Atzinums

Projekta ID
23-TA-835
Atzinuma sniedzējs
Satiksmes ministrija
Atzinums iesniegts
05.04.2023.
Saskaņošanas rezultāts
Saskaņots ar priekšlikumiem

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Lūdzam precizēt informatīvā ziņojuma 4.nodaļas “Progress ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā” 9.punkta “Ražošana, inovācija un infrastruktūra” teikumu: “Tiks turpināti ieguldījumi valsts autoceļu sakārtošanā, stiprināta dzelzceļa kā sabiedriskā transporta loma, kā arī turpināsies elektronisko pakalpojumu kvalitātes un pieejamības  uzlabošana.” un izteikt to jaunā redakcijā, ņemot vērā apstiprinātajā ES kohēzijas politikas programmā 2021.-2027.gadam plānotos ieguldījumus.
Piedāvātā redakcija
“Plānots pārbūvēt valsts galvenos autoceļus TEN-T tīklā, izbūvēt jaunus valsts galveno autoceļu posmus, modernizēt/izveidot jaunu TEN-T tīkla dzelzceļa infrastruktūru, modernizēt dzelzceļa pasažieru infrastruktūru, izbūvēt/pārbūvēt Rīgas pilsētas transporta infrastruktūru, nodrošinot integrētas transporta sistēmas veidošanu, attīstīt valstspilsētu maģistrālās ielas un esošos maršrutus, attīstīt lielo ostu publisko infrastruktūru, kā arī attīstīt augstas veiktspējas tīklu infrastruktūru pēdējās jūdzes pieslēgumu nodrošināšanai, izbūvēt vidējās jūdzes optiskā tīkla infrastruktūru, izveidot elektronisko sakaru tīklu pasīvo infrastruktūru 5G savienojamības izvēršanai gar TEN-T tīkla sauszemes transporta ceļiem, kā arī nodrošināt valsts elektronisko sakaru pakalpojumu centra kiberaizsardzību.”.
2.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Ņemot vērā Satiksmes ministrijas atzinuma 6.punktā sniegto priekšlikumu par 2.1.2.nodaļu “Publiskās investīcijas zaļās un digitālās pārkārtošanas veicināšanai”, lūdzam papildināt informatīvā ziņojuma 4.nodaļas “Progress ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā” 13.punktu “Rīcība klimata jomā” ar teikumu par pasākumiem, kas tiek īstenoti energoefektivitātes uzlabošanai, alternatīvo degvielu un AER tehnoloģiju izmantošanas veicināšanai transportā.
Piedāvātā redakcija
“Detalizētāka informācija par konkrētajiem pasākumiem, kas tiek īstenoti energoefektivitātes uzlabošanai, alternatīvo degvielu un AER tehnoloģiju izmantošanas veicināšanai transportā ir atspoguļota Progresa ziņojuma 2.1.2.nodaļā.”.
 
