Projekta ID
24-TA-913Atzinuma sniedzējs
Finanšu ministrija
Atzinums iesniegts
07.05.2024.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots
Iebildumi / Priekšlikumi
Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Anotācija (ex-ante)
Anotācijas (ex-ante) nosaukums
Iebildums
Saskaņā ar Ministru kabineta 2016.gada 26.jūlija noteikumos Nr.488 “Kārtība, kādā nepilngadīgam patvēruma meklētājam nodrošina izglītības ieguves iespējas” paredzēto kārtību, finansējums patvēruma meklētāja vispārējās izglītības programmas apguves nodrošināšanai ir fiksēts konkrētā apmērā, līdz ar to attiecībā uz 2025.gada un turpmāko gadu papildu nepieciešamā finansējuma apmēru, norādām, ka nav pamatojuma piemērot aprēķinos iekļautos koeficientus 1,122 un 1,085. Ņemot vērā minēto, anotācijā norādītais papildus nepieciešamā finansējuma apmērs ir precizējams (samazināms).
Piedāvātā redakcija
-
2.
MK sēdes protokollēmuma projekts
Iebildums
Ņemot vērā, ka uz šo brīdi nav skaidri zināms izglītojamo skaits, kuri varētu tikt no jauna iekļauti Latvijas izglītības sistēmā, kā arī nav zināmas Latvijas izglītojamo skaita izmaiņas, jautājums par papildus nepieciešamo finansējumu 2025.gadam un turpmāk ir skatāms kontekstā ar Ministru kabineta 2023.gada 3.oktobra sēdē (protokols Nr.48 21.§ 5.punkts) nolemto, ka finansējums mazākumtautību izglītojamo un Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam 2024. gadā un turpmākajiem gadiem skatāms Ministru kabinetā 2024. gada septembrī, ņemot vērā aktualizēto informāciju par izglītojamo skaitu uz 2024. gada 1. septembri. Līdz ar to Ministru kabineta sēdes protokollēmuma projekts ir papildināms ar jaunu punktu atbilstoši iepriekš minētajam, attiecīgi papildinot arī anotāciju.
Piedāvātā redakcija
-
3.
Anotācija (ex-ante)
3. Tiesību akta projekta ietekme uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem
Priekšlikums
Finanšu ministrija norāda, ka līdz ar Eiropas Savienības (turpmāk – ES) vispārējās izņēmuma klauzulas, kas ļāva atkāpties no ES Līgumos noteiktajiem vispārējās valdības budžeta deficīta un parāda ierobežojumiem, atcelšanu, ir spēkā ES Stabilitātes un izaugsmes pakta (turpmāk – SIP) nosacījumi. Š.g. 30. aprīlī ir stājušies spēkā ES SIP reformas ietvaros pieņemtie tiesību akti (jaunie ES fiskālie noteikumi), kas līdz ar Fiskālās disciplīnas likuma nosacījumiem būs jāņem vērā sagatavojot likumprojektu “Par valsts budžetu 2025. gadam un budžeta ietvaru 2025., 2026. un 2027. gadam”. Iespējas piešķirt papildu finanšu resursus turpmākajos gados būs ierobežotas un attiecīgi visas nozaru ministrijas tiks aicinātas jaunas prioritātes nodrošināt, pamatā pārskatot jau piešķirto finansējumu, veicot bāzes izdevumu pārskatīšanu.
Piedāvātā redakcija
-