Atzinums

Projekta ID
23-TA-1345
Atzinuma sniedzējs
Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija
Atzinums iesniegts
07.09.2023.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Likumprojekts (grozījumi)
Iebildums
Likumprojekta 1. pantā izteiktā Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma 3.1 panta otrās daļas redakcija paredz, ka rīcību ar valstij piekrītošo mantu var uzņemties ne tikai Valsts ieņēmumu dienests, bet arī citas iestādes un atvasinātas publiskās personas. Tomēr no minētās normas neizriet, kādos gadījumos šajā normā minētās institūcijas būs kompetentas rīkoties ar attiecīgi piekritīgo valsts mantu.
Ņemot vērā minēto, lūdzam papildināt likumprojekta 1. pantā izteikto Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma 3.1 panta otrās daļas redakciju.
Piedāvātā redakcija
-
2.
Anotācija (ex-ante)
1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi
Iebildums
Projekta anotācijā ir norādīts, ka gadījumos, kad tiks konfiscēti eksotiskie dzīvnieki, tad lēmumu par šo dzīvnieku konfiskāciju nosūtīs Dabas aizsardzības pārvaldei, kura lems un nodrošinās turpmākās darbības ar šiem eksotiskajiem dzīvniekiem. No minētā teksta nav īsti saprotams, kā eksotiskie dzīvnieki tiks identificēti, kā šī pārņemšana notiks un kāda būs Dabas aizsardzības pārvaldes turpmākā rīcība.
Ņemot vērā minēto, lūdzam papildināt anotāciju ar iepriekš minēto informāciju un kādas izmaiņas normatīvajos aktos šajā sakarā būtu veicamas.
Piedāvātā redakcija
-
3.
MK sēdes protokollēmuma projekts
5. Atbilstoši likumprojekta sākotnējās ietekmes (ex-ante) novērtējuma ziņojuma (anotācija) 4.1.sadaļā noteiktajam, Tieslietu ministrijai, Iekšlietu ministrijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai noteikt tiesību aktu projektos to spēkā stāšanās datumu ar 2024.gada 1.jūliju.  
Iebildums
Ar Ministru kabineta sēdes protokollēmuma projekta 5. punktu arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ir dots uzdevums atbilstoši likumprojekta sākotnējās ietekmes (ex-ante) novērtējuma ziņojuma (anotācijas) 4.1.sadaļā noteiktajam noteikt tiesību aktu projektos to spēkā stāšanās datumu ar 2024.gada 1.jūliju. Tomēr, iepazīstoties ar likumprojekta anotācijas 4.1. sadaļu, konstatēts, ka tajā netiek identificēti ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas kompetenci saistītie normatīvie tiesību akti, kuros būtu veicami grozījumi.
Lai nodrošinātu Ministru kabineta sēdes protokollēmuma projektā ietvertā uzdevuma skaidrību un tiesisko noteiktību, lūdzam likumprojekta anotācijas 4.1. sadaļu papildināt ar norādi uz tiesību aktu projektiem, kas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai būtu jāsagatavo atbilstoši protokollēmuma projektam, tai skaitā identificējot ar tiesību akta projektu risināmo problēmjautājumu būtību.


 
Piedāvātā redakcija
-
4.
Anotācija (ex-ante)
1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi
Priekšlikums
Likumprojekta anotācijas 1.3. sadaļā (risinājuma apraksts) ir noteikts, ka pašvaldību administratīvās komisijas pieņem lēmumus administratīvo pārkāpumu lietās par dzīvnieku turēšanas pārkāpumiem, tādējādi ar projektā noteikto pilnvarojumu pēc lēmuma pieņemšanas par šo dzīvnieku konfiskāciju, rīcību ar konfiscētajiem dzīvniekiem nodrošinās attiecīgā pašvaldība, kuras teritorijā atrodas konkrētā dzīvnieku patversme. Tomēr prakse rāda, ka ne katras pašvaldības teritorijā atrodas dzīvnieku patversme.
Ņemot vērā minēto, lūdzam papildināt likumprojekta anotāciju ar informāciju, kāda būs pašvaldības rīcība ar konficētiem dzīvniekiem, ja pašvaldības teritorijā nav patversmes un kā tiks risināti jautājumi par finansējumu šādos gadījumos.
Piedāvātā redakcija
-