Anotācija

PAZIŅOJUMS:
Nākamā kārtējā Valsts sekretāru sanāksme plānota š.g. 10.aprīlī
24-TA-1416: Noteikumu projekts (Grozījumi)
Anotācijas (ex-ante) nosaukums
Tiesību akta projekta "Grozījumi Ministru kabineta 2024. gada 14. maija noteikumos Nr. 289 "Noteikumi par valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu sarakstu"" sākotnējās ietekmes (ex-ante) novērtējuma ziņojums (anotācija)
1. Tiesību akta projekta izstrādes nepieciešamība

1.1. Pamatojums

Izstrādes pamatojums
Tiesību akts / Ministru Prezidenta rezolūcija
Apraksts
Noteikumu projekts "Grozījums Ministru kabineta 2024. gada 14. maija noteikumos Nr. 289 "Noteikumi par valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu sarakstu"" sagatavots, lai izpildītu Ministru kabineta 2024. gada 14. maija sēdes protokollēmumā (prot. Nr. 20, 11. §, 3. punkts) (24-TA-1416) doto uzdevumu. 

1.2. Mērķis

Mērķa apraksts
Noteikumu projekta mērķis ir samazināt administratīvo slogu uzņēmējiem un nodrošināt samērīgu un efektīvu normatīvo regulējumu mērīšanas līdzekļiem 
Spēkā stāšanās termiņš
Vispārējā kārtība

1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi

Pašreizējā situācija
Atbilstoši Ministru kabineta 2024. gada 14. maija sēdes protokollēmumā (prot. Nr. 20, 11. §, 3. punkts) uzdotajam, Ekonomikas ministrija kopā ar visām iesaistītajām pusēm ir izvērtējusi, vai garuma mēriem (garuma, laukuma un daudzdimensionālie mērīšanas līdzekļi, mērstieņi un mērlentes ar atsvaru šķidruma līmeņa mērīšanai tilpnēs, metri, lineāli un mērlentes) un tirdzniecībā lietošanā esošajiem svariem būtu nepieciešams pagarināt atkārtotās verificēšanas periodiskumu vai atcelt to. Valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu atkārtotās verificēšanas periodiskums ļauj nodrošināt mērījumu precizitāti un mērīšanas līdzekļu ekspluatācijas drošību. Tas ir īpaši svarīgi tādām tautsaimniecības nozarēm kā medicīna, farmācija, ķīmija, enerģētika, parfimērija, pārtika, tirdzniecība, lauksaimniecība, zivsaimniecība, transports un sakari u.c., kur mērījumu precizitātei var būt izšķiroša nozīme. Šobrīd normatīvais regulējums nosaka, ka garuma, laukuma un daudzdimensionāliem mērīšanas līdzekļiem atkārtotās verificēšanas periodiskums ir reizi gadā, mērstieņiem un mērlentēm ar atsvaru šķidruma līmeņa mērīšanai tilpnēs - reizi gadā, metriem, lineāliem un mērlentēm - reizi 2 gados, neautomātiskiem svariem (I un II klase) - reizi 2 gados, neautomātiskiem svariem (III un IIII klase) - reizi gadā un atsvariem - reizi 2 gados.
Mērīšanas līdzeklim veicot atkārtoto verificēšanu un inspicēšanas institūcijai izsniedzot mērīšanas līdzekļu lietotājam atkārtotās verificēšanas sertifikātu vai uzliekot uzlīmi uz mērīšanas līdzekļa, tiek nodrošināts, ka mērīšanas līdzekļa mērījumu rezultāti ir ar atbilstošu precizitāti un mērīšanas līdzeklis atbilst metroloģiskajām prasībām. 
Ņemot vērā valsts institūciju izteiktos viedokļus un izvērtējot citu Eiropas Savienības (turpmāk - ES) dalībvalstu praksi saistībā ar mērīšanas līdzekļu atkārtotās verificēšanas periodiskumu un, lai samazinātu administratīvo slogu mērīšanas līdzekļu lietotājam, Ekonomikas ministrija ir pārskatījusi atkārtotās verificēšanas periodiskumu minētajiem mērīšanas līdzekļiem.  
Problēmas un risinājumi
Problēmas apraksts
Neautomātiskos svarus ar I, II, III un IIII precizitātes klasi pielieto dažādās jomās, piemēram, valsts uzraudzībā, tirdzniecībā un pakalpojumu sniegšanas uzņēmumos, ražošanas uzņēmumos, medicīnas uzņēmumos, pastā, muitā, banku operācijās, dažādu veidu laboratorijās un kustības drošības kontrolē (ceļu un dzelzceļu transports).
Svarus ar I un II precizitātes klasi visbiežāk izmanto laboratorijās un medicīnas uzņēmumos, kur lietotājs stingri ievēro atkārtotās verificēšanas periodiskumu (reizi 2 gados) atbilstoši noteiktajai uzņēmuma iekšējās kārtības dokumentācijai un spēkā esošajos noteikumos noteiktajam atkārtotās verificēšanas periodiskumam. 
Valsts uzraudzībā, pamatojoties uz svaru mērījumu rezultātiem, privātpersonu sauc pie administratīvās atbildības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Tādēļ ir būtiski pārliecināties par svaru mērījumu precizitāti visā lietošanas laikā. Tāpat lietošanas laikā svariem ir iespējamība izregulēties, lietojot lielas noslodzes transportlīdzekļu vai transportlīdzekļu sastāvu, kuri, iespējams, pārsnieguši noteiktos maksimālās masas ierobežojumus, svēršanā. Līdz ar to, ir būtiski, ka svari darbojas pareizi un precīzi uzrāda transportlīdzekļa kopējo masu un ass slodzi. Kā arī svarus izmanto paaugstināta riska nozarē - aviācijas transporta ekspluatācijā, kur ir svarīgi pārliecināties par mērījumu precizitāti. 
Tirdzniecībā izmantojamiem svariem ir būtiski nodrošināt, ka mērījumu rezultāti ir ticami un tie ir precīzi visā ekspluatācijas laikā, nodrošinot precīzus norēķinus ar patērētāju. Tirdzniecībā lietojamo svaru lietotājs (īpašnieks) ir atbildīgs par svaru tehnisko stāvokli un lietošanas instrukcijas ievērošanu. 
Atbilstoši inspicēšanas institūciju sniegtajiem datiem par atkārtoti verificētajiem mērīšanas līdzekļiem, 2023.gadā atkārtotā verificēšana veikta 17958 svariem, no kuriem par neatbilstošiem atzīti 757 svari.
