Anotācija (ex-ante)

23-TA-855: Noteikumu projekts (Grozījumi)
Anotācijas (ex-ante) nosaukums
Tiesību akta projekta "Grozījums Ministru kabineta 2014. gada 28. oktobra noteikumos Nr. 666 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.3. specifiskā atbalsta mērķa "Atbalstīt prioritāro (sirds un asinsvadu, onkoloģijas, bērnu (sākot no perinatālā un neonatālā perioda) aprūpes un garīgās veselības) veselības jomu veselības tīklu attīstības vadlīniju un kvalitātes nodrošināšanas sistēmas izstrādi un ieviešanu, jo īpaši sociālās atstumtības un nabadzības riskam pakļauto iedzīvotāju veselības uzlabošanai" īstenošanas noteikumi"" sākotnējās ietekmes (ex-ante) novērtējuma ziņojums (anotācija)
1. Tiesību akta projekta izstrādes nepieciešamība

1.1. Pamatojums

Izstrādes pamatojums
Ministrijas / iestādes iniciatīva
Apraksts
Noteikumu projekts ir Veselības ministrijas (turpmāk – VM) iniciatīva un izstrādāts saskaņā ar 2014. gada 3. jūlija Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014.–2020. gada plānošanas perioda vadības likuma 20. panta 6. un 13. punktu.

1.2. Mērķis

Mērķa apraksts
Noteikumu projekta mērķis ir nodrošināt finansējuma piesaisti ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošanai SAM 9.2.5.[1] ietvaros, šim nolūkam novirzot SAM 9.2.3.[2] finanšu ietaupījumu.
Spēkā stāšanās termiņš
Vispārējā kārtība

1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi

Pašreizējā situācija
Šobrīd spēkā esošā Ministru kabineta 2014. gada 28. oktobra noteikumu Nr. 666  "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.3. specifiskā atbalsta mērķa "Atbalstīt prioritāro (sirds un asinsvadu, onkoloģijas, bērnu (sākot no perinatālā un neonatālā perioda) aprūpes un garīgās veselības) veselības jomu veselības tīklu attīstības vadlīniju un kvalitātes nodrošināšanas sistēmas izstrādi un ieviešanu, jo īpaši sociālās atstumtības un nabadzības riskam pakļauto iedzīvotāju veselības uzlabošanai" īstenošanas noteikumi"" īstenošanas noteikumi"  (turpmāk – MK noteikumi Nr.666) 8. punkta redakcija nosaka SAM 9.2.3. pieejamo kopējo attiecināmo finansējumu – 6 783 532 euro, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda finansējums – 5 766 002 euro un valsts budžeta finansējums – 1 017 530 euro.

SAM 9.2.3. ietvaros VM īsteno projektu Nr. 9.2.3.0/17/I/001 “Veselības tīklu attīstības vadlīniju un kvalitātes nodrošināšanas sistēmas izstrāde un ieviešana prioritāro veselības jomu ietvaros” (turpmāk – SAM 9.2.3. projekts). Projekta īstenošanas termiņš no 2014. gada 5. novembra līdz 2023. gada 31. decembrim.

