Anotācija (ex-ante)

22-TA-1822: Noteikumu projekts (Jauns)
Anotācijas (ex-ante) nosaukums
Tiesību akta projekta "Nacionālais radiofrekvenču plāns" sākotnējās ietekmes (ex-ante) novērtējuma ziņojums (anotācija)
1. Tiesību akta projekta izstrādes nepieciešamība

1.1. Pamatojums

Izstrādes pamatojums
Tiesību akts / Ministru Prezidenta rezolūcija
Apraksts
Elektronisko sakaru likuma (turpmāk – ESL) 52. panta pirmā daļa, kas paredz, ka Ministru kabinets apstiprina nacionālo radiofrekvenču plānu.

Ministru kabineta noteikumu projekts “Nacionālais radiofrekvenču plāns” (turpmāk - Noteikumu projekts) ir izstrādāts, pamatojoties uz ESL (Saeimā pieņemts 2022. gada 14. jūlijā, spēkā stāšanās datums ‑ 2022. gada 29. jūlijs), kas izstrādāts, lai ieviestu Eiropas Parlamenta un Padomes 2018.gada 11.decembra direktīvā Nr.2018/1972/ES par Eiropas Elektronisko sakaru kodeksa izveidi (turpmāk – Direktīva 2018/1972) noteiktos pasākumus.

1.2. Mērķis

Mērķa apraksts
Nacionālais radiofrekvenču plāns nosaka radiofrekvenču spektra joslu sadalījumu radiosakaru veidiem un radiosakaru sistēmu iedalījumu, radiofrekvenču spektra joslu izmantošanas vispārīgos nosacījumus (1.pielikums), tai skaitā radiosaskarnes (2.pielikums) un koplietojama radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauju (3.pielikums).
Spēkā stāšanās termiņš
Vispārējā kārtība

1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi

Pašreizējā situācija
Līdz šim radiofrekvenču spektra joslu sadalījumu noteica Ministru kabineta 2009. gada 6. oktobra noteikumi Nr.1151 “Noteikumi par radiofrekvenču spektra joslu sadalījumu radiosakaru veidiem un iedalījumu radiosakaru sistēmām, kā arī par radiofrekvenču spektra joslu izmantošanas vispārīgajiem nosacījumiem (Nacionālais radiofrekvenču plāns)”  (turpmāk – Noteikumi Nr. 1151), kas izdoti uz ESL (pieņemts 2004. gada 28. oktobrī, spēkā līdz 2022. gada 29. jūlijam) pamata un zaudē spēku 2022.gada 1.oktobrī.
Problēmas un risinājumi
Problēmas apraksts
ESL stājies spēkā 2022. gada 29. jūlijā un Nacionālais radiofrekvenču plāns ir jāizdod no jauna. 

Nacionālais radiofrekvenču plāns strukturēti satur pamatinformāciju par radiofrekvenču spektra joslām, kas iedalītas radiosakaru veidiem un radiosakaru sistēmām 1.pielikumā, satur informāciju par radiofrekvenču spektra joslu izmantošanas vispārīgiem nosacījumiem, tai skaitā radiosaskarnēm 2.pielikumā un koplietojama radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauju 3. pielikumā. Nacionālais radiofrekvenču plāns ir saskaņā ar starptautiskiem līgumiem un standartiem izstrādāts plāns, un tas paredz ieviest Eiropas Komisijas, Eiropas pasta un telesakaru administrāciju konferences (CEPT) un Starptautiskās telekomunikāciju savienības (ITU) lēmumus un rekomendācijas.

Informācija par atbilstību starptautiskajiem radiofrekvenču spektra izmantošanas nosacījumiem dota 4.pielikumā. Šīs saturiskās noteikumu projekta pamatvienības jāapraksta risinājumu sadaļā. 

Bez tam Noteikumi Nr. 1151 satur atsevišķas aktualitāti zaudējušas un redakcionāli precizējamas normas, nesatur aktuālo informāciju par lietotiem terminiem un lietotiem saīsinājumiem, ir nepieciešams veikt terminoloģiskas precizitātes (lielo un mazo sākumburtu lietošanu), kā arī nepieciešams pārskatīt lietotos saīsinājumus, jo atsevišķi saīsinājumi radiosakaru sistēmu aprakstā kļuvuši neaktuāli. Tāpat šobrīd Noteikumos Nr. 1151 termini un saīsinājumi nav alfabēta secībā, attiecīgi nepieciešams mainīt noteikumu numerāciju.

Noteikumu Nr. 1151 11. punkts jāprecizē, jo maza darbības attāluma ierīce ietver arī citu pielietojumu ierīces, ne tikai induktīvās ierīces, tāpēc jāpaplašina normas pielietojums. Induktīvām ierīcēm jānosaka pielietojumu diapazoni.

Noteikumu projekta I nodaļā "Vispārīgie jautājumi" ir jānorāda par ultraplatjoslas tehnoloģijas (UWB) radioiekārtām un induktīvām ierīcēm, kas piederas pie maza darbības attāluma ierīču grupas, kuras netiek atainotas šo noteikumu 1. pielikumā, lai to nepadarītu nepārskatāmu.

Noteikumu Nr. 1151 noslēguma jautājumu 29., 291. un 292. punkts par automobilī uzstādītiem tuvdarbības radariem (SRR) jāapraksta vienā punktā atmetot aktualitāti zaudējušos punktus. 

Noteikumu Nr. 1151 noslēguma jautājumu 33. punktā jānosaka precīzāk par radioiekārtu izmantošanu līdz minēto radioiekārtu kalpošanas laika beigām, kad to izmantošana nav vairs paredzēta 1. pielikumā. 

MKN Nr. 1151 41. punktā radiofrekvenču joslas jāprecizē ņemot vērā aktuālo radiokanālu plānojumu.

Noteikumu Nr. 1151 noslēguma jautājuma 44. punkts, pēc joslas pārplānošanas jāpārskata, jo notikusi pāreja uz radiosaskarnei LM.3600-1 atbilstošu radioiekārtu izmantošanu.

Noteikumu Nr. 1151 1. pielikumā radiofrekvenču spektra joslu sadalījuma tabula nav strukturēta atbilstoši aktuālajiem Starptautiskās telesakaru savienības Radionoteikumiem, tamdēļ to nepieciešams pārskatīt.

Noteikumu Nr. 1151 2. pielikumā radiosaskarnes nav sagrupētas atbilstoši radiofrekvenču joslai augošā secībā, nav pārskatāmas, jo vairākkārtējo Noteikumu Nr. 1151 grozījumu dēļ secība tika izmainīta, tamdēļ ir nepieciešams veikt atbilstošas izmaiņas.  

Noteikumu Nr. 1151 3. pielikumu par koplietojama radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauju, ir nepieciešams papildināt ar informāciju no šobrīd aktuālajiem Eiropas Komisijas (turpmāk - Komisija) lēmumiem.  Tāpat šī pielikuma I. sadaļā "Radioiekārtu grupas" jāatspoguļo aktuālās izmaiņas un jāpapildina ar jaunām radiosakaru sistēmu galiekārtām: "Publisko mobilo radiosakaru sistēmu galiekārtas" un "Privāto mobilo radiosakaru sistēmu galiekārtas".

Radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauju izsniegšanas procesā VAS "Elektroniskie sakari" konstatēts, ka procedūras uzlabošanas nolūkos iespējami uzlabojumi, un tie būtu piemērojami galiekārtām, kuru darbību vada sistēmas bāzes stacijas, tādēļ jāveic izmaiņas un jāizvērš tehniskā informācija Noteikumu projekta 3. pielikuma II sadaļas 3. punktā, Proti, minētais pielikums jāpapildina ar atbilstošām tehniskām prasībām. Noteikumu projekta 3. pielikuma tehniskajā aprakstā tiek lietoti jauni termini, līdz ar to atbilstoši papildināms Noteikumu projekta 2. punkts (“grupveides (trunking) radiosakari” un  “konvencionālie radiosakari”).

Noteikumu Nr. 1151 3. pielikumā II sadaļas 9.2. apakšpunkts “EUTELTRACS sistēmas OMNITRACS satelītsakaru galiekārtas” praksē kļuvis neaktuāls, attiecīgi nepieciešams svītrot šo apakšpunktu. Vienlaicīgi Noteikumu projekta 3. pielikuma 9. punkts precizējams ar aktuālu satelītu sistēmu. Tāpat 3. pielikums jāpapildina ar 16. punktu ar "Bezvadu piekļuves sistēmas, ieskaitot lokālos tīklus (WAS/RLAN)"sadaļu un tehnisko parametru raksturlielumiem, to izceļot no 8.punkta apakšpunktiem.

Līdz šim Noteikumos Nr. 1151 atsauces uz lēmumiem un rekomendācijām daudzkārt atkārtojās un nebija pārskatāmas vienkopus, līdz ar to Noteikumu projektā izveidots 4. pielikums "Informācija par atbilstību starptautiskajiem radiofrekvenču spektra izmantošanas nosacījumiem". Attiecīgi nepieciešams papildināt Noteikumu projekta Vispārīgo jautājumu sadaļu.

2021. gada 17. jūnijā, 2021. gada 28. septembrī, 2022. gada 7. februārī un 2022. gada 8. februārī tika pieņemti Komisijas Īstenošanas lēmumi, un šobrīd spēkā esošajos Noteikumos Nr. 1151 tie nav pārņemti. Attiecīgi minētos lēmumus ir nepieciešams pārņemt un veikt atbilstošus papildinājumus Noteikumu projekta pielikumos.
Risinājuma apraksts
Nacionālais radiofrekvenču plāns ir saskaņā ar starptautiskiem līgumiem un standartiem izstrādāts plāns optimālam radiofrekvenču sadalījumam Latvijas Republikas teritorijā. Noteikumu projekts paredz strukturētu radiofrekvenču spektra joslu iedalījumu radiosakaru veidiem un radiosakaru sistēmām (1.piellikumā), aprakta joslu izmantošanas vispārīgos nosacījumus un nosaka radiosaskarnes (2.pielikumā) un koplietojama radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauju (3. pielikumā). Nacionālais radiofrekvenču plāns ir saskaņā ar starptautiskiem līgumiem un standartiem izstrādāts plāns, un informācija par atbilstību starptautiskajiem radiofrekvenču spektra izmantošanas nosacījumiem dota 4.pielikumā.

Oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicēti dokumenti latviešu valodā: Starptautiskās Telesakaru savienības (ITU) konstitūcija un konvencija.
Starptautiskās Telesakaru savienības (ITU) dalībvalstīm saistoša konstitūcija un tās elektronisko sakaru jomā darbojas uz Radionoteikumu pamata.
Starptautiskās telekomunikāciju savienības konstitūcija (https://likumi.lv/ta/lv/starptautiskie-ligumi/id/1298); 
Starptautiskās telekomunikāciju savienības konvencija (https://likumi.lv/ta/lv/starptautiskie-ligumi/id/1297); Radionoteikumi
(https://www.itu.int/en/publications/ITU-R/pages/publications.aspx?parent=R-REG-RR-2020&media=electronic). Radionoteikumi ir daļa no Konvencijas. 

Noteikumu projektā tiek pārskatītas arī aktualitāti zaudējušas normas salīdzinot ar Noteikumiem Nr. 1151.

Noteikumu projekta I sadaļa "Vispārīgie jautājumi" ietvet vairākas normas:
1.punkts nosaka deleģējumu izrietošu no ESL.
2.punktā skaidroti lietotie termini, redakcionāli precizēti lietotie termini (2. punkta apakšpunkti), lielo un mazo sākumburtu lietošana.
Noteikumu projekts papildināts ar šādiem noteikumos lietotiem terminiem: “grupveides (trunking) radiosakari” un  “konvencionālie radiosakari”.
Noteikumu projekta terminā “jūras mobilais dienests”  veikta redakcionāla precizitāte, aizstājot vārdu "borta" ar vārdu "kuģa" (Noteikumu projekta 2.20. apakšpunkts).
Noteikumu projektā vārds "Zeme" atbilstošā locījumā ir grozīts, lietojot lielo sākuma burtu, apzīmējot radiostaciju izplatījuma sakaru sistēmās, kas atrodas uz Zemes virsmas vai Zemes atmosfēras galvenajā daļā (Noteikumu projekta 2.47., 2.49., 2.50., 2.52., 2.54. apakšpunkts).

3.punktā aprakstīti lietotie saīsinājumi. Noteikumu projekts papildināts ar saīsinājumu “ESV”, lai paskaidrotu jēdzienu 3. pielikuma II sadaļas 9. punktā par "Izplatījuma sakaru radioiekārtām" un to tehniskiem raksturlielumiem. Pārskatīti lietotie saīsinājumi:
Saīsinājumos lietotais lielais sākumburts HDFS (High Density Applications in Fixed Service) un HDFSS (High Density Applications in Fixed Satellite Service) noteikumu projekta 3.77. un 3.78. apakšpunktā, mainīts uz mazo sākuma burtu vārdā “fiksētais”, “fiksētā”, atbilstoši terminu aprakstam Noteikumu projekta  2.6. un 2.7. apakšpunktā  (“fiksētais dienests – radiosakaru dienests sakaru nodrošināšanai starp noteiktiem fiksētiem punktiem” un “fiksētais satelītu dienests”).  
Lietotajos saīsinājumos EPIRB (Emergency Position Indicating Radio Beacon) 3.47. apakšpunktā, ņemot vērtā priekšlikumus, vārds "radiobāka" aizstāts ar vārdu "radioboja". 
Lietotajos saīsinājumos GMDSS (Global Maritime Distress and Safety System) 3.69. apakšpunktā, ņemot vērtā priekšlikumus, vārdi "globālā kuģniecības briesmu un drošības sakaru sistēma" mainīts ar "globālā jūras negadījumu un drošības sistēma".
Svītrots saīsinājums INMARSAT, ņemot vērā, ka noteikumu projektā tas vairs netiek lietots.
Ņemot vērā saņemtos priekšlikumus noteikumu projekta precizēšanas gaitā, saīsinājums NAVTEX (Narrow-band direct-printing telegraphy system for transmission of navigational and meteorological warnings and urgent information to ships) – tiek skaidrots kā: šaurjoslas tiešdrukas radiotelegrāfijas sistēma navigācijas, meteoroloģisko brīdinājumu un steidzamas informācijas pārraidei kuģiem.
Noteikumu projekts salīdzinot ar Noteikumiem Nr. 1151 neparedz saīsinājumus, HDTV, SAB, SAP, jo tie radiosakaru sistēmu aprakstā kļuvuši neaktuāli.
Noteikumu projekta:
4.punkts paredz jaunu normu ar atsauci uz jauno 4. pielikumu "Informācija par atbilstību starptautiskajiem radiofrekvenču spektra izmantošanas nosacījumiem". Tas ir izveidots ar mērķi sistematizēt visus Nacionālajā radiofrekvenču plānā saistošos lēmumus un rekomendācijas vienuviet.
5.punkts nosaka kā tiek izmantotas radiofrekvences.
6.punkts apraksta radiosaskarņu jēgu.
7.punktā tiek informēts par radiofrekvences piešķīruma parametru izmantošanu, saistoši starptautiskai koordinācijai.
8.punktā noteikta radiofrekvenču joslas izmantošana, kura nav iedalīta noteiktai radiosakaru sistēmai.
9.punktā skaidrots par jaunas radiosakaru sistēmas papildināšanas nosacījumiem radiofrekvenču joslā.
10.punkts par joslu izmantošanu elektronisko sakaru tīklliem. 
Iepriekšminētie punkti saturiski atkārto Noteikumus Nr. 1151.
Veikts precizējums Noteikumu Nr. 1151 11. punktā, proti Noteikumu projekta 11. punkts paredz, ka maza darbības attāluma ierīce ietver arī citu pielietojumu ierīces, ne tikai induktīvās ierīces, un uz to attiecas 3. pielikuma 8. punkts "Maza darbības attāluma ierīces".

Noteikumu projekta 12. punktā - ultraplatjoslas tehnoloģijas (UWB) radioiekārtām, skaidrots, ka UWB netiek atainotas šo noteikumu 1. pielikumā (saglabājas Noteikumu Nr. 1151 princips). UWB radioiekārtas , netiek atainotas šo noteikumu 1. pielikumā, jo darbojas plašā spektrā un tās neataino, lai  šo noteikumu 1.pielikumu saglabātu pārskatāmu.
Noteikumu projekta 13. punktā sniegts skaidrojums par induktīvām ierīcēm, kas piederas pie maza darbības attāluma ierīču grupas saskaņā ar norādītajām tehniskajām prasībām 3. pielikuma II sadaļas 8.14.2. apakšpunktā. Šīs induktīvās ierīces strādā radiofrekvenču joslā no 9 kHz līdz 30 MHz, un radionoteikšanas ierīces, kas strādā radiofrekvenču joslā no 9 kHz līdz 130 MHz, ko lieto slēgtos pielietojumos, kas neiespaido citus frekvenču lietotājus (piemēram, kodolrezonances iekārtās). Šādas induktīvās ierīces netiek atainotas šo noteikumu 1. pielikumā iepriekš pieminētajās joslās. 

Noteikumu projekta II sadaļā "Primārie un sekundārie dienesti" noteikts:
14.punkts par radiofrekvenču joslas lietošanas prioritāti ko nosaka dienestu sadalījums primāros un sekundāros dienestos.
15.punkts skaidro dienestu pieraksta veidu 1.pielikumā.
16.punkts nosaka pienākumus sekundāro dienestu radiostacijām attiecībā uz primāro dienestu radiostacijām.
17.punkts nosaka tiesība sekundāro dienestu radiostacijām attiecībā uz tādām pašām sekundāro dienestu radiostacijām.
18.punkts skaidro par valsts aizsardzības vajadzībām radiofrekvenču lietošanu un piešķiršanu saskaņā ar radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauju noteikumiem (22-TA-2498).
Iepriekšminētie punkti saturiski atkārto Noteikumus Nr. 1151.

Noteikumu projekta III sadaļā "Koplietojama radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauja" noteikts:
19. punktā (iepriekš Noteikumu Nr. 1151 17. punkts) par koplietojama radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauja - svītrots teikums “Atļaujā noteiktajās koplietošanas radiofrekvenču joslās vai radiofrekvenču kanālos atļauts nodarboties ar komercdarbību, nesaņemot Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (turpmāk - Regulators) radiofrekvenču spektra lietošanas tiesības.” Teikums svītrots, jo ESL vairs neparedz šādu iespēju un saskaņā ar ESL, Regulators piešķir ierobežotas joslas lietošanas tiesības, nevis kā agrāk ‑ spektra lietošanas tiesības komercdarbībai. 

