Atzinums

Projekta ID
24-TA-2735
Atzinuma sniedzējs
Finanšu ministrija
Atzinums iesniegts
28.11.2024.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Rīkojuma projekts
Rīcības plāns Latvijas Austrumu pierobežas ekonomiskajai izaugsmei un drošības stiprināšanai 2025.–2027. gadam
Iebildums
Ņemot vērā sniegto iebildumu pie plāna projekta, lūdzam papildināt rīkojuma projektu ar punktu, nosakot tajā, ka atbildīgās un līdzatbildīgās institūcijas plānā paredzētos pasākumus 2024. un 2025.gadā īstenos esošo valsts budžeta līdzekļu ietvaros, savukārt jautājumu par papildu finansējumu risināt ES fondu ietvaros vai turpmākajos gados valsts budžeta likumprojekta sagatavošanas procesā, ievērojot valsts budžeta finansiālās iespējas, bet ja papildu valsts budžeta finansējums rīcības plānā paredzēto pasākumu īstenošanai netiek piešķirts vai tiek piešķirts daļēji, tad noteikt, ka tiek īstenoti tie plānā paredzētie pasākumi, kurus var nodrošināt piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros (lūdzam skatīt piedāvāto punkta redakciju).
 
Piedāvātā redakcija
“Noteikt, ka rīcības plānā atbildīgajām un līdzatbildīgajām institūcijām pasākumus 2024. un 2025. gadā īstenot piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros. Attiecībā uz rīcības plāna 3.pielikumā iekļauto informāciju par pasākumiem, kurus plānots īstenot, bet kuriem pašlaik finansējums nav nodrošināts, jautājumu par finansējumu risināt ES fondu 2021.-2027.gadam vidusposma izvērtējuma procesā vai papildu valsts budžeta līdzekļu nepieciešamības gadījumā 2026.gadam un turpmākajiem gadiem skatīt Ministru kabinetā likumprojekta par valsts budžetu kārtējam gadam un vidēja termiņa budžeta ietvaru sagatavošanas procesā kopā ar visu ministriju un centrālo valsts iestāžu iesniegtajiem prioritāro pasākumu pieteikumiem, ievērojot valsts budžeta finansiālās iespējas. Ja likumprojekta par valsts budžetu kārtējam gadam un vidēja termiņa budžeta ietvaru sagatavošanas procesā papildu valsts budžeta līdzekļi rīcības plānā paredzēto pasākumu īstenošanai netiek piešķirti vai tiek piešķirti daļēji, tad attiecīgajām par rīcības plāna pasākumu ieviešanu atbildīgajām institūcijām nodrošināt, ka tiek īstenoti tie rīcības plānā paredzētie pasākumi, kurus var nodrošināt piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros.”
2.
Plāna projekts
Iebildums
Lūdzam svītrot Finanšu ministriju kā lidzatbildīgo institūciju no rīcības plāna tabulas “3. Pasākumi izvirzītā mērķa sasniegšanai, darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji” 1.6.apkšpunkta. 
Piedāvātā redakcija
-
3.
Plāna projekts
Iebildums
Lūdzam plāna projektu attiecībā uz 3.nodaļā “Pasākumi izvirzītā mērķa sasniegšanai, darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji” un 3.pielikumā “Pasākumi, kuriem pašlaik nav piešķirts nepieciešamais valsts budžeta finansējums vai nav vienošanās starp institūcijām” norādītajiem pasākumiem papildināt ar informāciju par ietekmes novērtējumu uz valsts un pašvaldību budžetu atbilstoši Ministru kabineta 2014.gada 2.decembra noteikumu Nr.737 “Attīstības plānošanas dokumentu izstrādes un ietekmes izvērtēšanas noteikumi” 25.6.apakšpunktam, kurš nosaka, ka plāna projektā ir jānorāda pasākumu izpildei pieejamo, kā arī papildus nepieciešamo finansējumu, pievienojot detalizētus aprēķinus par ietekmi uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem (informācija jāsniedz atbilstoši minēto noteikumu 2.pielikuma IV punktā noteiktajai formai, norādot informāciju par katru pasākumu).

