Atzinums

Projekta ID
21-TA-18
Atzinuma sniedzējs
Valsts kanceleja
Atzinums iesniegts
16.09.2021.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
Lūgums papildināt un izteikt sekojoši 8. lapā. 
Piedāvātā redakcija
2020. - 2021. gadā OECD veica apjomīgu datu apkopošanu vairākās jomās – integritātes veicināšana (korupcijas novēršana), atvērtā pārvaldība,  infrastruktūras pārvaldība, dzimumu līdztiesība. OECD arī apkopoja datus par publiskā sektora līderību un kapacitāti un par to veidos rādītājus  - indicators on public service leadership and capability. Minēto aptauju ietvaros Valsts kanceleja apkopo informāciju no dažādām ministrijām un iestādēm.
2.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
Lūgums precizēt sekojoši 8. lapā.
Piedāvātā redakcija
2021. gada martā OECD Integritātes nedēļas ietvaros  prezentēja jaunu metodisko materiālu digitālo platformu – OECD Public Integrity Toolkit[1]. Ikviens arī Latvijā var iesniegt informāciju ievietošanai tajā – tās var būt  vadlīnijas, mācību materiāli, digitālās platformas, kas veicina korupcijas novēršanu un godprātību.

[1] https://www.oecd.org/governance/ethics/public-integrity-toolkit.htm
 
3.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
Lūgums dzēst teikumu 8. lapā:  "No Latvijas puses šim pētījumam datus jau sniedza Valsts kanceleja un Veselības ministrija", jo ir atkārtošanās. 
Piedāvātā redakcija
Valsts kanceleja un Veselības ministrija ir sniegušas datus OECD gatavotajam ziņojumam par publisko komunikāciju globālajā kontekstā un tālākajiem soļiem (Public Communication: the Global Context and the Way Forward). Šim pētījumam apkopoti dati no 39 valstīm, tostarp 24 veselības ministrijām.  [IK1] Pētījumu plānots publicēt 2021. gadā.
 [IK1]Ir jau pirmajā teikumā. Sanāk atkārtošanās.
 
4.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
Lūgums precizēt sekojoši 7.lapā.
Piedāvātā redakcija
2021. gadā arī pabeigts darbs ar Publiskā sektora inovāciju observatorijas (OPSI) ekspertiem pie eksperimentēšanas vadlīnijām, veidojot kopīgu publiskā sektora eksperimentēšanas ietvaru Latvijā. Eksperimentēšanas vadlīnijas ir publiski pieejamas un var tikt izmantotas eksperimentēšanas kultūras attīstīšanai.[1]

[1] https://inovacija.mk.gov.lv/lv/aktualitates/jaunumi/eksperimentesanas-vadlinijas-latvijas-publiskajam-sektoram/