MK noteikumu Nr.666 šobrīd spēkā esošās redakcijas 27.2. apakšpunkts nosaka, ka darbība „Vienotas nacionālās veselības aprūpes kvalitātes nodrošināšanas sistēmas izveide un ieviešana” ieviešama līdz 2023. gada 31. decembrim. Minētās darbības ietvaros paredzēts izstrādāt vienotu nacionālu veselības aprūpes kvalitātes nodrošināšanas sistēmas koncepciju un veikt tās pilotdarbināšanu. Lai nodrošinātu minētās darbības izpildi, SAM 9.2.3. projekta ietvaros tika izsludināts iepirkums par klīnisko vadlīniju, klīnisko algoritmu, klīnisko ceļu un kvalitātes indikatoru lietošanas sistēmas izveidi un ieviešanu, nodrošinot klīniskās dokumentācijas transformāciju informāciju tehnoloģiju (IT) risinājumā. Izpētot tirgu, tika noskaidrots, ka aptuvenās izmaksas IT risinājuma iegādei un klīniskās dokumentācijas transformācijai IT risinājumā varētu sastādīt 700 tūkstoši euro bez pievienotās vērtības nodokļa. Tomēr, ņemot vērā to, ka iepirkuma atvēršanas termiņš bija vairākkārtīgi pārcelts, izvērtējot, vai nepastāv objektīvi apstākļi, ka iepirkumā paredzēto pakalpojumu apjomu iespējamam uzvarētājam nebūs iespējams objektīvi izpildīt iepirkumā noteiktos darbus, lai novērstu līguma neizpildes risku, iepirkuma procedūra tika pārtraukta. Ņemot vērā šo faktu, kā arī to, ka pašreizējos apstākļos ir svarīgi nodrošināt minētās darbības ieviešanu MK noteikumu Nr.666 27.2. apakšpunktā noteiktajā termiņā, tika lemts atkārtoti iepirkumu nesludināt, bet aktivitātes ieviešanai pieaicināt attiecīgo speciālistu.
Atbilstoši MK noteikumu Nr.666 17. punktam SAM 9.2.3. projekta personāla atlīdzības izmaksas tiek plānotas kā viena izmaksu pozīcija, piemērojot izmaksu vienoto likmi 15 procentu apmērā no projekta pārējām tiešajām attiecināmajām īstenošanas izmaksām. Ņemot vērā to, ka projektā šajā budžeta pozīcijā ir radies līdzekļu ietaupījums, papildus līdzekļi jauna speciālista piesaistei šobrīd nav nepieciešami. Kopumā SAM 9.2.3. projekta ietvaros ir izveidojies 1 108 772 euro finanšu ietaupījums, ko veido projekta personāla atlīdzības izmaksas 141 847 euro apmērā, pārējās tiešās īstenošanas izmaksas – 945 648 euro un netiešās attiecināmās izmaksas – 21 277 euro. Radušos ietaupījumu plānots novirzīt SAM 9.2.5. ietvaros realizējamā projekta  Nr. 9.2.5.0/17/I/001 „Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas” īstenošanai.

Veicamie grozījumi SAM 9.2.3. īstenošanā esošo projektu neietekmē, projekta mērķis paliek nemainīgs, projekta mērķis un visi SAM 9.2.3. rādītāji tiks sasniegti ar šobrīd plānā esošajām projekta darbībām.

[1] 9.2.5. specifiskā atbalsta mērķis "Uzlabot pieejamību ārstniecības un ārstniecības atbalsta personām, kas sniedz pakalpojumus prioritārajās veselības jomās iedzīvotājiem, kas dzīvo ārpus Rīgas"
[2] 9.2.3. specifiskā atbalsta mērķis "Atbalstīt prioritāro (sirds un asinsvadu, onkoloģijas, bērnu (sākot no perinatālā un neonatālā perioda) aprūpes un garīgās veselības) veselības jomu veselības tīklu attīstības vadlīniju un kvalitātes nodrošināšanas sistēmas izstrādi un ieviešanu, jo īpaši sociālās atstumtības un nabadzības riskam pakļauto iedzīvotāju veselības uzlabošanai"
Problēmas un risinājumi
Problēmas apraksts
SAM 9.2.5. ietvaros VM īsteno projektu Nr. 9.2.5.0/17/I/001 „Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas” (turpmāk – SAM 9.2.5. projekts). SAM 9.2.5. projekta mērķis ir uzlabot ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu, kas sniedz pakalpojumus prioritārajās veselības jomās - sirds un asinsvadu, onkoloģijas, bērnu, sākot no perinatālā un neonatālā perioda un garīgās veselības jomā pieejamību ārpus Rīgas.
Latvijā ir vienas no lielākajām atšķirībām ārstu reģionālajā izvietojumā - ārsti lielākoties strādā galvaspilsētā. Ārstniecības personu vecuma struktūra reģionos ir ar izteiktāku novecošanās tendenci kā galvaspilsētā, jo Rīgā ir lielākās izglītības un ārstniecības iestādes, kas ir arī jauno speciālistu mācību bāzes un vairumā gadījumu - darba vietas. Lai nodrošinātu ārstniecības personu pieejamību reģionos, SAM 9.2.5. projektā paredzētas finansiālas kompensācijas ārstniecības personām un ārstniecības atbalsta personām par darbu reģionos. Līdz 2023. gada 1. martam veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai reģionos piesaistītas 1508 ārstniecības personas, kas ir 96,2 % no kopējā noteiktā SAM 9.2.5. iznākuma rādītāja. No kopējām attiecināmajām projekta izmaksām līdz 2023. gada 1. martam finansējuma izpilde sasniedz 14 475 640,03 euro, kas ir 92,72 % no SAM 9.2.5. projektam pieejamā finansējuma. Ņemot vērā ārstniecības personu lielo interesi par kompensācijām un cilvēkresursu trūkumu reģionos, tika lemts par papildus finansējuma novirzīšanu SAM 9.2.5 īstenošanai.
Risinājuma apraksts
Ņemot vērā SAM 9.2.3. projekta īstenošanās laikā radušos ietaupījumus un SAM 9.2.5. kopējā attiecināmā finansējuma apguves progresu un ārstniecības personu izrādīto interesi par dalību SAM 9.2.5 īstenotajā projektā, tika lemts par sabiedrības veselības rīcībpolitikas maiņu un papildus finansējuma novirzīšanu SAM 9.2.5 īstenošanai.