Ja gadījumā plāna projekta pasākumu izpildē iesaistīto ministriju/iestāžu ieskatā nav iespējams norādīt kādam pasākuma finansējuma apmēru vai tā sadalījumu pa gadiem, tad nepieciešams plāna projektā sniegt tam pamatotu skaidrojumu, kāpēc attiecīgo informāciju un aprēķinus nav iespējams sniegt (piemēram, pievienojot tabulai aili “Komentāri/Skaidrojumi”, sniedzot tajā attiecīgo skaidrojumu, vai sniedzot skaidrojošas atsauces zem tabulas).
 
Piedāvātā redakcija
-
4.
Plāna projekts
Iebildums
Plāna projekta 2.nodaļā “Plāna mērķis un rīcības virzieni” norādīts, ka plāna 3.pielikumā norādīti pasākumi, kuriem pašlaik finansējums nav paredzēts, un attiecīgi nepieciešami līdzekļi 156 696 926 euro apmērā, kas būtu piesaistāmi ES fondu 2021.-2027.gadam vidusposma izvērtējuma procesā vai valsts budžeta ietvarā. Izskatot 3.pielikumu, secināms, ka nav norādīts katram pasākumam plānotais finansējuma avots un attiecīgi nav saprotama ietekme tieši uz valsts budžetu, attiecīgi ir jāprecizē norādītā informācija, skaidri norādot finansējuma apmēru, kas nepieciešams no valsts budžeta līdzekļiem un finansējuma apmēru, kuru plānots nodrošināt ES fondu finansējuma ietvaros, ievērojot jau izteikto iebildumu par nepieciešamo novērtējumu par ietekmi uz budžetu.

Papildus ne plāna projektā, ne rīkojuma projektā nav norādīta informācija, kā kopumā plānots risināt papildus nepieciešamā finansējuma jautājumu. Informējam, ka saistībā ar plāna projektu Finanšu ministrija jau sniedza viedokli 25.10.2024. vēstulē Nr. 3.2-16/2-9/3196 “Par Ministru prezidentes 2024. gada 25. septembra rezolūcijas Nr. 7.8.5./2024-DOC-1898-2797 izpildi”, norādot par valsts budžeta finansiālajām iespējām gan attiecībā uz to, ka likumprojekts “Par valsts budžetu 2025. gadam un budžeta ietvaru 2025., 2026. un 2027. gadam” jau apstiprināts Ministru kabinetā un iesniegts izskatīšanai Saeimā (jau pieņemts pirmajā lasījumā), gan arī to, ka to 2024.gada 30. aprīlī ir stājušies spēkā jaunie ES fiskālie noteikumi, saskaņā ar kuriem tiks noteikta saistoša izdevumu pieauguma trajektorija un pie šī brīža prognozēm iespējas piešķirt papildu finanšu resursus turpmākajos gados būs ierobežotas, kas arī ir jāņem vērā attiecībā uz pasākumu īstenošanu, proti, vērtēt iespējas rast finansējumu, pārskatot iestāžu esošos budžeta izdevumus un funkcijas.

Ņemot vērā minēto, lūdzam plāna projekta 2.nodaļā “Plāna mērķis un rīcības virzieni” norādīt, ka plāna pasākumi 2024. un 2025.gadā īstenojami atbildīgo un līdzatbildīgo institūciju budžeta resursu ietvaros, savukārt jautājumu par papildu finansējumu risināt ES fondu ietvaros vai papildu valsts budžeta finansējuma nepieciešamības gadījumā turpmākajos gados (no 2026.gada) skatīt Ministru kabinetā likumprojekta par valsts budžetu kārtējam gadam un vidēja termiņa budžeta ietvaru sagatavošanas procesā kopā ar visu ministriju un centrālo valsts iestāžu prioritāro pasākumu pieteikumiem, ievērojot valsts budžeta finansiālās iespējas, un, ja likumprojekta par valsts budžetu kārtējam gadam un vidēja termiņa budžeta ietvaru sagatavošanas procesā papildu valsts budžeta finansējums rīcības plānā paredzēto pasākumu īstenošanai netiek piešķirts vai tiek piešķirts daļēji, tad atbildīgās institūcijas nodrošina, ka tiek īstenoti tie rīcības plānā paredzētie pasākumi, kurus var nodrošināt piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros.

