Atzinums

Projekta ID
22-TA-995
Atzinuma sniedzējs
Pārresoru koordinācijas centrs
Atzinums iesniegts
03.06.2022.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Plānošanas dokumenta konsolidētā versija
Iebildums
1. Lūdzam papildināt 4.3.6.SAM Veicināt nabadzības vai sociālās atstumtības riskam pakļauto cilvēku, tostarp vistrūcīgāko un bērnu, sociālo integrāciju pamatojumu (31.lpp) ar pasvītroto tekstu šādā redakcijā:
Būtiskākie riski un izaicinājumi bērnu attīstības procesa norisēs un iekļaujošai integrācijai sabiedrībā - bērnu sociālā stratifikācija, ģimenes kā vērtības nozīmes mazināšanās, psihiskās attīstības līmeņu polarizācija, pirmsskolas vecuma bērnu intelektuālās attīstības forsēšana un socializācijas grūtības. Prevencijas pakalpojumu trūkums veicina ārpusģimenes aprūpē esošo bērnu vai disfunkcionālu ģimeņu skaita pieaugumu. Tāpēc plānots būtiski paplašināt bērniem pieejamā atbalsta klāstu, veidojot agrīnā preventīvā atbalsta sistēmu, attīstot profilaksi un agrīno intervenci, t.sk. pierādījumos balstītus inovatīvus pakalpojumus, īpaši bērnu un jauniešu emocionālās un psiholoģiskās veselības stiprināšanai. Aktivitātes pozitīvi ietekmēs iekļaujošas izglītības un sabiedrības principu nostiprināšanos, uzlabos bērnu sasniegumus, dzīves kvalitāti, veselību, kā arī mazinās sociālās atstumtības, priekšlaicīgas skolas pamešanas riskus.
 

2. Lūdzam papildināt Ieguldījumu priekšnosacījumu tabulas 65.rindas Tematiskais priekšnosacījums Nr.13 (4.4.) Valsts stratēģiskās politikas satvars sociālās iekļaušanas un nabadzības mazināšanas jomā šūnu "Pamatojums" (164.lpp.) ar tekstu šādā redakcijā:
Starpnozaru sadarbības un atbalsta sistēmas pilnveide bērnu attīstības, uzvedības un psihisko traucējumu veidošanās risku mazināšanai - paredz veidot agrīnā preventīvā atbalsta sistēmu un īstenot visaptverošu, integrētu, uz indivīda vajadzībām orientētu profilakses un agrīnās intervences aktivitāšu kopumu bērnu attīstības,  uzvedības un psihisko traucējumu veidošanās risku mazināšanai, tādējādi radot priekšnoteikumus personas veselīgai attīstībai un veiksmīgai pašrealizācijai mūža garumā.
Piedāvātā redakcija
-