Atzinums

PAZIŅOJUMS:
LVRTC informē, ka 2025. gada 5. decembrī no 00:00 līdz 02:00 LVRTC veiks plānotus infrastruktūras darbus. Šajā laikā īslaicīgi var būt traucēti vai nepieejami eID un eParaksts pakalpojumi (tai skaitā eParaksts mobile).
Projekta ID
25-TA-1882
Atzinuma sniedzējs
Finanšu ministrija
Atzinums iesniegts
29.10.2025.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Rīkojuma projekts
4. Noteikt, ka plāna īstenošanā iesaistītās institūcijas plānā iekļautos pasākumus īsteno no tām piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Jautājumu par papildu finansējuma nepieciešamību 2027. gadā izskatīt Ministru kabinetā kārtējā gada valsts budžeta likumprojekta un vidēja termiņa budžeta ietvara likumprojekta sagatavošanas procesā kopā ar visu ministriju un centrālo valsts iestāžu prioritāro pasākumu pieteikumiem atbilstoši valsts budžeta finansiālajām iespējām. Ja papildu finansējums netiek piešķirts vai tiek piešķirts daļēji, atbildīgās institūcijas nodrošina to pasākumu īstenošanu, kurus iespējams nodrošināt no piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.
Iebildums
Ņemot vērā izteikto iebildumu pie plāna projekta, lūdzam rīkojuma projekta 4. punktā svītrot otro un trešo teikumu. 
Piedāvātā redakcija
-
2.
Plāna projekts
Iebildums
Ņemot vērā, ka valdības politiskās diskusijas par valsts budžeta likumprojektā “Par valsts budžetu 2026. gadam un budžeta ietvaru 2026., 2027. un 2028. gadam” iekļaujamiem izdevumiem ir noslēgušās un tas ir iesniegts izskatīšanai Saeimā 2025. gada 15. oktobrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam nepieciešamais finansējums 2026. gadā 18 000 euro apmērā un 2027. gadā  25 000  euro apmērā ir jānodrošina pieškirto  līdzekļu ietvaros, pārskatot esošo funkciju īstenošanu un veicot iekšējās līdzekļu pārdales. Lūdzam attiecīgi  plāna projekta VI. sadaļas “Ietekmes novērtējums uz valsts un pašvaldību budžetu” pirmajā rindkopā svītrot 2. un 3. teikumu un precizēt tabulu “Kopsavilkums par plānā iekļauto pasākumu īstenošanai nepieciešamo valsts budžeta finansējumu”.
Piedāvātā redakcija
-
3.
Plāna projekts
Priekšlikums
Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plāna 1.nodaļas 1.8. punkta 2.daļa paredz izvērtēt aktuālās informācijas atklātības prasības un to īstenošanas praksi NVO, kas saņem publisko finansējumu vai iesaistās valsts un pašvaldību līgumos un projektos. Izpētes rezultātā plānots identificēt nepieciešamās pilnveides iespējas, ņemot vērā NVO juridisko formu, darbības jomas īpatnības un administratīvā sloga samērīgumu.
Lūgums konkretizēt, kāda ir Finanšu ministrijas loma un kompetence minētājā punktā paredzēto pasākumu īstenošanā.
Piedāvātā redakcija
-
4.
Plāna projekts
Priekšlikums
Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plāna 3.nodaļas 3.2. punkts paredz attīstīt mākslīgā intelekta (MI) risinājumus publisko iepirkumu uzraudzībā un kvalitatīvas iepirkumu tehniskās dokumentācijas izstrādē. Lūgums konkretizēt, kāda ir Finanšu ministrijas loma un kompetence 3.2.punktā paredzēto pasākumu īstenošanā.
Piedāvātā redakcija
-
5.
Plāna projekts
Priekšlikums
Ņemot vērā, ka plāna projekta 3. rīcības virziena “Korupcijas risku samazināšana publiskajos iepirkumos” sadaļā “Situācijas apraksts” norādīta informācija par aizsardzības budžetu % no IKP 2025. gadā, kas atbilst datiem uz š.g. sākumu, lūdzam precizēt norādīto informāciju, aktualizējot to atbilstoši precizētajam 2025. gada plānam un pēdējām makroekonomikas (IKP) prognozēm.

 
Piedāvātā redakcija
-