Atzinums

PAZIŅOJUMS:
Iekšlietu ministrijas informācijas centrs informē, ka 19.05.2024 19:00-21:00 tiks veikti FPRIS (Fizisku personu reģistrācijas IS) tehniskie darbi, šajā laika posmā iespējami autentifikācijas traucējumi izmantojot vienotās pieteikšanās moduli.
Projekta ID
22-TA-124
Atzinuma sniedzējs
Pārresoru koordinācijas centrs
Atzinums iesniegts
03.02.2022.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Konceptuālā ziņojuma projekts
Iebildums
Izvērtējot IeM sniegto viedokli un skaidrojumu, PKC turpina uzturēt iebildumu par konceptuālā ziņojuma īstenošanai nepieciešamā papildu finansējuma apmēriem. Vēlamies norādīt, ka jautājums par tiesībaizsardzības iestāžu darbinieku izglītības nodrošināšanu ir aktuāls kopš 2010.gada, kad tika likvidēta Latvijas Policijas akadēmija. Šo gadu laikā IeM jau vairākas reizes ir vērsusies pie MK, piedāvājot vairākus tiesībaizsardzības iestāžu darbinieku izglītības jautājuma risinājuma variantus, kas pēc tam tika uzskatīti par neefektīviem vai netika īstenoti tikai daļēji piešķirtā finansējuma apjoma dēļ. Kā norādījām jau iepriekš, nenoliedzami, ka iekšlietu dienestiem un drošības iestādēm ir nepieciešami izglītoti un kompetenti darbinieki, un PKC pret to noteikti neiebilst, tomēr aicinām šo iestāžu darbinieku izglītības jautājumu risināt racionāli un ilgtermiņā, apzinoties reālistiski prognozējamo pieejamo finanšu resursu apjomu.
Atgādinām, ka atbilstoši MK 2020.gada 25.februāra sēdes prot.lēm. Nr. 8 33.§ 5.pk. norādītajam – Nacionālā attīstības plānā 2021.–2027.gadam (NAP2027) norādītais pieejamais indikatīvais finansējuma apjoms rīcības virzieniem ir pamats valsts budžeta kārtējam gadam iekļaujamā satura veidošanai, līdz ar to konceptuālā ziņojuma apstiprināšana esošajā redakcijā var radīt nepamatoti optimistiskas interpretācijas par šī jautājuma risināšanai pieejamo finansējumu un tā apmēriem. Vēršam IeM uzmanību, ka plānojot pasākumus ārpus NAP2027 indikatīvo investīciju projektu saraksta, kurā, cita starpā, jau ir iekļauti pasākumi, kas paredz tiesībaizsardzības iestādēs strādājošo izglītības kvalitātes palielināšanu un infrastruktūras uzlabošanu, pastāv varbūtība, ka nepieciešamais finansējums konceptuālā ziņojuma īstenošanai pilnā apmērā var netikt piešķirts, kā rezultātā var ciest gan plānoto studiju programmu kvalitāte, gan mācību process kopumā, tādējādi nesasniedzot konceptuālā ziņojuma mērķi, un radot nepieciešamību meklēt atkal jaunus risinājuma veidus.
Ņemot vērā iepriekš minēto, lūdzam papildināt MK rīkojuma projektu ar jaunu 7.punktu šādā redakcijā – “Pieņemt zināšanai, ka konceptuālā ziņojumā atbalstītā risinājuma īstenošanai plānotais papildu finansējums no valsts budžeta līdzekļiem būtiski pārsniedz Latvijas Nacionālā attīstības plānā 2021.-2027.gadam (NAP2027) plānoto finansējumu tiesībaizsardzības iestādēs strādājošo izglītības kvalitātes pielielināšanai un infrastruktūras uzlabošanai. Šī iemesla dēļ koncepcijas īstenošanai nepieciešamais finansējums var netikt piešķirts pilnā apmērā, ietekmējot tiesībaizsardzības iestāžu darbinieku mācību procesa kvalitāti un saturu, un nesasniedzot konceptuālā ziņojuma mērķi pilnā apmērā”, kā arī ietvert šo informāciju konceptuālā ziņojuma 5.2.punktā.
 
Piedāvātā redakcija
-