Atzinums

PAZIŅOJUMS:
LVRTC informē, ka 27. aprīlī plkst. 00.00 (naktī no 26. uz 27. aprīli) uzsāks eParaksta sistēmu migrāciju uz jaunu tehnoloģisko platformu un tā ilgs aptuveni diennakti. Līdz ar pāreju uz jaunu tehnoloģisko platformu, eParaksta lietotājiem 27. aprīlī būs ierobežota eParaksta rīku darbība, bet pēc darbības atsākšanas visiem eParaksts mobile lietotājiem būs jāizveido jauna eParaksta parole. Tā kā darbu laikā nebūs pieejami eParaksta pakalpojumi, aicinām ieplānot veikt darbības sistēmās un dokumentu parakstīšanu savlaicīgi, jo 27. aprīlī organizācijas sistēmās e-Identitātes apliecināšana un parakstīšana nebūs iespējama. Vairāk informācijas eparaksts.lv portālā.
Projekta ID
21-TA-593
Atzinuma sniedzējs
Veselības ministrija
Atzinums iesniegts
07.01.2022.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Likumprojekts (grozījumi)
Iebildums
Terminu "vides kvalitātes normatīvs" būtu nepieciešams papildināt ar vārdiem "vai vēlamais", jo normatīvi ir gan robežlielumi, gan mērķlielumi. Kā arī Likumprojekta "Piesārņojuma novēršanas likums" anotācijā norādīts, ka 8.2 pants (pants, kas nosaka deleģējumu) elektromagnētiskā lauka (EML) starojuma kontrolei netiek pārņemts jaunajā likumprojektā. Tā kā EML arī ir fizikālais vides faktors līdzīgi kā troksnis, vibrācija, nejonizējošais starojums, deleģējums jau esošajām EML prasībām ir nepieciešams iekļaut vai nu Piesārņojuma novēršanas likumā, vai Vides aizsardzības likumā, uz kuru tiek pārceltas prasības attiecībā uz trokšņa regulējumu.
Piedāvātā redakcija
"21.1 vides kvalitātes normatīvs – maksimāli pieļaujamais vai vēlamais augsnes un grunts, ūdens (virszemes un pazemes), gaisa, vides trokšņa un citu vides fizikālo faktoru, kā arī smaku piesārņojuma līmenis, kas noteikts, lai nodrošinātu tādu vides kvalitāti, kas nekaitē videi un cilvēku veselībai;”
2.
Likumprojekts (grozījumi)
Iebildums
Ņemot vērā iepriekš minēto par EML deleģējumu un citiem vides fizikālajiem faktoriem, lūdzam papildināt likumprojekta 4.1 panta 1.daļu ar 5.punktu, kas paredz, ka vides kvalitātes normatīvus iedala arī citos vides fizikālo faktoru robežlielumos un mērķlielumos.
Piedāvātā redakcija
"5) citu vides fizikālo faktoru robežlielumos un mērķlielumos;"
3.
Likumprojekts (grozījumi)
Iebildums
Lūdzam izteikt likumprojekta 4.1 panta otro daļu redakcijā, kas paredz iespēju arī citu vides fizikālo faktoru normatīvu noteikšanai.
Piedāvātā redakcija
"(2) Vides kvalitātes normatīvus ūdens (virszemes un pazemes) un gaisa aizsardzībai, smaku un vides trokšņu, kā arī citu vides fizikālo faktoru ierobežošanai nosaka šo jomu normatīvajos aktos."
 
4.
Likumprojekts (grozījumi)
Iebildums
Ņemot vērā iepriekšminēto par nepieciešamo deleģējumu elektromagnētiskā lauka prasībām, lūdzam papildināt 4.1 panta trešo daļu ar 4.punktu, kas paredz deleģējumu citu vides faktoru kvalitātes normatīviem.
Piedāvātā redakcija
4) citu vides faktoru kvalitātes normatīvus.”
 
5.
Likumprojekts (grozījumi)
Iebildums
Lūdzam papildināt otrās daļas 2.apakšpunktu, iekļaujot arī trokšņa mērķlielumus.
Piedāvātā redakcija
"2) trokšņa robežlielumus vai mērķlielumus apbūves teritorijām atkarībā no to izmantošanas funkcijas, kā arī gadījumus par trokšņa mērķlielumu piemērošanu;"
6.
Likumprojekts (grozījumi)
Iebildums
Saistībā ar 21-TA-871: Noteikumu projekts (Jauns) "Satiksmes un rūpniecisko objektu vides trokšņa pārvaldība" Veselības ministrija sniedza iebildumu ar lūgumu noteikt, ka Veselības inspekcija, pamatojoties uz attiecīgu iesniegumu, kontrolētu rūpniecisko objektu vai satiksmes radītā trokšņa diskomfortu iedzīvotājiem to dzīvesvietas un publisko ēku iekštelpās, novērtējot trokšņa atbilstību noteikumu ​2.pielikumā noteiktajiem trokšņa robežlielumiem, bet nekontrolētu vides troksni rūpnieciskajos objektos. Veselības inspekcija kontrolētu troksni iekštelpās, kur tas visvairāk ietekmē iedzīvotājus. Tādēļ lūdzam papildināt otrās daļas 3.apakšpunktu, iekļaujot attiecīgu papildinājumu.
Piedāvātā redakcija
"3) prasības un kārtību satiksmes un rūpniecisko objektu radītā vides trokšņa pārvaldībai, lai prioritāri novērstu trokšņa radīto diskomfortu iedzīvotājiem to dzīvesvietās un publisko ēku iekštelpās."
7.
Likumprojekts (grozījumi)
Iebildums
Lūdzam papildināt 44.pantu ar papildu nosacījumu, ka arī par bezdarbību trokšņa radītā diskomforta iedzīvotājiem novēršanā var piemērot administratīvo atbildību.
Piedāvātā redakcija
"Par pieļaujamā vides trokšņa robežlieluma pārsniegšanu vai par bezdarbību trokšņa radītā diskomforta iedzīvotājiem novēršanā piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no sešām līdz septiņdesmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — no četrpadsmit līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām."