Atzinums

Projekta ID
22-TA-2565
Atzinuma sniedzējs
Tieslietu ministrija
Atzinums iesniegts
02.11.2022.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Noteikumu projekts
Iebildums
Norādām, ka noteikumu projektā iekļautā vienošanās par projekta īstenošanu (turpmāk – vienošanās) vienpusēja uzteikuma nosacījumu kārtība neietilpst Vadības likuma 19. panta 6. un 13. punktu noteiktajos pienākumos Ministru kabinetam. Ministru kabineta noteikumos nevar būt iekļautas tādas materiālās tiesību normas, kas veidotu no pilnvarojošā likuma būtiski atšķirīgas tiesiskās attiecības.
Iekļaujot noteikumu projektā regulējumu, kurā tiek noteikta vienošanās vienpusēja uzteikuma nosacījumi, ir ārpus Vadības likuma 19. panta 6. un 13. punktu noteiktā deleģējuma.
Attiecīgi, lai iekļautu noteikumu projektā regulējumu, kurā tiek noteikti vienošanās vienpusēja uzteikuma nosacījumi, ir jāpapildina noteikumu projekta pilnvarojošais likums vai no noteikumu projekta jāsvītro iekļautā vienošanās par projekta īstenošanu vienpusēja uzteikuma nosacījumu kārtība.


 
Piedāvātā redakcija
-
2.
Noteikumu projekts
Iebildums
Lūdzam ņemt vērā Tieslietu ministrijas iebildumu par noteikumu projekta 1.5. apakšpunktu un nepieciešamības gadījumā precizēt noteikumu projekta 66. punktu.
Piedāvātā redakcija
-