Noteikumu projekta 20. punktā (iepriekš Noteikumu Nr. 1151 18. punkts) mainīta teikuma secība, saglabājot jēgu. Tāpat viests pilnīgāks skaidrojums par koplietojama radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauju, papildinot, ka iesniegumi par tādu iekārtu savstarpējo traucējumu novēršanu, kuru darbība netiek vadīta no publiskas elektronisko sakaru sistēmas, netiek izskatīti. Tādas iekārtas, kas tiek izmantotas saskaņā ar normatīvajiem aktiem par radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļaujām, nozīmē saskaņā ar radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauju noteikumiem (22-TA- 2498). 
21.punkts nosaka, kā apliecina radioiekārtu atbilstību.

Noteikumu projekta IV sadaļā "Noslēguma jautājumi" noteikts:
no noteikumu projekta noslēguma jautājumiem svītrotas normas, kas zaudējušas spēku: normas par radiofrekvenču spektra joslu atbrīvošanu, radioiekārtu lietošanu, kurām ir pagātnes termiņš. Atstāti termiņi normām, kur iekārtas tiek lietotas. 
Noteikumu projekta noslēguma jautājumu 22. un 23. punkts skatāms kopsakarībā. Proti, Noteikumu projekta 22. punkts par 703–733 MHz un 758–788 MHz radiofrekvenču spektra joslas izmantošanu aktualizēts un atbilst Noteikumu Nr.1151 51., 52., 53., 54. punktam.
Noslēguma jautājumi papildināti ar 23. punktu, kas noteic, ka iedalījums aizsardzības sistēmām (AS) radiofrekvenču spektra joslā 738–758 MHz ir spēkā līdz 2024. gada 31. decembrim. 700 MHz joslas pārplānošanas gaitā vienošanās par šo panākta Radiofrekvenču spektra resursu izmantošanas koordinācijas darba grupā, kas darbojas saskaņā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas 2021. gada 22. novembra rīkojumu Nr. 1-2/158 “Par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas radiofrekvenču spektra resursu izmantošanas koordinācijas darba grupas izveidi”.

24.punkts, MKN Nr. 1151 redakcijā 47.punkts noteica 3400-3600MHz un 3600-3800MHz radiofrekvenču joslas lietošanas tiesību piešķīruma vai pagarinājuma termiņu, pēc kā josla tiek atbrīvota pārplānošanai. Eiropas Komisijas 2014. gada 2. maija Īstenošanas Lēmumu 2014/276/ES par grozījumiem Lēmumā 2008/411/EK par 3 400–3 800 MHz frekvenču joslas harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Kopienā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus, pārejot uz laikdales (TDD) plānojumu un 5 MHz daudzkārtņu izmantošanu, ieviests MKN Nr. 1151 līdz ar 2016. gada 27. septembra MK noteikumiem Nr. 644. Pāreja uz TDD sistēmu izmantošanu un vienotu ierobežota radiofrekvenču spektra izmantošanu atbilstoši 5 MHz daudzkārtnim, bloku lielumu 50 MHz tiek nodrošināti no 2019.gada. Radiofrekvenču josla 3400-3800 MHz paredzēta publisko elektronisko sakaru tīklu izveidošanai visā Latvijas Republikas teritorijā.
Noslēguma jautājumu 24.punkta redakcija nosaka, ka radiofrekvenču spektra joslā strādājošie elektronisko sakaru komersanti līdz 2028.gada 31.decembrim joslas pārplānošanai atbrīvo to radiofrekvenču spektra daļu, kas neatbilst 5 MHz daudzkārtnim. Radiofrekvenču joslas 3400-3600 MHz un 3600-3800 MHz pārplānošana pēc 2028. gada iezīmē uzdevumu sagatavošanās etapā sadarbībā ar nozari diskutēt par spektra bloku maiņu un citiem to saistītiem jautājumiem, lai joslā strādājošajam elektronisko sakaru komersantiem izmantošanā būtu pieejams 80–100 MHz nepārtraukta spektra pēc 2028.gada. Šobrīd joslas izmantošanas efektivitāte valstī, salīdzinot ar citu Eiropas valstu līmeni, varētu būt augstāka, un ir uzlabojama līdz ar pārplānošanu, kurā varētu tikt palielināts vienlaidus izmantojamā spektra apjoms. Joslas pārplānošanas diskusijas tiks uzsāktas 2023.gadā Radiofrekvenču spektra resursu koordinācijas darba grupā.

25. punkts (MKN Nr. 1151 41. punkts) papildināts ar radiofrekvenču joslu "7428–7897 MHz" , jo notikusi radiokanālu plānojuma maiņa atbilstoši 2. pielikuma 32. punktam (Noteikumu  Nr. 1151 2. pielikuma 45. punkts) attiecīgi, noslēguma jautājumos nav iekļautas Noteikumu Nr. 1151 21., 22. un 24. punkta normas, jo attiecīgo radioiekārtu ekspluatācija ir izbeigta.
26.punktā noteikta izmantošana AS  7771-7799MHz radiofrekvenču joslā tikai gar jūras robežu.
27.punkts nosaka radiofrekvenču joslu 12,751–12,835 GHz; 12,975–13,101 GHz iedalījumu MMDS sistēmām, kuras uzstādītas līdz minētajam datumam.
28.punktā noteikts radiofrekvenču joslu iedalījums AS.
29.punktā plānots radiofrekvenču joslas 24,25-25,1GHz iedalījums IMT sistēmām no 2024.gada 1.janvāra.
30.punkts nosaka termiņu līdz kuram spēkā iedalījums RRL 24,5-24,717GHz/ 25,557-25,725GHz radiofrekvenču joslā.
31.punkts nosaka 24,5-26,5GHz joslas atbrīvošanu no lietotām radiosakaru sistēmām termiņā līdz 2023.gada 31.decembrim, joslas pārplānošanai.
32.punktā līdzīgi iepriekšējam noteikts joslas 24,773-25,445GHz/ 25,781-26,453GHz iedalījums FWA līdz datumam.
33.punktā ietverti radiofrekvenču joslas 25,1-27,5GHz pārplānošanas nosacījumi no 2024.gada 1.janvāra.
34.punktā noteiktais iedalījums AS un CS sistēmām 25,25-26,5 GHz radiofrekvenču joslā arī pārskatāms sakarā ar pārplānošanu.
35.punkts nosaka 26,5-27,5GHz radiofrekvenču joslas atbrīvošanu pārplānošanai līdz 2023.gada 31.decembrim.
Iepriekšminētie punkti saturiski atkārto Noteikumus Nr. 1151. 

36. punktā ietverts apraksts par transportlīdzeklī uzstādītām instalētām ierīcēm (SRR) pēc 2013. gada 30. jūnija 21,65–24,25 GHz radiofrekvenču joslā un pēc 2018. gada 1. janvāra 24,25–26,65 GHz radiofrekvenču joslā (Noteikumu Nr. 1151 noslēguma jautājumu 29., 29.1 , 29.2 punkts, kur 29.un 29.1 punkts zaudējis aktualitāti). Saskaņā ar Komisijas 2005. gada 17. janvāra Lēmumu 2005/50/EK par 24 GHz diapazona radiofrekvenču spektra joslas saskaņošanu automobiļu tuvdarbības radaru iekārtu lietojumā uz ierobežotu laiku Kopienā, un to grozošiem lēmumiem: Komisijas 2011. gada 29. jūlija lēmums 2011/485/EU, ar ko izdara grozījumus lēmumā 2005/50/EK par 24 GHz diapazona radiofrekvenču spektra joslas saskaņošanu automobiļu tuvdarbības radaru iekārtu lietojumā uz ierobežotu laiku Kopienā un Komisijas 2017. gada 10. novembra Īstenošanas lēmums 2017/2077/ES par grozījumiem Lēmumā 2005/50/EK par 24 GHz diapazona radiofrekvenču spektra joslas saskaņošanu automobiļu tuvdarbības radaru iekārtu lietojumā uz ierobežotu laiku Kopienā - šādu ierīču īpatsvars transportlīdzekļos samazināsies, ņemot vērā to pakāpenisku nolietojumu, un SRR ierīces jaunos transportlīdzekļos šajās radiofrekvenču spektra joslās nav paredzēts uzstādīt.

37. punkts precizēts, ņemot vērā nozares viedokli, kad radioiekārtām, kuru turpmākā izmantošana nav paredzēta šo noteikumu 1. pielikumā, piemēram, pēc pārplānošanas mainot kanāla soli, tādām iekārtām, kurām nav alternatīvas aizstāšanas iespējas, ir iespēja izmantot šīs iekārtas līdz minēto radioiekārtu kalpošanas laika beigām, un tas neattiecas uz iekārtām ierobežotajās radiofrekvenču joslās. (Noteikumu Nr. 1151 33.punkts).

38. punkts, atbilst Noteikumu Nr. 1151 44.7. apakšpunktam. Pēc joslas 3410,0–3600,0 MHz un 3600,0–3800,0 MHz pārplānošanas notikusi pāreja uz radiosaskarnei LM.3600-1 atbilstošu radioiekārtu izmantošanu.  Pārējie 44. punkta apakšpunkti zaudējuši aktualitāti, jo Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk- SPRK) ir izdevusi jaunus lēmums par radiofrekvenču spektra lietošanas tiesībām 3410,0–3600,0 MHz un 3600,0–3800,0 MHz joslā. 

Radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļaujas (turpmāk - atļaujas) radioiekārtu izmantošanai komercdarbībā pieprasīšana no VAS “Elektroniskie sakari”, ir SPRK lēmuma par radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanu komercdarbībai elektronisko sakaru nozarē esamība. Vērtējot komersanta pieprasījumu atļaujas izsniegšanai, VAS “Elektroniskie sakari” to skata kopsakarībā ar SPRK 2010. gada 7. maija lēmumu Nr.171 "Par radiofrekvenču spektra joslu 3600MHz – 3700MHz / 3700MHz – 3800MHz viena 14MHz plata radiokanālu lietošanas tiesībām izsoles uzvarētājam" (turpmāk – Lēmums). Šī Lēmuma rezolutīvās daļas 1. punkts nosaka: piešķirt SIA "Telia Latvija" radiofrekvenču spektra joslu 3600 MHz – 3700 MHz / 3700 MHz – 3800 MHz viena 14 MHz plata radiokanāla lietošanas tiesības komercdarbībai Latvijas Republikas teritorijā, izņemot Rīgu, līdz 2025. gada 6. maijam. Tas ir, šo lietošanas tiesību saņēmējam ir piešķirtas tiesības lietot 28 MHz platu radiofrekvenču spektra joslu radiofrekvenču spektra joslu diapazona 3600 MHz – 3800 MHz robežās, kurās iespējama radiofrekvenču piešķīruma lietošanas atļauju saņemšana radioiekārtu darbībai.

Gadījumā, ja tiktu svītrots Noteikumu projekta 38. punkts, VAS “Elektroniskie sakari” izskatot SIA "Telia Latvija" pieprasījumu lietošanas atļauju izsniegšanai, pamatojoties uz Lēmumā piešķirto radiofrekvenču spektra apjomu, no elektromagnētiskās saderības viedokļa varētu vērtēt atļauju izsniegšanu arī joslās, kur jau šobrīd ir piešķirtas lietošanas tiesības citiem komersantiem (SIA "LMT", SIA "Unistars"), vai kur tās nemaz vēl nav piešķirtas (3750-3800 MHz). 
Rezumējot, noteikumu projekta 38. punkts paredz regulējumu, kas ir nepieciešams spēkā esošu frekvenču lietošanas tiesību izmantošanas nodrošināšanai, ņemot vērā joslas 3400-3800 MHz pārplānošanu no frekvenčdales dupleksa uz laikdales dupleksa lietojumu. Atbilstoši SPRK lēmumā noteiktajam termiņam (līdz 2025. gada 6. maijam) elektronisko sakaru operators SIA “Telia Latvija” izmanto šo spektru atbilstoši radiosaskarnei LM.3600-1 un saņemtajām joslas lietošanas tiesībām, saglabājot tiesisko paļāvību darboties šajā spektrā. Laikā līdz spēkā esošo lietošanas tiesību beigām operators SIA “Telia Latvija” plāno izmantot VAS “Elektroniskie sakari” izsniegtās lietošanas atļaujās noteikto frekvenču spektru 3600-3650 MHz frekvenču bloka ietvaros Latvijas Republikas teritorijā, izņemot Rīgu, apjomā, kas nepārsniedz 28 MHz.

Joslas 3410,0–3600,0 MHz un 3600,0–3800,0 MHz pārplānošana tika veikta atbilstoši 2014. gada 2. maija Eiropas Komisijas Īstenošanas  lēmumam 2014/276/ES par grozījumiem Lēmumā 2008/411/EK par 3400-3800 MHz frekvenču joslas harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Kopienā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus.

Noteikumu projekta noslēguma jautājumi papildināti ar 39. un 40. punktu, kas paredz tehnisko parametru maiņu saistībā ar Komisijas 2022. gada 7. februāra Īstenošanas lēmumu (ES) 2022/173 par 900 MHz un 1800 MHz frekvenču joslu harmonizāciju zemes sistēmām, kuras Savienībā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus, un Lēmuma 2009/766/EK atcelšanu. Tehnisko parametru maiņas gaitā, Radiosaskarne RS LM-900 un Radiosaskarne RS LM-1800 ir spēkā līdz 2024. gada 7. augustam, savukārt, 2024. gada 8. augustā stājas spēkā: Radiosaskarne RS LM-900-1 un Radiosaskarne RS LM-1800-1.

41.punkts nosaka radiosaskarnes LM-26G terminētu lietošanu līdz 2023.gada 31.decembrim. (Noteikumu Nr. 1151 57.punkts).
Noslēguma jautājumi papildināti ar 42. punktu, lai noteiktu termiņu un jaudas izstarojumu WAS/RLAN iekārtu ekspluatācijai 5250-5350 MHz joslā lielos gaisa kuģos (pamatinformācija 3.pielikumā 16.punktā).

Noteikumu projektā ietvertas informatīvās atsauces uz Eiropas Savienības direktīvām, kuras detālāk aprakstītas anotācijas 5.sadaļā.

Pielikumi:
Noteikumu projekts ietver pārstrādātu radiofrekvenču sadalījuma tabulu (1.pielikums), kas atvieglos nozares speciālistiem šīs tabulas piemērošanu ikdienas darbā. Radiofrekvenču sadalījuma tabula - Noteikumu projekta 1. pielikums, radiofrekvenču spektra joslu sadalījuma tabula ir strukturēta atbilstoši Starptautiskās telesakaru savienības (turpmāk ‑ ITU) 2020. gada Radionoteikumu redakcijai (https://www.itu.int/pub/R-REG-RR-2020), kurā ņemti vērā 2019. gada Pasaules Radiokonferences noslēguma materiāli.
Dienestu dalījums primārajos un sekundārajos dienestos, kur primārie dienesti norādīti ar lielajiem burtiem, bet sekundārie dienesti – ar mazajiem burtiem.
Bez tam noteikumu projekta 1. pielikums ataino frekvenču joslu sadalījumu pēc vairākiem kritērijiem: ITU sadalījumu radiosakaru dienestiem (veidiem) 1. reģionā (Latvija ir 1. reģionā), sadalījumu radiosakaru dienestiem (veidiem) Latvijā, iedalījumu radiosakaru sistēmām Latvijā. Radiofrekvenču tabulā radiofrekvenču sadalījums dienestiem un iedalījums radiosakaru sistēmām paredzēts joslā no 8,3 kHz līdz 275 GHz, tomēr Latvijā iespējams izmantot arī radiofrekvences, kas ir zemākas par 8,3 kHz. Plašāks spektra pielietojums Latvijā sākas no 14–19,95 kHz.  Radiofrekvenču joslas sagrupēts joslās saskaņā ar starptautiski pieņemtu dalījumu, kas ir atainots ITU Radionoteikumos.

Noteikumu projekta 1. pielikuma 5. ailē noteikta atsauce uz šo noteikumu 4. pielikumu, un informāciju par atbilstību starptautiskajiem radiofrekvenču spektra izmantošanas nosacījumiem. Tabulā veidotas atsauces uz saistošajiem starptautiskajiem nolīgumiem, citiem starptautiskajiem tiesību aktiem - piemēram "Reģionālais nolīgums attiecībā uz frekvenču lietošanu apraides dienestā vidējo frekvenču joslās I un III reģionā un zemo frekvenču joslās I reģionā (Ženēva, 1975)", jo dokuments nepieciešams frekvenču koodrinēšanai.

Radionoteikumi attiecīgajām sadaļām (piemēram, RR AP15, RR AP27) kā arī dokumentiem, kuri pamato radiofrekvenču joslu iedalījumu radiosakaru sistēmām, kā arī nosaka šo radiofrekvenču joslu izmantošanas nosacījumus un koplietošanas kritērijus. Konkrētās atsauces vienības izmanto citu valstu sakaru administrācijas frekvenču koordinācijai. Atsauces lieto piemēram, jūrniecības jomā, kura strādā tieši ar Radionoteikumiem, kuģojot dažādu valstu teritoriālajos ūdeņos.

Noteikumu projekta 2. pielikums "Radiosaskarnes" norādīti radiosistēmu parametri, apraksts un papildus nosacījumi. Katrā radiosaskarnē norādīts radiosakaru dienests, radiosakaru sistēma, frekvenču josla(-s), kanālu sadalījums,  pārraidāmā signāla veids un citi raksturlielumi. 2.pielikumā izstrādātas 59 radiosaskarnes, kas var mainīties turpmākajos grozījumos, atbilstoši aktuālajam radiofrekvenču joslu plānojumam.
Radiosaskarnes tiek sagrupētas atbilstoši radiofrekvenču joslai augošā kārtībā. Noteikumu Nr. 1151 vairākkārtējo grozījumu dēļ secība tikusi izmainīta. Radiosaskarņu tabulu informācijas struktūra atbilst vienotai datu atainošanas kārtībai.  Noteikumu projekta 2. pielikumā no jauna izstrādātas Radiosaskarnes (Radiosaskarne LM-870; Radiosaskarne LM-900-1; Radiosaskarne LM-1800-1), kurās noteikti tehniskie parametri, lai pārņemtu Komisijas lēmumus. 
Līdzīgi kā noteikumu projekta 1. pielikumā, arī 2. pielikumā veidotas atsauces uz šo noteikumu 4. pielikuma attiecīgā apakšpunktā norādītajiem lēmumiem un rekomendācijām, lai nepazaudētu tabulu datu sākotnējās informācijas avotu. Tabulu 11.punktā "Frekvenču diapazona plānojuma apsvērumi" daudzkārt veidotas atsauces uz  4.pielikumu, jo tekstu apjoma dēļ visu informāciju nav iespējams ievietot radiosaskarnes tabulā. Līdzīgi arī  komentāru/papildus nosacījumu kolonā lietotas atsauces uz 4.pielikumu un citviet. Šī informācija sniedz pamatotu pierādījumu par komersantam izsniegtajā radioatļaujā (ar pilnu parametru uzskaitījumu un datiem) datu avotu.

