Anotācija (ex-ante)

24-TA-129: Rīkojuma projekts (Vispārīgais)
Anotācijas (ex-ante) nosaukums
Tiesību akta projekta "Par apropriācijas pārdali no budžeta resora "74. Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums" programmas 17.00.00 "Finansējums Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteikto pasākumu īstenošanai"" sākotnējās ietekmes (ex-ante) novērtējuma ziņojums (anotācija)
1. Tiesību akta projekta izstrādes nepieciešamība

1.1. Pamatojums

Izstrādes pamatojums
Ministrijas / iestādes iniciatīva
Apraksts
Ministru kabineta rīkojuma projekts sagatavots, pamatojoties uz Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 8.pantu un Ministru kabineta 2023. gada 23. decembra rīkojumu Nr. 927 (prot. Nr. 62 95. §) “Par Pasākumu plānu atbalsta sniegšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijas Republikā 2024.gadam” un minētā pasākumu plāna Nr. p. k. 9.6., no budžeta resora “74. Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums” Izglītības un zinātnes ministrijai tiek piešķirts finansējums dienas nometnes (3 dienas) 2500 personām (ietver izglītojošus pasākumus) un socializēšanās diennakts nometnes (5 dienas) 1500 personām (ietver kultūrorientāciju, izglītojošos pasākumus, sporta un tehnikas (piemēram, robotikas) nodarbības) organizēšanai.

1.2. Mērķis

Mērķa apraksts
Nodrošināt iespējas nepilngadīgiem Ukrainas civiliedzīvotājiem (no 7 līdz 18 gadiem ieskaitot) piedalīties dienas un diennakts nometnēs, lai saņemtu atbalstu socializācijai un psihoemocionālajai labbūtībai, kā arī latviešu valodas praktizēšanai un prasmju pilnveidei, komunicējot un sadarbojoties gan savā starpā, gan ar Latvijas bērniem un jauniešiem daudzveidīgās radošajās norisēs un izglītojošās aktivitātēs kultūrizglītībā, vides izglītībā, tehniskajā jaunradē, sportā, veselīga dzīvesveida un drošības jautājumos.
Spēkā stāšanās termiņš
Vispārējā kārtība

