Atzinums

Projekta ID
21-TA-375
Atzinuma sniedzējs
Pārresoru koordinācijas centrs
Atzinums iesniegts
25.02.2022.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Plāna projekts
Iebildums
Lūdzam ņemt vērā to, ka 6.3.1.pasākums par ģimenes asistentu pakalpojumiem ar fiskālo ietekmi ap 16 MEUR laika posmā līdz 2027.gadam un 7.1.1. pasākums par piemaksām sociālajiem darbiniekiem (ar fiskalo ietekmi ap 12,5 MEUR līdz 2027.gadam) netika paredzēts NAP2027 indiaktīvajā finanšu plānā un resursi tiem var nebūt pieejami ierobežotas fiskālās telpas dēļ.
Piedāvātā redakcija
-
2.
Plāna projekts
Iebildums
Pie 4.1.1. pasākuma. Atbilstoši sanāksmē runātajam, lūdzam precizēt pasākuma darbības rezultātu un rezultatīvo rādītāju.
Piedāvātā redakcija
Darbības rezultāts: a) Izvērtēts sniegto ilgtermiņa un īstermiņa  sociālās rehabilitācijas pakalpojumu grozs atsevišķi bērniem un pilngadīgām personām, kuras ir atkarīgas no apreibinošām vielām vai procesiem pakalpojuma kvalitāte un tā saturs; b) Uzlabots īstermiņa sociālās rehabilitācijas pakalpojumu klāsts un pieejamība visā valsts teritorijā pilngadīgām personām; c)  Uzlabots ilgtermiņa sociālās rehabilitācijas pakalpojumu klāsts un pieejamība visā valsts teritorijā bērniem . Darbības rezultātu rādītājs - a) Izstrādāti un aprobēti kvalitātes un efektivitātes kritēriji ilgtermiņa un īstermiņa sociālās rehabilitācijas pakalpojumu izvērtēšanai; b) Sagatavots izvērtējums par  nodrošināto ilgtermiņa un īstermiņa sociālās rehabilitācijas pakalpojumu atbilstību bērnu vajadzībām un atsevišķi pilngadīgo personu vajadzībām; c) Ieteikumi ilgtermiņa un īstermiņa sociālās rehabilitācijas pakalpojumu groza pilnveidošanai bērniem un pilngadīgiem; a) Palielinājies pieaugušo - īstermiņa sociālās rehabilitācijas pakalpojuma saņēmēju skaits. Lūdzam arī norādīt, par cik personām palielināsies pakalpojuma saņēmēju skaits b) Palielinājies bērnu - ilgtermiņa sociālās rehabilitācijas pakalpojuma saņēmēju skaits . Lūdzam norādīt, par cik personām palielināsies pakalpojuma saņēmēju skaits.
3.
Plāna projekts
Iebildums
Pie 1.4.2. pasākuma. Atbilstoši sanāksmē runātajam, lūdzam precizēt pasākuma nosaukumu, darbības rezultātu un rezultatīvo rādītāju, kā arī pārskatīt pasākuma izpildes termiņu.
Piedāvātā redakcija
Pasākuma nosaukums - Plānot starpdisciplinārus un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus bērniem ar psihiskās veselības traucējumiem īstenošanai stacionārās veselības aprūpes iestādēs . Darbības rezultāts - Izveidota starpdisciplināra un starpnozaru darba grupa trūkstošo sociālās rehabilitācijas pakalpojumu identificēšanai, izveidots pierādījumos balstīts pakalpojumu un to sniegšanas pēctecības modelis. Darbības rezultātu rādītājs - a) Izstrādāti darba grupas priekšlikumi par nākotnē stacionārās veselības aprūpes iestādēs attīstāmajiem  starpdisciplinārajiem un sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem bērniem ar psihiskās veselības traucējumiem un  pakalpojumu saņemšanas algoritmiem; b)Priekšlikumi par attīstāmajiem pakalpojumiem integrēti psihiskās veselības jomai veltītajā attīstības plānošanas dokumentā.
4.
Plāna projekts
Iebildums
Pie 1.4.1. pasākuma. Atbilstoši sanāksmē pārrunātajam, lūdzam precizēt pasākuma nosaukumu, darbības rezultātu un rezultatīvo rādītāju, skaidri iezīmējot, ka pasākums paredz attīstīt terapeitisko dzīvokļu pakalpojumu pusaudžiem un jauniešiem. 
Piedāvātā redakcija
Pasākuma nosaukums - Ieviest sadarbībā ar nozares ekspertiem sociālās rehabilitācijas pakalpojumu pusaudžiem un jauniešiem ar uzvedības traucējumiem.  Darbības rezultāts - a) Sagatavots pusaudžiem un jauniešiem ar uzvedības traucējumiem esošā un nepieciešamā atbalsta apkopojums (apraksts); b) Izstrādāts viena jauna sociālās rehabilitācijas pakalpojuma  pusaudžiem un jauniešiem ar uzvedības traucējumiem apraksts. Darbības rezultatīvais rādītājs - a) Ceļa karte pakalpojumu tālākai attīstībai, izstrādei un ieviešanai (noteiktas vecuma grupas, nepieciešamo pakalpojumu pārklājums un dizains u.c.);  a) Pakalpojuma apraksts, paredzot terapeitisko dzīvokļu ieviešanu; b) Īstenots izmēģinājuma projekts aprobējot terapeitisko dzīvokļu pakalpojuma aprakstu,  noteikts potenciālo klientu  (indikatīvi- pusaudžu vecums) loks, pakalpojuma apjoms, nepieciešamie speciālisti un nepieciešamais finansējums; c) organizēts  izmēģinājuma projekta īstenotāja izvēles process (konkurss)