Atzinums

Projekta ID
25-TA-1210
Atzinuma sniedzējs
Iekšlietu ministrija
Atzinums iesniegts
01.08.2025.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
Svītrot informatīvā ziņojuma 11. lappusē un sadaļā “Finansējuma modelis (sākot ar 2027. gadu)” vārdus “ieņēmumi no valsts nodevas par pasu izsniegšanu” attiecīgajos locījumos, jo pasu sagatavošana nav saistīta ar e-paraksta un e-identifikācijas nodrošināšanu, tādējādi arī valsts nodevas par pasu izsniegšanu apmēra aprēķinā nav iekļaujamas izmaksas par e-parakstu un e-identifikāciju.
Piedāvātā redakcija
-
2.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
Svītrot sadaļas "Finansējuma modelis (sākot ar 2027.gadu)"  tabulās  rindā "Finansēšanas avots: dotācija no vispārējiem
ieņēmumiem, tajā skaitā daļēji nodrošinot finansējumu no ieņēmumiem no valsts nodevas par pasu izsniegšanu un ieņēmumiem no valsts nodevas par personas apliecību izsniegšanu" norādīto finansējumu. 
Saskaņā ar likumu “Par valsts budžetu 2025. gadam un budžeta ietvaru 2025., 2026. un 2027. gadam” un Iekšlietu ministrijas iesniegtajām prognozēm Finanšu ministrijā (Iekšlietu ministrijas 2025. gada 20. jūnija vēstule Nr. 1-25/1449/25 Finanšu ministrijai) ieņēmumi valsts budžetā no nodevas par personas apliecību izsniegšanu paredzēti šādā apmērā:
2025. gads: 2 818 182 euro
2026. gads: 2 541 871 euro 
2027. gads: 4 214 178 euro
2028. gads: 4 214 178 euro
2029. gads: 2 409 444 euro
Tādējādi ieņēmumi no nodevas par personas apliecību izsniegšanu var tikt paredzēti kā finansēšanas avots citu izdevumu finansēšanai tikai tad, ja tiek pārsniegti valsts budžeta veidošanas dokumentos paredzētie ieņēmumu apjomi konkrētajos gados. Patreiz Iekšlietu ministrija (Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde) neplāno palielināt ieņēmumu no nodevas par personas apliecību izsniegšanu prognozētos apjomus 2027., 2028. un 2029. gadam.
 