1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi

Pašreizējā situācija
Pamatojoties uz Pasākumu plāna atbalsta sniegšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijas Republikā 2024.gadam un atbilstoši likuma "Par valsts budžetu 2024. gadam un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026. gadam" 69. panta pirmajai daļai, Izglītības un zinātnes ministrija/Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar pašvaldībām nodrošinās Ukrainas bērniem un jauniešiem atbalstu dalībai bērnu nometnēs– dienas nometnes (3 dienas) 2500 personām (ietver izglītojošus pasākumus) un socializēšanās diennakts nometnes (5 dienas) 1500 personām (ietver kultūrorientāciju, izglītojošos pasākumus, sporta un tehnikas (piemēram, robotikas) nodarbības).
Valsts atbalsts Ukrainas bērnu nometņu organizēšanai tika sniegts jau 2023.gada vasarā un rudenī, kad tika īstenota Ukrainas un Latvijas bērnu integrācijas nometņu programma ar mērķi nodrošināt atbalstu Ukrainas bērniem un jauniešiem latviešu valodas apguvē un stiprinātu viņu psihoemocionālo labizjūtu. Pamatojoties uz Ministru kabineta 2023.gada 23.maija rīkojumu Nr.296, šim mērķim pašvaldībām, ņemot vērā Ukrainas izglītojamo skaitu pašvaldībā, tika piešķirts valsts atbalsts 1 800 000   euro apmērā. Nometnes tika organizētas 1. - 12.klašu skolēniem, aicinot nometnēs piedalīties līdzīgā proporcijā dalībniekus no Ukrainas un Latvijas skolēnu vidus.
Kopumā laika periodā no 2023.gada 1.jūnija līdz 2023.gada 1.novembrim pašvaldībās tika organizētas 96 nometnes ( 65 – dienas nometnes, 31- diennakts nometnes), kurās tika iesaistīti 1191 ukraiņu bērni, 1520 latviešu bērni un 151 ukraiņu bērni, kas nav reģistrēti Latvijas izglītības sistēmā. Kopā dalībnieku skaits gan dienas, gan diennakts  nometnēs bija 2862 dalībnieki no plānotajiem 8000 dalībniekiem. Atbalsta apmērs par vienu nometnes dalībnieku dienā bija 50 euro apmērā (dienas nometne) vai 70 euro apmērā (diennakts nometne).
Piešķirtais finansējums tika izlietots tikai daļēji- no pārskaitītā finansējuma pašvaldībām apgūti 46,17 %. Pamatojums- nometņu organizēšanu varēja uzsākt īstenot tikai no 2023.gada 1.jūnija (Ministru kabineta rīkojums Nr.296   par naudas piešķiršanu tika parakstīts 2023.gada 23.maijā) un nometņu organizētājiem ļoti īsā laikā bija jāsaplāno nometņu norise (telpu nodrošinājums, programmas izstrāde, darbinieku nokomplektēšana u.c.), pašvaldībām pietrūka cilvēkresursu programmas administrēšanai- daudzi bija atvaļinājumos, ietekmēja mainīgā situācija ar Ukrainas civiliedzīvotāju migrāciju u.c. Daudzas pašvaldības atteicās no finansējuma, jo nespēja nokomplektēt Ukrainas bērnus iesaistei nometnēs.
Pamatojoties uz Civilās aizsardzības pārvaldes datiem, uz 2024.gada 8.janvāri Latvijā reģistrēti 7886 Ukrainas bēgļu bērni vecumā no 5 līdz 18 gadiem, no tiem Latvijas izglītības sistēmā reģistrēts 3861 izglītojamais, no tiem 1352 pirmsskolas izglītības iestādēs, bet 2375 vispārējās izglītības iestādēs. 
Tādējādi par lielu daļu Ukrainas skolas vecuma bērnu un jauniešu nav pietiekamas informācijas- kur, kā un vai viņi mācās, kāds ir viņu sociālais stāvoklis un psihoemocionālā labbūtība. Plānotais atbalsts nepieciešams gan tiem Ukrainas pusaudžiem un jauniešiem, kuri mācās attālināti Ukrainas izglītības iestādēs un kuru komunikācija ar vienaudžiem Latvijā ir ierobežota, gan arī tiem skolēniem, kuri vienlaikus mācās gan Latvijas, gan Ukrainas izglītības iestādēs un izjūt pārslodzi.
Problēmas un risinājumi
Problēmas apraksts
Analizējot 2023.gada Ukrainas un Latvijas bērnu vasaras nometņu pieredzi un rezultātus, pamatā visās nometnēs tika sasniegts izvirzītais mērķis: Ukrainas bērniem veicināta latviešu valodas apguve, notikusi iepazīšanās ar latviešu un ukraiņu tradīcijām, Latvijas kultūrvēsturi, dabu, kā arī nometnes dalībniekiem attīstītas socializēšanās un komunikācijas, sadarbības prasmes, stiprināta Ukrainas bērnu psihoemocionālā labizjūta.