Noteikumu projekta 3. pielikuma "Koplietojama radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauja" norāda uz tiesībām radioiekārtu darbībai radiofrekvenču spektrā bez VAS "Elektroniskie sakari" izsniegtas individuālas radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļaujas (radioatļauja) (ESL 54.panta 1.daļa) attiecīgām radioiekārtu grupām. Šobrīd noteiktas 16 aktuālākās radioiekārtu grupas, kas turpmāk grozījumu dēļ var mainīties. 3.pielikumā attiecīgās nodaļas termini tiek skaidroti pie attiecīgās radioiekārtu grupas, lai informācija būtu pieejama vienuviet.
3.pielikuma I. sadaļa "Radioiekārtu grupas" tiek papildināta ar jaunu informāciju un apakšpunktiem. Proti, izvērsts 1. punkts "Publisko mobilo radiosakaru sistēmu galiekārtas" ar dalījumu - Publisko mobilo radiosakaru tīklu bāzes staciju retranslatori un tuvas darbības bezvadu piekļuves punkti. Tāpat izvērsts 3. punkts par "Privāto mobilo radiosakaru sistēmu galiekārtas", kas strukturē tehniskās prasības galiekārtām, kuru darbību vada sistēmas bāzes stacijas; apsardzes objektu raidītājiem un datu pārraides radioiekārtām. Radiofrekvences atļauju piešķiršanas procedūras uzlabošanas nolūkos, lai atvieglotu procedūru galiekārtām, kuru darbību vada sistēmas bāzes stacijas.
Izvērsts noteikumu projekta 3. pielikuma II sadaļas 3. punkts “Privāto mobilo radiosakaru sistēmu galiekārtas”, šeit piemērojami jaunie termini “grupveides (trunking) radiosakari” un  “konvencionālie radiosakari”. To tehniskās prasības ietvertas 3.1. apakšpunktā “Galiekārtas, kuru darbību vada sistēmas bāzes stacijas”, 3.2. apakšpunktā “Apsardzes objektu raidītāji” un 3.3. apakšpunktā “Datu pārraides radioiekārtas”.
Noteikumu projekta 3. pielikuma II sadaļas 9. punkts “Izplatījuma sakaru radioiekārtas” precizēts ar aktuālu satelītu sistēmu. Proti, svītrots Noteikumu Nr. 1151 9.2. apakšpunkts “EUTELTRACS sistēmas OMNITRACS satelītsakaru galiekārtas”, jo galiekārtas izmantošanā nav aktuālas un sistēma netiek lietota. Savukārt, Noteikumu projekta 3. pielikuma II sadaļā pievienots  9.8. apakšpunkts "Zemes izpētes satelītu sistēmas (sensoru datu pārraide)", kuras nozīme un attīstība iegūst plašāku pielietojumu, un aktualizējas tās lietošana valstī. Projekta 3.pielikuma 8.punkts par maza darbības attāluma ierīcēm (SRD) ir visplašāk aprakstītais punkts 3.pielikumā un tā izmaiņas, saskaņā ar Lēmumā 2006/771/EK par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu grozījumiem, notiek periodiski, ņemot vērā maza darbības attāluma ierīču tehnoloģisko attīstību.
3. pielikuma II sadaļa tiek papildināta ar 16. punktu - sadaļu un tehnisko parametru raksturlielumiem par bezvadu piekļuves sistēmām ieskaitot lokālos tīklus (WAS/RLAN). Atbilstoši Komisijas 2022. gada 8. februāra Īstenošanas lēmumam (ES) 2022/179 par radiofrekvenču spektra harmonizētu lietošanu 5 GHz frekvenču joslā bezvadu piekļuves sistēmu, ieskaitot lokālos radiotīklus, darbības nodrošināšanai un Lēmuma 2005/513/EK atcelšanu, WAS/RLAN pārcelts no Noteikumu Nr. 1151 8.punkta atsevišķā sadaļā.   
   
No jauna izveidots Noteikumu projekta 4. pielikums "Informācija par atbilstību starptautiskajiem radiofrekvenču spektra izmantošanas nosacījumiem". Tajā apkopoti lēmumi un rekomendācijas, un sistematizēti vairākās tabulās:
1) Eiropas Parlamenta un Padomes, Komisijas lēmumi;
2) Eiropas Pasta un telesakaru administrāciju konferences (CEPT) Eiropas Elektronisko sakaru Komitejas (ECC) (iepriekš - Eiropas Radiosakaru Komitejas (ERC)) lēmumi;
3) Eiropas Pasta un telesakaru administrāciju konferences (CEPT) Eiropas Elektronisko sakaru Komitejas (ECC) (iepriekš - Eiropas Radiosakaru Komitejas (ERC)) rekomendācijas vai ziņojumi;
4) ITU-R rekomendācijas un ITU rezolūcija.

Noteikumu projekta 4. pielikumā norādītā informācija nav tieši saistoša privātpersonām. Tāpat privātpersonām nav saistoša noteikumu projekta pārējos pielikumos dotās atsaucas uz 4.pielikumu un tam ir informatīvs raksturs. Privātpersonai saistoši dati tiek izdoti VAS "Elektroniskie sakari" radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļaujā (radioatļauja) un tā satur radioiekārtas darbības nosacījumus, lietošanas ierobežojumus un citus raksturlielumus. 
Noteikumu projekta 4.pielikumā uzskaitīto CEPT lēmumu, ECC, (ERC) lēmumu informācija var būt noderīga privātpersonām uzstādot nepieciešamās iekārtas privātos elektronisko sakaru tīklos. Tomēr šī specifiskā informācija skar šauru interesentu un ekspertu loku. Lietotāju ērtībām un privātpersonu interesei saistošie CEPT, ECC, (ERC) lēmumi un rekomendācijas apkopotas 4. pielikumā. 
 
Latvija ir CEPT dalībvalsts un ir apņēmusies ieviest CEPT ECC un (ERC) lēmumus un rekomendācijas, kas ir ietverti Noteikumu projektā. Šī informācija tiek atainota Eiropas radiofrekvenču informācijas sistēmā (Frequency Information System (EFIS)) datubāzes reģistrā (https://www.ctu.eu/efis-eco-frequency-information-system), kas ļauj citu valstu elektronisko sakaru komersantiem meklēt un salīdzināt frekvenču joslu piešķiršanu un izmantošanu CEPT dalībvalstīs, salīdzināt atsaucas uz CEPT lēmumiem, ieteikumiem un citiem dokumentiem, kas attiecas uz frekvenču joslām, sniedz radiosaskarņu specifikācijas un informāciju par radiofrekvenču spektra lietošanas tiesībām, tostarp spektra tirdzniecības iespējām.

Ar šo Noteikumu projektu tiek pārņemti seši ES Īstenošanas lēmumi:
Komisijas 2021. gada 17. jūnija Īstenošanas lēmums (ES) 2021/1067 par radiofrekvenču spektra saskaņotu lietošanu 5945–6425 MHz radiofrekvenču joslā bezvadu piekļuves sistēmu, ieskaitot lokālos tīklus (WAS/RLAN), darbības nodrošināšanai;
Komisijas 2021. gada 28. septembra Īstenošanas lēmums (ES) 2021/1730 par 874,4–880,0 MHz un 919,4–925,0 MHz sapāroto frekvenču joslu un 1900–1910 MHz nesapārotās frekvenču joslas saskaņotu izmantošanu dzelzceļa mobilajiem sakariem;
Komisijas 2022. gada 7. februāra Īstenošanas lēmums (ES) 2022/172 par grozījumiem Īstenošanas lēmumā (ES) 2018/1538 par radiofrekvenču spektra harmonizēšanu izmantošanai maza darbības attāluma ierīcēm 874–876 un 915–921 MHz frekvenču joslās;
Komisijas 2022. gada 7. februāra Īstenošanas lēmums (ES) 2022/173 par 900 MHz un 1800 MHz frekvenču joslu harmonizāciju zemes sistēmām, kuras Savienībā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus, un Lēmuma 2009/766/EK atcelšanu;
Komisijas 2022. gada 8. februāra Īstenošanas lēmums (ES) 2022/179 par radiofrekvenču spektra harmonizētu lietošanu 5 GHz frekvenču joslā bezvadu piekļuves sistēmu, ieskaitot lokālos radiotīklus, darbības nodrošināšanai un Lēmuma 2005/513/EK atcelšanu;
Komisijas 2022. gada 8. februāra Īstenošanas lēmums (ES) 2022/180, kas groza Lēmumu 2006/771/EK, atjauninot harmonizētos tehniskos noteikumus radiofrekvenču spektra izmantošanai maza darbības attāluma ierīcēs.

Lēmumi aprakstīti šīs anotācijas 5. sadaļā. Pārņemto Komisijas Īstenošanas lēmumu tehniskie nosacījumi iestrādāti Noteikumu projekta 1., 2. un 3. pielikumā, attiecīgi veidojot atsauces uz šo noteikumu 4. pielikumu.
Vai ir izvērtēti alternatīvie risinājumi?
Vai ir izvērtēts prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem?

1.4. Izvērtējumi/pētījumi, kas pamato TA nepieciešamību

1.5. Pēcpārbaudes (ex-post) izvērtējums

Vai tiks veikts?

1.6. Cita informācija

ESL 1. panta pirmās daļas 35. apakšpunkts noteic, ka nacionālais radiofrekvenču plāns ir saskaņā ar starptautiskiem līgumiem un standartiem izstrādāts plāns optimālam radiofrekvenču sadalījumam Latvijas Republikas teritorijā. Noteikumu projektā ietverti Komisijas, Eiropas Pasta un telesakaru administrāciju konferences (CEPT), Elektronisko sakaru komitejas (ECC) (vēsturiski ERC – Eiropas Radiosakaru komiteja) lēmumi un rekomendācijas. Lēmumi nosaka kārtību attiecīgo radiofrekvenču spektra joslu lietojumos un to harmonizētā lietošanā Latvijā un ES kopumā.  
2. Tiesību akta projekta ietekmējamās sabiedrības grupas, ietekme uz tautsaimniecības attīstību un administratīvo slogu
Vai projekts skar šo jomu?

2.1. Sabiedrības grupas, kuras tiesiskais regulējums ietekmē, vai varētu ietekmēt

Fiziskās personas
Ietekmes apraksts
Elektronisko sakaru komersanti radiofrekvenču spektra lietotāji.
Juridiskās personas
  • Juridiskās presonas radiofrekvenču spektra lietotāji.
Ietekmes apraksts
Nacionālo radiofrekvenču plānu izmanto: Valsts un pašvaldību iestādes elektronisko sakaru pakalpojumu lietotāji; Iekšlietu ministrijas un tās struktūras, Aizsardzības ministrija un tās struktūras, Veselības ministrija; Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija; citu valstu elektronisko sakaru komersanti (biežāk izmanto 3.pielikumu); 
Elektronisko sakaru komersanti- radiofrekvenču spektra lietotāji-  radioatļaujas saņēmēji (22-TA-2498) izmanto radioatļaujā noteiktos lietošanas nosacījumus saskaņā ar Nacionālo radiofrekvenču plānu to saistošiem dokumentiem konkrētās radiofrekvenču joslas lietošanai.
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, ievērojot tehnoloģiskās neitralitātes principu Nacionālā Radiofrekvenču plāna ietvaros, piešķir ierobežotas radiofrekvenču joslas lietošanas tiesības. 
 

2.2. Tiesiskā regulējuma ietekme uz tautsaimniecību

Vai projekts skar šo jomu?

2.3. Administratīvo izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

2.4. Atbilstības izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?
3. Tiesību akta projekta ietekme uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem
Vai projekts skar šo jomu?
-
Cita informācija
-
Nacionālā radiofrekvenču plāna 1.pielikuma informācija par radiofrekvenču spektra joslu izmantošanas vispārīgiem nosacījumiem un radiosaskarnes 2.pielikumā, nosaka radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauju izsniegšanu:  "Radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauju noteikumi" (22-TA-2498).
5. Tiesību akta projekta atbilstība Latvijas Republikas starptautiskajām saistībām
Vai projekts skar šo jomu?

5.1. Saistības pret Eiropas Savienību

Vai ir attiecināms?
ES tiesību akta CELEX numurs
87/372/EEK
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
Padomes Direktīva (1987. gada 25. jūnijs) par frekvenču joslām, kas rezervējamas publisku Viseiropas sauszemes šūnu mobilo ciparsignālu sakaru saskaņotai ieviešanai Kopienā
Apraksts
Direktīva nosaka, ka ekonomikas attīstības nolūkā ir pilnībā jāizmanto moderno telekomunikāciju tīklu resursi. Direktīvā aicināts ieviest pakalpojumus telekomunikāciju jomā, pamatojoties uz kopīgu saskaņotu rīcību ES. 
Eiropas Pasta un telesakaru administrāciju konference (CEPT) 1987. gadā ir ieteikusi mobilo ciparsignālu sakaru sistēmai piešķirt 890-915 un 935-690 MHz frekvences saskaņā ar Starptautiskās telekomunikāciju savienības (ITU) Radiosakaru noteikumiem, ar ko šīs frekvences piešķir mobilo radiosakaru pakalpojumu sniegšanai. Direktīvā minēts, ka frekvenču joslu pakāpeniska pieejamība izmantošanai būs nepieciešama, lai izveidotu reālus Viseiropas mobilos sakarus.
ES tiesību akta CELEX numurs
2009/114/EK
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2009/114/EK ( 2009. gada 16. septembris ), ar ko groza Padomes Direktīvu 87/372/EEK par frekvenču joslām, kas rezervējamas publisku Viseiropas sauszemes šūnu mobilo ciparsignālu sakaru saskaņotai ieviešanai Kopienā
Apraksts
Kopš 1987. gada tiek izstrādātas jaunas ciparu radio tehnoloģijas, kas nodrošina inovatīvus Eiropas mēroga elektroniskos sakarus. Frekvenču joslas 890–915 MHz un 935–960 MHz rezervēja publisku Eiropas mēroga sauszemes šūnu mobilo ciparsignālu sakaru pakalpojumiem, kurus paredzēts sniegt visās dalībvalstīs saskaņā ar kopēju specifikāciju, sauktu par GSM. Vēlāk joslas paplašinājums 880–890 MHz un 925–935 MHz kļuva pieejams GSM darbībai, un šīs frekvenču joslas kopā ir pazīstamas kā 900 MHz josla. 900 MHz joslai piemīt labas izplatīšanās iezīmes, kas dod lielāku pārklājumu nekā augstāku frekvenču joslas.