Piedāvātā redakcija
-
3.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
Par projektu kopumā:
Ņemot vērā Ministru kabineta 2023. gada 7.marta sēdē (protokols Nr. 13 ; 31.§) apstiprināto Informatīvo ziņojumu "Par Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta "E-Identitātes un e-paraksta risinājumu attīstība" ietvaros izveidotās infrastruktūras tālākas izmantošanas iespējām" (turpmāk – 2023.gada ziņojums) un Ministru kabineta 2023. gada 7.marta sēdes protokollēmumu, ir ticis noteikts nepieciešamā finansējuma apmērs, kā arī finansējuma avoti fizisko personu identitātes nodrošināšanai elektroniskā vidē un kvalificēta elektroniskā paraksta platformas un risinājumu uzturēšanai līdz 2026.gadam. 2023.gada ziņojumā tika ietverta detalizēta informācija par nepieciešamo finansējumu līdz 2026.gadam, tostarp ņemot vērā prognozēto izsniedzamo personas apliecību (eID karšu) skaitu, prognozēto noslēgto eParaksts mobile līgumu skaitu un citus aspektus.
Saskaņā ar Ministru kabineta 2016. gada 1. septembra rīkojuma Nr. 497 “Grozījums Elektronisko identifikācijas karšu koncepcijā” 3.punktu, PMLP tika uzdots noslēgt deleģēšanas līgumu ar valsts akciju sabiedrību "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (turpmāk -LVRTC) par sertifikācijas pakalpojumu piegādi elektronisko identifikācijas karšu (personas apliecību) izsniegšanas nodrošināšanai, paredzot, ka līguma darbības termiņš ir 10 gadi. Saskaņā ar 2016.gadā noslēgto deleģējuma līgumu starp PMLP un LVRTC par uzticamības pakalpojumu sniegšanu (Nr. Nr.70.03-02/20/00/2016/1974) LVRTC uzticēta sertifikācijas pakalpojumu nodrošināšana Latvijā 10 gadu periodā no 01.01.2017. līdz 01.01.2027., savukārt, finansējuma apmērs deleģēšanas līgumā un uz tā pamata noslēgtajās Vienošanās ik trīs gadu periodam ticis ietverts atbilstoši  valsts budžetā noteiktajam finansējumam.
Savukārt, lai nodrošinātu uzticamības pakalpojumu sniegšanas nepārtrauktību pēc pašreizējā deleģējuma līguma beigām, informatīvajam ziņojumam pievienotā protokollēmuma 9.punktā noteikts uzdevums, kas paredz VARAM sadarbībā ar Iekšlietu ministriju un LVRTC līdz 2025.gada 30.decembrim sagatavot un iesniegt Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu par personas apliecības turētāja kvalificētas paaugstinātas drošības elektroniskās identifikācijas, kā arī droša elektroniskā paraksta radīšanai nepieciešamās funkcionalitātes nepārtrauktības nodrošināšanu 10 gadu periodam sākot ar 2027.gadu.
PMLP ieskatā minētā uzdevuma ietvaros projektā ir detalizētāk izvērtējami visi jautājumi, kas saistīti ar uzticamības un elektroniskās identifikācijas pakalpojumu deleģēšanu, pakalpojuma nodrošināšanai nepieciešamo finansējuma apmēru, kā arī nepieciešamā finansējuma apmēram atbilstošu finansējuma avotu.
 
Piedāvātā redakcija
-
4.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
Sadaļa “Lietotie apzīmējumi un saīsinājumi”
Lūdzam precizēt projekta sadaļā “Lietotie apzīmējumi un saīsinājumi” ietverto eParaksts mobile skaidrojumu, ņemot vērā, ka eParaksts mobile šobrīd nav definējams par mobilo – virtuālo personas apliecības (eID kartes) risinājumu. Proti, atbilstoši MK Noteikumu Nr.134 11.pumktā noteiktajam, personas apliecībā ir iestrādāts datu nesējs – mikroshēma, kura atbilst prasībām, kas tiesību aktos noteiktas drošiem elektroniskā paraksta radīšanas līdzekļiem, un kurā personai no 14 gadu vecuma ir iekļauta šāda informācija,- dati elektroniskā paraksta radīšanai un pārbaudei, kvalificēts elektroniskā paraksta sertifikāts, dati elektroniskai identitātes apliecināšanai un pārbaudei, kas nepieciešama personas apliecības turētāja kvalificētai paaugstinātas drošības elektroniskai identifikācijai (turpmāk – elektroniskā identifikācija), elektroniskās identifikācijas sertifikāts, dati iekļautās informācijas aizsardzībai un automatizētai apstrādei (metadati), (turpmāk kopā – personas apliecības sertifikāti), savukārt, pakalpojums “eParaksts” satur vienu autentifikācijas sertifikātu “eParaksts mobile” mobilās ierīces atslēgu pārvaldības lietotnē un vienu kvalificētu elektroniskā paraksta sertifikātu “eParakstsTX” risinājumā un to atbilstošās privātās atslēgas (turpmāk – eParaksts mobile sertifikāti),  proti, personai, kas ar LVRTC noslēgusi līgumu par eParaksts mobile pakalpojuma izmantošanu, tiek piešķirti eParaksts mobile sertifikāti, kas nav savstarpēji saistīti ar personas apliecības sertifikātiem.
Ievērojot, ka 2019.gada 18.decembrī paziņotajās Latvijas elektroniskās identifikācijas shēmas ietvaros paziņoti elektroniskās identifikācijas līdzekļi, personas apliecība un lietotne eParaksts Mobile, projektā ietvertajā definējumā lietotne eParaksts Mobile skaidrojama kā patstāvīgs elektroniskās identifikācijas līdzeklis.
 
