Atzinums

PAZIŅOJUMS:
Valsts digitālās attīstības aģentūra informē, ka 07.11.2024 plkst. 22:00-23:59 notiks plānoti tehniskie darbi, kuru laikā var tik traucēta autentifikācija ar visiem autentifikācijas rīkiem.
Projekta ID
22-TA-288
Atzinuma sniedzējs
Finanšu ministrija
Atzinums iesniegts
01.02.2022.
Saskaņošanas rezultāts
Saskaņots ar priekšlikumiem

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Lūdzam papildināt Informatīvā ziņojuma sadaļu. "2.6. Rīcības virziens: Ieviest projektu komandu (task force) pieeju valdības prioritātēm" ar šādu papildu informāciju:
"Izvērtējot Latvijas un starptautisku praksi, sadarbībā ar Valsts kanceleju, valsts pārvaldes Nākotnes biroja koncepta ietvaros VAS  "Valsts nekustamie īpašumi” izstrādājusi “Publiskā sektora biroja izveides vadlīnijas”,  kas sniedz detalizētu ieskatu viedas darba vides izveidošanā, sekmējot darbinieku labbūtību, stiprinot iestādes iekšējo kultūru, vērtības un identitāti, aktivizējot darba procesu virzību, kā arī sekmējot uzdevumu izpildi un mērķu sasniegšanu ilgtermiņā. Standartu kopsavilkums sniedz informāciju par ilgtspējīgas, drošas un modernas darba vides iekārtošanu, nepieciešamajiem digitālajiem risinājumiem, dizaina pieeju, telpu pielietojamību un zonējumu, kā arī Latvijas Republikā pieņemtajiem būvniecības normatīviem un ilgtspējīgiem tehniskajiem standartiem. Ar vadlīnijām iepazīties var ikviens un izmantot tās pēc nepieciešamības (šeit: https://www.vni.lv/uploads/2021/10/VN%C4%AA%20-%20Publisk%C4%81%20sektora%20biroja%20izveides%20vadl%C4%ABnijas%20-%20v.1.1.SEP21.pdf)"
Piedāvātā redakcija
-
2.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Lūdzam Valsts kanceleju izvērtēt iespēju informatīvā ziņojuma 2.2. apakšsadaļas "Rīcības virziens: Nodrošināt valsts pārvaldē nodarbināto skaita samazināšanu un uzraudzību " (9.lpp) teikumu “Valsts pārvaldē, t.sk. arī pašvaldībās, nodarbinātie ir personas, no kurām lielā mērā atkarīga valstij piešķirto ES dažādu fondu līdzekļu sekmīga apgūšana, tas prasa specifikas zināšanas dažādo fondu administrēšanas jomā” izteikt šādā redakcijā: “Valsts pārvaldē, t.sk. arī pašvaldībās, nodarbinātie ir personas, no kurām lielā mērā atkarīga valstij piešķirto ES dažādu fondu līdzekļu sekmīga investēšana, tas prasa specifikas zināšanas dažādo fondu administrēšanas jomā”.  
 
Piedāvātā redakcija
Valsts pārvaldē, t.sk. arī pašvaldībās, nodarbinātie ir personas, no kurām lielā mērā atkarīga valstij piešķirto ES dažādu fondu līdzekļu sekmīga investēšana, tas prasa specifikas zināšanas dažādo fondu administrēšanas jomā.
3.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Aicinām Valsts kanceleju redakcionāli precizēt informatīvā ziņojuma 4.sadaļu “Galvenie secinājumi”, 30.lpp. pirmajā rindkopā otrā apakšpunkta redakciju, kur minēts viens no pašreizējiem iekšējiem izaicinājumiem, ar kuriem sastopas publiskā pārvalde - starpresoru darba koordinācija nav ietiekamā, lai apakšpunkta redakcija būtu skaidri saprotama.
Piedāvātā redakcija
-
4.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Aicinām Valsts kanceleju aktualizēt informatīvā ziņojuma 8.atsauces saiti uz aktuālo efektīvu vadītāja rokasgrāmatu, jo minētā saite nedarbojas.
 
Piedāvātā redakcija
-
5.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Lūdzam papildināt informatīvā ziņojuma  4. sadaļu “Galvenie secinājumi” 13. rindkopu ar Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014.-2020.gada plānošanas perioda projektu numuriem un nosaukumiem, lai būtu pilnībā izsekojama informācija.
Piedāvātā redakcija
-
6.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Lūdzam papildināt informatīvā ziņojuma  2.10. rīcības virziena “Nākotnē nepieciešamo kompetenču attīstīšana” sadaļas “Pasākuma īstenošanas analīze” pirmo rindkopu, ka Augstākā līmeņa vadītāju attīstības programma tiek īstenota Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 3.4.2.0/15/I/003 “Augstākā līmeņa vadītāju attīstības programma” ietvaros.
Piedāvātā redakcija
-
7.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Lūdzam izvērtēt un svītrot no informatīvā ziņojuma "Valsts pārvaldes reformu plāns 2020. Gala ziņojums par plāna izpildi" informāciju par papildu cilvēkresursu nepieciešamību Atveseļošanas fonda plāna ieviešanai, ņemot vērā informatīvajā ziņojumā "Par Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna ieviešanu" (izskatīts Ministru kabinetā 07.09.2021. (protokols Nr.60 32.§.)) norādīto, ka “...visi nepieciešamie finanšu resursi, papildus funkcijas un VKS pielāgošanas izmaksas Atveseļošanas fonda plāna ieviešanai ir plānotas kā terminētas uz noteiktu laiku – līdz Atveseļošanas fonda plāna ieviešanas pilnīgam noslēgumam un finansējamas no valsts budžeta, ievērojot, ka administrēšana tiks nodrošināta esošo amata vietu ietvaros, nepalielinot kopējo amata vietu skaitu katrā resorā."
Piedāvātā redakcija
-