Atzinums

Projekta ID
22-TA-417
Atzinuma sniedzējs
Latvijas Pašvaldību savienība
Atzinums iesniegts
23.02.2022.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
MK sēdes protokollēmuma projekts
Iebildums
Uzturam spēkā iebildumu, kuru FM nav ņēmusi vērā: Lūdzam papildināt punktu aiz vārdiem "valsts budžeta iestādes" ievietojot vārdus: "un pašvaldības"
 
Piedāvātā redakcija

valsts budžeta iestādes un pašvaldības PVN sedz no valsts budžeta līdzekļiem;
2.
MK sēdes protokollēmuma projekts
Iebildums
Uzturam iepriekš izteikto iebildumu, nepiekrītam FM norādītajam izziņā. LPS sarunās ar Eiropas komisiju aktualizēja akūto nepieciešamību pašvaldību sociālās aprūpes iestādēs (pansionātos) nodrošināt gan epidemioloģisko prasību nodrošināšanas iespējas, gan iespēju pārveidot fiziski šīs pakalpojumu sniegšanas vietas, atbilstoši ilgstošas sociālās aprūpes sniegšanas vajadzībām, t.sk. senioriem, kuri vairs nespēj patstāvīgi dzīvot savās dzīvesvietās, kā arī norādījām uz joprojām esošajām rindām uz vietām pašvaldību pansionātos, kad pašvaldības nespēj nodrošināt visām personām, kurām tas ir nepieciešams, vietas ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās.  Tā kā Eiropas komisijas pārstāvji norādīja, ka ši jautājumi valstij ir jārisina, paredzot konkrētas rīcības Sociālo pakalpojumu uzlabošanas un attīstības plānā 2021-2024, savukārt Labklājības ministrija, aizbildinoties ar nepietiekamiem līdzekļiem, minētajā plānā nevis paredz visaptverošu visu pakalpojumu uzlabošanu, bet gan veido plānu pamatā naudas apguvei, neizvērtējot nepieciešamību prioritātes, lūdzam uzdot Labklājības ministrijai konkrētu uzdevumu
Piedāvātā redakcija
Labklājības ministrijai iesniegt ar Latvijas Pašvaldību savienību saskaņotu Sociālo pakalpojumu uzlabošanas un attīstības plānu 2021-2024, tai skaitā plānā paredzot konkrētas rīcības un finansējumu pašvaldību ilgstošas sociālās aprūpes iestāžu sniegto pakalpojumu un to nodrošināšanai nepieciešamās infrastruktūras uzlabošanai un attīstīšanai, lai pakalpojumu sniegšanā būtu iespējams nodrošināt epidemioloģiskās prasības, kā arī lai būtu iespējams šos pakalpojumus sniegt visiem, kam tie ir nepieciešami, kā arī veidā, kas atbilst labākajai ilgstošo sociālās aprūpes pakalpojumu sniegšanas praksei.
3.
MK sēdes protokollēmuma projekts
Iebildums
Uzturam spēkā iebildumu, kuru FM nav ņēmusi vērā. Tā kā jautājums par pēdējo jūdzi joprojām nav atrisināt, turklāt tā risināšana valsts institūcijām nesekmējas jau vairāk kā 7 gadus, ir nepieciešams uzdot atbildīgajām iestādēm veikt darbības, kas nodrošinās reālo mērķi, kāpēc Latvija ir ieguldījusi līdzekļus interneta tīklu izveidē-  nodrošināt reālus pieslēgumus. LPS ieskatā ir nepieņemami ilgstoši nenodrošināt, ka pie jau izbūvētajiem interneta tīkliem gala lietotāji nevar pieslēgties. Uzsveram, ka  tā ir valsts atbildības joma, nevis pašvaldību pienākumus. Lūdzam papildināt Ministru kabineta protokollēmumu ar konkrētu uzdevumu, iepriekš jau lūgtajā redakcijā:
Piedāvātā redakcija
Satiksmes ministrijai veikt nepieciešamās darbības, lai tiktu nodrošināti šādi sasniedzamie rādītāji, risinot "pēdējās jūdzes" ieviešanu:
i. Skolu skaits 2022.gadā, kurām nav nodrošināts pieslēgums mācību procesam nepieciešamās jaudas internetam; vērtība 2022.gadā – 0.
ii. Mājsaimniecību skaits, kurās dzīvo skolēns, skaits 2023.gadā , kurām nav nodrošināts pieslēgums mācību procesam nepieciešamās jaudas internetam; vērtība 2023.gadā – 0.
iii. Mājsaimniecību skaits, kurām nav nodrošināta iespēja pieslēgties internetam atbilstoši gigabitu sabiedrības vajadzībām; vērtība 2027.gadā – 0.
iv. Saimnieciskās darbības vietas, kurām nav nodrošināta iespēja pieslēgties internetam atbilstoši gigabitu sabiedrības vajadzībām; vērtība 2027.gadā – 0.modeļa pieņemšana “pēdējās jūdzes” attīstībai