Atzinums

Projekta ID
23-TA-2567
Atzinuma sniedzējs
Latvijas Pašvaldību savienība
Atzinums iesniegts
26.03.2024.
Saskaņošanas rezultāts
Saskaņots ar priekšlikumiem

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Noteikumu konsolidētā versija
Priekšlikums
Konceptuāli - uzturam prasību virzīt grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 12.pantā, lai paplašinātu pašvaldības tiesības noteikt, kura pašvaldības iestāde var strādāt un sniegt atbalstu bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem (Rīgā ir izveidota speciāla struktūrvienība, kura pēc nolikuma strādā ar šo mērķa grupu, citviet - uzdots darbu veikt citām iestādēm).
Anotācijā (7.lpp.) teikts, ka Labklājības ministrija izskatīs iespēju veikt grozījumus SPSPL, lai likumā noteiktu pašvaldībai tiesības deleģēt pilngadību sasniegušo bērnu vajadzību izvērtēšanu un atbalsta pasākumu piešķiršanu. Ņemot vērā tikšanās laikā ar LM panākto vienošanos, aicinām:papildināt protokollēmumu ar uzdevumu LM virzīties ar attiecīgajiem grozījumiem SPSPL. 
 
Piedāvātā redakcija
-
2.
Noteikumu konsolidētā versija
Priekšlikums
Priekšlikums papildināt 24.1 Ja šo noteikumu 1.2. apakšpunktā  minētā persona ir izteikusi vēlmi saņemt atbalstu vai pašvaldības sociālais dienests ir saņēmis informāciju par  šo noteikumu 1.3. apakšpunktā minēto personu, pašvaldības sociālais dienests vai cita pašvaldības noteikta iestāde, izvērtējot personas sociālo situāciju un ņemot vērā atbalsta vajadzības, lemj par atteikumu piešķirt atbalstu vai par tās individuālajām vajadzībām atbilstoša atbalsta sniegšanu, piešķirot:

VAI

24.1 Ja šo noteikumu 1.2. apakšpunktā  minētā persona ir izteikusi vēlmi saņemt atbalstu vai pašvaldības sociālais dienests ir saņēmis informāciju par  šo noteikumu 1.3. apakšpunktā minēto personu, pašvaldības sociālais dienests, ņemot vērā personas sociālo situāciju un atbalsta vajadzības, lemj par atteikumu piešķirt atbalstu vai par tās individuālajām vajadzībām atbilstoša atbalsta sniegšanu, piešķirot:

24.2 Pašvaldības sociālais dienests ne retāk kā reizi gadā, pēc šo noteikumu 24.1 punktā noteiktā lēmuma pieņemšanas, noskaidrojot personas viedokli, pamatojoties uz atkārtotu šo noteikumu 1.2. un 1.3. apakšpunktā minētās personas vajadzību un resursu izvērtējumu, lemj par nepieciešamību turpināt piešķirtā atbalsta pasākuma sniegšanu, tā izbeigšanu vai cita atbalsta pasākuma piešķiršanu.
Šādā redakcijā nav pateikts, kas veic izvērtējumu, un to var atrunāt anotācijā.

Ja šie priekšlikumi netiek ņemti vērā, ņemot vērā anotācijas 7.lpp. teikto, ka
"Tādējādi, izvērtējot pilngadību sasniegušā bērna, kā arī bērna, kura adopcija ir atcelta ar tiesas spriedumu (turpmāk abi kopā - pilngadību sasniegušais bērns) nākotnes vajadzības un resursus, pašvaldības sociālais dienests vai cita pašvaldības pilnvarota iestāde (turpmāk - pašvaldības sociālais dienests), kas strādā ar ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem un pārzina sociālo darbu, kopā ar ārpusģimenes aprūpes pakalpojumu sniedzēju, uzklausot pilngadību sasniegušo bērnu secina, viņam ir nepieciešams atbalsts, kā arī pilngadību sasniegušais bērns pats izsaka vēlmi saņemt kādu atbalsta pasākumu vai to kopumu, lemj par nepieciešamību piešķirt viņa individuālajām vajadzībām nepieciešamos atbalsta pasākumus",
lūdzam anotācijā sniegt juridisko pamatojumu tiesībām citai pašvaldības pilnvarotai iestādei veikt izvērtējumu un piešķirt atbalstu.

 
Piedāvātā redakcija
-