Direktīvas 2009/114/EK prasības par GSM/UMTS sistēmām 880-915 MHz un 925-960 MHz joslas Noteikumu projekta 1. pielikumā atrodamas 274., 275.,276. punktā. 
ES tiesību akta CELEX numurs
2018/1972
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
Eiropas Parlamenta un Padomes 2018. gada 11. decembra Direktīva 2018/1972 par Eiropas Elektronisko sakaru kodeksa izveidi
Apraksts
Eiropas Parlamenta un Padomes 2018. gada 11. decembra Direktīva 2018/1972 par Eiropas Elektronisko sakaru kodeksa izveidi attiecās uz divām radiofrekvenču spektra joslām: 3400-3800 MHz joslu un 26 GHz joslu. Prasības noteiktas Direktīvas 54. panta “par piešķiršanas laika koordinēšanu konkrētām 5G joslām” 1. punktā un attiecas uz tādām zemes sistēmām, kas spēj nodrošināt bezvadu platjoslas pakalpojumus, lai atvieglotu piektās paaudzes mobilo sakaru tehnoloģiju (5G) izvēršanu. Tas attiecas uz 3,4­ - 3,8 GHz joslu un 24,25 – 27,5 GHz joslu. Saskaņā ar Direktīvu 2018/1972, jāveic radiofrekvenču spektra joslu pārplānošana, lai atļautu lietot pietiekami lielu daļu 3.4 - 3.8 GHz joslas un atļautu lietot vismaz 1 GHz no 24.25 - 27.5 GHz joslas bezvadu platjoslas pakalpojumiem. Pie kam, ja ir skaidri pierādījumi par tirgus pieprasījumu un nav arī būtisku ierobežojumu esošo lietotāju migrācijai vai joslas lietošanas atļaujai.
ES tiesību akta CELEX numurs
2004/545/EK
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
1) Komisijas 2004. gada 8. jūlija Lēmums 2004/545/EK par radiofrekvenču spektra saskaņošanu 79GHz diapazonā automobiļu šaura diapazona radariekārtu izmantošanai Kopienā
Apraksts
Lēmuma mērķis ir saskaņot 79 GHz diapazonu (77-81GHz) radiofrekvenču spektra joslas pieejamību un efektīvu izmantošanu automobiļu šaura diapazona radariekārtām. 79 GHz diapazons atbilstoši CEPT veiktajiem pētījumiem izvēlēts kā vispiemērotākais šaura diapazona radara ilglaicīgai un pastāvīgai attīstībai un izmantošanai. Joslas izmantošanai jānotiek tādējādi, ka nedrīkst radīt traucējumus citiem joslas lietotājiem un ka nedrīkst pieprasīt aizsardzību pret nevēlamiem traucējumiem, kas saņemti no citām sistēmām vai pakalpojumu sniedzējiem, kuri darbojas šajā joslā.
ES tiesību akta CELEX numurs
2005/50/EK
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
2) Komisijas 2005. gada 17. janvāra Lēmums 2005/50/EK par 24 GHz diapazona radiofrekvenču spektra joslas saskaņošanu automobiļu tuvdarbības radaru iekārtu lietojumā uz ierobežotu laiku Kopienā
Apraksts
Lēmuma mērķis ir saskaņot nosacījumus attiecībā uz 24 GHz diapazona radiofrekvenču spektra joslas pieejamību un efektīvu lietojumu automobiļu tuvdarbības radara iekārtām.
ES tiesību akta CELEX numurs
2006/771/EK
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
3) Komisijas 2006. gada 9. novembra Lēmums 2006/771/EK par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu
Apraksts
Lēmuma mērķis ir saskaņot frekvenču joslas un saistītos tehniskos parametrus maza darbības attāluma ierīču radiofrekvenču spektra pieejamībai un efektīvai izmantošanai.
ES tiesību akta CELEX numurs
2007/98/EK
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
4) Komisijas 2007. gada 14. februāra lēmums 2007/98/EK par radiofrekvenču spektra harmonizētu izmantošanu 2 GHz frekvenču joslās mobilo satelītsakaru pakalpojumu sistēmu ieviešanai
Apraksts
Lēmuma mērķis ir harmonizēt nosacījumus 1 980–2 010 MHz (zeme-izplatījums) un 2 170–2 200 MHz (izplatījums-zeme) frekvenču joslu pieejamībai un efektīvai izmantošanai sistēmām, kas nodrošina mobilo satelītsakaru pakalpojumus.
ES tiesību akta CELEX numurs
2008/294/EK
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
5) Komisijas 2008. gada 7. aprīļa Lēmums 2008/294/EK par harmonizētiem frekvenču spektra izmantošanas nosacījumiem mobilo sakaru pakalpojumu darbībai gaisakuģos (MCA pakalpojumiem) Kopienā
Apraksts
Lēmuma mērķis ir harmonizēt frekvenču spektra pieejamības un efektīvas izmantošanas tehniskos nosacījumus mobilo sakaru pakalpojumu darbībai gaisakuģos.
ES tiesību akta CELEX numurs
2008/411/EK
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
6) Komisijas 2008. gada 21. maija Lēmums 2008/411/EK par 3400–3800 MHz frekvenču joslas harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Kopienā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus
Apraksts
Lēmuma mērķis ir harmonizēt 3 400–3 800 MHz frekvenču joslas pieejamības un efektīva izmantojuma nosacījumus zemes sistēmām, kas spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus, nekaitējot šīs frekvenču joslas pašreizējā izmantojuma aizsardzībai un turpināšanai.
ES tiesību akta CELEX numurs
2008/432/EK
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
7) Komisijas 2008. gada 23. maija Lēmums 2008/432/EK, ar ko izdara grozījumus Lēmumā 2006/771/EK par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu
Apraksts
Lēmuma mērķis ir saskaņot frekvenču joslas un saistītos tehniskos parametrus maza darbības attāluma ierīču radiofrekvenču spektra pieejamībai un efektīvai izmantošanai
ES tiesību akta CELEX numurs
2008/477/EK
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
8) Komisijas 2008. gada 13. jūnija Lēmums 2008/477/EK par 2500–2690 MHz frekvenču joslas harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Kopienā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus
Apraksts
Lēmuma mērķis ir harmonizēt 2 500–2 690 MHz frekvenču joslas pieejamības un efektīva izmantojuma nosacījumus sauszemes sistēmām, kas spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus.
ES tiesību akta CELEX numurs
626/2008/EK
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
9) Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 30. jūnija lēmums Nr. 626/2008/EK par sistēmu atlasi mobilo satelītsakaru pakalpojumu (MSP) nodrošināšanai un atļauju piešķiršanu šīm sistēmām
Apraksts
Lēmuma mērķis ir veicināt konkurētspējīga Kopienas teritoriju mobilo satelītsakaru pakalpojumu (MSP) iekšējā tirgus attīstību un nodrošināt pakāpenisku pārklājumu visās dalībvalstīs.
ES tiesību akta CELEX numurs
2009/381/EK
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
10) Komisijas 2009. gada 13. maijs Lēmums 2009/381/EK ar ko izdara grozījumus Lēmumā 2006/771/EK par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu
Apraksts
Lēmuma mērķis ir saskaņot frekvenču joslas un saistītos tehniskos parametrus maza darbības attāluma ierīču radiofrekvenču spektra pieejamībai un efektīvai izmantošanai.
ES tiesību akta CELEX numurs
2010/267/ES
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
11) Komisijas 2010. gada 6. marta Lēmums 2010/267/ES par harmonizētiem tehniskajiem lietošanas nosacījumiem 790–862 MHz frekvenču joslā tādām zemes sistēmām, kas spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus Eiropas Savienībā
Apraksts
Lēmuma mērķis ir harmonizēt 790–862 MHz joslas (800 MHz joslas) pieejamības un efektīvas izmantošanas tehniskos nosacījumus zemes sistēmām, kuras spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus ES.
ES tiesību akta CELEX numurs
2010/166/ES
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
12) Komisijas 2010. gada 19. marta Lēmums 2010/166/ES par harmonizētiem nosacījumiem radiofrekvenču spektra izmantošanai mobilo sakaru pakalpojumiem kuģos (MCV pakalpojumiem) Eiropas Savienībā
Apraksts
Lēmuma mērķis ir harmonizēt tehniskos nosacījumus 900 MHz un 1 800 Hz frekvenču joslu pieejamībai un efektīvai izmantošanai sistēmām, kas nodrošina mobilo sakaru pakalpojumus kuģos ES teritoriālajās jūrās.
ES tiesību akta CELEX numurs
2010/368/ES
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
13) Komisijas 2010. gada 30. jūnija Lēmums 2010/368/ES, ar ko izdara grozījumus Lēmumā 2006/771/EK par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu
Apraksts
Lēmuma mērķis ir saskaņot frekvenču joslas un saistītos tehniskos parametrus maza darbības attāluma ierīču radiofrekvenču spektra pieejamībai un efektīvai izmantošanai.
ES tiesību akta CELEX numurs
2011/485/EU
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
14) Komisijas 2011. gada 29. jūlija lēmums 2011/485/EU, ar ko izdara grozījumus lēmumā 2005/50/EK par 24 GHz diapazona radiofrekvenču spektra joslas saskaņošanu automobiļu tuvdarbības radaru iekārtu lietojumā uz ierobežotu laiku Kopienā
Apraksts
Lēmuma mērķis ir saskaņot nosacījumus attiecībā uz 24 GHz diapazona radiofrekvenču spektra joslas pieejamību un efektīvu lietojumu automobiļu tuvdarbības radara iekārtām.
ES tiesību akta CELEX numurs
2011/829/ES
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
15) Komisijas 2011. gada 8. decembra Lēmums 2011/829/ES, ar ko izdara grozījumus Lēmumā 2006/771/EK par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu
Apraksts
Lēmuma mērķis ir saskaņot frekvenču joslas un saistītos tehniskos parametrus maza darbības attāluma ierīču radiofrekvenču spektra pieejamībai un efektīvai izmantošanai.
ES tiesību akta CELEX numurs
2012/688/ES
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
16) Komisijas 2012. gada 5. novembra Lēmums 2012/688/ES par 1920–1980 MHz un 2110–2170 MHz frekvenču joslu harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Savienībā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus
Apraksts
Lēmuma mērķis ir harmonizēt 1 920–1 980 MHz un 2 110–2 170 MHz frekvenču joslu (“sapārotā zemes 2 GHz josla”) pieejamības un efektīvas izmantošanas nosacījumus zemes sistēmām, kas spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus ES.
ES tiesību akta CELEX numurs
2013/654/ES
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
17) Komisijas 2013. gada 12. novembra Lēmums 2013/654/ES par grozījumiem Lēmumā 2008/294/EK, iekļaujot papildu piekļuves tehnoloģijas un frekvenču joslas mobilo sakaru pakalpojumiem gaisa kuģos (MCA pakalpojumiem)
Apraksts
Lēmuma mērķis ir harmonizēt frekvenču spektra pieejamības un efektīvas izmantošanas tehniskos nosacījumus mobilo sakaru pakalpojumu darbībai gaisakuģos.
ES tiesību akta CELEX numurs
2013/752/ES
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
18) Komisijas 2013. gada 11. decembra Lēmums 2013/752/ES, ar ko izdara grozījumus Lēmumā 2006/771/EK par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu un Lēmuma 2005/928/EK atcelšanu
Apraksts
Lēmuma mērķis ir saskaņot frekvenču joslas un saistītos tehniskos parametrus maza darbības attāluma ierīču radiofrekvenču spektra pieejamībai un efektīvai izmantošanai.
ES tiesību akta CELEX numurs
2014/276/ES
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
19) Komisijas 2014. gada 2. maija Īstenošanas lēmums 2014/276/ES par grozījumiem Lēmumā 2008/411/EK par 3400–3800 MHz frekvenču joslas harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Kopienā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus
Apraksts
Lēmums harmonizē tehniskos nosacījumus radiofrekvenču spektra izmantošanai 3400–3800 MHz frekvenču joslā zemes elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanai visā Savienībā, galvenokārt nodrošinot bezvadu platjoslas pakalpojumus galalietotājiem. Josla kalpo par 5G ieviešanas "pionieri". 
ES tiesību akta CELEX numurs
2014/641/ES
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
20) Komisijas 2014. gada 1. septembra Lēmums 2014/641/ES par harmonizētajiem tehniskajiem nosacījumiem radiofrekvenču spektra izmantošanai programmu gatavošanas un īpašo pasākumu bezvadu skaņas iekārtās Savienībā
Apraksts
Lēmuma mērķis ir harmonizēt tehniskos nosacījumus radiofrekvenču spektra pieejamībai un efektīvai izmantošanai bezvadu skaņas iekārtām, ko lieto programmu gatavošanai un īpašiem pasākumiem (“PMSE”).
ES tiesību akta CELEX numurs
2015/750
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
21) Komisijas 2015. gada 8. maija Īstenošanas lēmums (ES) 2015/750 par 1427–1517 MHz frekvenču joslas harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Savienībā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus
Apraksts
Lēmuma mērķis ir harmonizēt 1452–1492 MHz frekvenču joslas pieejamības un efektīvas izmantošanas nosacījumus zemes sistēmām, kas spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus ES.
ES tiesību akta CELEX numurs
2016/339
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
22) Komisijas 2016. gada 8. marta īstenošanas lēmums 2016/339 par 2010–2025 MHz frekvenču joslas harmonizēšanu portatīvām vai mobilām bezvadu videolīnijām un bezvadu kamerām, ko izmanto programmu gatavošanai un īpašajiem pasākumiem
Apraksts
Lēmuma mērķis ir harmonizēt pieejamības un efektīvas izmantošanas tehniskos nosacījumus 2010–2025 MHz frekvenču joslas neekskluzīvai izmantošanai video PMSE, kas ir bezvadu videolīnijas, kas var būt portatīvas vai mobilas, un bezvadu kameras, ko izmanto programmu gatavošanai un īpašo pasākumu ierīces (radiomikrofoni, auss monitori, pagaidu skaņas un video radiolīnijas).
ES tiesību akta CELEX numurs
2016/687
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
23) Komisijas 2016. gada 28. aprīļa Īstenošanas lēmums (ES) 2016/687 par 694–790 MHz frekvenču joslas harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Savienībā spēj sniegt bezvadu platjoslas elektronisko sakaru pakalpojumus, un elastīgai nacionālai izmantošanai
Apraksts
Lēmums harmonizē tehniskos nosacījumus 694–790 MHz (“700 MHz”) frekvenču joslas pieejamībai un efektīvai izmantošanai ES zemes sistēmām, kuras spēj sniegt bezvadu platjoslas elektronisko sakaru pakalpojumus.
ES tiesību akta CELEX numurs
2016/2317
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
24) Komisijas 2016. gada 16. decembra Īstenošanas lēmums (ES) 2016/2317, ar ko groza Komisijas Lēmumu 2008/294/EK un Komisijas Īstenošanas lēmumu 2013/654/ES, lai vienkāršotu mobilo sakaru darbību gaisa kuģos (MCA pakalpojumus) Savienībā
Apraksts
Lēmuma mērķis ir harmonizēt frekvenču spektra pieejamības un efektīvas izmantošanas tehniskos nosacījumus mobilo sakaru pakalpojumu darbībai gaisa kuģos.
ES tiesību akta CELEX numurs
2017/191
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
25) Komisijas 2017. gada 1. februāra Īstenošanas lēmums (ES) 2017/191, ar ko groza Lēmumu 2010/166/ES, ieviešot jaunas tehnoloģijas un frekvenču joslas mobilo sakaru pakalpojumiem kuģos (MCV pakalpojumiem) Eiropas Savienībā
Apraksts
Lēmuma mērķis ir harmonizēt tehniskos nosacījumus 900 MHz, 1800 MHz, 1900/2100 MHz un 2600 MHz radiofrekvenču joslu pieejamībai un efektīvai izmantošanai sistēmām, kuras nodrošina mobilo sakaru pakalpojumus kuģos Savienības teritoriālajos ūdeņos.
ES tiesību akta CELEX numurs
2017/899
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
26) Eiropas Parlamenta un Padomes 2017. gada 17. maija Lēmums (ES) 2017/899 par 470–790 MHz frekvenču joslas izmantošanu Savienībā
Apraksts
Lēmums paredz izmantot 694–790 MHz (“700 MHz”) frekvenču joslu zemes sistēmām, kas spēj nodrošināt bezvadu platjoslas elektronisko sakaru pakalpojumus, tikai saskaņā ar harmonizētiem tehniskiem nosacījumiem. Spektrs 700 MHz frekvenču joslā nodrošina gan papildu jaudu, gan universālu pārklājumu, jo īpaši ekonomiski sarežģītos lauku, kalnu un salu rajonos, kā arī citos attālos rajonos, iepriekš noteiktos valstu prioritārajos rajonos, tostarp gar sauszemes transporta maģistrālēm, un izmantošanai telpās, un plaša klāsta mašīnu tipa sakariem. Lēmums satur vadlīnijas politikas plānošanas ieviešanai 700MHz. 
ES tiesību akta CELEX numurs
2017/1483/EK
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
27) Komisijas 2017. gada 8. augusta Lēmums 2017/1483/EK, par Lēmuma 2006/771/EK par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu grozījumiem un Lēmuma 2006/804/EK atcelšanu
Apraksts
Lēmuma mērķis ir saskaņot frekvenču joslas un saistītos tehniskos parametrus maza darbības attāluma ierīču radiofrekvenču spektra pieejamībai un efektīvai izmantošanai.
ES tiesību akta CELEX numurs
2017/2077/ES
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
28) Komisijas 2017. gada 10. novembra Īstenošanas lēmums 2017/2077/ES par grozījumiem Lēmumā 2005/50/EK par 24 GHz diapazona radiofrekvenču spektra joslas saskaņošanu automobiļu tuvdarbības radaru iekārtu lietojumā uz ierobežotu laiku Kopienā
Apraksts
Lēmuma mērķis ir saskaņot nosacījumus attiecībā uz 24 GHz diapazona radiofrekvenču spektra joslas pieejamību un efektīvu lietojumu automobiļu tuvdarbības radara iekārtām.
ES tiesību akta CELEX numurs
2018/661
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
29) Komisijas 2018. gada 26. aprīļa Īstenošanas lēmums (ES) 2018/661, ar ko Īstenošanas lēmumu (ES) 2015/750 par 1452–1492 MHz frekvenču joslas harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Savienībā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus, groza, to attiecinot arī uz harmonizēto 1427–1452 MHz un 1492–1517 MHz frekvenču joslu
Apraksts
Lēmuma mērķis ir harmonizēt 1427–1517 MHz frekvenču joslas pieejamības un efektīvas izmantošanas nosacījumus zemes sistēmām, kas spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus ES.
ES tiesību akta CELEX numurs
2018/1538
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
30) Komisijas 2018. gada 11. oktobra Īstenošanas lēmums (ES) 2018/1538 par radiofrekvenču spektra harmonizēšanu izmantošanai maza darbības attāluma ierīcēm 874–876 un 915–921 MHz frekvenču joslās
Apraksts
Lēmums harmonizē frekvenču joslas un ar tām saistītos tehniskos nosacījumus spektra pieejamībai un efektīvai izmantošanai maza darbības attāluma ierīcēm 874–876 MHz un 915–921 MHz frekvenču joslā.
ES tiesību akta CELEX numurs
2019/235
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
31) Komisijas 2019. gada 24. janvāra Īstenošanas lēmums (ES) 2019/235 par Lēmuma 2008/411/EK grozīšanu attiecībā uz atjauninājumiem 3400–3800 MHz frekvenču joslā piemērojamos attiecīgajos tehniskajos nosacījumos
Apraksts
Lēmumā sniegti harmonizēti tehniskie nosacījumi spektra izmantošanai 3400–3800 MHz frekvenču joslā zemes elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanai. 3400–3800 MHz frekvenču joslai ir primārs statuss un 5G izmantošana ES būtu jāsāk tieši šajā joslā.
ES tiesību akta CELEX numurs
2019/784
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
32) Komisijas 2019. gada 14. maija Īstenošanas lēmums (ES) 2019/784 par 24,25–27,5 GHz frekvenču joslas harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Savienībā spēj nodrošināt bezvadu platjoslas elektronisko sakaru pakalpojumus
Apraksts
Lēmums harmonizē svarīgākos tehniskos nosacījumus 24,25–27,5 GHz frekvenču joslas pieejamībai un efektīvai izmantošanai ES zemes sistēmām, kuras spēj nodrošināt bezvadu platjoslas elektronisko sakaru pakalpojumus, tiek definēts 5G diapazons.
ES tiesību akta CELEX numurs
2019/785
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
33) Komisijas 2019. gada 14. maija Īstenošanas lēmums (ES) 2019/785 par radiofrekvenču spektra harmonizēšanu Savienībā iekārtām, kurās izmanto ultraplatjoslas tehnoloģiju, un Lēmuma 2007/131/EK atcelšanu
Apraksts
Lēmuma mērķis ir ES harmonizēt radiofrekvenču spektra pieejamības un efektīvas izmantošanas tehniskos nosacījumus iekārtām, kurās tiek izmantota ultraplatjoslas tehnoloģija.
ES tiesību akta CELEX numurs
2019/1345
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
34) Eiropas Komisijas 2019. gada 2. augusta Īstenošanas lēmums (ES) 2019/1345, kas groza Lēmumu 2006/771/EK, atjauninot harmonizētos tehniskos noteikumus radiofrekvenču spektra izmantošanai maza darbības attāluma ierīcēs
Apraksts
Lēmums 2006/771/EK un Īstenošanas lēmums (ES) 2018/1538 veido maza darbības attāluma ierīču tiesisko regulējumu, kas digitālajā vienotajā tirgū balsta inovāciju plašā lietojumu sfērā. Līdz ar maza darbības attāluma ierīču augošo nozīmi tautsaimniecībā un tehnoloģiju un sabiedrības vajadzību straujo attīstību parādās arī jauni šādu ierīču lietojumi. Tādi lietojumi prasa regulāri atjaunināt harmonizētos spektra izmantošanas tehniskos nosacījumus.
ES tiesību akta CELEX numurs
2020/590
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
35) Komisijas 2020. gada 24. aprīļa Īstenošanas lēmums (ES) 2020/590, ar ko Lēmumu (ES) 2019/784 groza, lai atjauninātu attiecīgos tehniskos nosacījumus, kas piemērojami 24,25–27,5 GHz frekvenču joslai
Apraksts
Lēmums harmonizē svarīgākos tehniskos nosacījumus 24,25–27,5 GHz frekvenču joslas pieejamībai un efektīvai izmantošanai ES zemes sistēmām, kuras spēj sniegt bezvadu platjoslas elektronisko sakaru pakalpojumus, tiek atjaunināti tehniskie nosacījumi.
ES tiesību akta CELEX numurs
2020/667
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
36) Komisijas 2020. gada 6. maija Īstenošanas lēmums (ES) 2020/667, ar ko groza Lēmumu (ES) 2012/688/ES, atjauninot attiecīgos tehniskos nosacījumus, kas piemērojami 1 920–1 980 MHz un 2110–2170 MHz frekvenču joslām
Apraksts
Lēmums jaunina tehniskos nosacījumus. 
 
