Atzinums

Projekta ID
23-TA-712
Atzinuma sniedzējs
Satiksmes ministrija
Atzinums iesniegts
24.03.2023.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Rīkojuma projekts
Iebildums
Saskaņā ar Elektronisko sakaru likuma pārejas noteikumu 10.punktu, šā likuma 4.panta ceturtajā daļā iekļautais deleģējums Ministru kabinetam noteikt kārtību, kādā valsts un pašvaldību institūcijas piesakās uz neatkarīgas interneta protokola sestās versijas (turpmāk – IPv6) adresi un to saņem, kā arī lokālā interneta reģistra (turpmāk – LIR) darbības nodrošināšanas, uzturēšanas un finansēšanas kārtību (un līdz ar to arī pasākuma izpildei nepieciešamais tiesiskais regulējums) stājas spēkā 2024. gada 1. janvārī. Satiksmes ministrija jau ir uzsākusi darbu pie attiecīgā Ministru kabineta noteikumu projekta izstrādes (22-TA-2994), tomēr, lai nodrošinātu tiesisko noteiktību, praktiskas darbības, kas nepieciešamas, lai dibinātu valsts pārvaldes interneta adresācijas reģistratūru, kuras mērķis ir nodrošināt iespēju valsts un pašvaldību institūcijām saņemt globāli maršrutējamus IPv6 adrešu apgabalus, ir iespējamas tikai pēc Ministru kabineta noteikumu spēkā stāšanās. Tā kā deleģējums Ministru kabinetam izdot noteikumus no 2024.gada 1.janvāra, ir jāparedz laiks Ministru kabineta noteikumu virzībai un apstiprināšanai. Līdz ar to, minētā pasākuma pilnīga izpilde norādītajā termiņā nav praktiski iespējama. Lai salāgotu pasākuma izpildes termiņu ar faktisko situāciju, lūdzam precizēt valdības rīcības plāna 9.6.pasākuma “Ieviest interneta protokola 6.versiju valsts pārvaldē” izpildes termiņu no 2023.gada 31.decembra uz 2024.gada 30.jūniju.
Piedāvātā redakcija
-
2.
Rīkojuma projekts
Iebildums
Lūdzam svītrot valdības rībības plāna 186.1. pasākuma ailē "Darbības rezultāts" vārdus "un izveidots reģionā konkurētspējīgs uzlādes punktu tīkls", ņemot vērā, ka tīklam jānodrošina EUS Latvijas teritorijā, nevis jākonkurē reģionā, jo īpaši tagad, kad ultra ātri uzlādes tīkli jāattīsta un perifērijā iepējams par valsts līdzekļiem.
Piedāvātā redakcija
Izstrādāts politikas ietvars.
3.
Rīkojuma projekts
Iebildums
Lūdzam svītrot valdības rīcības plāna 178.1. pasākuma izpildes termiņu “2) 31.10.2026”, jo minētais termiņš neattiecas uz konkrēto darbības rezultātu.
 
Piedāvātā redakcija
-
4.
Rīkojuma projekts
Iebildums
Lūdzam noteikt par valdības rīcības plāna 21.4. pasākuma “Ieviest viedās robežas risinājumus, nodrošinot tehniskā aprīkojuma un informācijas sistēmu savstarpēju integrāciju ES ārējās robežas autoceļu RŠV, kā arī elektronisko rindu ar iepriekšēju pieteikšanos” atbildīgo institūciju Finanšu ministriju (VID) un LVRTC (kas var būt projekta īstenotāja). Savukārt lūdzam par līdzatbildīgajām institūcijām norādīt SM, IeM (VRS) un ZM (PVD). Ministru kabineta 2022.gada 3.novembra rīkojuma Nr.793 "Grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 16. novembra rīkojumā Nr. 841 "Par Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmu 2021.–2027. gadam"" 3.1. prioritātē (Ilgtspējīga TEN-T infrastruktūra), un tieši 3.1.1.8. “Robežšķērsošanas punktu attīstība”, kā atbildīgā institūcija norādīta FM. Ar minēto programmu FM ir piešķirti attiecīgie līdzekļi robežsķērsošanas punktu attīstībai (tostarp viedās robežas koncepcijas ieviešanai). Savukārt SM rīcībā šādu līdzekļu nav. Minētā programma ar Eiropas Komisiju saskaņota 2022.gada 25.novembrī.
Piedāvātā redakcija
-
5.
Rīkojuma projekts
Priekšlikums
Lūdzam valdības rīcības plāna 180.1. pasākumam ailē  “Rīcības plāna pasākums” mainīt vietām pasākumu numerācijas, lai pasākumu numuri sakristu ar piekritīgo darbības rezultātu un termiņiem.
Piedāvātā redakcija
-
6.
Rīkojuma projekts
Priekšlikums
Lūdzam valdības rīcības plāna 177.1. pasākumam ailē  “Rīcības plāna pasākums” mainīt vietām pasākumu numerācijas, lai pasākumu numuri sakristu ar piekritīgo darbības rezultātu un termiņiem.
Piedāvātā redakcija
-
7.
Rīkojuma projekts
Priekšlikums
Lūdzam valdības rīcības plānā svītrot pasākumu 231.1. “Radīt priekšnoteikumus, lai izveidotu mobilās platjoslas, tajā skaitā 5G, tīkla pārklājumu visās apdzīvotās vietās un ap nozīmīgākajām sauszemes transporta maģistrālēm, tostarp, nolūkā nodrošināt mobilo sakaru pārklājumu un kapacitāti blīvi apdzīvotās teritorijās, kā arī ieviešot praksi tuvas darbības piekļuves punktu izvēršanai un izstrādājot vadlīnijas to izvietošanai.”, jo tas dublējas ar pasākumu 191.2.
Piedāvātā redakcija
-