Izvērtējot citu Eiropas Savienības dalībvalstu pieredzi, secināms, ka nevienā no ES dalībvalstīm svariem nav atcelta atkārtotā verificēšana un lielākoties ES dalībvalstīs atkārtotās verificēšanas periodiskums noteikts reizi 2 gados vai reizi 3 gados. 
Ņemot vērā, ka svarus pielieto dažādās jomās, kur ir svarīgi nodrošināt pareizu mērījumu precizitāti visā lietošanas laikā, tajā skaitā tirdzniecībā, neietekmējot patērētāju norēķinu operācijās, kā arī izvērtējot valsts institūciju viedokļus un ES dalībvalstu praksi, Ekonomikas ministrija nolēmusi svariem ar I un II precizitātes klasi nemainīt atkārtotās verificēšanas periodiskumu atbilstoši šobrīd spēkā esošajam regulējumam un svariem ar III, IIII precizitātes klasi, tajā skaitā arī tirdzniecībā pagarināt atkārtotās verificēšanas periodiskumu. 
Risinājuma apraksts
Neautomātiskajiem svariem (III, IIII precizitātes klase) spēkā esošajos noteikumos pielikuma 2.2. apakšpunktā atkārtotās verificēšanas periodiskums "reizi gadā" nomainīts uz "reizi 2 gados" un noteikumu projekta pielikumā papildināts ar neautomātiskajiem svariem (III un IIII klase) masas noteikšanai maksas aprēķinam tirdzniecībā (2.3. apakšpunkts), nosakot atkārtotās verificēšanas periodiskumu "reizi 3 gados".  
Problēmas apraksts
Atbilstoši no likuma "Par mērījumu vienotību" 9.panta pirmās daļas un Ministru kabineta 2016.gada 12.aprīļa noteikumu Nr.212 "Mērīšanas līdzekļu metroloģiskās prasības un to metroloģiskās kontroles kārtība" 1.punkta izriet, ka prasības laišanai tirgū piemērojamas tiem mērīšanas līdzekļiem, kuri pakļauti valsts metroloģiskajai kontrolei, savukārt no likuma "Par mērījumu vienotību" 7.panta otrās daļas izriet, ka valsts metroloģiskajai kontrolei pakļaujas tie mērīšanas līdzekļi, kas ievietoti Ministru kabineta 2024. gada 14. maija noteikumos Nr. 289 "Noteikumi par valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu sarakstu". Praksē garuma, laukuma un daudzdimensionāliem mērīšanas līdzekļiem nav inspicēšanas institūcijas, kas veic atkārtoto verificēšanu un ņemot vērā, ka šie mērīšanas līdzekļi ir pakļauti valsts metroloģiskajai kontrolei (lai laistu tirgū), noteikumu projekta pielikumā atstāti šie mērīšanas līdzekļi, bet nav noteikts atkārtotās verificēšanas periodiskums. 
Šobrīd, lai pārliecinātos par mērīšanas līdzekļu mērījumu precizitāti, lietotājs veic kalibrēšanu savā noteiktajā termiņā un apjomā. 
Risinājuma apraksts
Noteikumu projekta pielikuma 1.1. apakšpunktā atkārtotās verificēšanas periodiskums izmainīts no "reizi gadā" uz "nav noteikts".
Problēmas apraksts
Veicot kontroles pasākumus naftas produktu daudzuma noteikšanai naftas bāzēs un degvielas uzpildes stacijās, izmanto mērstieņus un mērlentes ar atsvaru šķidruma līmeņa mērīšanai tilpnēs. Uzņēmēji, kuri veic komercdarbību ar degvielu, atbilstoši normatīvo aktu prasībām jānodrošina, lai degvielas sajaukšanas vai degvielas ražošanas, apstrādes, pārstrādes, realizācijas un uzglabāšanas vietās ekspluatācijas kārtībā būtu normatīvajiem aktiem atbilstoši degvielas daudzuma mērīšanas līdzekļi. Tādējādi uzņēmēji, kuri veic komercdarbību ar degvielu, mērījumus veic gan ar kalibrētiem, gan ar verificētiem mērīšanas līdzekļiem. Tā kā mērstieņiem un mērlentēm ar atsvaru šķidruma līmeņa mērīšanai tilpnēs ir būtiska nozīme šķidruma daudzuma precīzā noteikšanā un, lai samazinātu administratīvo slogu uzņēmējiem, minētajiem mērīšanas līdzekļiem atkārtotās verificēšanas periodiskums tiek pagarināts, nosakot to ne retāk kā reizi trijos gados.   
Risinājuma apraksts
Spēkā esošajos noteikumos pielikuma 1.2. apakšpunktā verificēšanas periodiskums "reizi gadā" nomainīts uz "reizi 3 gados". 
Problēmas apraksts
Izvērtējot citu ES dalībvalstu pieredzi (piemēram, Igaunija, Slovēnija, Čehija, Slovākija), atsvariem nav noteikts atkārtotās verificēšanas periodiskums. Tāpat atsvariem nav noteiktas nacionālās metroloģiskās prasības uz kā pamata akreditētās inspicēšanas institūcijas ir tiesīgas veikt atkārtoto verificēšanu. Nepieciešamības gadījumā, lai pārliecinātos par atsvaru mērījumu precizitāti, mērīšanas līdzekļu lietotājs var veikt kalibrēšanu savā noteiktajā termiņā un apjomā. Ņemot vērā iepriekš minēto un, lai samazinātu administratīvo slogu mērīšanas līdzekļu lietotājam, atsvari tiek svītroti no valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu saraksta.  