ES tiesību akta CELEX numurs
2020/636
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
37) Komisijas 2020. gada 8. maijs Īstenošanas lēmums (ES) 2020/636, ar ko Lēmumu 2008/477/EK groza, lai atjauninātu attiecīgos tehniskos nosacījumus, kas piemērojami 2500–2690 MHz frekvenču joslai
Apraksts
Lēmums jaunina tehniskos nosacījumus. 
ES tiesību akta CELEX numurs
2020/1426
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
38) Komisijas 2020. gada 7. oktobra Īstenošanas lēmuma (ES) 2020/1426 par radiofrekvenču spektra saskaņotu izmantošanu 5875–5935 MHz frekvenču joslā ar drošību saistītiem intelektisko transporta sistēmu (ITS) lietojumiem un Lēmuma 2008/671/EK atcelšanu
Apraksts
Lēmuma mērķis ir saskaņot 5875–5935 MHz frekvenču joslas pieejamības un lietderīgas izmantošanas nosacījumus ar drošību saistītiem intelektisko transporta sistēmu (ITS) lietojumiem.
ES tiesību akta CELEX numurs
2021/1067
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
39) Komisijas 2021. gada 17. jūnija Īstenošanas lēmums (ES) 2021/1067 par radiofrekvenču spektra saskaņotu lietošanu 5945–6425 MHz radiofrekvenču joslā bezvadu piekļuves sistēmu, ieskaitot lokālos tīklus (WAS/RLAN), darbības nodrošināšanai
Apraksts
Lēmums saskaņo 5945–6425 MHz radiofrekvenču joslas pieejamības un efektīvas izmantošanas nosacījumus bezvadu piekļuves sistēmām, ieskaitot lokālos tīklus (WAS/RLAN). Pieaugot bezvadu piekļuves sistēmu ierīču skaitam un daudzveidībai, pieaugot prasībām pēc savienojuma ātruma, pieaugot datu plūsmas apjomam - vajadzīgs harmonizēt jaunus spektra resursus bezvadu platjoslas nodrošināšanai, izmantojot bezvadu lokālos tīklus (WAS/RLAN) papildus tam spektram, kas jau neekskluzīvi ir pieejams 2,4 GHz (2400–2483,5 MHz) un 5 GHz (5150–5350 MHz un 5470–5 25 MHz) joslās.
5945–6425 MHz joslu izmanto: satelītu Zemes stacijas kuģos, FSS Zemes stacijas, FS sistēmas (savienojumos punkts-punkts), pasīvie sensori (pavadoņos), maza darbības attāluma ierīces (radionoteikšanā) un ultraplatjoslas lietojumi.
ES tiesību akta CELEX numurs
2021/1730
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
40) Komisijas 2021. gada 28. septembra Īstenošanas lēmums (ES) 2021/1730 par 874,4–880,0 MHz un 919,4–925,0 MHz sapāroto frekvenču joslu un 1900–1910 MHz nesapārotās frekvenču joslas saskaņotu izmantošanu dzelzceļa mobilajiem sakariem.
Apraksts
Radiosakaru sistēma, ko pašlaik izmanto dzelzceļā – Globālā mobilo sakaru sistēma dzelzceļam (GSM-R), balstās uz specifikācijām, kas tika pabeigtas pirms divdesmit gadiem. Perspektīvē GSM-R vietā kā viens no Eiropas dzelzceļa satiksmes vadības sistēmas pamatelementiem stāsies t.s. nākotnes dzelzceļa mobilo sakaru sistēma (FRMCS), kas balstīs dzelzceļa digitalizāciju un pakalpojumu inovāciju. GSM-R un tā pēcteči, ieskaitot FRMCS, tiek apzīmēti kā dzelzceļa mobilie sakari (RMR). Plānotās inovācijas ļautu sniegt augstākas kvalitātes pakalpojumus un sniegtu iespēju lietderīgākajai spektra izmantošanai.
ES tiesību akta CELEX numurs
2022/172
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
41) Komisijas 2022. gada 7. februāra Īstenošanas lēmums (ES) 2022/172 par grozījumiem Īstenošanas lēmumā (ES) 2018/1538 par radiofrekvenču spektra harmonizēšanu izmantošanai maza darbības attāluma ierīcēm 874–876 MHz un 915–921 MHz frekvenču joslās.
Apraksts
Maza darbības attāluma ierīce parasti ir plaša patēriņa tirgus prece un/vai pārnēsājams izstrādājums, kuru var vienkārši izvest un izmantot ārvalstīs. Radiofrekvenču spektra piekļuves nosacījumu atšķirības var kavēt šo ierīču brīvu pārvietošanu. 874–876 MHz un 915–921 MHz frekvenču joslā izmanto tehniski augstāk attīstītus radiofrekvenču identifikācijas (RFID) risinājumus, kā arī izmanto lietu interneta lietojumus, kuru pamatā ir tīklā savienotas maza darbības attāluma ierīces datu tīklos. Šajās frekvenču joslās koplietošanas vide atšķiras, tāpēc ir vajadzīgs īpašs regulējums.
ES tiesību akta CELEX numurs
2022/173
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
42) Komisijas 2022. gada 7. februāra Īstenošanas lēmums (ES) 2022/173 par 900 MHz un 1800 MHz frekvenču joslu harmonizāciju zemes sistēmām, kuras Savienībā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus, un Lēmuma 2009/766/EK atcelšanu.
Apraksts
Lēmums (ES) 2022/173 nosaka harmonizēt radiofrekvenču spektra izmantošanas nosacījumus 880–915 MHz un 925–960 MHz frekvenču joslā (“900 MHz frekvenču joslā”) un 1710–1785 MHz un 1805–1880 MHz frekvenču joslā (“1800 MHz frekvenču joslā”) zemes sistēmām, kuras ES spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus, tostarp, ieskaitot bezvadu platjoslas pakalpojumus, arī attiecībā uz zemes sistēmām, kuras spēj līdzāspastāvēt ar GSM sistēmām 900 MHz joslā.
ES tiesību akta CELEX numurs
2022/179
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
43) Komisijas 2022. gada 8.februāra Īstenošanas lēmums (ES) 2022/179 par radiofrekvenču spektra harmonizētu lietošanu 5 GHz frekvenču joslā bezvadu piekļuves sistēmu, ieskaitot lokālos radiotīklus, darbības nodrošināšanai un Lēmuma 2005/513/EK atcelšanu.
Apraksts
Lēmums harmonizē nosacījumus 5150–5250 MHz, 5250–5350 MHz un 5470–5725 MHz frekvenču joslu pieejamībai un efektīvai izmantošanai bezvadu piekļuves sistēmām, tostarp lokāliem radiotīkliem (WAS/RLAN).
“Lokālais radiotīkls” tiek definēts kā mazas jaudas un maza darbības attāluma bezvadu piekļuves sistēma ar zemu traucējumu risku attiecībā uz citām šādām sistēmām, ko tuvumā izmanto citi lietotāji, neekskluzīvi lietojot harmonizētu radiofrekvenču spektru. Radiofrekvenču spektrs tika harmonizēts 5 GHz joslā (5150–5350 MHz un 5470–5725 MHz) bezvadu piekļuves sistēmām, ieskaitot lokālos radiotīklus. Lēmuma 2022/179 piedāvātie tehniskie nosacījumi par 5250–5350 MHz joslu izmantošanu telpās pieļauj iekārtu lietošanu tikai ēku iekšienē, savukārt, 5470–5725 MHz joslu ir iespējams izmantot telpās un ārpus telpām, izņemot iekārtas autotransporta līdzekļos, vilcienos un gaisa kuģos.
ES tiesību akta CELEX numurs
2022/180
ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
44) Komisijas 2022. gada 8. februāra Īstenošanas lēmums (ES) 2022/180, kas groza Lēmumu 2006/771/EK, atjauninot harmonizētos tehniskos noteikumus radiofrekvenču spektra izmantošanai maza darbības attāluma ierīcēs
Apraksts
Ar Lēmumu harmonizēti radiofrekvenču spektra izmantošanas tehniskie noteikumi plašam maza darbības attāluma ierīču klāstam, ieskaitot lietojumus tādās jomās kā signalizācijas ierīces, lokālie sakari, tālvadība, implantējamās medicīniskās ierīces, medicīnisku datu sakopošana, intelektiskās transporta sistēmas un lietu internets, kas ietver arī radioidentifikāciju (RFID). Līdz ar maza darbības attāluma ierīču augošo nozīmi tautsaimniecībā un tehnoloģiju un sabiedrības vajadzību straujo attīstību, parādās arī jauni šādu ierīču lietojumi. 

5.2. Citas starptautiskās saistības

Vai ir attiecināms?

5.3. Cita informācija

Apraksts
Starptautiskās Telesakaru savienības (ITU) dalībvalstīm saistoša konstitūcija un konvencija, un tās elektronisko sakaru jomā darbojas uz Radionoteikumu pamata. Oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicēti dokumenti latviešu valodā: Starptautiskās Telesakaru savienības (ITU) konstitūcija un konvencija.
Starptautiskās telekomunikāciju savienības konstitūcija (https://likumi.lv/ta/lv/starptautiskie-ligumi/id/1298); 
Starptautiskās telekomunikāciju savienības konvencija (https://likumi.lv/ta/lv/starptautiskie-ligumi/id/1297); Radionoteikumi ir daļa no Konvencijas. 

Eiropas pasta un telesakaru administrāciju konferences (CEPT) Eiropas Elektronisko sakaru komitejas (ECC, iepriekš vēsturiski - ERC) lēmumi:

1) ERC/DEC/(94)01 - ERC 1994. gada 24. oktobra lēmums par frekvenču joslām, kuras nosakāmas saskaņotai Viseiropas ciparu sakaru sistēmas GSM ieviešanai
 
2) ERC/DEC/(94)03 - ERC 1994. gada 24. oktobra lēmums par radiofrekvenču joslām, kuras nosakāmas saskaņotai Eiropas ciparu bezauklas telesakaru sistēmas (DECT) ieviešanai
 
3) ERC/DEC/(95)03 - ERC 1995. gada 1. decembra lēmums par radiofrekvenču joslām, kuras nosakāmas saskaņotai DCS 1800 ieviešanai (ciparu šūnu sakaru sistēma 1800 MHz joslā)
 
4) ERC/DEC/(97)02 - ERC 1997. gada 21. marta lēmums par paplašinātām radiofrekvenču joslām, lietošanai Viseiropas ciparu sakaru sistēmai GSM
 
5) ERC/DEC/(98)22 - ERC 1998. gada 23. novembra lēmums par DECT iekārtu atbrīvošanu no individuālajām atļaujām, izņemot publiskai piekļuvei paredzētas stacionārās daļas (2021. gada 5. novembra redakcijā)
 
6) ERC/DEC/(99)05 - ERC 1999. gada 10. marta lēmums par mobilo zemes staciju (S-PCS<1GHz) brīvu apriti, izmantošanu un atbrīvošanu no individuālajām atļaujām
 
7) ERC/DEC/(99)06 - ERC 1999. gada 10. marta lēmums par satelītu personālo sakaru sistēmu, kuras darbojas joslās zem 1 GHz (S-PCS<1GHz), saskaņotu ieviešanu (2022. gada 1. jūlija redakcijā)
 
8) ERC/DEC/(99)15 - ERC 1999. gada 1. jūnija lēmums par harmonizētas 40,5–43,5 GHz frekvenču joslas noteikšanu multimediju bezvadu sakaru sistēmu (MWS) un punkts - punkts (P-P) fiksēto bezvadu sistēmu ieviešanai (2010. gada 5. marta redakcijā)

9) ERC/DEC/(00)02 - ERC 2000. gada 27. marta lēmums par 37,5 – 39,5 GHz radiofrekvenču joslas izmantošanu fiksētajā dienestā un Zemes stacijām fiksētajā satelītu dienestā (izplatījums – Zeme)

10) ERC/DEC/(00)07 - ERC 2000. gada 19. oktobra lēmums par 17,7 – 19,7 GHz radiofrekvenču joslas koplietošanu fiksētā dienesta un fiksētā satelītu dienesta (izplatījums–Zeme) Zemes stacijām (2016. gada 4. marta redakcijā)

11) ERC/DEC/(00)08 - ERC 2000. gada 19. oktobra lēmums par 10,7–12,5 GHz radiofrekvenču joslas izmantošanu fiksētā dienesta stacijām un apraides satelītu dienesta un fiksētā satelītu dienesta (izplatījums–Zeme) Zemes stacijām

12) ERC/DEC/(01)11 - ERC 2001. gada 12. marta lēmums par 34,995 – 35,225 MHz radiofrekvenču joslā darbojošos maza darbības attāluma lidmodeļu vadības ierīču harmonizētajām radiofrekvencēm, tehniskajiem parametriem un atbrīvošanu no individuālajām atļaujām (2022. gada 10. jūnija redakcijā)

13) ERC/DEC/(01)12 – ERC 2001. gada 12. marta lēmums par 40,665 MHz, 40,675 MHz, 40,685 MHz un 40,695 MHz radiofrekvencēs darbojošos maza darbības attāluma modeļu vadības ierīču harmonizētajām radiofrekvencēm, tehniskajiem parametriem un atbrīvošanu no individuālajām atļaujām (2022. gada 10. jūnija redakcijā)

14) ERC/DEC/(01)17 - ERC 2001. gada 12. marta lēmums par sevišķi mazas jaudas aktīvo medicīnisko implantu harmonizētajām radiofrekvencēm, tehniskajiem parametriem un atbrīvošanu no individuālajām atļaujām, kas 401-406 MHz radiofrekvenču joslā darbojošos uz sekundāriem nosacījumiem (2022. gada 10. jūnija redakcijā)

15) ECC/DEC/(02)04 - ECC 2002. gada 15. marta lēmums par 40,5–42,5 GHz radiofrekvenču joslas izmantošanu zemes (fiksētā dienesta un apraides dienesta) sistēmās un nekoordinētajām Zemes stacijām fiksētajā satelītu dienestā un apraides satelītu dienestā (izplatījums–Zeme)

16) ECC/DEC/(03)04 - ECC 2003. gada 17. oktobra lēmums par satelītu galiekārtu ar ļoti mazu antenas atvērumu (VSAT), kuras darbojas radiofrekvenču joslās 14,25 – 14,50 GHz (Zeme-izplatījums) un 10,70 – 11,70 GHz (izplatījums–Zeme), atbrīvošanu no individuālajām atļaujām (2019. gada 8. marta redakcijā)

17) ECC/DEC/(04)03 - ECC 2004. gada 19. marta lēmums par 77–81 GHz radiofrekvenču joslu, kura nosakāma maza darbības attāluma autotransporta radariem

18) ECC/DEC/(04)08 - ECC 2004. gada 12. novembra lēmums par 5 GHz frekvenču joslas harmonizētu izmantošanu bezvadu piekļuves sistēmām, ieskaitot bezvadu lokālos tīklus (WAS/RLAN) (2022. gada 1. jūlija redakcijā)

19) ECC/DEC/(04)09 - ECC 2004. gada 12. novembra lēmums par 1518–1525 MHz un 1670–1675 MHz radiofrekvenču joslu noteikšanu mobilā satelītu dienesta sistēmām (2009. gada 26. jūnija redakcijā)

20) ECC/DEC/(04)10 - ECC 2004. gada 12. novembra lēmums par frekvenču joslām automobiļu tuvdarbības radaru (SRR) ieviešanai uz laiku (2022. gada 4. marta redakcijā)

21) ECC/DEC/(05)01 - ECC 2005. gada 18. marta lēmums par 27,5–29,5 GHz radiofrekvenču joslas izmantošanu fiksētajā dienestā un nekoordinētajām Zemes stacijām fiksētajā satelītu dienestā (Zeme–izplatījums) (2019. gada 8. marta redakcijā)

22) ECC/DEC/(05)02 - ECC 2005. gada 18. marta lēmums par 169,4–169,8125 MHz radiofrekvenču joslas izmantošanu (2019. gada 5. jūlija redakcijā)

23) ECC/DEC/(05)05 - ECC 2005. gada 18. marta lēmums par harmonizētu spektra izmantošanu mobilo/fiksēto sakaru tīkliem (MFCN), kas darbojas 2500–2690 MHz joslā (2022. gada 4. marta redakcijā)

24) ECC/DEC/(05)08 - ECC 2005. gada 24. jūnija lēmums par radiofrekvenču joslu pieejamību augsta blīvuma lietojumiem fiksētajā satelītu dienestā (virzienos izplatījums–Zeme un Zeme–izplatījums) (2013. gada 8. marta redakcijā)

25) ECC/DEC/(05)09 - ECC 2005. gada 24. jūnija lēmums par kuģu Zemes staciju, kas darbojas fiksētā satelītu dienesta tīklos radiofrekvenču joslās 5925–6425 MHz (Zeme–izplatījums) un 3700–4200 MHz (izplatījums–Zeme) brīvu apriti un izmantošanu (2019. gada 8. marta redakcijā)

26) ECC/DEC/(05)10 - ECC 2005. gada 24. jūnija lēmums par kuģu Zemes staciju brīvu apriti un izmantošanu, kas darbojas fiksētā satelītu dienesta tīklos radiofrekvenču joslās 14-14,5 GHz (Zeme–izplatījums); 10,7-11,7 GHz (izplatījums - Zeme) un 12,5–12,75 GHz (izplatījums - Zeme) (2019. gada 8. marta redakcijā)

27) ECC/DEC/(05)11 - ECC 2005. gada 24. jūnija lēmums par gaisa kuģu Zemes staciju brīvu apriti un izmantošanu radiofrekvenču joslās 14–14,5 GHz (Zeme–izplatījums); 10,7–11,7 GHz (izplatījums–Zeme) un 12,5–12,75 GHz (izplatījums–Zeme) (2019. gada 8. marta redakcijā)

28) ECC/DEC/(06)01 - ECC 2006. gada 24. marta lēmums par harmonizētu spektra izmantošanu 1920-1980 MHz un 2110-2170 MHz joslās mobilo/fiksēto sakaru tīkliem (MFCN), tai skaitā sauszemes IMT sistēmām (2019. gada 8. marta redakcijā)

29) ECC/DEC/(06)02 - ECC 2006. gada 24. marta lēmums par zemas EIRP satelītu galiekārtu (LEST), kas darbojas radiofrekvenču joslās 10,70–12,75 GHz vai 19,70–20,20 GHz virzienā izplatījums–Zeme un 14,00–14,25 GHz vai 29,50–30,00 GHz virzienā Zeme–izplatījums, atbrīvošanu no individuālajām atļaujām

30) ECC/DEC/(06)03 - ECC 2006. gada 24. marta lēmums par augstas EIRP satelītu galiekārtu (HEST) ar EIRP virs 34 dBW, kas darbojas radiofrekvenču joslās 10,70–12,75 GHz vai 19,70– 20,20 GHz virzienā izplatījums– Zeme un 14,00–14,25 GHz vai 29,50–30,00 GHz virzienā Zeme–izplatījums, atbrīvošanu no individuālajām atļaujām (2019. gada 8. marta redakcijā)

31) ECC/DEC(06)04 - 2006. gada 24. marta lēmums par iekārtu, kuras izmanto ultraplatjoslas (UWB) tehnoloģiju, radiofrekvencēs zem 10,6 GHz harmonizētu izmantošanu, atbrīvošanu no individuālajām atļaujām un brīvu apriti (2019. gada 8. marta redakcijā)

32) ECC/DEC/(06)07 - ECC 2006. gada 1. decembra lēmums par harmonizētu gaisa kuģu GSM un LTE sistēmu izmantošanu 1710–1785 un 1805–1880 MHz frekvenču joslās un gaisa kuģu UMTS sistēmu izmantošanu 1920-1980 MHz un 2110-2170 MHz frekvenču joslās (2017. gada 30. jūnija redakcijā)

33) ECC/DEC(06)08 - ECC 2006. gada 1. decembra lēmums par radiofrekvenču spektra izmantošanu zemes un sienu zondēšanas radaru (GPR/WPR) attēlveidošanas sistēmās (2018. gada 26. oktobra redakcijā)

34) ECC/DEC/(06)09 - ECC 2006. gada 1. decembra lēmums 1980–2010 MHz un 2170–2200 MHz radiofrekvenču joslu noteikšanu izmantošanai mobilā satelītu dienesta sistēmām, tostarp sistēmām ar papildu zemes komponentēm (2007. gada 5. septembra redakcijā)

35) ECC/DEC/(06)10 - ECC 2006. gada 1. decembra lēmums par zemes dienestu darbības pāreju no 1980-2010 MHz un 2170-2200 MHz joslām, lai sekmētu mobilā satelītu dienesta (MSS) harmonizētu ieviešanu un attīstību, tai skaitā papildinot ar papildu zemes komponenti (2022. gada 4. marta redakcijā)

36) ECC/DEC/(06)13 - ECC 2006. gada 1. decembra lēmums par harmonizētiem tehniskajiem nosacījumiem mobilo/fiksēto sakaru tīkliem (MFCN), tajā skaitā IMT, kas nav GSM un EC-GSM IoT, frekvenču joslās 880–915/925–960 MHz, 1710–1785/1805–1880 MHz (2022. gada 4. marta redakcijā)

37) ECC/DEC/(07)01 - ECC 2007. gada 30. marta lēmums par materiālu zondēšanas iekārtu, kas izmanto ultraplatjoslas (UWB) tehnoloģiju, harmonizētu izmantošanu, atbrīvošanu no individuālām atļaujām un brīvu apriti (2022. gada 1. jūlija  redakcijā)

38) ECC/DEC/(08)01 – ECC 2008. gada 14. marta lēmums par 5875–5935 MHz frekvenču joslas harmonizētu izmantošanu ar drošību saistītajām intelektiskajām transporta sistēmām (ITS) (2020. gada 06. marta redakcijā)

39) ECC/DEC/(08)08 - ECC 2008. gada 31. oktobra lēmums par GSM sistēmu 900 MHz un 1800 MHz joslās, UMTS sistēmu 2 GHz joslā un LTE un 5G NR ne-AAS sistēmu 1800 MHz un 2,6 GHz (FDD) joslās harmonizētu izmantošanu uz kuģiem (2022. gada 4. marta redakcijā)

40) ECC/DEC/(09)01 – ECC 2009. gada 13. marta lēmums par 63,72–65,88 GHz frekvenču joslas harmonizētu izmantošanu intelektiskajām transporta sistēmām (ITS) (2019. gada 5. jūlija redakcijā)

41) ECC/DEC/(09)02 – ECC 2009. gada 26. jūnija lēmums par 1610–1626,5 MHz un 2483,5–2500 MHz joslu saskaņotu izmantošanu mobilo satelītu dienesta sistēmās (2012. gada 2. novembra redakcijā)

42) ECC/DEC/(09)03 - ECC 2009. gada 30. oktobra Lēmums par harmonizētajiem nosacījumiem mobilo/fiksēto sakaru tīklu (MFCN) darbībai 790–862 MHz joslā

43) ECC/DEC/(09)04 - ECC 2009. gada 30. oktobra lēmums par mobilo raidošo satelītu terminālu atbrīvošanu no individuālajām atļaujām, brīvu apriti un izmantošanu mobilo satelītu dienesta iedalījumos frekvenču joslā 1613,8-1626,5 MHz.

44) ECC/DEC/(10)01 - ECC 2010. gada 12. novembra lēmums par fiksētā dienesta, mobilā dienesta un Zemes izpētes satelītu dienesta (pasīvā) koplietošanas nosacījumiem 10.6–10.68 GHz joslā

45) ECC/DEC/(10)02 - ECC 2010. gada 12. novembra lēmums par saderību starp fiksēto satelītu dienestu 30–31 GHz joslā un Zemes izpētes dienestu (pasīvo) 31,3–31,5 GHz joslā

46) ECC/DEC/(11)01 – ECC 2011. gada 11. marta lēmums par Zemes izpētes satelītu dienesta (pasīvā) aizsardzību 1400–1427 MHz radiofrekvenču joslā (2017. gada 3. marta redakcijā)

47) ECC/DEC/(11)02 – ECC 2011. gada 11. marta lēmums par rūpnieciskajiem līmeņa zondēšanas radariem (LPR), kas darbojas 6–8,5 GHz, 24,05–26,5 GHz, 57–64 GHz un 75–85 GHz frekvenču joslās (2019. gada 5. jūlija redakcijā)

48) ECC/DEC/(11)03 - ECC 2011. gada 24. jūnija lēmums par frekvenču harmonizētu izmantošanu personālo sakaru (CB) radioiekārtām (2016. gada 17. jūnija redakcijā)

49) ECC/DEC/(11)06 - ECC 2011. gada 9. decembra lēmums par harmonizētiem kanālu plāniem mobilo/fiksēto sakaru tīkliem (MFCN), kas darbojas 3400–3600 MHz un 3600–3800 MHz radiofrekvenču joslās (2018. gada 26. oktobra redakcijā)

50) ECC/DEC/(12)01 – ECC 2012 gada 1. jūnija lēmums par satelītu mobilo galiekārtu, ko vada sakaru tīkli, atbrīvošanu no individuālajām atļaujām, brīvu apriti un lietošanu 1–3 GHz radiofrekvenču joslā (2022. gada 4. marta redakcijā)

51) ECC/DEC(12)03 – ECC 2012. gada 2. novembra lēmums par harmonizētiem nosacījumiem UWB lietojumiem gaisa kuģos (2020. gada 6. marta redakcijā)

52) ECC/DEC/(13)01 - ECC 2013. gada 8. marta lēmums par Zemes staciju uz mobilām platformām (ESOMP) saskaņotu lietošanu, brīvu apriti un atbrīvošanu no individuālām atļaujām 17.3-20.2 GHz un 27.5-30.0 GHz radiofrekvenču joslās (2021. gada 2. jūlija redakcijā)

53) ECC/DEC/(13)03 - ECC 2013. gada 8. novembra lēmums par frekvenču joslas 1452–1492 MHz harmonizētu izmantošanu mobilo/fiksēto sakaru tīkliem (MFCN) papildu lejuplīnijai (MFCN SDL) (2018. gada 2. marta redakcijā)

54) ECC/DEC/(14)02 – ECC 2014. gada 27. jūnija lēmums par harmonizētiem tehniskajiem un normatīvajiem nosacījumiem 2300–2400 MHz joslas izmantošanai mobilo/fiksēto sakaru tīkliem (MFCN)

55) ECC/DEC/(15)01 - ECC 2015. gada 6. marta lēmums par harmonizētiem tehniskajiem nosacījumiem mobilo/fiksēto sakaru tīkliem (MFCN) 694–790 MHz joslā, ieskaitot radiofrekvenču sapāroto kanālu plānu (frekvenčdales duplekss 2x30 MHz) un izvēles radiofrekvenču nesapāroto kanālu plānu (papildu lejuplīnija)

56) ECC/DEC/(15)04 - ECC 2015. gada 3. jūlija lēmums par sauszemes, jūras un gaisa kuģniecības Zemes staciju uz mobilām platformām (ESOMP) darbību ar NGSO FSS satelītu sistēmām 17.3-20.2 GHz, 27.5-29.1 GHz un 29.5-30.0 GHz radiofrekvenču joslās (2020. gada 20. novembra redakcijā)

57) ECC/DEC/(15)05 - ECC 2015. gada 3. jūlija lēmums "Harmonizētais frekvenču diapazons 446,0–446,2 MHz, tehniskie parametri, atbrīvojums no individuālām atļaujām un brīva pārvietošana, kā arī analogo un digitālo PMR 446 lietojumu izmantošana" (2018. gada 2. marta redakcijā)

58) ECC/DEC/(16)01 - ECC 2016. gada 4. marta lēmums par 76-77 GHz harmonizēto frekvenču joslu, tehniskajiem parametriem, atbrīvošanu no individuālajām atļaujām, brīvu apriti un lietošanu šķēršļu noteikšanas radariem helikopteros (rotorplānos) (2016. gada 18. novembra redakcijā)

59) ECC/DEC/(16)02 - ECC 2016. gada 17. jūnija lēmums par harmonizētiem tehniskajiem nosacījumiem un frekvenču joslām Platjoslas sabiedrības drošības un katastrofu seku novēršanas (BB-PPDR) sistēmām (2019. gada 8. marta redakcijā)

60) ECC/DEC/(17)04 – ECC 2017. gada 30. jūnija lēmums par fiksēto Zemes staciju, kas darbojas NGSO FSS satelītu sistēmās 10,7–12,75 GHz un 14,0–14,50 GHz radiofrekvenču joslās, saskaņotu lietošanu un atbrīvošanu no individuālajām atļaujām (2021. gada 5. novembra redakcijā)

61) ECC/DEC/(17)06 - ECC 2017. gada 17. novembra lēmums par frekvenču joslu 1427–1452 MHz un 1492–1518 MHz harmonizētu izmantošanu mobilo/fiksēto sakaru tīkliem (MFCN) papildu lejuplīnijai (MFCN SDL) (2018. gada 2. marta redakcijā)

62) ECC/DEC/(18)04 – ECC 2018. gada 6. jūlija lēmums par sauszemes kustībā esošu Zemes staciju (ESIM) saskaņotu lietošanu, atbrīvošanu no individuālām atļaujām, brīvu apriti un lietošanu frekvenču joslās 10,7-12,75 GHz un 14,0 -14,5 GHz

63) ECC/DEC/(18)05 – ECC 2018. gada 6. jūlija lēmums par kustībā esošu Zemes staciju (ESIM) saskaņotu lietošanu, atbrīvošanu no individuālām atļaujām, brīvu apriti un lietošanu frekvenču joslās 10,7-12,75 GHz un 14,0 -14,5 GHz (2021. gada 5. novembra redakcijā)

64) ECC/DEC/(18)06 - ECC 2018. gada 6. jūlija Lēmums par harmonizētiem tehniskajiem nosacījumiem mobilo/fiksēto sakaru tīkliem (MFCN) 24,25–27,5 GHz joslā (2020. gada 20. novembra redakcijā)

65) ECC/DEC/(19)02–ECC 2019. gada 8. marta lēmums par sauszemes mobilajām sistēmām frekvenču diapazonos 68-87,5 MHz, 146-174 MHz, 406,1-410 MHz, 410-430 MHz, 440-450 MHz un 450-470 MHz

66) ECC/DEC/(19)03 - ECC 2019. gada 8. marta lēmums par ITU Radionoteikumu 18. pielikuma kanālu (raidošās radiofrekvences jūras mobilajā VHF joslā) harmonizētu izmantošanu

67) ECC/DEC/(20)01 - ECC 2020. gada 20. novembra lēmums par frekvenču joslas 5945-6425 MHz harmonizētu izmantošanu bezvadu piekļuves sistēmām, ieskaitot lokālos tīklus (WAS/RLAN)

68) ECC/DEC/(20)02 - ECC 2020. gada 20. novembra lēmums par 874.4-880.0 MHz un 919.4-925.0 MHz sapāroto frekvenču joslu un 1900-1910 MHz nesapārotās frekvenču joslas harmonizētu izmantošanu dzelzceļu sakaru sistēmām (RMR) (2022. gada 10. jūnija redakcijā)

CEPT ECC (ERC) rekomendācijas vai ziņojumi

1) T/R 12-01 – Harmonizēts radiofrekvenču kanālu plānojums zemes analogajām un ciparu fiksētajām sistēmām, kas izmanto 37.0-39,5 GHz joslu (2019. gada 29. maija redakcijā)

2) T/R 13-01 – Ieteicamais kanālu plānojums fiksētā dienesta sistēmām, kas darbojas 1–2,3 GHz radiofrekvenču joslā (2010. gada 5. februāra redakcijā)

3) T/R 13-02 - Ieteicamais kanālu plānojums fiksētajam dienestam 22,0 – 29,5 GHz joslā (2019. gada 29. maija redakcijā)

4) T/R 25-08 – Sauszemes mobilā dienesta radiofrekvenču plānošana un koordinācija 29,7–470 MHz joslā (2018. gada 28. septembra redakcijā)

5) T/R 61-01 – CEPT radioamatieru atļauja (2022. gada 10. jūnija redakcijā)

6) T/R 61-02 – Harmonizētās radioamatieru eksaminācijas apliecības (2020. gada 12. jūnija redakcijā)

7) ERC/REC 12-02 – Harmonizēts radiofrekvenču kanālu plānojums zemes analogajām un ciparu fiksētajām sistēmām, kuras izmanto joslu no 12,75 GHz līdz 13,25 GHz (2007. gada 15. jūnija redakcijā)

8) ERC/REC 12-03 - Harmonizēts radiofrekvenču kanālu plānojums zemes ciparu fiksētajām sistēmām, kuras izmanto joslu no 17,7 GHz līdz 19,7 GHz (2019. gada 29. maija redakcijā)

9) ERC/REC 12-05 – Harmonizēts radiofrekvenču kanālu plānojums zemes ciparu fiksētajām sistēmām, kuras izmanto 10,0–10,68 GHz joslu (2007. gada 15. jūnija redakcijā)

10) ERC/REC 12-06 – Ieteicamais kanālu plānojums fiksētā dienesta ciparu sistēmām, kuras izmanto 10,7–11,7 GHz joslu (2019. gada 29. maija redakcijā)

11) ERC/REC 12-07 – Harmonizēts radiofrekvenču kanālu plānojums zemes ciparu fiksētajām sistēmām, kuras izmanto duplekso joslu 14,5–14,62 GHz un 15,23 – 15,35 GHz

12) ERC/REC 12-11 – Radiofrekvenču kanālu plānojums fiksētā dienesta sistēmām, kuras izmanto 51,4 – 52,6 GHz joslu (2015. gada 8. maija redakcijā)

13) ERC/REC 12-12 – Radiofrekvenču kanālu plānojums fiksētā dienesta sistēmām, kuras izmanto 55,78 – 57,0 GHz joslu (2015. gada 30. janvāra redakcijā)

14) ERC/REC 13-03 - 14,0 – 14,5 GHz joslas izmantošana satelītu galiekārtām ar ļoti mazu antenas atvērumu (VSAT) un satelītu sakariem ziņu savākšanai (SNG)

15) ERC/REC 14-01 – Radiofrekvenču kanālu plānojums lielas ietilpības analogajām vai ciparu radioreleju sistēmām, kuras izmanto 5925–6425 MHz joslu (2015. gada 8. maija redakcijā)

16) ERC/REC 14-02 – Radiofrekvenču kanālu plānojums vidējas un lielas ietilpības analogajām vai lielas ietilpības ciparu radioreleju sistēmām, kuras izmanto 6425–7125 MHz joslu (2014. gada 19. septembra redakcijā)

17) ERC/REC 25-10 Frekvenču joslas skaņas un video programmu gatavošanas un īpašo pasākumu ierīcēm (PMSE) zemes lietojumiem (2021. gada 28. maija redakcijā)

18) ERC/REC 70-03 – Par maza darbības attāluma ierīču (SRD) lietošanu (2021. gada 18. jūnija redakcijā)

19) ERC/REC/(00)04 – Harmonizētās radiofrekvences, brīvā aprite un lietošana radioiekārtām, kuras paredzētas sakariem, izmantojot radioviļņu atstarošanos no meteorītu pēdām

20) ERC/REC/(01)02 – Ieteicamais kanālu plānojums fiksētā dienesta ciparu sistēmām, kuras izmanto 31,8–33,4 GHz radiofrekvenču joslu (2019. gada 29. maija redakcijā)

21) ECC/REC/(01)04 - Ieteikumi multimediju bezvadu sistēmu (MWS) ieviešanai 40,5 – 43,5 GHz joslā (2014. gada 13. maija redakcijā)

