Atzinums

PAZIŅOJUMS:
Informējam, ka laika periodā no 2025. gada 17. aprīļa plkst. 20:00 līdz 2025. gada 19. aprīļa plkst. 12:00 tiks veikti TAP infrastruktūras uzturēšanas un pilnveidošanas darbi. To laikā ir iespējami TAP portāla darbības traucējumi.
Projekta ID
21-TA-772
Atzinuma sniedzējs
Ārlietu ministrija
Atzinums iesniegts
01.11.2021.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Anotācija (ex-ante)
5. Tiesību akta projekta atbilstība Latvijas Republikas starptautiskajām saistībām
Iebildums
Lūdzam papildināt anotācijas 5.sadaļu ar atsauci uz Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 14.pantā noteikto diskriminācijas aizlieguma principu. Normatīvā akta projekta mērķis ir novērst nevienlīdzīgu attieksmi attiecībā uz personām, kam Latvijā piešķirts alternatīvais statuss.
Piedāvātā redakcija
Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 14.pants (diskriminācijas aizliegums).
2.
Anotācija (ex-ante)
8.1.12. uz cilvēktiesībām, demokrātiskām vērtībām un pilsoniskās sabiedrības attīstību
Priekšlikums
Aicinām papildināt anotācijas 8.1.12.punktu ar norādi, ka ar tiesību akta tiks radīta pozitīva ietekme uz cilvēktiesībām, proti, ar to tiek panākta vienlīdzīga attieksme pret personām, kam Latvijā piešķirts alternatīvais statuss. Iespējams, būtu lietderīgi atsautkies uz tiesībsarga vēstuli, kas aicināja pievērst šim jautājumam uzmanību.
Piedāvātā redakcija
Tiesību akta projektam būs pozitīva ietekme uz cilvēktiesībām Latvijā, proti, novērsta nevienlīdzīga attieksme starp personām, kam Latvijā piešķirts bēgļa statuss, un personām, kam Latvijā piešķirts alternatīvais statuss.
Piekrītu
Paziņojums par sīkdatņu lietošanu
Lai nodrošinātu TAP portāla pieejamību, tā darbībai tiek izmantotas tikai obligātās tehniskās sīkdatnes. Esmu informēts par sīkdatņu izmantošanu un, turpinot darboties šajā vietnē, piekrītu to izmantošanai. Lasīt vairāk