Risinājuma apraksts
Atsvari svītroti no noteikumu projekta. 
Problēmas apraksts
Atbilstoši no likuma "Par mērījumu vienotību" 9.panta pirmās daļas un Ministru kabineta 2016.gada 12.aprīļa noteikumu Nr.212 "Mērīšanas līdzekļu metroloģiskās prasības un to metroloģiskās kontroles kārtība" 1.punkta izriet, ka prasības laišanai tirgū piemērojamas tiem mērīšanas līdzekļiem, kuri pakļauti valsts metroloģiskajai kontrolei, savukārt no likuma "Par mērījumu vienotību" 7.panta otrās daļas izriet, ka valsts metroloģiskajai kontrolei pakļaujas tie mērīšanas līdzekļi, kas ievietoti Ministru kabineta 2024. gada 14. maija noteikumos Nr. 289 "Noteikumi par valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu sarakstu".
Praksē metriem, lineāliem un mērlentēm mērījumu precizitāte visā ekspluatācijas laikā nemainās, kā arī pamatojoties uz inspicēšanas institūciju sniegto informāciju par atkārtoti verificētajiem mērīšanas līdzekļiem, laika posmā no 2020. - 2023.gadam no kopā pārbaudītajiem 2402 mērīšanas līdzekļiem par neatbilstošiem atzīti tikai 4, līdz ar to nav objektīvi noteikt šiem mērīšanas līdzekļiem atkārtotās verificēšanas periodiskumu. Tā kā šie mērīšanas līdzekļi ir pakļauti valsts metroloģiskajai kontrolei (laišana tirgū), noteikumu projekta pielikumā atstāti šie mērīšanas līdzekļi, bet nav noteikts atkārtotās verificēšanas periodiskums. Gadījumā, ja mērīšanas līdzekļa lietotājam ekspluatācijas laikā ir nepieciešamība pārliecināties par mērīšanas līdzekļa mērījumu pareizību, tad lietotājam ir tiesības veikt kalibrēšanu savos noteiktajos termiņos.  
Risinājuma apraksts
Spēkā esošajos noteikumos pielikuma 1.3. apakšpunktā verificēšanas periodiskums "reizi 2 gados" nomainīts uz "nav noteikts". 
Problēmas apraksts
Šobrīd normatīvais regulējums nosaka vidējā braukšanas ātruma mērīšanas sistēmām atkārtotās verificēšanas periodiskumu reizi gadā, kas Satiksmes ministrijas ieskatā  ir nevajadzīgi, jo šīs sistēmas ir aprīkotas ar pašdiagnostiku, kā arī sistēmu dabīgā novecošanās neietekmē mērījumu precizitāti, jo mērījums faktiski tiek veikts posma izbraukšanas laikam, nevis ātrumam, un kameru laiki tiek nepārtraukti sinhronizēti ar precīza laika avotiem. Turklāt vidējā braukšanas ātruma mērīšanas sistēmām ir pavisam cits darbības princips, kas ir būtiski atšķirīgs no pārējām braukšanas ātruma kontroles mērierīcēm (piemēram, stacionārie un pārvietojamie fotoradari, “rokas” ātruma mērītāji, policijas auto iebūvētie radari). Videokameras ir aprīkotas ar pašdiagnostikas sistēmu, kas spēj laicīgi atklāt iespējamās kļūmes vai darbības nepilnības.
Viena vidējā ātruma kontroles posma verificēšana VSIA "Latvijas Valsts ceļi" šobrīd izmaksā aptuveni 1500 euro gadā (neieskaitot PVN). Tā kā pašlaik darbībā ir 16 posmi un tuvākajos 2 gados plānoti vēl 34 posmi, tad visu šo posmu verificēšana katru gadu VSIA "Latvijas Valsts ceļi" izmaksās aptuveni 75 000 euro. 
Atbilstoši 2024. gada 5. decembra Valsts sekretāru sanāksmē (prot. Nr. 38 2. §) nolemtajam, Satiksmes ministrijai tika uzdots uzdevums, izvērtēt mērīšanas līdzekļa "vidējā braukšanas ātruma mērīšanas sistēmas" saglabāšanas nepieciešamību Noteikumu projekta pielikuma 1.5. apakšpunktā un attiecīgi par to informēt Ekonomikas ministriju. Pamatojoties uz Satiksmes ministrijas sniegto informāciju, Ekonomikas ministrija noteikumu projekta pielikuma 1.5. apakšpunktā ir svītrojusi "vidējā braukšanas ātruma mērīšanas sistēmas" un papildināts ar punktu, nosakot, ka minētajām sistēmām atkārtotās verificēšanas periodiskuma prasība ir spēkā līdz 2025.gada 31.decembrim. 
Risinājuma apraksts
Noteikumu projekta pielikuma 1.5. apakšpunktā svītrots "vidējā braukšanas ātruma mērīšanas sistēmas" un papildināts ar 1.6. apakšpunktu, kas ir spēkā līdz 2025.gada 31.decembrim. 
Vai ir izvērtēti alternatīvie risinājumi?
Vai ir izvērtēts prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem?