 
Piedāvātā redakcija
-
5.
Plāna projekts
Iebildums
Lūdzam veikt šādus precizējumus vai arī sniegt papildu skaidrojumus plāna projekta 3.nodaļā “Pasākumi izvirzītā mērķa sasniegšanai, darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji” norādītajiem pasākumiem:
1) pie 1.1. pasākuma ailē “Finansējums”  norādīt, ka arī Valsts kanceleja pasākumu īstenos esošā budžeta ietvaros;
2) precizēt, vai 1.4. un 1.6.  pasākumiem, kuriem kā resursu avots ir norādīts valsts budžets ar attiecīgu summu, tas tiks nodrošināts Aizsardzības ministrijas budžeta līdzekļu ietvaros (ja pasākumiem finansējums Aizsardzības ministrijas budžetā nav pieejams, tad attiecīgos pasākumus pārcelt uz 3.pielikumu);
3) ievērojot, ka pie 1.10. pasākuma norādīts kopējais nepieciešamais finansējums visā Latvijā paredzēto katastrofu pārvaldības centru būvniecībai, precizēt un norādīt kopējo finansējumu, kas ir piešķirts katastrofu pārvaldības centru būvniecībai tieši Austrumu pierobežā;
4) sniegt skaidrojumu par 2.8. pasākuma ailē “Finansējums” norādīto atsauci, ka  esošais valsts budžeta finansējums ir pieejams līdz 2026.gadam, ņemot vērā, ka VARAM budžetā pieejamais finansējums remigrācijas veicināšanai nav terminēts;
5) aktualizēt norādīto informāciju pie 3.3.pasākuma, ņemot vērā, ka par Veselības ministrijas izstrādāto Ministru kabineta noteikumu “Par valsts līdzdalību SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca”” projektu (24-TA-2619) š.g. 21.novembrī sniegts Finanšu ministrijas atzinums ar priekšlikumiem;
6) precizēt 3.7.pasākumam ailē "Finansējums" norādīto finansējuma apmēru atbilstoši 2023.gada 5.decembra Ministru kabineta noteikumu Nr.721 "Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 5.2. reformu un investīciju virziena "Augstskolu pārvaldības modeļa maiņas nodrošināšana" 5.2.1.r. reformas "Augstākās izglītības un zinātnes izcilības un pārvaldības reforma" 5.2.1.1.i. investīcijas "Pētniecības, attīstības un konsolidācijas granti" otrās kārtas "Konsolidācijas un pārvaldības izmaiņu ieviešanas granti" īstenošanas noteikumi" 14.3.apakšpunktā norādītajam finansējuma apmēram, norādot ne tikai Atveseļošanas fonda finansējumu, bet arī valsts budžeta līdzfinansējuma daļu;
7) papildināt 3.10.pasākuma aili “Finansējums”, norādot pasākuma īstenošanai nepieciešamā finansējuma avotu (kuras ministrijas budžeta ietvaros vai kura ES fondu pasākuma ietvaros vai cita finanšu instrumenta ietvaros).
 
Piedāvātā redakcija
-
6.