22) ECC/REC/(02)02 - Kanālu plānojums fiksētā dienesta ciparu sistēmām (punkts-punkts un punkts-daudzpunkti), kuras izmanto 31 – 31,3 GHz joslu (2010. gada 5. februāra redakcijā)

23) ECC/REC/(02)06 – Ieteicamais kanālu plānojums fiksētā dienesta ciparu sistēmām, kuras izmanto 7125–8500 MHz joslu (2015. gada 19. jūnija redakcijā)

24) ECC/REC/(05)06 - CEPT iesācēju radioamatieru atļauja (2019. gada 29. janvāra redakcijā)

25) ECC/REC (05)07 - Radiofrekvenču kanālu plānojums fiksētā dienesta sistēmām, kuras izmanto 71 – 76 GHz un 81 – 86 GHz joslu (2009. gada 15. februāra redakcijā)

26) ECC/REC/(05)08 – Frekvenču plānošana un frekvenču koordinēšana starp GSM sauszemes mobilajām sistēmām (GSM 900, GSM 1800 un GSM-R) (2021. gada 8. oktobra redakcijā)

27) ECC/REC/(09)01 – Par 57–64 GHz frekvenču joslas izmantošanu fiksētajām punkts–punkts bezvadu sistēmām

28) ECC/REC/(10)02 – Par Globālās navigācijas satelītu sistēmas (GNSS) atkārtotāju atļauju režīmu

29) ECC/REC/(11)01 – vadlīnijas frekvenču bloku piešķiršanai fiksētajām bezvadu sistēmām 24,5–26,5 GHz, 27,5–29,5 GHz un 31,8–33,4 GHz frekvenču joslās

30) ERC 32. Ziņojums - Iesācēju radioamatieru eksāmena programma un iesācēju radioamatieru eksāmena apliecība CEPT un ne-CEPT valstīs (2016. gada 7. oktobra redakcijā)

ITU-R rekomendācija, ITU rezolūcija

1) ITU-R F.636-5 Radiofrekvenču kanālu plānojums fiksētām bezvadu sistēmām, kas darbojas 14,4-15,35 GHz joslā

2) ITU-R F.637-4 Radiofrekvenču kanālu plānojums fiksētām bezvadu sistēmām, kas darbojas 21,2-23,6 GHz joslā

3) ITU-R M.1036-6 Frekvenču plānojums starptautisko mobilo sakaru (IMT) zemes komponentes ieviešanai ITU Radionoteikumos IMT noteiktajās joslās

4) ITU-R M.1174-4 Tehniskie parametri radioiekārtām, ko izmanto sakariem uz kuģa frekvenču joslās no 450 MHz līdz 470 MHz

5) ITU-R SA.2045-0 Pamatnosacījumi 401-403 MHz radiofrekvenču joslas sadalīšanai un koplietošanai nākotnes ilgtermiņa saskaņotai izmantošanai datu savākšanas sistēmām ģeostacionārajās un neģeostacionārajās MetSat un Zemes izpētes satelītu sistēmās

5.4. 1. tabula. Tiesību akta projekta atbilstība ES tiesību aktiem

Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
Padomes Direktīva (1987. gada 25. jūnijs) par frekvenču joslām, kas rezervējamas publisku Viseiropas sauszemes šūnu mobilo ciparsignālu sakaru saskaņotai ieviešanai Kopienā
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
1.pants (1.punkts un 2.punkts)
1. pielikuma 274.-276. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus nosacījumu
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms.
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
nav attiecināms.
Cita informācija
Direktīvu 87/372/EEK aizstāj Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2009/114/EK, kur noteiktais regulējums aizstāj katru Direktīvas 87/372/EEK pantu.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2009/114/EK ( 2009. gada 16. septembris ), ar ko groza Padomes Direktīvu 87/372/EEK par frekvenču joslām, kas rezervējamas publisku Viseiropas sauszemes šūnu mobilo ciparsignālu sakaru saskaņotai ieviešanai Kopienā
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
1. panta 1.punkts
1. pielikuma 274.-276. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus nosacījumu
2.pants (piemērotās definīcijas "GSM sistēma" un "UMTS sistēma")
3.punkts (saīsinājumi)
2.pielikums 16.punkts (Radiosaskarne LM-900)
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus nosacījumu
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
Harmonizētas radiofrekvenču joslas: 880–915 MHz un 925–960 MHz, frekvenču josla (tā sauktā 900 MHz josla) noteikta pieejama GSM un UMTS sistēmām, kā arī zemes sistēmām, kas spējīgas nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus.
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
nav attiecināms.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
Eiropas Parlamenta un Padomes 2018. gada 11. decembra Direktīva 2018/1972 par Eiropas Elektronisko sakaru kodeksa izveidi
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
54. panta 1. punkts a)
1. pielikuma 330., 331. punkts (3400-3800 MHz josla)
Pārņemtas pilnībā
izmantota iespēja pagarināt termiņu
54. panta 1. punkts b)
1. pielikuma 440., 441. punkts (24,25 – 27,5 GHz josla)
Pārņemtas pilnībā
izmantota iespēja pagarināt termiņu
54.panta 2. punkts 
24.punkts (noslēguma jautājumi (3400-3800 MHz josla))
Pārņemtas pilnībā
izmanto tiesības pagarināt 
"Dalībvalstis tomēr var pagarināt šā panta 1. punktā noteikto termiņu, ja tas ir pamatoti, saskaņā ar 45. panta 3. punktu vai 53. panta 2., 3. vai 4. punktu."
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
Ņemot vērā tirgus pieprasījumu valstī, kā arī, lai nodrošinātu joslu efektīvu izmantošanu, tiek veikta 3400-3800 MHz joslas un 25,1-27,5 GHz joslas pārplānošana un izmantota dalībvalsts rīcības brīvība pagarināt ieviešanas laiku, saskaņā ar 54. panta par piešķiršanas laika koordinēšanu konkrētām 5G joslām. Saskaņā ar noslēguma jautājumu 24. punktu, pārplānošanas gaitā izmantota rīcības brīvība pagarināt ieviešanas laiku bezvadu platjoslas pakalpojumu ieviešanai 3400-3800 MHz joslā līdz 2028.gada 31.decembri.

24,25 – 27,5 GHz joslas plānošana veikta atbilstoši Komisijas 2020. gada 24. aprīļa Īstenošanas lēmumam (ES) 2020/590, ar ko Lēmumu (ES) 2019/784 groza, lai atjauninātu attiecīgos tehniskos nosacījumus, kas piemērojami 24,25–27,5 GHz frekvenču joslai to darot pieejamu zemes sistēmu vajadzībām, kas spēj nodrošināt bezvadu platjoslas elektronisko sakaru pakalpojumus no 2024.gada 1.janvāra.
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
nav attiecināms.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
1) Komisijas 2004. gada 8. jūlija Lēmums 2004/545/EK par radiofrekvenču spektra saskaņošanu 79GHz diapazonā automobiļu šaura diapazona radariekārtu izmantošanai Kopienā
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
2. pants a)
1. pielikuma 494.- 497. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
2. pants b), c)
3. pielikuma 10.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
3. pants
3. pielikuma 10.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
2) Komisijas 2005. gada 17. janvāra Lēmums 2005/50/EK par 24 GHz diapazona radiofrekvenču spektra joslas saskaņošanu automobiļu tuvdarbības radaru iekārtu lietojumā uz ierobežotu laiku Kopienā
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
2.pants 1)
1.pielikuma 426.- 440.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
2.pants
 
3.pielikuma 10.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
3.pants
 
3.pielikuma 10.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
4.pants
 
3.pielikuma 10.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
3) Komisijas 2006. gada 9. novembra Lēmums 2006/771/EK par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
2.pants
3.pielikuma 8.punkts (termini)
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
3.panta 1.punkts
3.pielikuma 8.punkts un 8.14.2.apakšpunkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
1.pielikuma 1.punkts - 540.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
3.pielikuma 8.punkts un 8.14.2.apakšpunkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Lēmums 2006/771/EK ir pamatlēmums uz kura pamata tiek veikti regulāri atjauninājumi.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
4) Komisijas 2007. gada 14. februāra lēmums 2007/98/EK par radiofrekvenču spektra harmonizētu izmantošanu 2 GHz frekvenču joslās mobilo satelītsakaru pakalpojumu sistēmu ieviešanai
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
3.panta 1.punkts
1.pielikuma 309.punkts, 315. punkts
 
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
 “sistēmas, kas nodrošina mobilo satelītsakaru pakalpojumus” 1 980–2 010 MHz (zeme-izplatījums) un 2 170–2 200 MHz (izplatījums-zeme)
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
5) Komisijas 2008. gada 7. aprīļa Lēmums 2008/294/EK par harmonizētiem frekvenču spektra izmantošanas nosacījumiem mobilo sakaru pakalpojumu darbībai gaisakuģos (MCA pakalpojumiem) Kopienā
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
2.pants (termini)
3.pielikuma 13.punkts (lietotie termini) 
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
3.pants (pieejamība pakalpojumiem)
1.pielikuma 306., 307., 308., 312., 313., 314. punkts; 3.pielikuma 13.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
4.pants (raidīšanas augstums)
3.pielikuma 13.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
pielikums (ar turpmāko grozījumu izmaiņām)
1.pielikuma 306., 307., 308., 312., 313., 314. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
pielikums (ar turpmāko grozījumu izmaiņām)
3.pielikuma 13.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Tiesību akts ir ticis izmainīts ar grozošo lēmumu. Lēmuma 3., 4., 5., pants attiecās uz uzraugošajām iestādēm.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
6) Komisijas 2008. gada 21. maija Lēmums 2008/411/EK par 3400–3800 MHz frekvenču joslas harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Kopienā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
3.pants
1.pielikuma 330., 331. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
-
-
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
2.pielikuma 27.punkts
-
-
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
Noslēguma jautājumos noteikts, ka 3400–3600 MHz un 3600–3800 MHz radiofrekvenču joslas lietošanas tiesības piešķīruma vai pagarinājuma termiņš ir spēkā līdz 2028. gada 31. decembrim, pēc kā josla tiek atbrīvota pārplānošanai.
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
7) Komisijas 2008. gada 23. maija Lēmums 2008/432/EK, ar ko izdara grozījumus Lēmumā 2006/771/EK par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
2.pants
3.pielikuma 8.punkts (termini)
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
1.pielikuma 1.punkts - 540.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
3.pielikuma 8.punkts un 8.14.2.apakšpunkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Lēmums 2008/432/EK aizstāj iepriekšējā Lēmuma 2006/771/EK pielikumu.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
8) Komisijas 2008. gada 13. jūnija Lēmums 2008/477/EK par 2500–2690 MHz frekvenču joslas harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Kopienā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
Pielikums
1.pielikuma 321. - 324. punkts
 
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
2.pielikuma 26.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
9) Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 30. jūnija lēmums Nr. 626/2008/EK par sistēmu atlasi mobilo satelītsakaru pakalpojumu (MSP) nodrošināšanai un atļauju piešķiršanu šīm sistēmām
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
1.panta 1.punkts
1.pielikuma 309.punkts , 315. punkts
 
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Ar Lēmumu tiek rezervētas radiofrekvenču spektra joslas. Lēmumā noteiktā rīcība primāri attiecas uz valstu procedūrām joslas izmantošanas plānošanā.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
10) Komisijas 2009. gada 13. maijs Lēmums 2009/381/EK ar ko izdara grozījumus Lēmumā 2006/771/EK par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
2.pants
3.pielikuma 8.punkts (termini)
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
1.pielikuma 1.punkts - 540.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
3.pielikuma 8.punkts un 8.14.2.apakšpunkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Lēmums 2009/381/EK aizstāj iepriekšējā Lēmuma 2008/432/EK pielikumu.
 
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
11) Komisijas 2010. gada 6. marta Lēmums 2010/267/ES par harmonizētiem tehniskajiem lietošanas nosacījumiem 790–862 MHz frekvenču joslā tādām zemes sistēmām, kas spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus Eiropas Savienībā
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
Pielikums A daļa
1.pielikuma 273. punkts 
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikuma A daļa, B daļa, C daļa
2.pielikuma 14. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
12) Komisijas 2010. gada 19. marta Lēmums 2010/166/ES par harmonizētiem nosacījumiem radiofrekvenču spektra izmantošanai mobilo sakaru pakalpojumiem kuģos (MCV pakalpojumiem) Eiropas Savienībā
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
2.pants
3.pielikuma 15.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
1.pielikums 274., 275., 276., 306., punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
3.pielikuma 15.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
13) Komisijas 2010. gada 30. jūnija Lēmums 2010/368/ES, ar ko izdara grozījumus Lēmumā 2006/771/EK par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
2.pants
3.pielikuma 8.punkts (termini)
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
3.pielikuma 8.punkts un 8.14.2.apakšpunkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Lēmums 2010/368/ES aizstāj iepriekšējā Lēmuma 2009/381/EK pielikumu.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
14) Komisijas 2011. gada 29. jūlija lēmums 2011/485/EU, ar ko izdara grozījumus lēmumā 2005/50/EK par 24 GHz diapazona radiofrekvenču spektra joslas saskaņošanu automobiļu tuvdarbības radaru iekārtu lietojumā uz ierobežotu laiku Kopienā
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
2.pants 1)
1.pielikuma 426.- 440.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
2.pants
3.pielikuma 10.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
3.pants
3.pielikuma 10.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
4.pants
3.pielikuma 10.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Noslēguma jautājumu 36. punkts nosaka automobiļu tuvdarbības radaru (SRR) piemērošanas laiku 24 GHz diapazonā.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
15) Komisijas 2011. gada 8. decembra Lēmums 2011/829/ES, ar ko izdara grozījumus Lēmumā 2006/771/EK par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
2.pants
3.pielikuma 8.punkts (termini)
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
1.pielikums 1.punkts - 540.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
3.pielikuma 8.punkts un 8.14.2.apakšpunkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Lēmums 2011/829/ES aizstāj iepriekšējā Lēmuma 2010/368/ES pielikumu.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
16) Komisijas 2012. gada 5. novembra Lēmums 2012/688/ES par 1920–1980 MHz un 2110–2170 MHz frekvenču joslu harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Savienībā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
Pielikums
1.pielikuma 306., 307., 308. punkts un 312., 313., 314. punkts;
 
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
2.pielikuma 22. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
17) Komisijas 2013. gada 12. novembra Lēmums 2013/654/ES par grozījumiem Lēmumā 2008/294/EK, iekļaujot papildu piekļuves tehnoloģijas un frekvenču joslas mobilo sakaru pakalpojumiem gaisa kuģos (MCA pakalpojumiem)
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
2.pants
1.pielikuma 306., 307., 308., 312., 313., 314.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikuma 1.punkts
3.pielikuma 13.1.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikuma 2.punkts
3.pielikuma 13.2.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikuma 3.punkts
3.pielikuma 13.3.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
1.pielikumā - (ar turpmāko grozījumu izmaiņām) 306., 307., 308., 312., 313., 314.punkts.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
18) Komisijas 2013. gada 11. decembra Lēmums 2013/752/ES, ar ko izdara grozījumus Lēmumā 2006/771/EK par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu un Lēmuma 2005/928/EK atcelšanu
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
1.pants
3.pielikuma 8.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
1.pielikums 1.punkts - 540.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
3.pielikuma 8.punkts un 8.14.2.apakšpunkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Lēmums 2013/752/ES aizstāj iepriekšējā Lēmuma 2011/829/ES pielikumu.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
19) Komisijas 2014. gada 2. maija Īstenošanas lēmums 2014/276/ES par grozījumiem Lēmumā 2008/411/EK par 3400–3800 MHz frekvenču joslas harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Kopienā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
Pielikums A daļa     
1.pielikuma 330., 331. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
pielikums A.daļa         
2.pielikuma 27.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
pielikums B.daļa                
2.pielikuma 27.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
Noslēguma jautājumi par radiofrekvenču joslas lietošanas tiesības piešķīruma vai pagarinājuma termiņu līdz 2028. gada 31. decembrim, pēc kā josla tiek atbrīvota pārplānošanai.
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
20) Komisijas 2014. gada 1. septembra Lēmums 2014/641/ES par harmonizētajiem tehniskajiem nosacījumiem radiofrekvenču spektra izmantošanai programmu gatavošanas un īpašo pasākumu bezvadu skaņas iekārtās Savienībā
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
Pielikuma  1.tabula
1.pielikuma 273. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikuma  1.tabula
2.pielikuma 4.punkts   
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikuma  2. tabula
1.pielikuma   306. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikuma  1.tabula , 2. tabula, 3 tabula
3.pielikums 8.10. apakšpunkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
21) Komisijas 2015. gada 8. maija Īstenošanas lēmums (ES) 2015/750 par 1427–1517 MHz frekvenču joslas harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Savienībā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
Pielikums A daļa  
1.pielikuma 286.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums A daļa
2.pielikuma 19.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums B daļa
2.pielikuma 19.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Turpmāk tehniskie parametri izriet no grozošā lēmuma (Komisijas 2018. gada 26. aprīļa Īstenošanas lēmums (ES) 2018/661) un tas mainīs frekvenču joslu un attiecīgi lēmuma nosaukumu un tehniskos nosacījumus (29.punkts).
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
22) Komisijas 2016. gada 8. marta īstenošanas lēmums 2016/339 par 2010–2025 MHz frekvenču joslas harmonizēšanu portatīvām vai mobilām bezvadu videolīnijām un bezvadu kamerām, ko izmanto programmu gatavošanai un īpašajiem pasākumiem
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
1.pants
1.pielikuma 310.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
2.pants
2.pielikuma 23.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
2.pielikums 23.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
23) Komisijas 2016. gada 28. aprīļa Īstenošanas lēmums (ES) 2016/687 par 694–790 MHz frekvenču joslas harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Savienībā spēj sniegt bezvadu platjoslas elektronisko sakaru pakalpojumus, un elastīgai nacionālai izmantošanai
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
1.pants
1.pielikums 272.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums A daļa
2.pielikuma 13.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums B daļa
2.pielikuma 13.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums C daļa
2.pielikuma 13.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
24) Komisijas 2016. gada 16. decembra Īstenošanas lēmums (ES) 2016/2317, ar ko groza Komisijas Lēmumu 2008/294/EK un Komisijas Īstenošanas lēmumu 2013/654/ES, lai vienkāršotu mobilo sakaru darbību gaisa kuģos (MCA pakalpojumus) Savienībā
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
1.pants
1.pielikuma 306., 307., 308., 312., 313., 314.punkts
 