1.4. Izvērtējumi/pētījumi, kas pamato TA nepieciešamību

1.5. Pēcpārbaudes (ex-post) izvērtējums

Vai tiks veikts?

1.6. Cita informācija

-
2. Tiesību akta projekta ietekmējamās sabiedrības grupas, ietekme uz tautsaimniecības attīstību un administratīvo slogu
Vai projekts skar šo jomu?

2.1. Sabiedrības grupas, kuras tiesiskais regulējums ietekmē, vai varētu ietekmēt

Fiziskās personas
  • Mērīšanas līdzekļu lietotājs
Ietekmes apraksts
Grozījumi paredz, ka turpmāk mērīšanas līdzekļu lietotājam nebūs jāveic atkārtotā verificēšana garuma, laukuma un daudzdimensionāliem mērīšanas līdzekļiem, metriem, lineāliem, mērlentām, atsvariem un vidējā braukšanas ātruma mērīšanas sistēmām (sākot no 2025.gada 31.decembra), bet mērstieņiem un mērlentēm ar atsvaru šķidruma līmeņa mērīšanai tilpnēs un neautomātiskajiem svariem ar III, IIII precizitātes klasi tiek pagarināts atkārtotās verificēšanas periodiskums. 
Juridiskās personas
  • Akreditētas inspicēšanas institūcijas
  • Mērīšanas līdzekļu lietotājs
Ietekmes apraksts
Grozījumi paredz, ka turpmāk mērīšanas līdzekļu lietotājam nebūs jāveic atkārtotā verificēšana garuma, laukuma un daudzdimensionāliem mērīšanas līdzekļiem, metriem, lineāliem, mērlentām, atsvariem un vidējā braukšanas ātruma mērīšanas sistēmām (sākot no 2025.gada 31.decembra), bet mērstieņiem un mērlentēm ar atsvaru šķidruma līmeņa mērīšanai tilpnēs un neautomātiskajiem svariem ar III, IIII precizitātes klasi tiek pagarināts atkārtotās verificēšanas periodiskums. 

2.2. Tiesiskā regulējuma ietekme uz tautsaimniecību

Vai projekts skar šo jomu?