Plāna projekts
Iebildums
Lūdzam veikt šādus precizējumus vai arī sniegt papildu skaidrojumus plāna projekta 3.pielikumā norādītajiem pasākumiem:
1) ailē “Finansējums” visiem pasākumam norādīt plānoto finansējuma avotu;
2) vēršam uzmanību, ka likumprojekts “Par valsts budžetu 2025.gadam un budžeta ietvaru 2025., 2026, un 2027.gadam” ir apstiprināts Ministru kabinetā un iesniegts izskatīšanai Saeimā, tāpēc pasākumiem (1.1., 1.2., 1.3., 1.6., 1.8.1., 1.8.2., 1.8.3., 1.8.4., 1.8.5., 1.8.6., 2.3., 2.4., 2.5., 2.7., 3.1., 3.2.1., 3.2.2., 3.2.3, 3.2.4, 3.3., 3.4.), kuru īstenošana paredzēta 2025.gadā, papildu valsts budžeta finansējuma piešķiršana 2025.gadā nav iespējama, attiecīgi to īstenošana jānodrošina ES fondu vai piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros vai arī jāpārskata pasākuma izpildes termiņš; vienlaikus arī 1.8.1, 1.8.3., 1.8.4., 1.8.6. pasākumiem jāprecizē pievienotās atsauces, ka pasākumu īstenošanai tika iesniegts prioritāro pasākumu pieteikums, jo Valsts kancelejai papildu finansējums minēto pasākumu īstenošanai 2025. gadam un turpmākajiem gadiem nav paredzēts;
3) 1.4. pasākums paredz 4 jaunu katastrofu pārvaldības centru būvniecību Balvos, Krāslavā, Rēzeknē un Ludzā, bet par katastrofu pārvaldības centra būvniecības uzsākšanu Ludzā ir izstrādāts un TAP portālā saskaņots Ministru kabineta rīkojuma projekts “Par apropriācijas pārdali no budžeta resora "74. Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums" programmas 18.00.00 "Finansējums valsts drošības stiprināšanas pasākumiem"” (24-TA-2278), kurā tiek paredzēts piešķirt finansējumu 2024. un 2025. gadā katastrofu pārvaldības centra būvniecībai Ludzā, līdz ar to nepieciešams precizēt pie 1.4. pasākuma sniegto informāciju un izvērtēt, vai informācija par katastrofu pārvaldības centra būvniecībai Ludzā nav pārceļama uz plāna projekta 3.nodaļu;
4) 2.1. un 2.2. pasākumam ailē “Finansējums” norādīts, ka konceptuāla lēmuma pieņemšanas gadījumā tiks īstenots esošo resursu ietvaros, attiecīgi nav saprotams, kāpēc pasākumi tiek norādīti kā tādi, kuriem nepieciešams papildu finansējums, ja tos var īstenot esošo resursu ietvaros, attiecīgi jāpievieno skaidrojums;
5)  3.5. pasākums paredz jaunas iestādes veidošanu, bet tajā nav norādīts papildu nepieciešamā finansējuma apmērs, attiecīgi lūdzam precizēt.
 
Piedāvātā redakcija
-
7.
Plāna projekts
Iebildums
Lūdzam redakcionāli precizēt rīcības plāna 2.5.pasākuma un rīcības plāna 3.pielikuma 2.6.pasākuma atbildīgo institūciju, norādot "FM (CFLA, VNĪ)", tāpat rīcības plāna 2.4.pasākuma un rīcības plāna 3.pielikuma 2.7.pasākuma atbildīgo institūciju "FM (VID), VNĪ".
Piedāvātā redakcija
-
8.
Plāna projekts
Iebildums
Lūdzam svītrot Centrālo finanšu un līgumu aģentūru kā atbildīgo institūciju no rīcības plāna tabulas “3. Pasākumi izvirzītā mērķa sasniegšanai, darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji” 2.2.apkšpunkta. 
 
Piedāvātā redakcija
-
9.
Plāna projekts
Iebildums
Aicinām precizēt Rīcības plāna 3. pielikumā minētā 2.4. pasākuma aprakstu “Lai nodrošinātu finanšu pieejamību lieliem un mērogojamiem investīciju projektiem, un veicinātu arvien vairāk darba vietu radīšanu arī Latvijas reģionos, Ekonomikas ministrija izstrādā budžeta neitrālu finanšu instrumentu – aizdevumi ar kapitāla atlaidi līdz 50% projektiem, sākot no 5 milj. euro līdz 100 un vairāk milj. euro (jaunām iekārtām un infrastruktūras izbūvei), kā arī paplašinot atbalstu uz primārās apstrādes ražotājiem (lauksaimniecība)15 “, dzēšot vārdus “budžeta neitrālu”.

