Atzinums

PAZIŅOJUMS:
LVRTC informē, ka 27. aprīlī plkst. 00.00 (naktī no 26. uz 27. aprīli) uzsāks eParaksta sistēmu migrāciju uz jaunu tehnoloģisko platformu un tā ilgs aptuveni diennakti. Līdz ar pāreju uz jaunu tehnoloģisko platformu, eParaksta lietotājiem 27. aprīlī būs ierobežota eParaksta rīku darbība, bet pēc darbības atsākšanas visiem eParaksts mobile lietotājiem būs jāizveido jauna eParaksta parole. Tā kā darbu laikā nebūs pieejami eParaksta pakalpojumi, aicinām ieplānot veikt darbības sistēmās un dokumentu parakstīšanu savlaicīgi, jo 27. aprīlī organizācijas sistēmās e-Identitātes apliecināšana un parakstīšana nebūs iespējama. Vairāk informācijas eparaksts.lv portālā.
Projekta ID
21-TA-1459
Atzinuma sniedzējs
Iekšlietu ministrija
Atzinums iesniegts
02.06.2022.
Saskaņošanas rezultāts
Saskaņots ar priekšlikumiem

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Noteikumu (grozījumu) projekts
Priekšlikums
Atbilstoši Ministru kabineta 2011. gada 17. maija noteikumu Nr. 374 “Noteikumi par dokumenta izslēgšanu no nacionālā dokumentārā mantojuma” 3. punktu, lai dokumentu izslēgtu no nacionālā dokumentārā mantojuma, Latvijas Nacionālā arhīva struktūrvienība, institūcija vai privātā dokumenta īpašnieks, institūcijas vai privātā dokumenta īpašnieka pilnvarotā persona Latvijas Nacionālā arhīva direktoram iesniedz iesniegumu, kurā norāda izslēgšanas iemeslu, kā arī izslēgšanas pamatojuma dokumentus atbilstoši izslēgšanas iemeslam. Saskaņā ar projektā noteikto, iesniegumam ir pievienojama informācija no publiski pieejamo zagtu kultūras priekšmetu reģistra vai tiesību aizsardzības iestādes lēmuma izraksts vai izziņa, vai arī tiesas nolēmuma izraksts, kas pamato iesniegumā norādīto.
Projekta anotācijā ir norādīts, ka kārtība, kādā dokumentu izslēdz no nacionālā dokumentārā mantojuma, gadījumos, kad konstatē, ka dokuments iegūts prettiesiskā ceļā, būtu nosakāma līdzīgi, kā tas ir noteikts Arhīvu likuma 15.1 pantā par pārbaudi, kas jāveic, iekļaujot dokumentu nacionālā dokumentārā mantojuma sastāvā, lai pārliecinātos, ka dokuments nav iegūts prettiesiskā ceļā.
Ievērojot to, ka Arhīva likuma 15.1 pantā ir noteikts, ka informācija par to, vai dokuments nav iegūts prettiesiskā ceļā, ir pārbaudāma publiski pieejamos zagtu kultūras priekšmetu reģistros, izvērtēt nepieciešamību un lietderību projektā ietvertajam tiesiskajam regulējumam, kas paredz tiesību aizsardzības iestādes lēmuma izraksta vai izziņas, vai arī tiesas nolēmuma izraksta pievienošanu iesniegumam.
 
Piedāvātā redakcija
-