Atzinums

Projekta ID
24-TA-68
Atzinuma sniedzējs
Labklājības ministrija
Atzinums iesniegts
24.01.2024.
Saskaņošanas rezultāts
Saskaņots ar priekšlikumiem

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Lūdzu papildināt dokumentu "LATVIJAS KOMENTĀRI PAR EIROPAS PADOMES VISPĀRĒJĀS KONVENCIJAS PAR NACIONĀLO MINORITĀŠU AIZSARDZĪBU KONSULTATĪVĀS KOMITEJAS CETURTO VIEDOKLI PAR LATVIJU":

14. un 54. punkts
Jāpapildina dokumenta 14. un 54. punkts:
Sociālais darbs ir profesionāla darbība, lai palīdzētu personām, ģimenēm, personu grupām un sabiedrībai kopumā veicināt vai atjaunot savu spēju sociāli funkcionēt, kā arī radīt šai funkcionēšanai labvēlīgus apstākļus neatkarīgi no to etniskās piederības vai citām ārējām pazīmēm. Sociālais darbs un ģimenes asistenta pakalpojums personām/ ģimenēm palīdz risināt psihosociālas problēmas, uzlabojot personas spēja darboties dažādās dzīves jomās un pildīt atbilstošas sociālās lomas, kuras nemitīgi tiek pakļautas apkārtējās vides ietekmei un ietver sabiedrības gaidas un objektīvās prasības.

Jāpapildina dokumenta 190. punkts:
Lai gan 2022. gada ziņojumā tiesībsargs secināja, ka romu zināšanas par sociālajiem pabalstiem ir apmierinošas, tajā tika norādīts, ka daudziem ir grūtības aizpildīt nepieciešamos dokumentus zema izglītības līmeņa vai analfabētisma dēļ, vēlamies uzsvērt, ka sociālais darbs un arī sociālā palīdzība ir vērsta uz individuālu gadījumu risināšanu, līdz ar to gadījumos, ja personai ir grūtības uzrakstīt iesniegumu, izprast, kādi dokumenti nepieciešami, pašvaldību sociālo dienestu sociālie darbinieki iesaistās šo problēmu risināšanā un sniedz nepieciešamo atbalstu.

 
Piedāvātā redakcija
-
2.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Ņemot vērā Nodarbinātības valsts aģentūras viedokli, lūdzam izteikt Latvijas komentāru par Viedokli 68.punktu šādā redakcijā:

2023. gadā Nodarbinātības valsts aģentūra (turpmāk – NVA), īstenojot Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu, īpašu uzmanību pievērsa krievu valodas zināšanu prasības pamatotībai darba devēju pieteiktajās vakancēs, kas tika paredzētas skolēnu nodarbinātībai. Ar darba devējiem tika pārrunāta krievu valodas nepieciešamība, un, ja tā nebija pamatota, no prasībām tika izņemta.
Piedāvātā redakcija
-