Atzinums

PAZIŅOJUMS:
Valsts digitālās attīstības aģentūra informē, ka 07.11.2024 plkst. 22:00-23:59 notiks plānoti tehniskie darbi, kuru laikā var tik traucēta autentifikācija ar visiem autentifikācijas rīkiem.
Projekta ID
22-TA-327
Atzinuma sniedzējs
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība
Atzinums iesniegts
14.02.2022.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Noteikumu konsolidētā versija
Iebildums
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (turpmāk – LIZDA) uztur iebildumu pret 15.1 punkta iekļaušanu Ministru kabineta 2021. gada 21. decembra noteikumos Nr. 885 "Kārtība, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas".
Ņemot vērā, ka 2022.gadā valsts finansējums minimālās pedagoga darba algas nodrošināšanai profesionālās ievirzes sporta izglītības programmās ir piešķirts tikai 85,76% apmērā no faktiski nepieciešamā finansējuma, trūkst finanšu līdzekļu pat pamatalgas nodrošināšanai sporta pedagogiem.
Nepieciešams meklēt risinājumu, lai akreditētajām profesionālās ievirzes sporta izglītības programmām nodrošinātu valsts finansējumu, kas pienākas šo programmu īstenotājiem saskaņā ar Ministru kabineta 2021. gada 21. decembra noteikumos Nr. 885 "Kārtība, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas" noteiktajiem kritērijiem un kārtību, 100% apmērā. Ja netiek nodrošināts nepieciešamais valsts finansējums, pastāv risks, ka tas var ietekmēt sporta izglītības programmu kvalitāti un sasniegumus sportā ilgtermiņā, kā arī nodarbinātības stabilitāti sporta pedagogiem.
Papildus norādām, ka nepieciešams steidzami ieviest izglītības iestāžu, kas realizē profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas, kvalitātes kritērijus un prasības, nodrošinot absolventu skaita un izglītojamo dalības sacensībās rādītāju uzraudzību. Profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu īstenošanu arvien vairāk nodrošina privātās izglītības iestādes, kas papildus privātajam finansējumam saņem arī valsts finansējumu, bet nav kvalitātes kritēriju, pamatojoties uz kuriem būtu iespējams pārliecināties par finansēto grupu rezultativitāti.
Finansējuma pārdales iespēja noteiktā apjomā un papildus vērtējot sporta izglītības programmu īstenošanas kvalitātes kritērijus būtu pieļaujama gadījumā, ja valsts piešķirtais finansējums tiek nodrošināts 100% apmērā un ir pietiekams vismaz pamatalgas nodrošināšanai sporta pedagogiem.
LIZDA aicina sadarbībā ar Latvijas Nacionālo sporta padomi risināt jautājumu par sporta skolu finansējuma nodrošinājumu un neiekļaut 15.1 punktu par dotācijas iekšējo pārdali Ministru kabineta 2021. gada 21. decembra noteikumos Nr. 885 "Kārtība, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas".
Piedāvātā redakcija
-