Paskaidrojam, ka aizdevumi ar kapitāla atlaidi nav uzskatāmi par fiskāli neitrāliem. Informējam, ka šā gada aprīlī ir stājušies spēkā jaunie ES fiskālie noteikumi, kas paredz, ka turpmāk pieejamā fiskālā telpa tiek noteikta pēc izdevumu pieauguma – attiecīgi, ja pasākums ģenerē papildus ieņēmumus vispārējās valdības budžetam, tas nenozīmē, ka ir iespējams palielināt izdevumus (par izdevumus kompensējošiem pasākumiem var uzskatīt tikai diskrecionārus pasākumus, kas palielina nodokļu/nodevu/maksas pakalpojumu piemērotās likmes un paplašina apliekamo bāzi), savukārt, ja piešķirtā atbalsta rezultātā pieaug nodokļu ieņēmumi (augstāka ekonomiskā aktivitāte), tad šāds papildus nodokļu ieņēmumu pieaugums nav uzskatāms par diskrecionāro ieņēmumu pasākumu. Kā arī gadījumā, ja atbalsts tiek plānots kā aizdevumi ar kapitāla atlaidi, tad atkārtoti norādām, ka šādiem pasākumiem, atbilstoši Eiropas kontu sistēmas metodoloģijai, ir ietekme uz vispārējās valdības budžeta deficītu brīdī, kad tiek izsniegts aizdevumus un novērtēti sagaidāmie zaudējumi. Aizdevumi ar kapitāla atlaidi nav uzskatāmi par fiskāli neitrāliem pasākumiem.

Vienlaicīgi aicinām pārskatīt 2.4. pasākuma izpildes termiņu, jo likumprojektā “Par valsts budžetu 2025. gadam un budžeta ietvaru 2025., 2026. un 2027. gadam” šāds finansējums Ekonomikas ministrijas budžeta programmās nav paredzēts.
Piedāvātā redakcija
Lai nodrošinātu finanšu pieejamību lieliem un mērogojamiem investīciju projektiem, un veicinātu arvien vairāk darba vietu radīšanu arī Latvijas reģionos, Ekonomikas ministrija izstrādā finanšu instrumentu – aizdevumi ar kapitāla atlaidi līdz 50% projektiem, sākot no 5 milj. euro līdz 100 un vairāk milj. euro (jaunām iekārtām un infrastruktūras izbūvei), kā arī paplašinot atbalstu uz primārās apstrādes ražotājiem (lauksaimniecība)15.
10.
Plāna projekts
Iebildums
Lūdzam svītrot no plāna 3. sadaļas "Pasākumi izvirzītā mērķa sasniegšanai, darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji" 2.30. punkta Finanšu ministriju kā atbildīgo iestādi par pasākuma īstenošanu, tā vietā norādot Satiksmes ministriju. Lai arī investīcijas plānotas no ES fondiem, FM kā ES fondu vadošā iestāde atbilstoši kompetencei nav tieši atbildīga par to īstenošanu un ieviešanu.
Piedāvātā redakcija
-
11.
Plāna projekts
Iebildums
Rīkojuma plānā minēts, ka ir jāpanāk konceptuāla vienošanās par Latgales SEZ un Rēzeknes SEZ atbalsta paplašināšanu, iekļaujot Alūksnes novada pašvaldību Latgales SEZ teritorijā vienlaikus pārskatot atlaides komersantiem apjomu. Savukārt 3.pielikumā "Pasākumi, kuriem pašlaik nav piešķirts nepieciešamais valsts budžeta finansējums vai nav vienošanās starp institūcijām" ir iekļauti 2.1. un 2.2.  rīcības virzieni.