Nometņu organizēšanā visaktīvāk iesaistījās biedrības, vispārējās izglītības iestādes, bērnu un jauniešu interešu izglītības iestādes.
Gan pašvaldības, gan nometņu organizētāji ļoti atzinīgi novērtēja iespēju organizēt tematiskas nometnes, kurās Ukrainas un Latvijas bērni varēja kopīgi darboties, iepazīties, sadraudzēties un caur dažādām aktivitātēm socializēties, iepazīties ar abu tautu kultūras tradīcijām. Salīdzinot ar 2022.gadu, 2023.gadā organizēto bērnu nometņu skaits bija pieaudzis divas reizes (2022.gads - organizētas 48 nometnes, 2023.gads- organizētas 96 nometnes). 2023.gadā pašvaldībām bija dota iespēja apgūt finansējumu, organizējot nometnes arī rudens brīvlaikā, kas pierādīja, ka tā ir pozitīva prakse, kas jāņem vērā, organizējot nometnes arī 2024.gadā. Tāpat- salīdzinot ar 2022.gadu, 2023.gadā tika palielināts finansējums izmaksām dienā vienam dalībniekam gan dienas, gan diennakts nometnēs.
Lai sasniegtu nometņu organizēšanas galveno mērķi 2024.gadā - bērnu un jauniešu socializēšanos un psihoemocionālās labbūtības sekmēšanu, latviešu valodas praktizēšanu un prasmju pilnveidi latviskā vidē, ir lietderīgi, ka nometnēs darbojas kopā Ukrainas un Latvijas bērni un jaunieši.  Tas sekmētu Ukrainas bērnu un jauniešu latviešu valodas lietošanu, Ukrainas bērnu socializēšanos un integrēšanos ar Latvijas bērniem un jauniešiem, pilnveidotu komunikācijas, saskarsmes un sadarbības prasmes kopīgās izglītojošas un radošajās nodarbībās gan kultūrizglītībā, gan vides un tehniskajā jaunradē, gan sportā, gan citās neformālās izglītības aktivitātēs.
Risinājuma apraksts
Projekts paredz, ka no budžeta resora “74. Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums” Izglītības un zinātnes ministrijai tiek piešķirts finansējums 900 000 EUR, lai nodrošinātu Ukrainas nepilngadīgajiem civiliedzīvotājiem dienas un diennakts nometņu organizēšanu, ietverot nometnēs izglītojošus pasākumus un socializēšanos.
2024.gadā, plānojot bērnu nometņu organizēšanas programmu, ir ņemta vērā iepriekšējā perioda pieredze, tādējādi ir plānota nometņu organizēšanas iespēja līdz 2024.gada 1.novembrim.
Atbalsta apjoms plānots aptuveni 4000 ukraiņu un latviešu bērnu dalībai nometnēs, pieņemot, ka nometnēs bērnu skaits sadalās aptuveni līdzvērtīgi (50%/50% vietējie bērni/Ukrainas bērni),
Ieteicamie risinājumi pašvaldībām, kā veicināt ukraiņu un latviešu bērnu iesaisti nometnēs:
1.1. tā kā atsaucību piedalīties nometnēs varētu izrādīt aptuveni ¼ daļa no visiem ukraiņu bērniem (~ 2000 ukraiņu bērni no 7886 ukraiņu bērniem, kas pašvaldībās reģistrēti 2024.gada sākumā), tad sniegt iespēju daļai no Ukrainas bērniem piedalīties vienā vai divās nometnēs,
1.2. sniegt iespēju iekļaut ukraiņu bērnus jau pašvaldību organizētajās dienas un diennakts latviešu bērnu nometnēs, apmaksājot nometnes organizētājam plānotos izdevumus uz 1 bērnu nometnē atbilstoši dienas vai diennakts nometņu sadalījumam (atbalsta apmērs par vienu nometnes dalībnieku dienā 50 euro apmērā (dienas nometne) vai 70 euro apmērā (diennakts nometne));
1.3. var piesaistīt nometņu organizētājus, kuri plāno organizēt nometnes  ukraiņu  un latviešu bērniem (50%/50%), kāda pieredze bija 2024.gadā;
1.4. segt izdevumus par dalību nometnēs ukraiņu bērniem, iesaistot tos blakus esošo novadu organizētajās nometnēs, ja pašvaldībā ukraiņu bērnu skaits ir mazāks par 20, vai izmantot 1.2.punktā minēto iespēju.
