Atzinums

PAZIŅOJUMS: LVRTC informē, ka 2023. gada 26. martā laika posmā no plkst. 19.00 līdz plkst. 21.00 var nebūt pieejami LVRTC autentifikācijas rīki. LVRTC būs uzturēšanas darbi, kuru laikā portālos var būt traucēti vai nepieejami e-Identitātes apliecināšanas pakalpojumi ar eID, eParaksts kartēm un mobilo lietotni eParaksts mobile.
Projekta ID
21-TA-1631
Atzinuma sniedzējs
Latvijas Finanšu nozares asociācija
Atzinums iesniegts
25.05.2022.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Noteikumu projekts
Iebildums
Lūgums MK noteikumos atrunāt pieteikšanās kārtību atbalstam, ja darījumā piedalās cits finansētājs (kredītiestāde), vai arī MK noteikumos atrunāt, kur tas tiks noteikts.
Piedāvātā redakcija
-
2.
Noteikumu projekts
Priekšlikums
MK noteikumu 27.punktā ir runāts par darbību finansēšanu, 28.punktā - par tiesībām neslēgt līgumu, savukārt 29.punktā - par lēmumu pieņemšanu par aizdevuma piešķiršanu. Ņemot vērā, ka sadaļas nosaukums ir "II Atbalsta piešķiršanas nosacījumi", lūgums izvērtēt nepieciešamību vienādot terminoloģiju, tai skaitā attiecīgos vārdus - "darbību", "aizdevuma" - aizstājot ar "atbalstu", savukārt "neslēgt līgumu" ar "nepiešķirt atbalstu".
 
Piedāvātā redakcija
-
3.
Anotācija (ex-ante)
1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi
Priekšlikums
Aicinām papildināt sadaļu "(16) PVN priekšfinansēšana", norādot, ka komersants var vērsties arī komercbankā, lai saņemtu PVN priekšfinansēšanai nepieciešamo finansējumu, kas atbilstoši komersanta kredītspējai lems par finansējuma piešķiršanu. 
Piedāvātā redakcija
-