No 2.1. rīcības virzienā “Paplašināt esošos Latgales SEZ un Rēzeknes SEZ atbalsta pasākumus un izveidot jaunus atbalsta pasākumus Latgales plānošanas reģiona uzņēmējiem” iekļautās informācijas saprotam, ka tiek plānoti divi neatkarīgi pasākumi:
1) palielināt pastāvošās uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaides (80%) apmēru, kura regulējumam jāveic grozījumi likumā “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās”;
2) noteikt jaunu pasākumu augsti kvalificēta darba spēka atbalstam (IIN atbalsts caur IIN pieauguma ieguldījumu modeli), kura realizācijai būtu jāizstrādā vadlīnijas pašvaldībām par jaunā atbalsta pasākuma ieviešanu. Skaidrojošā informācija šim pasākumam ir iekļauta atsaucē Nr.13 (“Atbalstu paredzēts sniegt Latgales plānošanas reģiona uzņēmējiem pret jaunradītajām augsti kvalificētām darba vietām pašvaldību uzņēmējdarbības konkursu ietvaros. Konkursus organizētu Latgales plānošanas reģiona pašvaldības sadarbībā ar Latgales SEZ pārvaldi, piesaistot dažādus finansējuma avotus konkursu organizēšanai, tajā skaitā, izmantojot aizņemšanās iespējas. Aizņēmuma atmaksa tiktu segta no atbalstīto projektu ietvaros piesaistīto augsti kvalificēto darbinieku atalgojuma un līdz ar to piesaistītā IIN pieauguma reģionā. [..]”)
Lai nodrošinātu viennozīmīgu izpratni, lūdzam minētos priekšlikumus iekļaut atsevišķās sadaļās.
Priekšlikumam par augsti kvalificēta darba spēka atbalstu lūdzam atsaucē Nr.13 iekļauto informāciju ietvert pašā priekšlikumā, kas ļautu, uzreiz vienkopus, nodrošināt informāciju par šo priekšlikumu, un līdz ar to arī svītrot priekšlikuma nosaukumā iekavās iekļauto tekstu saistībā ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) “(IIN atbalsts caur IIN pieauguma ieguldījumu modeli)”, jo atsaucē Nr.13 sniegtajā informācijā redzams, ka priekšlikumā IIN pieaugums tiek lietots kā mērvienība, aprēķinot, cik liels varētu būt atbalsta apmērs skaitliskā izteiksmē, nevis priekšlikums paredz sniegt tiešu IIN atbalstu Latgales plānošanas reģiona uzņēmējiem. Vēršam uzmanību, ka IIN nav nodoklis, kura maksātājs ir pati kapitālsabiedrība, bet IIN maksātājs ir darba ņēmējs un darba devēja (kapitālsabiedrības) pienākums ir aprēķināt IIN, ieturēt to no darba ņēmēja bruto darba samaksas un iemaksāt budžetā.
Vienlaikus norādām, ka tiešo nodokļu atlaide jau šobrīd ir noteikta 80% apmērā un kopējā atbalsta summa, neatkarīgi no atlaides apmēra, nevar pārsniegt noteiktās valsts atbalsta maksimālās summas apmērus. Atšķirībā no citās brīvostas un SEZ teritorijām, Latgales SEZ un Liepājas SEZ ir plašākas iespējas piemērot atlaidi arī uz investīcijām, kas veiktas darba algās. Līdz ar to, neatbalstām pasākumu, kas paredz palielināt pastāvošās uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaides apmēru.
Savukārt, attiecībā uz 2.2. rīcības virzienu "Pilnveidot Latgales SEZ pārvaldes funkcijas un iekļaut Austrumu pierobežas teritoriju SEZ" norādām, ka neatbalstām ieceri paplašināt Latgales SEZ teritoriju iekļaujot tajā Alūksnes novadu, ņemot vērā, ka Alūksne novads atrodas Vidzemes plānošanas reģionā. Veicot šāda veida Latgales SEZ paplašināšanu, tiktu kropļota SEZ teritoriju koncepcija kā tāda. Vienlaikus arī uzskatām, ka papildus pasākumi SEZ paplašināšanai nebūtu atbalstāmi bez to līdzšinējās darbības izvērtējuma.