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
3.pielikuma 13.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Lēmums 2016/2317 aizstāj Lēmuma 2008/294/EK pielikumu.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
25) Komisijas 2017. gada 1. februāra Īstenošanas lēmums (ES) 2017/191, ar ko groza Lēmumu 2010/166/ES, ieviešot jaunas tehnoloģijas un frekvenču joslas mobilo sakaru pakalpojumiem kuģos (MCV pakalpojumiem) Eiropas Savienībā
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
Pielikums
1.pielikuma 274., 275., 276. un 306.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
3.pielikuma 15.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
26) Eiropas Parlamenta un Padomes 2017. gada 17. maija Lēmums (ES) 2017/899 par 470–790 MHz frekvenču joslas izmantošanu Savienībā
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
1.pants
1.pielikuma 272.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
Lai varētu izmantot 700 MHz frekvenču joslu saskaņā ar 1. punktu, dalībvalstis līdz 2017. gada 31. decembrim ES noslēdz visus nepieciešamos frekvenču koordinēšanas pārrobežu nolīgumus. 
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Lēmums ietver vadlīnijas politikas plānošanas ieviešanai 700MHz.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
27) Komisijas 2017. gada 8. augusta Lēmums 2017/1483/EK, par Lēmuma 2006/771/EK par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu grozījumiem un Lēmuma 2006/804/EK atcelšanu
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
Pielikums
1.pielikums 1.punkts - 540.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
3.pielikuma 8.punkts un 8.14.2.apakšpunkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Lēmums 2017/1483/EK aizstāj iepriekšējā Lēmuma 2013/752/ES pielikumu.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
28) Komisijas 2017. gada 10. novembra Īstenošanas lēmums 2017/2077/ES par grozījumiem Lēmumā 2005/50/EK par 24 GHz diapazona radiofrekvenču spektra joslas saskaņošanu automobiļu tuvdarbības radaru iekārtu lietojumā uz ierobežotu laiku Kopienā
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
Nav attiecināms. Radiofrekvenču spektra josla noteikta automobiļu tuvdarbības radaru iekārtām 1.pielikuma 426.- 440.punktā. Tehniskie parametri noteikti 3.pielikuma 10.punktā.
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Lēmums adresēts administrācijām un nosaka datu iesniegšanas kārtību.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
29) Komisijas 2018. gada 26. aprīļa Īstenošanas lēmums (ES) 2018/661, ar ko Īstenošanas lēmumu (ES) 2015/750 par 1452–1492 MHz frekvenču joslas harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Savienībā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus, groza, to attiecinot arī uz harmonizēto 1427–1452 MHz un 1492–1517 MHz frekvenču joslu
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
Pielikuma A daļa
1.pielikuma 284., 285., 286., 287. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums B daļa
2.pielikuma 19. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
30) Komisijas 2018. gada 11. oktobra Īstenošanas lēmums (ES) 2018/1538 par radiofrekvenču spektra harmonizēšanu izmantošanai maza darbības attāluma ierīcēm 874–876 un 915–921 MHz frekvenču joslās
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
1. pants 
1. pielikuma 274., 275. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
3. pielikuma 8.15. apakšpunkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
31) Komisijas 2019. gada 24. janvāra Īstenošanas lēmums (ES) 2019/235 par Lēmuma 2008/411/EK grozīšanu attiecībā uz atjauninājumiem 3400–3800 MHz frekvenču joslā piemērojamos attiecīgajos tehniskajos nosacījumos
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
1. pants
1.pielikuma 330., 331. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikuma B daļa
2.pielikuma 27. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikuma C daļa
2.pielikuma 27. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
32) Komisijas 2019. gada 14. maija Īstenošanas lēmums (ES) 2019/784 par 24,25–27,5 GHz frekvenču joslas harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Savienībā spēj nodrošināt bezvadu platjoslas elektronisko sakaru pakalpojumus
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
1. pants
1.pielikuma 435. - 441. punkts
 
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikuma 2. punkts
2. pielikums 47. punkts, 48. punkts, 49. punkts
 
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
24,25–25,1 GHz radiofrekvenču spektra joslas iedalījums IMT sistēmām un šo noteikumu 2. pielikuma 49. punktā noteiktā radiosaskarne RS LM.26G-2 stājas spēkā 2024. gada 1. janvārī.
25,1–27,5 GHz radiofrekvenču spektra joslas iedalījums Zemes sistēmām, kas Savienībā spēj nodrošināt bezvadu platjoslas elektronisko sakaru pakalpojumus/IMT, un šo noteikumu 2. pielikuma 48. punktā noteiktā radiosaskarne LM.26G-1 stājas spēkā 2024. gada 1. janvārī. Attiecīgi joslas jāatbrīvo no citām lietotajām radiosakaru sistēmām.  
Skatīt atbilstošos noslēguma jautājumus. 
Noteikto iedalījumu AS un CS sistēmām radiofrekvenču spektra joslā 25,25–26,5 GHz (1. pielikuma 439. un 440. punkts) pārskata līdz 2023. gada 31. decembrim.
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Ar joslas pārplānošanu saistītie jautājumi tiek izskatīti Radiofrekvenču spektra koordinācijas darba grupā. 2019/784 grozošais Lēmums 2020/590 ievieš papildus izmaiņas joslu izmantošanas termiņā.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
33) Komisijas 2019. gada 14. maija Īstenošanas lēmums (ES) 2019/785 par radiofrekvenču spektra harmonizēšanu Savienībā iekārtām, kurās izmanto ultraplatjoslas tehnoloģiju, un Lēmuma 2007/131/EK atcelšanu
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
Pielikuma 1. tabula
Noteikumu 12.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
3.pielikuma 11. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
34) Eiropas Komisijas 2019. gada 2. augusta Īstenošanas lēmums (ES) 2019/1345, kas groza Lēmumu 2006/771/EK, atjauninot harmonizētos tehniskos noteikumus radiofrekvenču spektra izmantošanai maza darbības attāluma ierīcēs
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
Pielikuma 1.tabula
3.pielikuma 8.14.1. apakšpunkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikuma 2.tabula
3.pielikuma 8.14.2. apakšpunkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
35) Komisijas 2020. gada 24. aprīļa Īstenošanas lēmums (ES) 2020/590, ar ko Lēmumu (ES) 2019/784 groza, lai atjauninātu attiecīgos tehniskos nosacījumus, kas piemērojami 24,25–27,5 GHz frekvenču joslai
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
Pielikums
2. pielikums 47. punkts, 48. punkts, 49. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
24,25–25,1 GHz radiofrekvenču spektra joslas iedalījums IMT sistēmām un šo noteikumu 2. pielikuma 49. punktā noteiktā radiosaskarne RS LM.26G-2 stājas spēkā 2024. gada 1. janvārī.
25,1–27,5 GHz radiofrekvenču spektra joslas iedalījums Zemes sistēmām, kas Savienībā spēj nodrošināt bezvadu platjoslas elektronisko sakaru pakalpojumus/IMT, un šo noteikumu 2. pielikuma 48. punktā noteiktā radiosaskarne LM.26G-1 stājas spēkā 2024. gada 1. janvārī. Attiecīgi joslas jāatbrīvo no citām lietotajām radiosakaru sistēmām.  
Skatīt atbilstošos noslēguma jautājumus. 
Noteikto iedalījumu AS un CS sistēmām radiofrekvenču spektra joslā 25,25–26,5 GHz (1. pielikuma 439. un 440. punkts) pārskata līdz 2023. gada 31. decembrim.
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
36) Komisijas 2020. gada 6. maija Īstenošanas lēmums (ES) 2020/667, ar ko groza Lēmumu (ES) 2012/688/ES, atjauninot attiecīgos tehniskos nosacījumus, kas piemērojami 1 920–1 980 MHz un 2110–2170 MHz frekvenču joslām
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
Pielikums
2.pielikuma 22.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Lēmums atjaunina tehniskos nosacījumus 1920–1980 MHz un 2110–2170 MHz frekvenču joslām.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
37) Komisijas 2020. gada 8. maijs Īstenošanas lēmums (ES) 2020/636, ar ko Lēmumu 2008/477/EK groza, lai atjauninātu attiecīgos tehniskos nosacījumus, kas piemērojami 2500–2690 MHz frekvenču joslai
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
Pielikums
2.pielikuma 26.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
38) Komisijas 2020. gada 7. oktobra Īstenošanas lēmuma (ES) 2020/1426 par radiofrekvenču spektra saskaņotu izmantošanu 5875–5935 MHz frekvenču joslā ar drošību saistītiem intelektisko transporta sistēmu (ITS) lietojumiem un Lēmuma 2008/671/EK atcelšanu
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
3.pants
2. pielikuma 28. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
1.pielikuma 351.un 352. punkts; 2. pielikuma 28. punkts; 3.pielikums 12.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
39) Komisijas 2021. gada 17. jūnija Īstenošanas lēmums (ES) 2021/1067 par radiofrekvenču spektra saskaņotu lietošanu 5945–6425 MHz radiofrekvenču joslā bezvadu piekļuves sistēmu, ieskaitot lokālos tīklus (WAS/RLAN), darbības nodrošināšanai
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
1.pants
1.pielikuma 352. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
2.pants (termini)
3.pielikuma 16.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikuma 1.tabula
3. pielikuma 16.1 apakšpunkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikuma 2.tabula
3. pielikuma  16.2. apakšpunkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Lēmumā norādītie termiņi: WAS/RLAN iekārtu ekspluatācija lielos gaisa kuģos (izņemot daudzdzinēju helikopterus) ar 100 mW maksimālo vidējo e.i.r.p. izstarojumiem joslā ir atļauta līdz 2028. gada 31. decembrim, ietverti noslēguma jautājumos.
Attiecās uz maza darbības attāluma ierīcēm (SRD), konkrēti, platjoslas datu pārraides ierīces (8.3.apakšpunkts).
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
40) Komisijas 2021. gada 28. septembra Īstenošanas lēmums (ES) 2021/1730 par 874,4–880,0 MHz un 919,4–925,0 MHz sapāroto frekvenču joslu un 1900–1910 MHz nesapārotās frekvenču joslas saskaņotu izmantošanu dzelzceļa mobilajiem sakariem.
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
1.pants
1.pielikuma 262., 263., 274., 275.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
2.pielikums 15.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
 nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
41) Komisijas 2022. gada 7. februāra Īstenošanas lēmums (ES) 2022/172 par grozījumiem Īstenošanas lēmumā (ES) 2018/1538 par radiofrekvenču spektra harmonizēšanu izmantošanai maza darbības attāluma ierīcēm 874–876 MHz un 915–921 MHz frekvenču joslās.
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
1.pants (termini)
3.pielikuma 8.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
3.pielikuma 8.15.apakšpunkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Lēmums aizstāj Lēmuma 2018/1538 pielikumu.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
42) Komisijas 2022. gada 7. februāra Īstenošanas lēmums (ES) 2022/173 par 900 MHz un 1800 MHz frekvenču joslu harmonizāciju zemes sistēmām, kuras Savienībā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus, un Lēmuma 2009/766/EK atcelšanu.
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
1.pants
1.pielikuma 274., 275., 276., 306.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikuma 1.tabula, 2.tabula, 3.tabula, 4.tabula
2.pielikuma 20., 21. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikuma 1.tabula, 5.tabula, 6.tabula
2.pielikuma 16., 17. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
nav.
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
43) Komisijas 2022. gada 8.februāra Īstenošanas lēmums (ES) 2022/179 par radiofrekvenču spektra harmonizētu lietošanu 5 GHz frekvenču joslā bezvadu piekļuves sistēmu, ieskaitot lokālos radiotīklus, darbības nodrošināšanai un Lēmuma 2005/513/EK atcelšanu.
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
1.pants
1.pielikuma 341., 342., 343., 346., 347., 348.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
2.pants (termini)
3.pielikuma 16. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
3.pants (pieejamība WAS/RLAN ieviešanai)
1.pielikuma 341., 342., 343., 346., 347., 348.punkts; 3.pielikuma 16. punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Pielikums
3.pielikuma 16. punkts, noslēguma jautājumu 42.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Noslēguma jautājumu 42. punkts nosaka termiņu un jaudas izstarojumu WAS/RLAN iekārtu ekspluatācijai, saskaņā ar lēmumu. 
Attiecīgā ES tiesību akta datums, izdevējinstitūcija, numurs, veids un nosaukums
44) Komisijas 2022. gada 8. februāra Īstenošanas lēmums (ES) 2022/180, kas groza Lēmumu 2006/771/EK, atjauninot harmonizētos tehniskos noteikumus radiofrekvenču spektra izmantošanai maza darbības attāluma ierīcēs
ES TA panta numurs
Projekta vienība, kas pārņem vai ievieš A minēto
Tiek pārņemts pilnībā vai daļēji
Vai B minētais paredz stingrākas prasības un pamatojums
A
B
C
D
Pielikums
3.pielikuma 8.punkts
Pārņemtas pilnībā
neparedz papildus prasības
Kā ir izmantota ES tiesību aktā paredzētā rīcības brīvība dalībvalstij pārņemt vai ieviest noteiktas ES tiesību akta normas? Kādēļ?
nav attiecināms
Saistības sniegt paziņojumu ES institūcijām un ES dalībvalstīm atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē informācijas sniegšanu par tehnisko noteikumu, valsts atbalsta piešķiršanas un finanšu noteikumu (attiecībā uz monetāro politiku) projektiem
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. marta lēmumu Nr. 676/2002/EK par normatīvo bāzi radiofrekvenču spektra politikai Eiropas Kopienā (radiofrekvenču spektra lēmums) ministrija informēs Eiropas Komisijas Radiofrekvenču spektra komiteju par Eiropas Komisijas lēmuma pārņemšanu valsts tiesību aktos.
Cita informācija
Lēmums aizstāj iepriekšējā Lēmuma 2019/1345 pielikumu radiofrekvenču spektra izmantošanai maza darbības attāluma ierīcēs.
Skaidrojums
Radiofrekvenču spektra resursu pārvaldes politikas īstenošanā, tostarp, noteikumu projekta izstrādē, tās sākotnējā stadijā līdzdarbojās Radiofrekvenču spektra resursu izmantošanas koordinācijas darba grupa, kuras mērķis ir sekmēt resursu izmantošanu. Darba grupā iesaistītas valsts (Satiksmes ministrija, Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki, Iekšlietu ministrija, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija), nevalstiskās institūcijas (Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA), Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (LEkTA), Latvijas Telekomunikāciju asociācija (LTA), Latvijas Interneta asociācija (LIA), Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (LEERA)) un profesionālās organizācijas (Latvijas Radioamatieru līga), kas arī faktiski reprezentē radiofrekvenču spektra ekspertu loku valstī. 
Radiofrekvenču spektra resursu izmantošanas koordinācijas darba grupa darbojas saskaņā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas 2021. gada 22. novembra rīkojumu Nr. 1-2/158 “Par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas radiofrekvenču spektra resursu izmantošanas koordinācijas darba grupas izveidi”. Tādējādi tiek saskaņoti valsts pārvaldes iestāžu, sabiedrisko un profesionālo organizāciju viedokļi.

6.4. Cita informācija

Sabiedrības viedokļus par noteikumu projektu bija iespēja iesniegt pēc tā publicēšanas Vienotajā tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portālā (TAP) atzinumu sniegšanai. Tika saņemts atzinums no elektronisko sakaru komersantiem radiofrekvenču spektra lietotājiem, ko iesniegusi Latvijas Darba devēju konfederācija. Lai vienotos par atbilstošāko risinājumu, viedokļu saskaņošanai tika rīkota starpinstitūciju sanāksme. 

Atbilstoši Ministru kabineta 2009. gada 25. augusta noteikumu Nr. 970 “Sabiedrības līdzdalības kārtība attīstības plānošanas procesā” 5. punktam sabiedrības līdzdalības kārtība ir piemērojama tiesību aktu projektu izstrādē, kas būtiski maina esošo regulējumu vai paredz ieviest jaunas politiskās iniciatīvas. Ņemot vērā, ka Noteikumu projekts izstrādes sākumstadijā tika apspriests Radiofrekvenču spektra resursu izmantošanas koordinācijas darba grupā, un skar salīdzinoši šauru sabiedrības elektronisko sakaru ekspertu loku, sabiedrības līdzdalības kārtība Noteikumu projekta izstrādē netika piemērota.
7. Tiesību akta projekta izpildes nodrošināšana un tās ietekme uz institūcijām
Vai projekts skar šo jomu?

7.1. Projekta izpildē iesaistītās institūcijas

Institūcijas
  • VAS "Elektroniskie sakari"

7.2. Administratīvo izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

7.3. Atbilstības izmaksu monetārs novērtējums

Vai projekts skar šo jomu?

7.4. Projekta izpildes ietekme uz pārvaldes funkcijām un institucionālo struktūru

Ietekme
Jā/Nē
Skaidrojums
1. Tiks veidota jauna institūcija
-
2. Tiks likvidēta institūcija
-
3. Tiks veikta esošās institūcijas reorganizācija
-
4. Institūcijas funkcijas un uzdevumi tiks mainīti (paplašināti vai sašaurināti)
-
5. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu efektivizācija
-
6. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu digitalizācija
-
7. Tiks veikta iekšējo institūcijas procesu optimizācija
-
8. Cita informācija
-

7.5. Cita informācija

VAS "Elektroniekie sakari" funkcijas nodrošinās esošo resursu ietvaros.
8. Horizontālās ietekmes

8.1.1. uz publisku pakalpojumu attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.2. uz valsts un pašvaldību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.3. uz informācijas sabiedrības politikas īstenošanu

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.4. uz Nacionālā attīstības plāna rādītājiem

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.5. uz teritoriju attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.6. uz vidi

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.7. uz klimatneitralitāti

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.8. uz iedzīvotāju sociālo situāciju

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.9. uz personu ar invaliditāti vienlīdzīgām iespējām un tiesībām

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.10. uz dzimumu līdztiesību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.11. uz veselību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.12. uz cilvēktiesībām, demokrātiskām vērtībām un pilsoniskās sabiedrības attīstību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.13. uz datu aizsardzību

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.14. uz diasporu

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.15. uz profesiju reglamentāciju

Vai projekts skar šo jomu?

8.1.16. uz bērna labākajām interesēm

Vai projekts skar šo jomu?

8.2. Cita informācija

Radiofrekvenču plāns nosaka radiofrekvenču spektra joslu izmantošanu valstī noteiktajiem radiosakaru veidiem un radiosakaru sistēmām.
Pielikumi