2.2.1. uz makroekonomisko vidi:

2.2.2. uz nozaru konkurētspēju:

2.2.3. uz uzņēmējdarbības vidi:

2.2.4. uz mazajiem un vidējiem uzņēmējiem:

Ietekmes apraksts
Grozījumi paredz, ka turpmāk mērīšanas līdzekļu lietotājam nebūs jāveic atkārtotā verificēšana garuma, laukuma un daudzdimensionāliem mērīšanas līdzekļiem, metriem, lineāliem, mērlentām, atsvariem un vidējā braukšanas ātruma mērīšanas sistēmām (sākot no 2025.gada 31.decembra), bet mērstieņiem un mērlentēm ar atsvaru šķidruma līmeņa mērīšanai tilpnēs un neautomātiskajiem svariem ar III, IIII precizitātes klasi tiek pagarināts atkārtotās verificēšanas periodiskums. 

2.2.5. uz konkurenci:

2.2.6. uz nodarbinātību:

2.3. Administratīvo izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

2.4. Atbilstības izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?
Sabiedrības grupa
Vai ietekmē?
Izmaksas par vienību - euro
Vienību skaits
Atbilstības izmaksas - euro
Aprēķinu skaidrojums
Fiziskās personas
Kopā (fiziskās personas)
40,00
Mērīšanas līdzekļu lietotājs
Vērtības nozīme:
40,00
Izmaksas par atkārtoto verificēšanu
1
neautomātiskie svari
40,00
Garuma, laukuma un daudzdimensionāliem mērīšanas līdzekļiem izmaksas nav aprēķināmas, jo šiem mērīšanas līdzekļiem nav inspicēšanas institūcijas, kas veiktu atkārtoto verificēšanu. Mērīšanas līdzekļu lietotājam izmaksas samazināsies par: - 5 euro mērstieņa atkārtoto verificēšanu viena gada laikā (atkārtotā verificēšana izmaksā 14 euro); - 8 euro mērlentes ar atsvaru atkārtoto verificešanu viena gada laikā (atkārtotā verificēšana izmaksā 23 euro); - 20 euro svaru atkārtoto verificēšanu viena gada laikā (atkārtotā verificēšana izmaksā 40 euro). Ar paradzētiem grozījumiem lietotājam samazināsies izmaksas par atsvaru (18 euro), mērlineāla (1m) (13 euro), koka lineāla (6 euro) un mērlentes (53 euro atkarībā no mērlentas veida, garuma, precizitātes klases), vidējā braukšanas ātruma mērīšanas sistēmas (1500 euro) atkārtoto verificēsanu.
Juridiskās personas
Kopā (juridiskās personas)
40,00
Akreditētas inspicēšanas institūcijas
Nav aprēķināms, cik būtiski veiktie grozījumi ietekmēs inspicēšanas institūciju budžetu
Mērīšanas līdzekļu lietotājs
Vērtības nozīme:
40,00
Izmaksa par atkārtoto verificēšanu
1
neautomātiskie svari
40,00
Garuma, laukuma un daudzdimensionāliem mērīšanas līdzekļiem izmaksas nav aprēķināmas, jo šiem mērīšanas līdzekļiem nav inspicēšanas institūcijas, kas veiktu atkārtoto verificēšanu. Mērīšanas līdzekļu lietotājam izmaksas samazināsies par: - 5 euro mērstieņa atkārtoto verificēšanu viena gada laikā (atkārtotā verificēšana izmaksā 14 euro); - 8 euro mērlentes ar atsvaru atkārtoto verificešanu viena gada laikā (atkārtotā verificēšana izmaksā 23 euro); - 20 euro svaru atkārtoto verificēšanu viena gada laikā (atkārtotā verificēšana izmaksā 40 euro). Ar paradzētiem grozījumiem lietotājam samazināsies izmaksas par atsvaru (18 euro), mērlineāla (1m) (13 euro), koka lineāla (6 euro) un mērlentes (53 euro atkarībā no mērlentas veida, garuma, precizitātes klases), vidējā braukšanas ātruma mērīšanas sistēmas (1500 euro) atkārtoto verificēsanu.
Kopā
80,00
3. Tiesību akta projekta ietekme uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem
Vai projekts skar šo jomu?
Cita informācija
-

