Atzinums

PAZIŅOJUMS:
LVRTC Informē, ka 2024. gada 17. maijā laikā no plkst. 00.00 līdz plkst. 03.00 tiks veikti plānoti LVRTC infrastruktūras uzturēšanas darbi. To laikā var būt īslaicīgi traucēti vai nepieejami LVRTC autentifikācijas rīki.
Projekta ID
21-TA-295
Atzinuma sniedzējs
Latvijas Jaunatnes padome
Atzinums iesniegts
02.03.2023.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Plāna projekts
Iebildums
1.rīcības virziens
Lūdzam skaidrot, vai 1.3.9. punktā nav paredzēta konference darbā ar jaunatni iesaistītajiem 2023. un 2024.gadā. 
1.5.1. punktā aicinām ieplānot vizītes arī 2024.gadā, kā arī precizēt redakciju saistībā ar līdzdalības iespējām, kas izriet no jaunā Pašvaldību likuma. 
 
Piedāvātā redakcija
-
2.
Plāna projekts
Iebildums
Ņemot vērā, ka gan Bērnu, jaunatnes un ģimenes attīstības pamatnostādņu 2022.-2027. gada ietvarā, gan jaunatnes likumā izmantota definīcija jaunietis – persona vecumā no 13 līdz 25 gadiem, lūgums ievērto konsekvenci attiecībā uz definīciju un rezultatīvajos rādītājos noteiktajām vērtībām, kā arī viscaur tekstā, kur minēta jauniešu vecumu grupa. Kā piemēram, attiecībā uz III Politikas rezultāti un rezultatīvie rādītāji, 2.3., 2.7., 3.1. 
 
Piedāvātā redakcija
Ievērot konsekvenci attiecībā uz datiem, ņemot vērā Jaunatnes likumā noteikto definīciju - jaunietis. 
3.
Plāna projekts
Priekšlikums
1.rīcības virziens
1.2.1. punktu aicinām pievienot "un veicināta nfi atzīšana". Papildus minētajam, atzīmējam, ka IZM NFI darba grupā bijušas diskusijas, ka arī Latvijā varētu tikt izstrādāts kaut kas līdzīgs Youthpass, ko organizācijas varētu arī izsniegt pēc nfi programmu apmeklēšanas. 
1.6.1. punktā minēto aicinām īstenot sadarbībā ar jaunatnes organizācijām un organizācijām, kas veic darbu ar jaunatni. Kā arī rosinām jau šobrīd organizēt sanāksmi jaunatnes organizācijām un organizācijām, kas strādā ar jauniešiem par minēto projektu, lai savlaicīgi nodrošinētu sadarbības iespēju izvērtēšanu, potenciālo priekšlikumu izstrādi sadarbībai utt. 
2.5. punktā Saskaņā ar Latvijas piekto nacionālās atvērtības pārvaldības Rīcības plānu 2022.–2025. gadam 2.apņemšanos:  Komunikācijas aktivitātes par līdzdalības iespējām valsts pārvaldē VK vadībā tiek veiktas mērķtiecīgas sabiedrības informēšanas aktivitātes izpratnes veicināšanai par līdzdalības veidiem un sabiedrības iesaistīšanās formām.Vismaz vienas aktivitātes mērķauditorija ir jaunieši, un to organizē kopīgi ar IZM. Rosinām sasaistīt ar minētā rīcības plānā paredzētajiem pasākumiem ar šajā plānā paredzētajiem pasākumiem attiecībā uz komunikāciju. 
2. rīcības virziens
2.5.5. punktā aicinām skaidrot, kāpēc fokuss izvēlēties tieši uz zivsaimniecību un mežu apsaimniekošanu. 
2.5.6. punktā aicinām papildināt ar jaunatnes darbiniekiem. 
2.6.1. punktā aicinām kā līdzatbildīgo norādīt VARAM. 
2.7.1. punktā aicinām norādīt LJP kā līdzatbildīgo
2.7.2. punktā aicinām atjaunot JKP darbību pēc iespējas ātrāk. 
3.rīcības virziens
3.3. punktā aicinām apsvērt iekļaut arī skolēnu mācību uzņēmumus. 
Piedāvātā redakcija
1.5.1. Veiktas tikšanās ar lēmumu pieņēmējiem un darba ar jaunatni veicējiem 20 pašvaldībās ar mērķi stiprināt jauniešu līdzdalības mehānismus un veicināt līdzdalības iespējas, kas izriet no jaunā Pašvaldību likuma, kā arī pēc administratīvi teritoriālās reformas un pārrunāt darba ar jaunatni īstenošanu pašvaldībās (vizīšu skaits)
2.5.6. Palielinājies jauniešu centru skaits, kur jaunatnes lietu speciālistiem, jaunatnes darbiniekiem un jauniešiem ir pieejama informācija par jauniešiem aktuāliem veselības veicināšanas, veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības un slimību profilakses jautājumiem (jauniešu centru skaits atbilstoši datiem par 2021. gadu)