Ņemot vērā katrā pašvaldībā dzīvojošo Ukrainas bērnu un jauniešu skaitu (no 7 līdz 18 gadu vecumam ieskaitot), finanšu aprēķins veidots tā, lai iesaistītu aptuveni ¼  daļu no viņiem. Jāņem vērā, ka dati par pašvaldībā esošajiem Ukrainas bērniem var būt mainīgi. Ja pašvaldībā ir neliels Ukrainas bēgļu bērnu skaits, ir pieļaujama blakus esošo pašvaldību sadarbība, lai nodrošinātu nepieciešamo atbalstu. Pašvaldībās, kurās reģistrēto Ukrainas bērnu skaits nepārsniedz 20 bērnus, finansējums tiek aprēķināts visiem bērniem simtprocentīgi. Šādas pašvaldības ir: Alūksnes, Augšdaugavas, Balvu, Krāslavas, Līvānu, Madonas, Preiļu, Varakļānu, Ventspils novadu pašvaldības. Tam nepieciešamais finansējums tiek aprēķināts, pārdalot finansējumu no Rīgas valstspilsētai aprēķinātā finansējuma, ņemot vērā pieredzi, ka 2023.gadā tika apgūti tikai 36,61 % no piešķirtā finansējuma, vai no plānotā finansējuma pašvaldībām, kuras atsakās no projekta īstenošanas.  
Atbalsta apmērs par vienu bērnu dienā plānots 50 euro apmērā (dienas nometne) vai 70 euro apmērā (diennakts nometne). Vienam bērnam paredzētajā atbalstā apmērā ir iekļautas arī izmaksas atbalsta programmas administrēšanai Valsts izglītības satura centram  un pašvaldībām kopā līdz 5% apmēram.
Atbalstam nometņu programmas administrēšanai Valsts izglītības satura centram 7800 euro, kas paredzēti 3 darbiniekiem * ar vidējo atlīdzību 1315.00 EUR * 20% piemaksa * (3 darbinieki  ar vidējo atlīdzību 1315 EUR x 20% piemaksa  = 789 x 8 mēneši = 6312 euro; 6312 euro x DDVSAOI = 7801 euro).
Pašvaldībām pārskaitāmais finansējums 900 000 - 7800 = 892 200 euro.
Pašvaldībām paredzamās izmaksas programmas administrēšanai līdz 4% jeb (892 200 x 4% = jeb ap 35 688  euro)  no programmā apgūtā finansējuma pēc faktiskās nometņu norises un to attiecināmā finansējuma deklarēšanas paredzēta, lai segtu papildu administratīvās un organizatoriskās izmaksas. Pašvaldības nodrošina konkursu organizēšanu par nometņu norisi, to kvalitatīvo izvērtējumu, dalībnieku datu apkopojumu un pārraudzību, nometņu ieviešanas atbalstu un pārraudzību. No šīm izmaksām plānots segt ar papildu personāla piesaisti saistītās izmaksas. 
Bērnu nometnes organizē, pamatojoties uz Ministru kabineta 2009. gada 1. septembra noteikumiem Nr. 981 “Bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtība” un ievērojot tajos noteiktās prasības.
Nometnei jābūt reģistrētai un saskaņotai bērnu nometņu datu bāzē www.nometnes.gov.lv, un nometņu vadītājam jābūt derīgai nometnes vadītāja apliecībai.
Organizējot nometni, jāievēro arī Ministru kabineta 2021.gada 28.septembra noteikumu Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 120. punkts: “Bērnu nometnes organizēšanā ievēro piesardzības pasākumus, kas noteikti Valsts izglītības satura centra vadlīnijās bērnu nometņu organizētājiem. Bērnu nometnē ir noteikta atbildīgā persona un izstrādāta procedūra rīcībai, ja nometnes dalībnieku vai darbinieku vidū konstatēta saslimšana ar Covid-19.” Vadlīnijas piesardzības pasākumiem bērnu nometņu organizētājiem:
www.nometnes.gov.lv
Nometņu organizētājs var būt gan pašvaldību dibinātas iestādes, gan biedrības un nodibinājumi, gan nevalstiskās organizācijas un citas juridiskas personas.
Finansējums nometnēm tiks piešķirts uz līguma pamata starp Valsts izglītības satura centru un pašvaldību. Pašvaldību ietvaros finansējums nometņu organizatoriem piešķirams caurspīdīgā, atklātā, nediskriminējošā un konkurenci nodrošinošā projektu konkursā vai publiskā iepirkuma procesā, kuram var pieteikties jebkurš interesents, kas atbilst attiecīgajiem nometņu organizētāju kritērijiem. Pašvaldība, izsludinot konkursu, ir tiesīga noteikt kritērijus un nosacījumus nometnes organizētājam un piedāvājuma izvērtēšanai, lai nodrošinātu mērķa sasniegšanu un kvalitatīvu nometnes norisi.
Vai ir izvērtēti alternatīvie risinājumi?
Vai ir izvērtēts prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem?