4.1.1. Ministru kabineta noteikumi Nr. 981 "Noteikumi par mērīšanas līdzekļu atkārtoto verificēšanu, verificēšanas sertifikātiem un verificēšanas atzīmēm"

Pamatojums un apraksts
Ņemot vērā, ka Noteikumu projektā tiek svītroti atsvari un garuma, laukuma un daudzdimensionāliem mērīšanas līdzekļiem, metriem, lineāliem un mērlentēm nav noteikts atkārtotās verificēšanas periodiskums, nepieciešams veikt grozījumus Ministru kabineta 2006.gada 5.decembra noteikumu Nr. 981 "Noteikumi par mērīšanas līdzekļu atkārtoto verificēšanu, verificēšanas sertifikātiem un verificēšanas atzīmēm" 3.pielikumā. 
Atbildīgā institūcija
Ekonomikas ministrija
-
5. Tiesību akta projekta atbilstība Latvijas Republikas starptautiskajām saistībām
Vai projekts skar šo jomu?

5.3. Cita informācija

Apraksts
-

6.1. Projekta izstrādē iesaistītās institūcijas

Valsts un pašvaldību institūcijas
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs
Nevalstiskās organizācijas
Cits

6.2. Sabiedrības līdzdalības organizēšanas veidi

Veids
Publiskā apspriešana
Saite uz sabiedrības līdzdalības rezultātiem
https://tapportals.mk.gov.lv/public_participation/ecc169e4-89a8-4a84-9a04-dcc226751783

6.3. Sabiedrības līdzdalības rezultāti

Sabiedriskās līdzdalības rezultātā iebildumi/priekšlikumi netika saņemti

6.4. Cita informācija

-
7. Tiesību akta projekta izpildes nodrošināšana un tās ietekme uz institūcijām
Vai projekts skar šo jomu?

7.1. Projekta izpildē iesaistītās institūcijas

Institūcijas
  • Patērētāju tiesību aizsardzības centrs

7.2. Administratīvo izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

7.3. Atbilstības izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

7.4. Projekta izpildes ietekme uz pārvaldes funkcijām un institucionālo struktūru

Ietekme
Jā/Nē
Skaidrojums
1. Tiks veidota jauna institūcija
-
2. Tiks likvidēta institūcija
-
3. Tiks veikta esošās institūcijas reorganizācija
-
4. Institūcijas funkcijas un uzdevumi tiks mainīti (paplašināti vai sašaurināti)
-
5. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu efektivizācija
-
6. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu digitalizācija
-
7. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu optimizācija
-
8. Cita informācija
-

7.5. Cita informācija

-
8. Horizontālās ietekmes

8.1.1. uz publisku pakalpojumu attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.2. uz valsts un pašvaldību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.3. uz informācijas sabiedrības politikas īstenošanu

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.4. uz Nacionālā attīstības plāna rādītājiem

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.5. uz teritoriju attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.6. uz vidi

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.7. uz klimatneitralitāti

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.8. uz iedzīvotāju sociālo situāciju

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.9. uz personu ar invaliditāti vienlīdzīgām iespējām un tiesībām

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.10. uz dzimumu līdztiesību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.11. uz veselību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.12. uz cilvēktiesībām, demokrātiskām vērtībām un pilsoniskās sabiedrības attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.13. uz datu aizsardzību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.14. uz diasporu

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.15. uz profesiju reglamentāciju

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.16. uz bērna labākajām interesēm

Vai projekts skar šo jomu?

8.2. Cita informācija

-
Pielikumi
Piekrītu
Paziņojums par sīkdatņu lietošanu
Lai nodrošinātu TAP portāla pieejamību, tā darbībai tiek izmantotas tikai obligātās tehniskās sīkdatnes. Esmu informēts par sīkdatņu izmantošanu un, turpinot darboties šajā vietnē, piekrītu to izmantošanai. Lasīt vairāk