators (personām, kurām nav Latvijas Republikas personas kods). Personas datu apstrāde notiek, lai nodrošinātu konkursa uzvarētāja sasaisti sistēmā ar zinātniskajās institūcijās reģistrēto akadēmisko zinātnisko personāla reģistru.
 
Problēmas apraksts
Sistēmā nav iespējams viennozīmīgi identificēt zinātniskās darbības projekta vadītāju, jo normatīvais regulējums pašlaik neparedz personas identifikācijas ievadīšanu sistēmā.
Risinājuma apraksts
Lai nodrošinātu Latvijas zinātnes padomes un ministrijas funkcijas zinātnes jomā,  zinātniskās darbības projekti sistēmā jāsasaista ar konkrētu un identificējamu personu, tādēļ sistēmā tiek iekļauts arī zinātniskās darbības projekta vadītāja personas kods. Projektu vadītājam atbilstoši noteikumiem par projektu īstenošanu sistēmā ir jāveic noteiktas darbības, piemēram projekta pieteikuma vai tā atskaišu iesniegšana, tādēļ personai jābūt viennozīmīgi identificējamai.
Vai ir izvērtēti alternatīvie risinājumi?
Vai ir izvērtēts prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem?

1.4. Izvērtējumi/pētījumi, kas pamato TA nepieciešamību

1.5. Pēcpārbaudes (ex-post) izvērtējums

Vai tiks veikts?

1.6. Cita informācija

-
2. Tiesību akta projekta ietekmējamās sabiedrības grupas, ietekme uz tautsaimniecības attīstību un administratīvo slogu
Vai projekts skar šo jomu?
3. Tiesību akta projekta ietekme uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem
Vai projekts skar šo jomu?
Cita informācija
Atbilstoši Ministru kabineta 2022. gada 19. aprīļa noteikumu Nr.252 "Zinātniskās darbības bāzes finansējuma piešķiršanas kārtība" 13.4. apakšpunktam Nacionālās zinātniskās darbības informācijas sistēmas uzturēšanas izmaksas sedz no valsts budžeta programmas 05.00.00 "Zinātne" apakšprogrammas 05.02.00 "Zinātnes bāzes finansējums". 
-
5. Tiesību akta projekta atbilstība Latvijas Republikas starptautiskajām saistībām
Vai projekts skar šo jomu?

5.3. Cita informācija

Apraksts
-

6.1. Projekta izstrādē iesaistītās institūcijas

Valsts un pašvaldību institūcijas
Latvijas Zinātnes padome
Nevalstiskās organizācijas
Cits

6.2. Sabiedrības līdzdalības organizēšanas veidi

6.3. Sabiedrības līdzdalības rezultāti

-

6.4. Cita informācija

-
7. Tiesību akta projekta izpildes nodrošināšana un tās ietekme uz institūcijām
Vai projekts skar šo jomu?

7.1. Projekta izpildē iesaistītās institūcijas

Institūcijas
  • Latvijas Zinātnes padome

7.2. Administratīvo izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

7.3. Atbilstības izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

7.4. Projekta izpildes ietekme uz pārvaldes funkcijām un institucionālo struktūru

Ietekme
Jā/Nē
Skaidrojums
1. Tiks veidota jauna institūcija
-
-
2. Tiks likvidēta institūcija
-
-
3. Tiks veikta esošās institūcijas reorganizācija
-
-
4. Institūcijas funkcijas un uzdevumi tiks mainīti (paplašināti vai sašaurināti)
-
-
5. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu efektivizācija
-
6. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu digitalizācija
-
-
7. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu optimizācija
-
8. Cita informācija
-
-

7.5. Cita informācija

-
8. Horizontālās ietekmes

8.1.1. uz publisku pakalpojumu attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.2. uz valsts un pašvaldību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstību

Vai projekts skar šo jomu?
Apraksts
Tiks papildināts ziņu apjoms Nacionālās zinātniskās darbības informācijas sistēmā, pieejama informācija par konkursiem uz zinātnisko institūtu direktora amatu un konkursiem uz akadēmiskajiem amatiem zinātniskajās institūcijās

8.1.3. uz informācijas sabiedrības politikas īstenošanu

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.4. uz Nacionālā attīstības plāna rādītājiem

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.5. uz teritoriju attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.6. uz vidi

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.7. uz klimatneitralitāti

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.8. uz iedzīvotāju sociālo situāciju

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.9. uz personu ar invaliditāti vienlīdzīgām iespējām un tiesībām

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.10. uz dzimumu līdztiesību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.11. uz veselību

Vai projekts skar šo jomu?
-

8.1.12. uz cilvēktiesībām, demokrātiskām vērtībām un pilsoniskās sabiedrības attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.13. uz datu aizsardzību