VM ir lēmusi par SAM 9.2.3. kopējā pieejamā attiecināmā finansējuma 1 108 772 euro apmērā pārdali uz SAM 9.2.5. projektu. 

SAM 9.2.3. un SAM 9.2.5. atbalsts izriet no Eiropas Savienības struktūrfondu 2014. – 2020.gada plānošanas perioda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.prioritātei “Sociālā iekļaušana un nabadzības apkarošana” pieejamā Eiropas Sociālā fonda finansējuma, kura ietvaros var tikt atbalstītas nacionālā līmeņa pārdales starp specifiskajiem atbalsta mērķiem, ja vien nepastāv risks nesasniegt iznākuma rādītājus.

Attiecībā uz SAM 9.2.3., iznākumu rādītājs atbalstāmajai darbībai “Vienotas nacionālās veselības aprūpes kvalitātes nodrošināšanas sistēmas izveide un ieviešana” noteikts - to stacionāro ārstniecības iestāžu skaits, kuras nodrošina neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu un kuras atbalstītas kvalitātes sistēmas un veselības tīklu attīstības vadlīniju izstrādāšanai un ieviešanai, – 21 iestāde ir sasniegts, jo visām ārstniecības iestādēm, kas nodrošina neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu (to darbiniekiem) ir nodrošinātas apmācības kvalitātes sistēmas un veselības tīklu attīstības vadlīniju izstrādāšanai un ieviešanai. Attiecīgi risks nesasniegt projekta iznākuma rādītāju nav.

Attiecībā uz SAM 9.2.5., iznākumu rādītājs atbalstāmajai darbībai “Pasākumi ārstniecības personu piesaistei” noteikts - reģioniem piesaistīto ārstniecības personu skaits, kuras saņēmušas atbalstu, lai veicinātu to piesaisti darbam teritoriālajās vienībās ārpus Rīgas, – 1 568 piesaistītas ārstniecības personas, uz 2023.gada 1.martu ir piesaistītas 1508 ārstniecības personas, kas ir  96,2 % no kopējā noteiktā SAM 9.2.5. iznākuma rādītāja. Ņemot vērā minēto, risks nesasniegt projekta iznākuma rādītāju nepastāv.

Attiecīgi noteikumu projekts paredz precizēt MK noteikumu Nr.666 8. punktu, nosakot, ka SAM 9.2.3. ietvaros pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 5 674 760 euro, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda finansējums – 4 823 546 euro un valsts budžeta finansējums – 851 214 euro.

Paralēli noteikumu projektam tiek virzīti apstiprināšanai Ministru kabinetā grozījumi SAM 9.2.5. īstenošanas nosacījumos – Ministru kabineta 2017. gada 21. marta noteikumu Nr.158  " Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieejamību ārstniecības un ārstniecības atbalsta personām, kas sniedz pakalpojumus prioritārajās veselības jomās iedzīvotājiem, kas dzīvo ārpus Rīgas" īstenošanas noteikumi", paredzot atbilstošu SAM 9.2.5. kopējā attiecināmā finansējuma palielinājumu.

Pēc noteikuma projekta stāšanās spēkā būs nepieciešami grozījumi īstenošanā esošajos 9.2.3. projekta ietvaros un SAM 9.2.5 projekta ietvaros, tie uzskatāmi par būtiskiem, jo paredz atbalsta apjoma izmaiņas, tomēr neietekmē darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” rādītājus un kopējo 9.prioritātes “Sociālā iekļaušana un nabadzības apkarošana” atbalsta apjomu.

Papildus noteikumu projektam pievienots protokollēmums, kurš uzdod VM nodrošināt, ka finansējuma saņēmējs sadarbībā ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru veic SAM 9.2.3. vienošanās par projekta Nr. 9.2.3.0/15/I/001 īstenošanu grozījumus, kas paredz finansējuma samazinājumu, un pēc minēto grozījumu stāšanās spēkā tiek veikti attiecīgie grozījumi SAM 9.2.5. projektā.
 
