Atzinums

Projekta ID
23-TA-2628
Atzinuma sniedzējs
Finanšu ministrija
Atzinums iesniegts
10.11.2023.
Saskaņošanas rezultāts
Saskaņots ar priekšlikumiem

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Anotācija (ex-ante)
1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi
Priekšlikums
Apakšsadaļā "Risinājuma apraksts" aicinām pārskatīt un precizēt (ja nepieciešams) norādīto izkļauto procesu nosaukumus atbilstoši precizējumiem detalizētajā projekta aprakstā (VARAM saskaņots ar 17.10.2023. vēstuli Nr.11-2/5975).
Piedāvātā redakcija
-
2.
Anotācija (ex-ante)
1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi
Priekšlikums
Ņemot vērā, ka noteikumu projekts paredz projekta īstenošanas termiņu pagarināt no 2023. gada 15. decembra uz 2023. gada 31. decembri, lūdzam papildināt anotācijas 1.3.sadaļu ar informāciju, norādot iemeslus, kuru rezultātā finansējuma saņēmējs nevarēja iekļauties iepriekš noteiktajā projekta īstenošanas termiņā, un ir nepieciešams pagarināt projekta īstenošanas termiņu.
Piedāvātā redakcija
-
3.
Anotācija (ex-ante)
1.6. Cita informācija
Priekšlikums
Lūdzam norādīt anotācijas 1.6. sadaļā, vai plānotie projekta Nr. 2.2.1.1/21/I/003 "Kadastra informācijas sistēmas modernizācija un datu pakalpojumu attīstība" grozījumi uzskatāmi par būtiskiem, t.i., vai tie labvēlīgi ietekmēs finansējuma saņēmēju.
Piedāvātā redakcija
-
4.
Anotācija (ex-ante)
2.2. Tiesiskā regulējuma ietekme uz tautsaimniecību
Priekšlikums
Lūdzam papildināt anotācijas 2.2.apakšpunktu ar informāciju par tiesību akta nozīmi un pienesumu Latvijas kopējai izaugsmei un tautsaimniecības attīstībai, ņemot vērā Finanšu ministrijas 2023.gada vēstulē Nr. 5.1-24/21/ 1076 “Par Eiropas Savienības fondu un Atveseļošanas fonda investīciju pienesumu tautsaimniecībai” ietverto aicinājumu. Vēršam uzmanību, ka saskaņā ar Ministru kabineta 2021.gada 7.septembra noteikumu Nr.617 “Tiesību akta projekta sākotnējās ietekmes izvērtēšanas kārtība” 14.punktā noteikto, izstrādājot sākotnējās ietekmes novērtējumu (anotāciju), ir jāizvērtē arī normatīvā akta ietekme uz tautsaimniecību, norādot pēc iespējas izmērāmus rādītājus, kā arī novērtējot konkrētus aspektus par plānoto ieguldījumu sagaidāmo ietekmi un efektivitāti, t.sk. faktiski sagaidāmos rezultātus/uzlabojumus. Pienesumu tautsaimniecībai atspoguļo, piemēram, izmērāma ietekme uz makroekonomisko vidi, pienesums ekonomikas transformācijai, nozaru konkurētspējai, uzņēmējdarbības videi, nodarbinātībai, kā arī ietekme uz nozaru politikas mērķiem, Latvijas Nacionālajā attīstības plānā noteiktajiem mērķiem, u.c. 
Piedāvātā redakcija
-
5.
Anotācija (ex-ante)
3. Tiesību akta projekta ietekme uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem
Priekšlikums
Vēršam uzmanību, ka anotācijas 3.sadaļas tabulas ailē “Izmaiņas kārtējā gadā, salīdzinot ar valsts budžetu kārtējam gadam” ir norādīts finansējums 333 064 euro apmērā, taču 6. punktā norādīts, ka šis finansējums 333 064 euro apmērā ir neapgūts, savukārt tālāk tekstā minēts, ka šis finansējums vēl tikai var tikt pieprasīts no 74. resora "Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums" 80.00.00 programmas "Nesadalītais finansējums Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu un pasākumu īstenošanai". Ņemot vērā, ka Tieslietu ministrijas budžetā šobrīd nav ieplānots minētais finansējums 333 064 euro apmērā, lūdzam precizēt anotācijā sniegto informāciju.
Piedāvātā redakcija
-
6.
Anotācija (ex-ante)
8.1.9. uz personu ar invaliditāti vienlīdzīgām iespējām un tiesībām
Priekšlikums

Aicinām izvērtēt 8.1.9.apakšpunktā sniegto atbildi, ņemot vērā, ka projektā, pilnveidojot un izveidojot e-pakalpojumus, tiks nodrošināts, lai e-pakalpojumi būtu pieejami visiem iedzīvotājiem, tostarp cilvēkiem ar invaliditāti, veciem cilvēkiem un citām nelabvēlīgā situācijā esošu iedzīvotāju grupām un tiktu izstrādāti saskaņā ar Eiropas un Latvijas normatīviem.
Piedāvātā redakcija
-