Vai projekts skar šo jomu?
Apraksts
 
Noteikumu projekts paredz sistēmas lietotāja tiesības (tajā skaitā piekļuvi sistēmā esošajiem personu datiem) piešķirt dažādām personu grupām.
Izglītības un zinātnes ministrijas nodarbinātajiem piekļuve sistēmai nepieciešama, lai nodrošinātu zinātnisko institūciju reģistra, zinātniskajās institūcijās akadēmiskajos amatos ievēlēto personu reģistra un Latvijas Zinātnes padomes ekspertu datubāzes darbību un sistēmas tehnisko uzturēšanu, organizētu informācijas apkopošanu par zinātnisko institūciju īstenotajiem zinātniskajiem projektiem, zinātniskās darbības rezultātiem, zinātniskās darbības pārskatiem un zinātnisko institūciju starptautisko novērtējumu, nodrošinātu starptautisko sadarbības programmu īstenošanu Latvijā zinātnes un tehnoloģiju attīstības jomā un veic sadarbības programmu izvērtējumu, nodrošinātu Latvijas Zinātnes padomes projektu pieteikumu sistēmas darbību un tehnisko uzturēšanu, lai veiktu projektu administrēšanu atbilstoši normatīvajiem aktiem par fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu un valsts pētījumu programmu projektu administrēšanu, pamatojoties uz sistēmā ievadītajiem datiem par zinātniskās darbības projektiem, nodrošinātu Izglītības un zinātnes ministrijai iedalīto valsts budžeta līdzekļu sadali paredzētajiem mērķiem, balstoties uz sistēmā ievadītajiem datiem par zinātnē nodarbinātajiem, kā arī zinātniskās darbības rezultātiem un projektiem, nodrošinātu ziņu publiskošanu par zinātnisko darbību, veicinātu atvērtās zinātnes pieeju, nodrošinātu, ka zinātnisko institūciju akadēmiskajos amatos ievēlēto personu reģistra ziņas par vadošajiem pētniekiem un pētniekiem, kas nodarbināti augstākās izglītības iestādēs, un ziņas par personām ar doktora zinātnisko grādu, kurām ar zinātnisko institūciju noslēgts darba līgums, sistēma saņem no Valsts izglītības informācijas sistēmas, izmantojot automātisko datu apmaiņas mehānismu, slēgtu vienošanās vai līgumus ar citu informācijas sistēmu turētājiem vai pārziņiem un izstrādātu iekšējos normatīvos aktus par datu automātisku apmaiņu tiešsaistē starp sistēmu un citām informācijas sistēmām, nodrošinātu sistēmas lietotājiem informatīvo atbalstu sistēmas lietošanas jautājumos, nodrošinātu apritē esošās informācijas drošības pasākumu īstenošanu un atbildētu par personas datu apstrādi sistēmā.
Izglītības kvalitātes valsts dienestam piekļuve sistēmai nepieciešama, lai saskaņā ar Ministru kabineta 2013.gada 23.aprīļa noteikumos Nr. 225 "Izglītības kvalitātes valsts dienesta nolikums" noteikto -reģistrētu zinātniskās institūcijas un uzturētu zinātnisko institūciju reģistru.
Nozaru ministrijām  - Zemkopības ministrijai, Kultūras ministrijai un Veselības ministrijai pieeja sistēmai nepieciešama, lai nozarēm sniegtu atbalstu zinātnes un inovācijas funkciju īstenošanā, un nodrošinātu valsts pasūtīto pētījumu pieteikumu izstrādi un veicinātu pētījumu efektīvu izmantošanu nozares politikas izstrādē.
Latvijas zinātnes padomei piekļuve sistēmai nepieciešama, lai īstenotu valsts zinātnes un tehnoloģiju attīstības politiku, nodrošinot normatīvajos aktos deleģēto no valsts budžeta, kā arī Eiropas Savienības struktūrfondu un citu ārvalstu finanšu instrumentu finansēto zinātnisko pētījumu programmu un projektu ieviešanu un tiem piešķirto finanšu līdzekļu administrēšanu, kā arī zinātniskās darbības vai zinātnisko projektu īstenošanas monitoringu un analītikā balstītu rīcībpolitikas lēmumu pieņemšanu un programmu ieviešanu.
Zinātnisko institūciju un šo institūciju darbinieki sistēmā ievada un aktualizē informāciju par zinātnisko institūciju un tajā akadēmiskajos amatos ievēlētām personām saskaņā ar normatīvo regulējumu par attiecīgo reģistru, kā arī informāciju, kas nepieciešama, lai sagatavotu un iesniegtu zinātniskās institūcijas zinātniskās darbības gada pārskatu. Zinātnieki (zinātniskās darbības rezultātu autori) sistēmā ievada un aktualizē informāciju par zinātniskajiem rezultātiem, kā arī aktualizē informāciju par savu izglītību, iegūto grādu, kontaktinformāciju, iesniedz pieteikumus Latvijas zinātnes padomes ekspertu tiesību saņemšanai un iekļaušanai Latvijas zinātnes padomes ekspertu datu bāzē, iesniegumu Latvijas zinātnes padomes administrēto projektu īstenošanai un atskaites par projektu īstenošanas gaitu.
Fiziskas vai juridiskas personas sistēmas lietotāja tiesības saņem, lai veiktu konkrētus uzdevumus, kuru veikšanai piesaistījušas Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Zinātnes padome, Izglītības kvalitātes valsts dienests, Zemkopības ministrija, Kultūras ministrija, Veselības ministrija un zinātnisko institūciju reģistrā reģistrētās institūcijas.
Privāto tiesību subjekti lietotāja tiesības saņem Latvijas Zinātnes padomes eksperta tiesību pieteikumu iesniegšanai un ar to saistītās informācijas ievadīšanai sistēmā.
Zinātnieki, tai skaitā ārvalstīs strādājošie, kuri nav nodarbināti Latvijas zinātniskajās institūcijās, sistēmas lietotāja tiesības saņem Latvijas Zinātnes padomes eksperta tiesību pieteikumu iesniegšanai un ar to saistītās informācijas ievadīšanai sistēmā.

8.1.14. uz diasporu

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.15. uz profesiju reglamentāciju

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.16. uz bērna labākajām interesēm

Vai projekts skar šo jomu?
-

8.2. Cita informācija

-
Pielikumi
Piekrītu
Paziņojums par sīkdatņu lietošanu
Lai nodrošinātu TAP portāla pieejamību, tā darbībai tiek izmantotas tikai obligātās tehniskās sīkdatnes. Esmu informēts par sīkdatņu izmantošanu un, turpinot darboties šajā vietnē, piekrītu to izmantošanai. Lasīt vairāk