Piedāvātā redakcija
-
5.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
2.1.sadaļa.
Tā kā projekta 2.1.sadaļā ietverta informācija par VARAM izveidoto Eiropas digitālās identitātes darba grupu (turpmāk – darba grupa), kurā iesaistījās VARAM, VDAA, IeM, PMLP, SM, LVRTC, AiM, DDUK un kuras ietvaros tostarp tika izskatīti jautājumi, kas attiecas uz uzticamības un e-identifikācijas pakalpojumu finansēšanas modeli un institūciju atbildības jomām, iesaistīto valsts pārvaldes institūciju funkcijām un uzdevumiem, lūdzam papildināt projektu, norādot, ka tajā atspoguļota tikai daļa no darba grupā iesniegtajiem priekšlikumiem, kā arī papildināt projektu, norādot motivāciju, kādēļ projektā nav ņemti vērā darba grupas dalībnieku iesniegtie priekšlikumi, nav ietverts to izvērtējums un noraidīšanas pamatojums.
 
Piedāvātā redakcija
-
6.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
2.2. sadaļa
Lūdzam precizēt projekta 2.2.sadaļā par uzticamības un e-pakalpojumu nodrošināšanas funkciju deleģēšanas tiesisko pamatojumu ietverto informāciju, ka Personu apliecinošu dokumentu likumā no 2023.gada 1.maija noteiktais personas apliecības obligātums ikvienam Latvijas pilsonim un nepilsonim no 15 gadu vecuma nodrošina iespēju bez maksas izmantot valsts nodrošinātu e-identitāti un kvalificētu e-parakstu, ņemot vērā, ka iespēja izmantot valsts nodrošinātu e-identitāti un kvalificētu e-parakstu ikvienam personas apliecības saņēmējam tiek nodrošināta no 2012.gada 1.aprīļa, proti, pirms personas apliecība tika noteikta par obligātu personu apliecinošu dokumentu. Papildus ņemams vērā, ka šobrīd Latvijas elektroniskās identifikācijas shēmas ietvaros paziņotie elektroniskās identifikācijas līdzekļi ietver gan personas apliecības, gan un lietotnes eParaksts Mobile iespēju izmantošanu. Tā kā personas apliecības noteikšana par obligātu nav saistāma ar uzticamības un e-pakalpojumu nodrošināšanas funkciju deleģēšanas tiesisko pamatojumu, lūdzam attiecīgi precizēt projekta 2.2.sadaļā ietverto informāciju.

2.2. sadaļa
Projekta 2.2.sadaļā kā pamatojumu pakalpojumu deleģēšanas turpināšanai LVRTC, ietverta informācija, ka tikai caur līdzšinējo pārvaldības modeli iespējams garantēt ilgtermiņa uzticamību, tomēr nav dots šāda apgalvojuma izvērtējums un pamatojums. Minētajā sadaļā arī ietverta informācija, ka, ja tiek izraudzīts cits pakalpojumu sniedzējs, izmaksas dubultoja, tomēr projektā nav atspoguļots izvērtējums izmaksu dubultošanās pamatojumam. Lūdzam attiecīgi papildināt projektu, norādot ietvertās informācijas izvērtējumu un pamatojumu.
 
Piedāvātā redakcija
-
7.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
2.3.sadaļa
Projekta 2.3. sadaļā norādīts, ka finansējums Deleģēšanas līguma ietvaros LVRTC sniegto uzticamības un e-identifikācijas pakalpojumu apmaksai tiek noteikts MK 27.07.2011. rīkojumā Nr.347, kur tiek paredzētas visas izmaksas, kas rodas IeM (PMLP) saistībā ar personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu.
Lūdzam precizēt minēto informāciju 2.3.sadaļā, ņemot vērā, ka esošajā situācijā finansējuma apmērs tiek noteikts Likumā par valsts budžetu un atbilstoši tam Ministru kabineta 2011.gada 27.jūlija rīkojumā Nr.347 “Par informācijas sistēmas darbības koncepcijas aprakstu “Pasu sistēmas un Vienotās migrācijas informācijas sistēmas attīstība elektronisko identifikācijas karšu un elektronisko uzturēšanās atļauju (karšu) izsniegšanai”” (turpmāk – rīkojums Nr.347) tiek paredzētas visas izmaksas, kas rodas IeM (PMLP) saistībā ar personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu.
 
