Atzinums

PAZIŅOJUMS. Nākamā kārtējā Valsts sekretāru sanāksme plānota š.g. 14.decembrī.
Būsim pateicīgi, ja veltīsiet līdz 10 minūtēm Jūsu laika, lai piedalītos aptaujā par TAP portālu. Jūsu viedoklis ir nozīmīgs, lai uzlabotu TAP portāla funkcionalitāti. Lai uzsāktu aptauju, spiediet ŠEIT . Aptauja ir anonīma, un dati tiks izmantoti tikai apkopotā veidā. Aptauju iespējams aizpildīt līdz 7. decembrim. Paldies!
Projekta ID
21-TA-1561
Atzinuma sniedzējs
Latvijas Studentu apvienība
Atzinums iesniegts
13.12.2021.
Saskaņošanas rezultāts
Saskaņots ar priekšlikumiem

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Noteikumu projekts
Priekšlikums
Palielinot stipendijas apmēru doktora studiju programmās studējošajiem, aicinām rast iespēju attiecīgi palielināt arī valsts budžetā paredzēto finansējuma apmēru, lai netiktu samazināts šo stipendiju saņēmēju loks.
Piedāvātā redakcija
-
2.
MK sēdes protokollēmuma projekts
Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2004. gada 24. augusta noteikumos Nr. 740 “Noteikumi par stipendijām”"
Priekšlikums
Latvijas Studentu apvienība (LSA) novērtē rasto iespēju palielināt valsts budžeta stipendiju apmēru līdz EUR 140,00.
Tomēr LSA atgādina, ka augstākās izglītības pieejamībai Latvijā ir jātuvojas Ziemeļvalstu piemēram, kur šo stipendiju apmērs sasniedz vidēji ap 3000 EUR/mēnesī. Tāpat arī stipendiju saņēmēju skaits šajās valstīs ir daudz lielāks, kamēr Latvijā šo stipendijas saņēmēju loks ir ap 5% no pilna laika valsts finansētās studiju vietās studējošajiem, Ziemeļvalstīs šis atbalsta mehānisms sasniedz apmēram pusi no studējošajiem.

Ņemot vērā iepriekšminēto, LSA aicina Izglītības un zinātnes ministriju izstrādāt skaidru plānu stipendijas apmēra celšanai uz 200 EUR/mēnesī, nesamazinot esošo sitpendijas saņēmēju skaitu, bet meklējot iespējas šo saņēmēju loku paplašināt. Līdz ar to aicinām papildināt Ministru kabineta (MK) sēdes protokollēmuma projektu ar uzdevumu Izglītības un zinātnes ministrijai, piedāvāt MK skaidru redzējumu par šīs stipendijas apmēra un saņēmēju loka palielināšanu tuvākajā nākotnē.
Piedāvātā redakcija
-