Vai ir izvērtēti alternatīvie risinājumi?
Vai ir izvērtēts prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem?

1.4. Izvērtējumi/pētījumi, kas pamato TA nepieciešamību

1.5. Pēcpārbaudes (ex-post) izvērtējums

Vai tiks veikts?

1.6. Cita informācija

-
2. Tiesību akta projekta ietekmējamās sabiedrības grupas, ietekme uz tautsaimniecības attīstību un administratīvo slogu
Vai projekts skar šo jomu?
3. Tiesību akta projekta ietekme uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem
Vai projekts skar šo jomu?
Rādītājs
2023
saskaņā ar valsts budžetu kārtējam gadam
izmaiņas kārtējā gadā, salīdzinot ar valsts budžetu kārtējam gadam
Turpmākie trīs gadi (euro)
2024
2025
2026
saskaņā ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
izmaiņas, salīdzinot ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
saskaņā ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
izmaiņas, salīdzinot ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
izmaiņas, salīdzinot ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
1
2
3
4
5
6
7
8
1. Budžeta ieņēmumi
2 023 833
-830 237
0
0
0
0
0
1.1. valsts pamatbudžets, tai skaitā ieņēmumi no maksas pakalpojumiem un citi pašu ieņēmumi
2 023 833
-830 237
0
0
0
0
0
1.2. valsts speciālais budžets
0
0
0
0
0
0
0
1.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
0
0
0
2. Budžeta izdevumi
2 380 980
-976 750
0
0
0
0
0
2.1. valsts pamatbudžets
2 380 980
-976 750
0
0
0
0
0
2.2. valsts speciālais budžets
0
0
0
0
0
0
0
2.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
0
0
0
3. Finansiālā ietekme
-357 147
146 513
0
0
0
0
0
3.1. valsts pamatbudžets
-357 147
146 513
0
0
0
0
0
3.2. speciālais budžets
0
0
0
0
0
0
0
3.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
0
0
0
4. Finanšu līdzekļi papildu izdevumu finansēšanai (kompensējošu izdevumu palielinājumu norāda ar "-" zīmi)
0
0
0
0
0
0
0
5. Precizēta finansiālā ietekme
146 513
0
0
0
5.1. valsts pamatbudžets
0
0
0
0
5.2. speciālais budžets
0
0
0
0
5.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
6. Detalizēts ieņēmumu un izdevumu aprēķins (ja nepieciešams, detalizētu ieņēmumu un izdevumu aprēķinu var pievienot anotācijas (ex-ante) pielikumā)
Šobrīd SAM 9.2.3. kopējais finansējums (kopējās attiecināmās izmaksas) 6 783 532 euro, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda (turpmāk - ESF) finansējums – 5 766 002 euro un valsts budžeta finansējums – 1 017 530 euro.
Noteikumu projekts paredz pārdalīt no SAM 9.2.3. uz SAM 9.2.5. finansējumu par 1 108 772 euro, t.sk. ESF līdzfinansējumu 942 457 euro un valsts budžeta līdzfinansējumu 166 315 euro apmērā.
Attiecīgi pēc šiem grozījumiem SAM 9.2.3. ietvaros pieejamais kopējais attiecināmais finansējums būs 5 674 760 euro, t.sk. ESF finansējums – 4 823 545 euro un valsts budžeta līdzfinansējums – 851 215 euro.
Projektu īsteno Veselības ministrija un finansējums tiek plānots Veselības ministrijas valsts budžeta 63.07.00 programmā “Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu īstenošana (2014-2020)”.
Kopā līdz 2023. gadam SAM 9.2.3. projekta ietvaros apgūts finansējums 4 296 776,66 euro apmērā, no kura 26 246,14 euro veido ieturētās un projekta līguma grozījumos iekļautās neatbilstības:
