Atzinums

Projekta ID
22-TA-531
Atzinuma sniedzējs
Veselības ministrija
Atzinums iesniegts
05.04.2022.
Saskaņošanas rezultāts
Saskaņots ar priekšlikumiem

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Lai arī Veselības ministrija ir norādīta kā atbildīgā par Ministru kabineta 2020. gada 4. februāra rīkojumu Nr. 46 “Par Latvijas Nacionālo enerģētikas un klimata plānu 2021.-2030. gadam” (turpmāk -plāns) pasākuma Nr.3.2. “Pārskatīt teritoriālos, būvniecības regulējuma un zemes izmantošanas ierobežojumu nosacījumus AER tehnoloģiju izveidei”  6. darbības rezultāta izpildi, plāna projekta sākotnējā redakcijā nebija ietverti uzdevumi Veselības ministrijai un Veselības ministrija netika iekļauta to institūciju skaitā, kam jāsniedz atzinums. Minētais 6.uzdevums Veselības ministrijai plāna projektā tika iekļauts projekta saskaņošanas laikā un atbilstoši Kārtības ruļļa 98. punktam  plāna projekts bija jāsaskaņo ar Veselības ministriju, kas nenotika. Sekojošā sarakstē starp Ekonomikas ministriju, Veselības ministriju un Valsts kanceleju, Ekonomikas ministrija piekrita uzņemties pamatatbildību par minēto jautājumu un ir savstarpējā vienošanās, ka normatīvā akta izstrādes gaitā būs sadarbība ar Veselības ministriju kā līdzatbildīgo ministriju. 
Tādēļ Veselības ministrija ir gatava iesaistīties plāna 6.uzdevuma minētā jautājuma risināšanā kā līdzatbildīgā ministrija un atbalsta Ziņojumā iekļauto par divpakāpju sistēmu, kur vispirms darba grupa vienojas par nepieciešamajiem risinājumiem un atbildīgajiem par virzību un tikai pēc tam notiek to izstrāde. Attiecīgi lūdzam precizēt Ziņojuma 5.5. sadaļu.  
Piedāvātā redakcija
“5.5. Secinājumi un tālākā rīcība ar trokšņu, mirguļošanas un vibrāciju regulējumu 
Visas iesaistītās institūcijas piekrīt, ka nepieciešams uzlabot regulējumu, vienlaikus pastāv atšķirīgi viedokļi, vai regulējums būtu nepieciešams kā normatīvais akts, vai arī kā vadlīniju dokuments. Tāpat arī šāds regulējums skartu dažādu institūciju kompetenci un nav viennozīmīgi skaidrs, kurai institūcijai būtu jāuzņemas atbildība, kas arī nav ļāvusi šo jautājumu atrisināt. Tādēļ regulējuma uzlabošanai un NEKP īstenošanas pasākumā “Pārskatīt teritoriālos, būvniecības regulējuma un zemes izmantošanas ierobežojumu nosacījumus AER tehnoloģiju izveidei” iekļautā 6. uzdevuma izpildei ir plānota divpakāpju sistēma, kur vispirms Ekonomikas ministrijas izveidota darba grupa vienojas par nepieciešamajiem risinājumiem un atbildīgajiem par virzību un tikai pēc tam notiek to izstrāde. "