Atzinums

Projekta ID
24-TA-2963
Atzinuma sniedzējs
Valsts kanceleja
Atzinums iesniegts
17.12.2024.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Anotācija (ex-ante)
1.1. Pamatojums
Iebildums
Lūdzam arī anotācijā, līdzīgi kā rīkojuma projektā, atsaukties uz Ministru kabineta 2022. gada 25. janvāra noteikumu Nr. 72 "Kārtība, kādā tiek prognozēti, noteikti un veikti maksājumi par valsts kapitāla izmantošanu" 9.1.3. punktu.

Anotācijai ir noteikts ierobežotas pieejamības statuss pastāvīgi, kā pamatojumu norādot Informācijas atklātības likuma 5.panta otrās daļas 3.punktu "kas ir komercnoslēpums, izņemot gadījumus, kad ir noslēgts iepirkuma līgums saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu vai cita veida līgums par rīcību ar valsts vai pašvaldības finanšu līdzekļiem un mantu", tomēr anotācijas tekstā nav informācija, kas būtu saistīta ar kapitālsabiedrības plānoto darbību, bet tikai par vienas investīcijas veikšanu un tā pamatojumu UPP nodrošināšanai.
Piedāvātā redakcija
-
2.
Anotācija (ex-ante)
1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi
Iebildums
Ņemot vērā, ka VAS "Latvijas Pasts" uz 2023. gada beigām (atbilstoši auditētajam gada pārskatam) bija uzkrātie zaudējumi 23,5 milj. EUR apmērā, lūdzam, anotācijā skaidrot, vai uzņēmuma peļņa primāri nebūtu jānovirza uzkrāto zaudējumu segšanai. Kā arī pēc iespējas skaidrot uzņēmuma pašu kapitāla struktūru.
Piedāvātā redakcija
-
3.
Anotācija (ex-ante)
1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi
Iebildums
Lūdzam izņemt atsauci uz stratēģiju 2020.-2023.gadam, jo tā vairs nav spēkā, un lēmums nemaksāt dividendes, bet ieguldīt tās automatizētās vēstuļu šķirošanas iekārtas iegādē vai attīstībā tiks īstenots periodā, kas neattiecas uz anotācijā pieminēto stratēģiju. Kā arī norādām, ka VAS "Latvijas Pasts" nav spēkā esoša vidēja termiņa darbības stratēģija, kā arī koordinācijas institūcijā nav iesniegts tās projekts, kā arī nav izstrādāta un apstiprināta īpašnieka gaidu vēstule. Anotācijā lūdzam iekļaut aktuālu informāciju par to, kad tiks apstiprināta uzņēmuma stratēģija.
 
Piedāvātā redakcija
-