Atzinums

PAZIŅOJUMS:
Valsts digitālās attīstības aģentūra informē, ka 07.11.2024 plkst. 22:00-23:59 notiks plānoti tehniskie darbi, kuru laikā var tik traucēta autentifikācija ar visiem autentifikācijas rīkiem.
Projekta ID
21-TA-1140
Atzinuma sniedzējs
Latvijas Lielo pilsētu asociācija
Atzinums iesniegts
29.11.2021.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Anotācija (ex-ante)
1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi
Iebildums
Noteikumu projektu (grozījumu) anotācijas daļā “Risinājuma apraksts” norādīts, ka finansējuma saņēmējs un pašvaldības slēgs sadarbības līgumu, kurā detāli būs atrunāti sadarbības nosacījumi, t.sk. gadījumos, kad bezpajumtnieks pārtrauc dalību izmēģinājumprojektā (ieguldījumu efektīvas izmantošanas nolūkā, pašvaldības nodrošinātais mājoklis novirzāms nākošajai izmēģinājumprojektā iesaistītajai mērķa grupas personai gadījumā, ja mērķa grupas persona pārtrauc dalību izmēģinājumprojektā, nesaņemot par to jaunu kompensāciju ar mājokļa nodrošināšanu saistīto izdevumu segšanai).

Nav saprotams noteiktais, gadījumā, ja mērķa grupas persona pārtrauc dalību programmā, pašvaldība nevar saņemt jaunu kompensāciju ar mājokļa nodrošināšanu saistīto izdevumu segšanai. Priekšlikums: noteikt, ka pašvaldība var saņemt atkārtoti finansējumu mājokļa nodrošināšanai, ja mērķa grupas persona pārtrauc dalību programmā vai vismaz jānosaka, kāds minimums (mēnešu skaits), cik personai jābūt iesaistītai tieši saņemot mājokļa atbalstu. Noteikti jāparedz situācijas, kuru dēļ nevar attiecināt 3000 euro neizmaksāšanu, piemēram, persona var nomirt, nokļūt ieslodzījuma vietā vai tamlīdzīgi. Proti, var iestāties situācijas, kuras nav atkarīgas no pašvaldības vai projekta sniegtā atbalsta.
Jāņem vērā, lai Rīgas pašvaldība varētu nodrošināt mājokli, 3000 eiro ir nepietiekoša summa (izmaksas varētu būt ap 5400 euro, kuras ietvaros tiek nodrošināta pirmā iemaksa par īres dzīvokli un samaksa par mājokļa īri un komunālajiem pakalpojumiem 12 mēnešu periodā un citiem izdevumiem (pirmā/pēdējā iemaksa apmēram 600 euro + 400 euro mēnesī*12 mēneši = 5400 euro)). Līdz ar to nav pamatoti pārtraukt kompensāciju pašvaldībai, ja arī kāds klients izstājas no pakalpojuma.
Piedāvātā redakcija
-
2.
Noteikumu (grozījumu) projekts
Priekšlikums
Nav saprotams, cik liels finansējuma apmērs plānots, lai realizētu 4.2.1.1 punktā noteikto pasākumu – īstenots izmēģinājumprojekts atbalsta pasākumu sniegšanai bezpajumtniekiem – 1.
Priekšlikums: norādīt finansējuma daļu minētajam pasākumam, norādot plānoto finansējumu vienai mērķa grupas persona.  Pretējā gadījumā nav saprotams, uz kādiem nosacījumiem MK noteikumu projekts tiek saskaņots no Rīgas pašvaldības puses.
Piedāvātā redakcija
-
3.
Noteikumu (grozījumu) projekts
Priekšlikums
Nav saprotams, kādi atbalsta pasākumi tiks nodrošināti un kāds ir plānotais finansējums šo atbalsta pasākumu realizēšanai.
Priekšlikums: noteikt, ka 3.1.5. apakšpunktā minētajai mērķa grupai atbalsta pasākumu ietvaros nepieciešams nodrošināt – piem., atbalsta grupas, mentora, psihologa un sociālā darbinieka pakalpojumu u.c. Proti tos pasākumus, kuri minēti anotācijā.     
Piedāvātā redakcija
-
4.
Noteikumu konsolidētā versija
Priekšlikums
Priekšlikums: dzēst 16.4. apakšpunktu, jo pašvaldībai nav šādas pieredzes dzimuma aspekta integrēšana budžeta veidošanas procesā.
 
Piedāvātā redakcija
-
5.
Noteikumu konsolidētā versija
Priekšlikums
Ņemot vērā, ka pašvaldības darbiniekiem ir noslēgti darba līgumi par 100% slodzi un projekts tiem sanāk papildus darbs, tad priekšlikums ir, ka ar pašvaldības darbiniekiem var slēgt vienošanās pie darba līguma par papildus darbu projektā. Projekta ietvaros darbiniekiem nevarēs dalīt slodzi, jo slodzes izmaiņas skar pašvaldības atlīdzību sarakstus, kuru saskaņošanas process ir ilgāks par 2 mēnešiem. Ņemot vērā, ka mērķa grupas dalībnieku skaits vienam darbiniekam ik mēnesi var būt mainīgs, tad tam būs neiespējami sadalīt slodzi, pēc projekta nosacījumiem.
Piedāvātā redakcija
-
6.
Noteikumu konsolidētā versija
Priekšlikums
Priekšlikums atbalstāmās darbības/izmaksas nedalīt tik sīki, bet šo finansējumu novirzīt uz administratīvajām izmaksām, lai piemēram, darbiniekam būtu iespējams saņemt veicināšanas balvu naudas izteiksmē par to, ka mērķa grupas personu ir motivējis piedalīties projektā un nodrošinājis tam palīdzību arī projekta īstenošanas laikā.
Veicināšanas balva – nozīmīte vai kauss nebūs tas, kas motivēs darbiniekus uzņemties papildus darbu.
Piedāvātā redakcija
-