Ņemot vērā minēto, lūdzam no Rīkojuma plāna izslēgt norādi, ka "ir jāpanāk konceptuāla vienošanās par Latgales SEZ un Rēzeknes SEZ atbalsta paplašināšanu, iekļaujot Alūksnes novada pašvaldību Latgales SEZ teritorijā un pārskatot atlaides komersantiem apjomu."
Piedāvātā redakcija
-
12.
Plāna projekts
Priekšlikums
Lūdzam redakcionāli plāna projekta 3.nodaļas “Pasākumi izvirzītā mērķa sasniegšanai, darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji” 3.4.pasākumam ailē "Rezultatīvais rādītājs" norādīto atsauci uz Profesionālās izglītības likuma pantu.
 
Piedāvātā redakcija
-
13.
Plāna projekts
Priekšlikums
Rīcības plānā iekļautajiem pasākumiem, kurus paredzēts īstenot ES fondu ietvaros un kuru īstenošanā tiks iesaistītas pašvaldības (kā līdzfinansējuma nodrošinātājas), ailē “Līdzatbildīgās institūcijas” lūdzam norādīt arī pašvaldības.
Piedāvātā redakcija
-
14.
Plāna projekts
Priekšlikums
Lūdzam rīcības plāna 3.punkta "Pasākumi izvirzītā mērķa sasniegšanai, darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji" 2.3.apakšpunktā (30 lpp.) sadaļā "Atbildīgā institūcija" pie Finanšu ministrijas iekavās norādīt Valsts ieņēmumu dienestu, jo saskaņā ar informatīvajā ziņojumā “Par Latvijas Republikas ārējās robežas stiprināšanas risinājuma izvērtējumu un turpmāko rīcību” norādīto, Valsts ieņēmumu dienests ir atbildīgā institūcija par otrā posma realizāciju.
Piedāvātā redakcija
-
15.
Plāna projekts
Priekšlikums
Vēršam uzmanību, ka plāna 3. pielikuma "Pasākumi, kuriem pašlaik nav piešķirts nepieciešamais valsts budžeta finansējums vai nav vienošanās starp institūcijām" 1.7 punktā norādītais pasākums tiks īstenots KM 4.3.4.9. pasākuma "Sabiedrības saliedēšana, veicinot sabiedrības pašorganizēšanos un paplašinot sadarbības un līdzdarbības prasmes un iespējas" īstenošanas noteikumi" ietvaros.
Piedāvātā redakcija
-
16.
Plāna projekts
Priekšlikums
Ņemot vērā, ka neviena pašvaldība no Austrumu pierobežas nav iesniegusi projektus Eiropas Savienības kohēzijas politikas programma 2021.–2027. gadam 4.2.1.7. pasākuma "Pirmsskolas izglītības infrastruktūras attīstība" un 4.3.6.6. pasākuma "Bērnu pieskatīšanas pakalpojumi" ietvaros, aicinām šos pasākumus svītrot no plāna projekta 1. pielikuma "Rīcības plāna sasaiste ar citiem attīstības plānošanas dokumentiem, attiecīgās nozares prioritātēm, tiesību aktiem, Eiropas Savienības tiesību aktiem un Eiropas Savienības politiku instrumentiem" 4. punkta.
Piedāvātā redakcija
-
17.
Plāna projekts
Priekšlikums
Lūdzam izvērtēt, vai plāna projekta 1. pielikuma "Rīcības plāna sasaiste ar citiem attīstības plānošanas dokumentiem, attiecīgās nozares prioritātēm, tiesību aktiem, Eiropas Savienības tiesību aktiem un Eiropas Savienības politiku instrumentiem" 4. un 5. punktā nevajadzētu iekļaut arī citu Eiropas Savienības fondu atbildīgo iestāžu projektus, kuri varētu tikt ieviesti Austrumu pierobežas pašvaldībās.
Piedāvātā redakcija
-
18.