Piedāvātā redakcija
-
8.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
3.1.sadaļa
Lūdzam precizēt 3.1.sadaļas ievaddaļā ietverto informāciju par nepieciešamību saglabāt valsts rīcības konsekvenci kā pamatojumu saglabāt arī līdzšinējo finansējuma modeli un institūciju atbildības jomas, ņemot vērā apsvērumu, ka konsekventa rīcība pati par sevi nav uzskatāma par pamatojumu to turpināt, ja mainījusies faktiskās situācija, radušies jauni risinājumi, nepieciešams izvērtēt, vai konsekventā rīcība ir turpināma esošajā modelī vai tā ir jāattīsta atbilstoši aktuālajai situācijai.
 
Piedāvātā redakcija
-
9.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
3.1.sadaļa
Lūdzam precizēt projekta 3.1.sadaļā ietverto normatīvo aktu uzskaitījumu, svītrojot Personu apliecinošu dokumentu likumu, ņemot vērā, ka atsauce nav nepieciešama, jo personas apliecības noteikšana par obligātu personu apliecinošu dokumentu neietekmē izvēlēto rīcības virzienu sertifikācijas pakalpojumu attīstības un finansējuma modeļa izvēlē, kā arī svītrojot atsauci uz vēlēšanu jomas normatīvajiem aktiem, ievērojot, ka pārliecināties par vēlētāja identitāti šobrīd iespējams, gan, uzrādot pasi, gan personas apliecību,  tādēļ šie normatīvie akti nevar būt pamats deleģējuma pamatošanai un sertifikātu saglabāšanai personas apliecībās.
Lūdzam precizēt 3.1.sadaļā ietverto informāciju, ka, tā kā personas apliecība ir nostiprināta kā obligāts (prioritārs) personu apliecinošs dokuments, ikvienam valsts iedzīvotājam tiek nodrošināta iespēja saņemt nacionālo e-identifikācijas līdzekli, ievērojot, ka personas apliecības obligātums tiešā veidā neietekmē iespēju izmantot e-pakalpojumus, kas ikvienam personas apliecības saņēmējam tiek nodrošināta no 2012.gada 1.aprīļa, proti, pirms personas apliecība tika noteikta par obligātu personu apliecinošu dokumentu.
Ievērojot, ka šobrīd Latvijas elektroniskās identifikācijas shēmas ietvaros paziņotie elektroniskās identifikācijas līdzekļi ietver gan personas apliecības, gan un lietotnes eParaksts Mobile iespēju izmantošanu, lūdzam papildināt sadaļu ar informāciju par lietotnes eParaksts Mobile iespēju izmantošu e-pakalpojumu saņemšanai bez maksas
Lūdzam arī projektā ietverto informāciju par valsts rīcības nemainīgumu un uzticamības un e-identifikācijas pakalpojumu turpmāku attīstību atbilstoši eIDAS regulas prasībām papildināt ar skaidrojumu, kā e-paraksts mobile esamība ietekmē valsts rīcības nemainīguma saglabāšanas pamatojumu.
 