2014. gadā apgūti 224 631,95 euro (t.sk. ESF finansējums 190 937,16 euro un valsts budžeta līdzfinansējums 33 694,79 euro);
2015. gadā - 346 470,54 euro (t.sk. ESF finansējums 294 499,96 euro un valsts budžeta līdzfinansējums 51 970,58 euro);
2016. gadā - 1 038 267,46 euro (t.sk. ESF finansējums 882 527,34 euro un valsts budžeta līdzfinansējums 155 740,12 euro), t.sk. konstatētās neatbilstības 26 152,47 euro apmērā, par konstatēto neatbilstības summu ir samazināta SAM 9.2.3. projekta attiecināmā izdevumu summa;
2017. gadā - 94 339,95 euro (t.sk. ESF finansējums 80 188,96 euro un valsts budžeta līdzfinansējums 14 150,99 euro), t.sk. konstatētās neatbilstības 93,67 euro apmērā, par konstatēto neatbilstības summu ir samazināta SAM 9.2.3. projekta attiecināmā izdevumu summa;
2018. gadā - 581 963,77 euro (t.sk. ESF finansējums 494 669,20 euro un valsts budžeta līdzfinansējums 87 294,57 euro);
2019. gadā - 1 220 472,22 euro (t.sk. ESF finansējums 1 037 401,39 euro un valsts budžeta līdzfinansējums 183 070,83 euro);
2020. gadā - 397 386,94  euro (t.sk. ESF finansējums 337 778,90 euro un valsts budžeta līdzfinansējums 59 608,04 euro);
2021. gadā - 53 297,70 euro (t.sk. ESF finansējums 45 303,04 euro un valsts budžeta līdzfinansējums 7 994,66 euro);
2022. gadā - 339 946,13 euro (t.sk. ESF finansējums  288 954,21 euro un valsts budžeta līdzfinansējums 50 991,92 euro).
Vienlaikus jāatzīmē, ka augstāk minētie neatbilstoši veiktie izdevumi 26 246,14 euro apmērā valsts budžeta ietvaros faktiski tiek segti divas reizes, proti: 1) sedzot radušos SAM 9.2.3. projekta neatbilstoši veiktos izdevumus; 2) pārdalot jeb piešķirot šos pašus izdevumus SAM 9.2.5. projektam.
Atbilstoši likumam “Par valsts budžetu 2023.gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam” Veselības ministrijas pamatbudžetā 2023. gadam projekta īstenošanai SAM 9.2.3. plānotais finansējums sastāda 2 380 980 euro.
Attiecīgi, ņemot vērā noteikumu projektā paredzēto SAM 9.2.3. kopējā finansējuma samazinājumu par 1 108 772 euro, kā arī ņemot vērā 2022. gada faktisko finansējuma apguvi bez neatbilstoši veiktajiem izdevumiem un projekta finansējuma atlikumu, tad 2023. gadam būs nepieciešams finansējums 1 404 230 euro apmērā un tas tika aprēķināts sekojoši: no SAM 9.2.3. noteiktā pieejamā kopējā attiecināmā finansējuma pēc šiem grozījumiem 5 674 760 euro atskaitot līdz 2023. gadam SAM 9.2.3. projekta ietvaros apgūto finansējumu bez neatbilstoši veiktajiem izdevumiem 4 270 530,52 euro.
Ņemot vērā augstāk minēto, Veselības ministrija normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā pēc noteikumu projekta apstiprināšanas veiks līdzekļu pārdali no SAM 9.2.3. projekta uz SAM 9.2.5. projektu 1 108 772 euro apmērā, savukārt, atlikušais finansējums 132 022 euro SAM 9.2.3. projekta pabeigšanai tiks piesaistīts no 74. resora “Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums” 80.00.00 programmas “Nesadalītais finansējums Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu un pasākumu īstenošanai””.

Visus augstāk minētos budžeta ieņēmumus veido ESF finansējums.
6.1. detalizēts ieņēmumu aprēķins
-
6.2. detalizēts izdevumu aprēķins
-
7. Amata vietu skaita izmaiņas (palielinājuma gadījumā: izvērsts pamatojums, izvērtējums par esošo resursu pārskatīšanas iespējām, t.sk. vakanto štata vietu, ilgstošo vakanču izmantošanu u.c.)
-
Cita informācija
-

4.1.1. Ministru kabineta 2017. gada 21. marta noteikumi Nr. 158 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieejamību ārstniecības un ārstniecības atbalsta personām, kas sniedz pakalpojumus prioritārajās veselības jomās iedzīvotājiem, kas dzīvo ārpus Rīgas" īstenošanas noteikumi""

Pamatojums un apraksts
Ņemot vērā to, ka noteikumu projekts paredz finansējuma pārdali no Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.3. specifiskā atbalsta mērķa "Atbalstīt prioritāro (sirds un asinsvadu, onkoloģijas, bērnu (sākot no perinatālā un neonatālā perioda) aprūpes un garīgās veselības) veselības jomu veselības tīklu attīstības vadlīniju un kvalitātes nodrošināšanas sistēmas izstrādi un ieviešanu, jo īpaši sociālās atstumtības un nabadzības riskam pakļauto iedzīvotāju veselības uzlabošanai" uz Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.5. specifisko atbalsta mērķi "Uzlabot pieejamību ārstniecības un ārstniecības atbalsta personām, kas sniedz pakalpojumus prioritārajās veselības jomās iedzīvotājiem, kas dzīvo ārpus Rīgas", nepieciešami grozījumi Ministru kabineta 2017. gada 21. marta noteikumos Nr. 158 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieejamību ārstniecības un ārstniecības atbalsta personām, kas sniedz pakalpojumus prioritārajās veselības jomās iedzīvotājiem, kas dzīvo ārpus Rīgas" īstenošanas noteikumi"".
Atbildīgā institūcija
Veselības ministrija
-
5. Tiesību akta projekta atbilstība Latvijas Republikas starptautiskajām saistībām
Vai projekts skar šo jomu?

5.3. Cita informācija

Apraksts
-
Skaidrojums
-

6.4. Cita informācija

Tiesību akta projekts nodrošina ātrāku un kvalitatīvāku SAM 9.2.3. un SAM 9.2.5. mērķu sasniegšanu un pakalpojumu pieejamību sabiedrības interesēs un tam nav ietekmes uz sabiedrības interesēm un pienākumiem, līdz ar to nav nepieciešams organizēt sabiedrības informēšanas pasākumus saistībā ar šī projekta izstrādi.
7. Tiesību akta projekta izpildes nodrošināšana un tās ietekme uz institūcijām
Vai projekts skar šo jomu?

7.1. Projekta izpildē iesaistītās institūcijas

Institūcijas
  • Centrālā finanšu un līgumu aģentūra
  • Veselības ministrija

7.2. Administratīvo izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

7.3. Atbilstības izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

7.4. Projekta izpildes ietekme uz pārvaldes funkcijām un institucionālo struktūru

Ietekme
Jā/Nē
Skaidrojums
1. Tiks veidota jauna institūcija
-
2. Tiks likvidēta institūcija
-
3. Tiks veikta esošās institūcijas reorganizācija
-
4. Institūcijas funkcijas un uzdevumi tiks mainīti (paplašināti vai sašaurināti)
-
5. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu efektivizācija
-
6. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu digitalizācija
-
7. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu optimizācija
-
8. Cita informācija
-

7.5. Cita informācija

Atbildīgās iestādes funkcijas pilda Veselības ministrija, sadarbības iestādes funkcijas – Centrālā finanšu un līgumu aģentūra. Projekta iesniedzējs un finansējuma saņēmējs Veselības ministrija.
Ar noteikumu projektu noteiktie institūciju pienākumi tiks veikti esošo finanšu un darbinieku kapacitātes ietvaros, nepalielinot kopējās izmaksas.
8. Horizontālās ietekmes

8.1.1. uz publisku pakalpojumu attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.2. uz valsts un pašvaldību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.3. uz informācijas sabiedrības politikas īstenošanu

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.4. uz Nacionālā attīstības plāna rādītājiem

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.5. uz teritoriju attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.6. uz vidi

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.7. uz klimatneitralitāti

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.8. uz iedzīvotāju sociālo situāciju

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.9. uz personu ar invaliditāti vienlīdzīgām iespējām un tiesībām

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.10. uz dzimumu līdztiesību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.11. uz veselību

Vai projekts skar šo jomu?
Apraksts
Noteikumu projekta mērķis ir nodrošināt finansējuma piesaisti ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošanai SAM 9.2.5. ietvaros, šim nolūkam novirzot SAM 9.2.3. finanšu ietaupījumu. SAM 9.2.5. ietvaros tiek sniegts atbalsts ārstniecības personām par darbu reģionos. Atbalsts tiek sniegts kompensāciju veidā. Kompensāciju piešķiršana ārstniecības personām nodrošinās papildus cilvēkresursu piesaisti veselības aprūpes nozarei, tādējādi uzlabojot iedzīvotāju pieejamību ārstniecības pakalpojumiem.

8.1.12. uz cilvēktiesībām, demokrātiskām vērtībām un pilsoniskās sabiedrības attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.13. uz datu aizsardzību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.14. uz diasporu

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.15. uz profesiju reglamentāciju

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.16. uz bērna labākajām interesēm

Vai projekts skar šo jomu?

8.2. Cita informācija

-
Pielikumi