1.4. Izvērtējumi/pētījumi, kas pamato TA nepieciešamību

1.5. Pēcpārbaudes (ex-post) izvērtējums

Vai tiks veikts?

1.6. Cita informācija

-
2. Tiesību akta projekta ietekmējamās sabiedrības grupas, ietekme uz tautsaimniecības attīstību un administratīvo slogu
Vai projekts skar šo jomu?

2.1. Sabiedrības grupas, kuras tiesiskais regulējums ietekmē, vai varētu ietekmēt

Fiziskās personas
  • Ukrainas civiliedzīvotāji
Ietekmes apraksts
Saņems atbalstu socializācijai un psihoemocionālajai labbūtībai, kā arī latviešu valodas praktizēšanai un prasmju pilnveidei, komunicējot un sadarbojoties gan savā starpā, gan ar Latvijas bērniem un jauniešiem daudzveidīgās radošajās norisēs un izglītojošās aktivitātēs kultūrizglītībā, vides izglītībā, tehniskajā jaunradē, sportā, veselīga dzīvesveida un drošības jautājumos.
Juridiskās personas
  • Pašvaldības, Valsts izglītības satura centrs
Ietekmes apraksts
Jānodrošina nometņu programmas un to administrēšana.

2.2. Tiesiskā regulējuma ietekme uz tautsaimniecību

Vai projekts skar šo jomu?

2.3. Administratīvo izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

2.4. Atbilstības izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?
3. Tiesību akta projekta ietekme uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem
Vai projekts skar šo jomu?
Rādītājs
2024
saskaņā ar valsts budžetu kārtējam gadam
izmaiņas kārtējā gadā, salīdzinot ar valsts budžetu kārtējam gadam
Turpmākie trīs gadi (euro)
2025
2026
2027
saskaņā ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
izmaiņas, salīdzinot ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
saskaņā ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
izmaiņas, salīdzinot ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
izmaiņas, salīdzinot ar vidēja termiņa budžeta ietvaru
1
2
3
4
5
6
7
8
1. Budžeta ieņēmumi
0
0
0
0
0
0
0
1.1. valsts pamatbudžets, tai skaitā ieņēmumi no maksas pakalpojumiem un citi pašu ieņēmumi
0
0
0
0
0
0
0
1.2. valsts speciālais budžets
0
0
0
0
0
0
0
1.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
0
0
0
2. Budžeta izdevumi
0
900 000
0
0
0
0
0
2.1. valsts pamatbudžets
0
900 000
0
0
0
0
0
2.2. valsts speciālais budžets
0
0
0
0
0
0
0
2.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
0
0
0
3. Finansiālā ietekme
0
-900 000
0
0
0
0
0
3.1. valsts pamatbudžets
0
-900 000
0
0
0
0
0
3.2. speciālais budžets
0
0
0
0
0
0
0
3.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
0
0
0
4. Finanšu līdzekļi papildu izdevumu finansēšanai (kompensējošu izdevumu palielinājumu norāda ar "-" zīmi)
0
900 000
0
0
0
0
0
5. Precizēta finansiālā ietekme
0
0
0
0
5.1. valsts pamatbudžets
0
0
0
0
5.2. speciālais budžets
0
0
0
0
5.3. pašvaldību budžets
0
0
0
0
6. Detalizēts ieņēmumu un izdevumu aprēķins (ja nepieciešams, detalizētu ieņēmumu un izdevumu aprēķinu var pievienot anotācijas (ex-ante) pielikumā)
Finansējums tiek plānots dienas nometnēm (3 dienas) 2500 personām (ietver izglītojošus pasākumus) un socializēšanās diennakts nometnēm (5 dienas) 1500 personām (ietver kultūrorientāciju, izglītojošos pasākumus, sporta un tehnikas (piemēram, robotikas) nodarbības) organizēšanai. Atbalsta apmērs par vienu bērnu dienā plānots 50 euro apmērā (dienas nometne) vai 70 euro apmērā (diennakts nometne).
Aprēķins:
- 50 euro x 3 dienas x 2500 dalībnieku = 375 000 euro
- 70 euro x 5 dienas x 1500 dalībnieku = 525  000 euro
Kopā: 375 000 euro + 525 000 euro = 900 000 euro, tai skaitā:
Valsts izglītības satura centram tiek paredzēts no kopējās programmas summas:
3 darbinieki * ar vidējo atlīdzību 1315, 00 EUR * 20% piemaksa * 8 mēneši * 1.2359 = 7800 euro;
Pašvaldībām paredzamās izmaksas programmas administrēšanai līdz 4% jeb 35 688 euro atbilstoši faktiskajām izmaksām.
6.1. detalizēts ieņēmumu aprēķins
-
6.2. detalizēts izdevumu aprēķins
-
7. Amata vietu skaita izmaiņas (palielinājuma gadījumā: izvērsts pamatojums, izvērtējums par esošo resursu pārskatīšanas iespējām, t.sk. vakanto štata vietu, ilgstošo vakanču izmantošanu u.c.)
-
Cita informācija
Lai, pamatojoties uz Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumu, līdz 2024. gada 31. decembrim noorganizētu dienas nometnes (3 dienas) 2500 personām un socializēšanās diennakts nometnes (5 dienas) 1500 personām, tiks pārdalīts finansējums no budžeta resora "74. Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums" programmas 17.00.00 "Finansējums Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteikto pasākumu īstenošanai".
-
5. Tiesību akta projekta atbilstība Latvijas Republikas starptautiskajām saistībām
Vai projekts skar šo jomu?