Plāna projekts
Priekšlikums
Aicinām papildināt plāna 3. sadaļas "Pasākumi izvirzītā mērķa sasniegšanai, darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji" 3. punkta "Rīcības virziens - Cilvēkresursu attīstība" ar IZM pārvaldībā esošo ES kohēzijas politikas programmas 2021. -2027.gadam 6.1.1.5. pasākumu "Nodarbināto prasmju paaugstināšana un atbalsts kvalifikācijas iegūšanai, atbalsts darbaspēka mācībām saskaņā ar uzņēmumu pieprasījumu", kā arī EM pārvaldībā esošo ES kohēzijas politikas programmas 2021.-2027.gadam 6.1.1.4. pasākumu "Uzņēmējdarbības "zaļināšanas" un produktu attīstības pasākumi, veicinot energoefektivitātes paaugstināšanu un energoefektīvu tehnoloģiju ieviešanu uzņēmumos", kura uzsākšana arī plānota indikatīvi 2025.gadā.
Piedāvātā redakcija
-
19.
Plāna projekts
Priekšlikums
Lūdzam precizēt plāna 3. sadaļas "Pasākumi izvirzītā mērķa sasniegšanai, darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji" 2.16. punktā norādīto nosaukumu 5.1.1.1. pasākums "Infrastruktūra uzņēmējdarbības atbalstam", kā arī 2.15. punktā norādīto nosaukumu 6.1.1.3. pasākums "Atbalsts uzņēmējdarbībai nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstībai, veicinot pāreju uz klimatneitrālu ekonomiku".

Piedāvātā redakcija
-
20.
Plāna projekts
Priekšlikums
Lūdzam precizēt plāna 3. sadaļas "Pasākumi izvirzītā mērķa sasniegšanai, darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji" 2.12. punktā norādīto kopējo finansējumu Latgales plānošanas reģionā: 6 074 995 euro.
Vienlaikus lūdzam precizēt plāna 3. sadaļas "Pasākumi izvirzītā mērķa sasniegšanai, darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji" 2.11. punktā norādīto kopējo finansējumu visā Latvijā, ņemot vērā, ka atbilstoši noslēgtajiem (spēkā esošajiem) līgumiem un aktuālajai informācijai šis finansējums ir mazāks.
Piedāvātā redakcija
-
21.
Plāna projekts
Priekšlikums
Attiecībā uz rīcības plāna 3. sadaļas "Pasākumi izvirzītā mērķa sasniegšanai, darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji" 2.1. punktu vēršam uzmanību, ka Ekonomikas ministrija ir informējusi, ka iepriekš plānotais Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.-2027.gadam 1.2.3.7. pasākums tiks apvienots ar 1.2.1.2. pasākumu “Produktivitātes aizdevumi uzņēmumu inovācijām”, lūdzam veikt attiecīgus precizējumus. Vienlaikus norādām, ka kopējais 1.2.3.7. pasākumam plānotais finansējums ir 30 140 237 euro, tajā skaitā, ERAF finansējums 25 619 201 euro.
Piedāvātā redakcija
-
22.
Plāna projekts
Priekšlikums
Lūdzam izsekojamības nolūkos plāna 3. sadaļas "Pasākumi izvirzītā mērķa sasniegšanai, darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji" tabulā vai zemsvītras atsaucē minēt konkrētus SAM/ pasākumus, no kuriem attiecīgais Plāna pasākums tiks finansēts. Kā arī papildināt vai norādīts ir kopējais finansējums, vai ES fondu/ ārvalstu līdzfinansējuma daļa.
Piedāvātā redakcija
-
23.
Plāna projekts
Priekšlikums
Lūgums svītrot no lietoto saīsinājumu saraksta "PVN - pievienotās vērtības nodoklis", jo ne rīcības plānā, ne saistītajos pielikumos nav skarti ar PVN kompetenci saistītie temati.
Piedāvātā redakcija
-
Piekrītu
Paziņojums par sīkdatņu lietošanu
Lai nodrošinātu TAP portāla pieejamību, tā darbībai tiek izmantotas tikai obligātās tehniskās sīkdatnes. Esmu informēts par sīkdatņu izmantošanu un, turpinot darboties šajā vietnē, piekrītu to izmantošanai. Lasīt vairāk