Piedāvātā redakcija
-
10.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
3.1.sadaļa Finansējuma modelis (sākot ar 2027.gadu)
Lūdzam precizēt projekta 3.1.sadaļā ietvertās tabulas, kurās atspoguļots nepieciešamais finansējuma apjoms, jo tabulās norādīts būtiski atšķirīgs nepieciešamais finansējums, proti:
Tabulā Proporcionālā finansējuma modelis 2027., 2028., 2029., 2030., 2031. gadā ietverts
Nepieciešamais finansējums (ar PVN)   
2 200 421 
2 354 450 
2 519 262 
2 695 610 
2 884 303 
Tabulā Pilna apjoma finansējuma modelis: 2027., 2028., 2029., 2030., 2031. gadā ietverts
Nepieciešamais finansējums (ar PVN)   
4 188 084 
4 481 250 
4 794 937 
5 130 583 
5 489 724 

Tā kā projekta saturā nav ietverta pietiekama informācija par izdevumu apjomu, kas ik gadu paredzami LVRTC uzticamības un elektroniskās identifikācijas pakalpojumu nodrošināšanai, lūdzam projekta 3.1.sadaļu papildināt ar detalizētāku informāciju, tostarp, arī par to, vai ietvertajā finansējuma aprēķinā ir ņemti vērā LVRTC aprēķini par esošajām un ik gadu pieaugošajām saistītajām izmaksām.
Vienlaikus lūdzam papildināt 3.1.sadaļā ietverto informāciju par finansējuma modeli (sākot ar 2027.gadu) ar detalizētāku informāciju par valsts budžeta finansējuma avotiem un tā piešķiršanas kārtību.
Tā kā projektā ir ietverta aktuālā informācija par izsniedzamo personas apliecību skaita prognozēm, kas ietverta 2024. gada 10. decembra Grozījumu Ministru kabineta 2012. gada 21. februāra noteikumos Nr. 133 "Noteikumi par valsts nodevu par personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu" (turpmāk – Noteikumi Nr.133) anotācijā, un ievērojot, ka ieņēmumos no valsts nodevas par personas apliecību izsniegšanu nav plānots tāds ieņēmumu apjoms, kas varētu būt atbilstošs e-identitātes un e-paraksta risinājumu uzturēšana nepieciešamā finansējuma apmēram. Vienlaikus lūdzam ņemt vērā, ka PMLP jau ir paaugstinājusi valsts nodevas apmēru par personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu un šobrīd nesaskata iespējas valsts nodevas paaugstināšanai, līdz ar to secināms, ka ieņēmumi no valsts nodevu ieņēmumus par personas apliecības izsniegšanu nevar vērtēt kā pietiekamu finansējuma avotu uzticamības un elektroniskās identifikācijas pakalpojumu sniegšanu.
 
Piedāvātā redakcija
-
11.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
3.1.sadaļa Finansējuma modelis (sākot ar 2027.gadu)
ietverot projektā informāciju par finansēšanas avotu, lūdzam sadaļā “Finansējuma modelis (sākot ar 2027. gadu)” svītrot vārdus “ieņēmumi no valsts nodevas par pasu izsniegšanu” attiecīgajos locījumos, ņemot vērā, ka pasēs netiek iekļauti e-paraksta sertifikāti, valsts nodevu ieņēmumi no pasēm nevar tikt novirzīti e-identitātes un e-paraksta risinājuma uzturēšanai. Šāds konceptuāls lēmums 2023.gadā tika pieņemts noteikumu Nr.133 grozījumu saskaņošanas gaitā, līdz ar to valsts nodevas par pasu izsniegšanu apmēra aprēķinā nav iekļaujamas izmaksas par e-parakstu un e-identifikāciju.
 
Piedāvātā redakcija
-
12.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
3.1.sadaļa
Tā kā projekta saturā nav ietverta informācija, ko Pilsonības un migrācijas  lietu pārvalde, Iekšlietu ministrija un citas institūcijas sniedza VARAM organizētās darba grupas ietvaros, ievērojot, ka Iekšlietu ministrija darba grupā bija iesniegusi aprēķinus un viedokli par ieņēmumiem no valsts nodevas par personas apliecību izsniegšanu, lūdzam tos atspoguļot projekta 3.1.sadaļā
 
Piedāvātā redakcija
-
13.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
4.1.sadaļa
Lūdzam precizēt projekta 4.1.sadaļā ietverto informāciju par tiesību aktos paredzēto valsts funkcijas deleģējumu, ievērojot, ka PMLP iebildumi deleģēšanas līguma slēgšanai bez attiecīga tiesiskā pamata tika sniegti jau darba grupas ietvaros, PMLP ieskatā 4.1.sadaļā uzskaitījumā minētajās tiesību normās nav saskatāms deleģēšanas tiesiskais pamats, kā arī nav iekļauta PMLP funkcija, kas būtu deleģējama LVRTC.
 
