Atzinums

Projekta ID
22-TA-391
Atzinuma sniedzējs
Latvijas Jaunatnes padome
Atzinums iesniegts
13.02.2023.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
39.2.  Mācību pasākumi projekta JSPA projekta sadarbības partneru — pašvaldību — jaunatnes darbiniekiem, t.sk. mācību satura izstrāde, mācību īstenotāju piesaiste un mācību programmu īstenošana darba ar jaunatni veicēju digitālo kompetenču pilnveidei, IKT risinājumi mācību nodrošināšanai. Mācību dalībnieki pilnveidos kompetences, kas ir nepieciešamas efektīvai digitālā darba ar jaunatni veikšanai, kā arī šo mācību laikā sagatavos plānus digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstībai savās pašvaldībās;
 
Piedāvātā redakcija
Attiecībā uz 39.2. punktu secināms, ka apmācīs tikai pašvaldībā nodarbinātos jaunatnes darbiniekus, tomēr norādām, ka darba ar jaunatni īstenošanā svarīgi iekļaut visus jomas spēlētājus, tsk. arī pašvaldībā esošo NVO pārstāvjus/darbiniekus/jaunatnes darbiniekus, kuriem šāds darba ar jaunatni attīstības virziens ir saistošs un aktuāls.
Līdztekus minētajam, varbūt iespējama arī kāda programma NVO, kurā var pieteikt savu digitālās apmācības kursu vai arī apmaksātu dalību ,piemēram, kursos vai mācībās.
2.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
31. JSPA projekta ietvaros ir paredzēts, pārņemot citu valstu labāko pieredzi digitālā darba ar jaunatni jomā, īstenot mācību programmu jaunatnes darbinieku digitālo kompetenču attīstībai, un ar mācību programmas vadītāju atbalstu nodrošināt, ka pašvaldību deleģētie jaunatnes darbinieki izveido plānu digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstībai savā pašvaldībā, kurā ietver esošās situācijas, resursu un vajadzību apzināšanu, kā arī papildina pašvaldībā esošo darba ar jaunatni pieeju ar digitālā darba metodēm.
Piedāvātā redakcija
31.punktā aicinām paplašināt mācību programmas apguves iespējas ne tikai jaunatnes darbiniekiem, bet  jaunatnes darba veicējiem, tai skaitā pārstāvjiem no nevalstiskā sektora. Kā arī paredzēt iespēju, ka pašvaldības šīm mācībām var deleģēt arī nevalstiskā sektora pārstāvjus, kas darbojas jaunatnes jomā un paredzēta sadarbība digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstībā konkrētā pašvaldībā/s.
3.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
39.3. JSPA projekta sadarbības partneru aktivitātes digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstībai pašvaldībās, tai skaitā jauniešu digitālo prasmju attīstības pasākumi, atbalsts jauniešu iniciatīvām digitālo prasmju attīstībai, starppaaudžu digitālo prasmju attīstības pasākumi, digitālā darba ar jaunatni vides veidošana un IKT līdzekļu iegāde. JSPA projekta sadarbības partneri īstenos aktivitātes pašvaldībās, balstoties uz mācību laikā izstrādātajiem plāniem digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstībai, nodrošinot efektīvu esošo resursu izmantošanu un starpinstitūciju sadarbību.
Piedāvātā redakcija
Attiecībā uz 39.3. punktu paredzēt, ka šī projekta ietvaros pašvaldības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā var atsevišķu pašvaldības aktivitāšu īstenošanu nodot nevalstiskajām organizācijām u.c. partneriem
4.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
35. Parakstot sadarbības līgumu, JSPA projekta sadarbības partneri uzņemsies pienākumu piedalīties JSPA rīkotajos informatīvajos un mācību pasākumos, kuru laikā tiks izstrādāti individuālie plāni digitālā darba ar jaunatni vides attīstībai pašvaldībās, tostarp veidojot sasaisti ar digitālā darba ar jaunatni nozīmi jauniešu plašākas un aktīvākas līdzdalības, jauniešu dzīvei un darbam nepieciešamu prasmju attīstībai un jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanas aspektos, kā arī izvērtējot iespējas sadarbībai ar organizācijām, kas pašvaldībā veic darbu ar jaunatni;
Piedāvātā redakcija
Jau sākotnēji LJP norādījusi, ka projekta plānošanā un īstenošanā jāparedz sadarbība ar jaunatnes organizācijām un organizācijām, kas strādā ar jauniešiem. Šāda atsauce ir ievietota informatīvā ziņojuma 35.punktā, kura ir ieteikuma rakstura. Lai veicinātu sadarbību starp nevalstisko sektoru un pašvaldībām projekta ietvaros, lūdzam JSPA un IZM, izplatot un sniedzot informāciju par projektu, aicināt pašvaldības apzināt (piemēram, izsūtot informāciju savā pašvaldībā esošajām nvo par projektu un aicinājumu iesniegt priekšlikumus sadarbībai, utt.) savā vai tuvākajās pašvaldībās organizācijas, kas veic darbu ar jaunatni un izvērtēt iespējas sadarbībai, iesaistot individuālā plāna digitālā darba ar jaunatni vides attīstībai pašvaldībās izstrādē un ieviešanā. Sadarbības iespēju apzināšanai ir jābūt mērķtiecīgai, aktīvai un uz sadarbību vērstai un aicinām iesaistīt jaunatnes organizācijas un organizācijas, kas strādā ar jauniešiem konsultāciju procesā par projekta saturiskajiem jautājumiem.
LJP jau sākotnēji norādījusi, ka projekta koncepts būtu bijis jāprezentē Jaunatnes konsultatīvās padomes ietvaros starp dažādām iesaistītajām pusēm, tādējādi paredzot skaidrākas sadarbības iespējas.