Atzinums

PAZIŅOJUMS:
LVRTC informē, ka 27. aprīlī plkst. 00.00 (naktī no 26. uz 27. aprīli) uzsāks eParaksta sistēmu migrāciju uz jaunu tehnoloģisko platformu un tā ilgs aptuveni diennakti. Līdz ar pāreju uz jaunu tehnoloģisko platformu, eParaksta lietotājiem 27. aprīlī būs ierobežota eParaksta rīku darbība, bet pēc darbības atsākšanas visiem eParaksts mobile lietotājiem būs jāizveido jauna eParaksta parole. Tā kā darbu laikā nebūs pieejami eParaksta pakalpojumi, aicinām ieplānot veikt darbības sistēmās un dokumentu parakstīšanu savlaicīgi, jo 27. aprīlī organizācijas sistēmās e-Identitātes apliecināšana un parakstīšana nebūs iespējama. Vairāk informācijas eparaksts.lv portālā.
Projekta ID
22-TA-194
Atzinuma sniedzējs
Latvijas Pašvaldību savienība
Atzinums iesniegts
01.03.2022.
Saskaņošanas rezultāts
Saskaņots ar priekšlikumiem

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Latvijas Pašvaldību savienība ir sniegusi pozitīvu atzinumu par informatīvo ziņojumu "Par publisko iepirkumu centralizāciju", bet esam saņēmuši komentārus no pašvaldībām, par to, ka statistika par centralizēto iepirkumu veicējiem un veiktajiem centralizētajiem iepirkumiem, iespējams, ir neprecīza, jo vienīgā vieta, kur jānorāda, ka iepirkums ir kopējs ir PVS sistēmas paziņojums (no kurienes tiek izgūta statistika). Statistika varētu būr neprecīza, jo pašvaldības PVS sistēmas paziņojuma mēdz nenorādīt, ka veicamais iepirkums būs kopējs vai centralizēts, un viņām ir savs pamatojums. Situācija ir sekojoša. Pašvaldību iestādēm nav savu pircēju profilu EISā, vai arī ir, bet praktiski netiek izmantoti, jo nav attiecīgo zināšanu. Šādos gadījumos pašvaldības veic iepirkumus pašvaldības iestādēm, bet tā kā pašvaldības iestādēm nav savu profilu, praktiski iepirkuma nosaukumā tiek norādīts, ka iepirkums tiek veikts x,y,z iestādei, bet netiek atzīmēts PVS sistēmā, jo tur tālāk ir jānorāda konkrētie pasūtītāji, kuru vajadzībām iepērk. 
Ņemot vērā, ka faktiskā situācija atšķiras no izgūtajiem statistikas datiem, būtu vēlams norādīt, ka dati nav precīzi. 

Tāpat pašvaldības ir noradījušas, ka tām joprojām nav skaidrs, kuros gadījumos pašvaldība ir pasūtītājs, kuros centralizēto iepirkumu veicējs, bet kuros kopējā iepirkuma rīkotājs. IUB ir izstrādājis skaidrojumu "Vadlīnijas centralizēto iepirkumu veikšanai”, bet tas nav viesis pašvaldībām lielāku skaidrību. Šajos jautājumos ir nepieciešami papildus skaidrojumi, ņemot vērā, ka informatīvā ziņojumā pašvaldības tiek aicinātas vairāk rīkot centralizētus iepirkumus. 
 
Piedāvātā redakcija
-