Piedāvātā redakcija
-
14.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
4.2. sadaļa
Lūdzam 4.2. sadaļā Finansēšanas modelis ietvert izvērstu finansēšanas modeļa aprakstu, ņemot vērā, ka tas ir bijis šī projekta pamatuzdevums, kas arī ir izšķirošs turpmākā modeļa izvēlei.
Finansējuma modeļa aprakstu lūdzam papildināt ar informāciju par nepieciešamajām izmaksām lietotnes e-paraksts mobile uzturēšanai.
Lūdzam papildināt projektu arī ar izmaksu izvērtējumu, piemēram, daļēji atsakoties no sertifikātu iekļaušanas personas apliecībās,  ņemot vērā personas apliecības funkciju, kas dod tiesības apliecināt savu identitāti, un potenciālo apdraudējumu sertifikātu ievainojamības gadījumā. Lūdzam papildināt projektu ar izvērtējumu par nepieciešamā finansējuma apmēra potenciālajām izmaiņām, piemēram, gadījumā, ja e-identifikācijas un e-paraksta sertifikātus personas apliecībās var iekļaut gadījumos, ja persona to vēlas.
 
Piedāvātā redakcija
-
15.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
4.3. sadaļa Secinājumi.
Lūdzam precizēt projekta 4.3.sadaļas Secinājumi 2) punktā ietverto informāciju:
- svītrojot IeM (PMLP) par priekšlikumiem, lai papildinātu VDAA nolikumu ar jaunu funkciju, ievērojot, ka jautājumi par VDAA nolikumu neietilpst IeM vai PMLP kompetencē un projektā nav ietverts pamatojums IeM (PMLP) iesaistei,
- punktā ietvertos uzdevumus sadalot divos atsevišķos uzdevumos;
- papildinot projektu ar izvērtējumu deleģēšanas līguma slēgšanai, tostarp, argumentiem, kādēl būtu paredzami divi deleģēšanas līgumi, no kuriem viens starp PMLP un LVRTC un otrs starp VDAA un LVRTC,
- papildinot projektu ar finanšu ietekmes novērtējums šādu divu deleģēšanas līgumu slēgšanas gadījumā.
Piedāvātā redakcija
-
16.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
4.3.sadaļa Secinājumi.
Lūdzam precizēt projekta 4.3.sadaļas Secinājumi 5) punktā ietverto informāciju,
ņemot vērā, ka saskaņā ar rīkojumu Nr.347 Iekšlietu ministrijai  tiek plānotas ilgtermiņa saistības pasākumam “Eiropas Savienības prasībām atbilstošu pasu, elektronisko identifikācijas karšu un uzturēšanās atļauju izsniegšana” līdz 2027. gadam ieskaitot, savukārt, saskaņā ar valsts budžetu veidošanas principiem no 2028. gada finansējums saistībā ar pasu, identifikācijas karšu un uzturēšanās atļauju izsniegšanu Iekšlietu ministrijas iestādēm tiek plānots kā bāzes izdevumi (nevis ilgtermiņa saistības), un rīkojums Nr.347 attiecībā uz finansējuma plānošanu vairs nebūs aktuāls, tādējādi lūdzam svītrot un precizēt arī projektā ietverto attiecīgo informāciju,
Vienlaikus, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi saistībā ar finansējumu LVRTC uzticamības un elektroniskās identifikācijas pakalpojumu nodrošināšanai, lūdzam informatīvajā ziņojumā un Ministru kabineta sēdes protokollēmuma projektā paredzēt konkrētus uzdevumus Finanšu ministrijai 2027. gada valsts budžeta sagatavošanas procesā, lai nodrošinātu finansējumu attiecīgajām iestādēm sadalījumā pa gadiem. 
 
Piedāvātā redakcija
-
17.
Informatīvais ziņojums
Iebildums
4.3.sadaļa Secinājumi.
Lūdzam svītrot projekta 4.3.sadaļas Secinājumi 6) punktā ietverto informāciju: “PMLP līdz 2026.gada 31.janvārim noslēgt deleģēšanas līgumu ar LVRTC  par uzticamības un e-identifikācijas pakalpojumu sniegšanu 10 gadu periodam personas apliecībās”, ņemot vērā, ka tā kā nav dots pamatojums deleģēšanas līguma slēgšanai, līdz ar to šāda uzdevuma izvirzīšana PMLP ieskatā ir prettiesiska.  Vienlaikus norādāms, ka projektā nav ietverta informācija par to, kas deleģēšanas līguma saturā būtu paredzams.
 
Piedāvātā redakcija
-
18.
MK sēdes protokollēmuma projekts
Iebildums
Lūdzam precizēt protokollēmumā ietvertos uzdevumus, ņemot vērā iebildumus, kas izteikti par Informatīvā ziņojuma projektu.
 
Piedāvātā redakcija
-
19.
MK sēdes protokollēmuma projekts
Iebildums
Saskaņā ar Ministru kabineta 2011.gada 27.jūlija rīkojumu Nr.347 “Par informācijas sistēmas darbības koncepcijas aprakstu “Pasu sistēmas un Vienotās migrācijas informācijas sistēmas attīstība elektronisko identifikācijas karšu un elektronisko uzturēšanās atļauju (karšu) izsniegšanai”” (turpmāk – rīkojums Nr.347) Iekšlietu ministrijai (budžeta apakšprogramma 11.01.00 “Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde” un 02.03.00 “Vienotās sakaru un informācijas sistēmas uzturēšana un vadība”) tiek plānotas ilgtermiņa saistības pasākumam “Eiropas Savienības prasībām atbilstošu pasu, elektronisko identifikācijas karšu un uzturēšanās atļauju izsniegšana” līdz 2027. gadam ieskaitot. Savukārt, saskaņā ar valsts budžetu veidošanas principiem no 2028. gada finansējums saistībā ar pasu, identifikācijas karšu un uzturēšanās atļauju izsniegšanu Iekšlietu ministrijas iestādēm tiek plānots kā bāzes izdevumi (nevis ilgtermiņa saistības) un rīkojums Nr.347 attiecībā uz finansējuma plānošanu vairs nebūs aktuāls. Turklāt rīkojumā Nr.347 finansējums tiek noteikts atbilstoši likumā  par valsts budžetu attiecīgajam gadam plānotajam. 
Tādējādi lūdzam svītrot protokollēmuma 6.punktu un attiecīgi precizēt informatīvā ziņojuma projektu.

 
Piedāvātā redakcija
-
20.
MK sēdes protokollēmuma projekts
Iebildums
Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi saistībā ar finansējumu nodrošināšanu LVRTC saistībā ar uzticamības un e-identifikācijas pakalpojumiem, aicinām informatīvajā ziņojumā un Ministru kabineta sēdes protokollēmuma projektā paredzēt konkrētus uzdevumus Finanšu ministrijai 2027. gada valsts budžeta sagatavošanas procesā, lai attiecīgajām iestādēm nodrošinātu finansējumu sadalījumā pa gadiem.
Piedāvātā redakcija
-
21.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Projekta pamatinformācijā lūdzam ietvert norādi, ka projekts sagatavots, pamatojoties uz Ministru kabineta 2023. gada 7.marta sēdes protokolā Nr. 13  (31.§) doto uzdevumu.
 
Piedāvātā redakcija
-