Atzinums

PAZIŅOJUMS:
Iekšlietu ministrijas informācijas centrs informē, ka 19.05.2024 19:00-21:00 tiks veikti FPRIS (Fizisku personu reģistrācijas IS) tehniskie darbi, šajā laika posmā iespējami autentifikācijas traucējumi izmantojot vienotās pieteikšanās moduli.
Projekta ID
21-TA-1757
Atzinuma sniedzējs
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Atzinums iesniegts
29.12.2021.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Likumprojekts
Iebildums
Lūdzam precizēt Likumprojekta "Grozījumi Meliorācijas likumā" (turpmāk - Likumprojekts) anotāciju iekļaujot informāciju par kārtību, kādā pašvaldība piedalās pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmas būvniecībā, ekspluatācijā un uzturēšanā, kā arī  pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmas būvniecības, ekspluatācijas un uzturēšanas izmaksu segšanā atbilstoši Meliorācijas likuma 22.1 panta otrajā daļā noteiktajam, ņemot vērā, ka šo procedūru regulē  Ministru kabineta 2015.gada 7.jūlija noteikumi Nr.378 "Meliorācijas sistēmas būvniecības, ekspluatācijas un uzturēšanas izmaksu aprēķināšanas, sadales un norēķinu kārtība un kārtība, kādā pašvaldība piedalās pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmas būvniecībā, ekspluatācijā un uzturēšanā, kā arī minēto izmaksu segšanā". Savukārt Likumprojekta 22.2 panta ceturtā daļa noteic, ka pašvaldības dome saistošajos noteikumos nosaka kārtību, kādā tā piedalās pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmas būvniecībā un uzturēšanā, kā arī sedz izmaksas par pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmas būvniecību un uzturēšanu.
Piedāvātā redakcija
-
2.
Anotācija (ex-ante)
Iebildums
Lūdzam anotācijas I. sadaļas 2. punktā skaidrot, vai teksts: “Lai novērstu neskaidrības par meliorāciju apdzīvotās vietās, tad no jauna definēts termins “apdzīvotu vietu meliorācijas sistēma”, jo normatīvā aktā skaidri jānorāda, ka (..) bez attīrīšanas kanalizācijas sistēmu ūdeņi nav novadāmi meliorācijas sistēmā,” attiecināts arī uz lietus ūdeņiem. Ja tas attiecināts arī uz lietus ūdeņiem, lūdzam sniegt pamatojumu. Norādām, ka atbilstoši MK 2015. gada 30.jūnija noteikumiem Nr. 327 “Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 223-15 "Kanalizācijas būves"” (turpmāk – MK noteikumi Nr. 327) 11.punktam apdzīvoto vietu kanalizācijā lieto arī šķirtsistēmas un daļējās šķirtsistēmas, kurā notekūdeņi un lietus ūdeņi tiek novadīti atsevišķi. Savukārt MK noteikumu Nr. 327 6.punkts nosaka, ka “lietus kanalizācijas sistēmā jānodrošina ne mazāk kā 70 % vispiesārņotāko virszemes noteces ūdeņu gada apjoma attīrīšana no dzīvojamiem rajoniem un piesārņotības ziņā tiem līdzīgiem rūpniecības rajoniem. Ja rūpniecības uzņēmuma teritorija ir piesārņota ar toksiskām vielām vai ievērojamu organisko vielu daudzumu, jāattīra visa virszemes notece.” Savukārt MK 2022. gada 22. janvāra noteikumu "Noteikumi par piesārņojošo vielu emisiju ūdenī" 42. punkts aizliedz virszemes ūdeņos vai vidē, kā arī lietus kanalizācijas sistēmā novadīt neattīrītus ražošanas notekūdeņus, komunālos notekūdeņus un notekūdeņu dūņas. Tādējādi normatīvie akti neuzliek par pienākumu attīrīt pilnīgi visus lietus ūdeņus. 
Piedāvātā redakcija
-