5.3. Cita informācija

Apraksts
-
Skaidrojums
Sabiedrības līdzdalība uz šo projektu neattiecas.

6.4. Cita informācija

-
7. Tiesību akta projekta izpildes nodrošināšana un tās ietekme uz institūcijām
Vai projekts skar šo jomu?

7.1. Projekta izpildē iesaistītās institūcijas

Institūcijas
  • Pašvaldības, Valsts izglītības satura centrs

7.2. Administratīvo izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

7.3. Atbilstības izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

7.4. Projekta izpildes ietekme uz pārvaldes funkcijām un institucionālo struktūru

Ietekme
Jā/Nē
Skaidrojums
1. Tiks veidota jauna institūcija
-
2. Tiks likvidēta institūcija
-
3. Tiks veikta esošās institūcijas reorganizācija
-
4. Institūcijas funkcijas un uzdevumi tiks mainīti (paplašināti vai sašaurināti)
-
5. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu efektivizācija
-
6. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu digitalizācija
-
7. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu optimizācija
-
8. Cita informācija
-

7.5. Cita informācija

-
8. Horizontālās ietekmes

8.1.1. uz publisku pakalpojumu attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.2. uz valsts un pašvaldību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.3. uz informācijas sabiedrības politikas īstenošanu

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.4. uz Nacionālā attīstības plāna rādītājiem

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.5. uz teritoriju attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.6. uz vidi

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.7. uz klimatneitralitāti

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.8. uz iedzīvotāju sociālo situāciju

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.9. uz personu ar invaliditāti vienlīdzīgām iespējām un tiesībām

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.10. uz dzimumu līdztiesību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.11. uz veselību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.12. uz cilvēktiesībām, demokrātiskām vērtībām un pilsoniskās sabiedrības attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.13. uz datu aizsardzību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.14. uz diasporu

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.15. uz profesiju reglamentāciju

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.16. uz bērna labākajām interesēm

Vai projekts skar šo jomu?
Apraksts
Ukrainas civiliedzīvotājiem - bērniem vecumā no 7 līdz 18 gadiem tiek nodrošināta sociālā integrēšanās iespēja vienaudžu vidū un iespēja apgūt intensīvā, viņam piemērotā formā latviešu valodas apguvi, lai veiksmīgāk iekļautos Latvijas izglītības sistēmā. 

8.2. Cita informācija

-
Pielikumi