3.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Ņemot vērā Satiksmes ministrijas atzinuma 6.punktā sniegto priekšlikumu par 2.1.2.nodaļu “Publiskās investīcijas zaļās un digitālās pārkārtošanas veicināšanai”, lūdzam papildināt informatīvā ziņojuma 2.4.nodaļas “Enerģētikas politika” apakšnodaļu “Īstenotās un plānotās atbalsta programmas” ar teikumu par pasākumiem, kas tiek īstenoti energoefektivitātes uzlabošanai, alternatīvo degvielu  un AER tehnoloģiju izmantošanas veicināšanai transportā.
Piedāvātā redakcija
“Detalizētāka informācija par konkrētajiem pasākumiem, kas tiek īstenoti energoefektivitātes uzlabošanai, alternatīvo degvielu un AER tehnoloģiju izmantošanas veicināšanai transportā ir atspoguļota Progresa ziņojuma 2.1.2.nodaļā.”.
4.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Ņemot vērā informatīvā ziņojuma 2.1.2.nodaļā “Publiskās investīcijas zaļās un digitālās pārkārtošanas veicināšanai” sniegto informāciju par pasākumiem zaļās pārkārtošanas veicināšanai ēku energoefektivitātes, vides un “zaļo prasmju” jomās, lūdzam papildināt nodaļu aiz teikuma “Šīm trim investīciju programmām 2022. gadā tika sasniegti Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plānā noteiktie atskaites punkti – MK noteikumu stāšanās spēkā.” ar informāciju par veiktajām un plānotajām investīcijām energoefektivitātes uzlabošanai, alternatīvo degvielu un AER tehnoloģiju izmantošanas veicināšanai transportā.
Piedāvātā redakcija
“2022.gadā turpinājās ANM reformas “Rīgas metropoles areāla transporta sistēmas zaļināšana” investīciju ieviešanas normatīvā regulējuma izstrāde, ko plānots pabeigt 2023.gadā”.
5.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Ņemot vērā informatīvā ziņojuma 2.1.2.nodaļā “Publiskās investīcijas zaļās un digitālās pārkārtošanas veicināšanai” sniegto informāciju par pasākumiem zaļās pārkārtošanas veicināšanai ēku energoefektivitātes, vides un “zaļo prasmju” jomās, lūdzam papildināt nodaļu aiz teikuma “Latvija turpina ES struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014.–2020. gada plānošanas perioda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība" īstenošanu, jo līdz 2023. gada beigām ir jāpabeidz uzsākto projektu īstenošana un jāsasniedz programmā un projektos noteiktie mērķi un rādītāji.” ar informāciju par veiktajām un plānotajām investīcijām energoefektivitātes uzlabošanai, alternatīvo degvielu un AER tehnoloģiju izmantošanas veicināšanai transportā.
Piedāvātā redakcija
“Lai veicinātu videi draudzīga sabiedriskā transporta izmantošanu un pasažieru skaita pieaugumu videi draudzīgā sabiedriskajā transportā, ES fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodā projektu īstenošanai no KF finansējuma paredzēti 286,53 milj. EUR. Līdz 2023.gadam kopumā paredzēts pārbūvēt esošās tramvaja līnijas 21,3 km garumā un izbūvēt jaunas tramvaja līnijas 4,22 km garumā, iegādāties 26 jaunus tramvaja sastāvus, 23 jaunus elektrovilcienus un 145 videi draudzīgus sabiedriskos autobusus.”
6.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Ņemot vērā informatīvā ziņojuma 2.1.2.nodaļā “Publiskās investīcijas zaļās un digitālās pārkārtošanas veicināšanai” sniegto informāciju par pasākumiem zaļās pārkārtošanas veicināšanai ēku energoefektivitātes, vides un “zaļo prasmju” jomās, lūdzam papildināt nodaļu aiz teikuma “ES kohēzijas politikas programmā 2021.–2027. gadam klimata pārmaiņu mazināšanas un pielāgošanās klimata pārmaiņu un vides aizsardzības un attīstības prioritātēm plānotais finansējums līdz 2029. gadam ir 844.17 milj. euro.” ar informāciju par veiktajām un plānotajām investīcijām energoefektivitātes uzlabošanai, alternatīvo degvielu un AER tehnoloģiju izmantošanas veicināšanai transportā.
Piedāvātā redakcija
“ES kohēzijas politikas programmā 2021.-2027.gadam plānoti vairāki pasākumi energoefektivitātes uzlabošanai, alternatīvo degvielu un AER tehnoloģiju izmantošanas veicināšanai transportā: multimodālu sabiedriskā transporta mezglu izveide, mikromobilitātes infrastruktūras attīstība, ETL lieljaudas uzlādes punktu TEN-T pamattīklā izbūve, bezemisiju vilcienu iegāde, kā arī dzelzceļa elektrificētā tīkla modernizācija un attīstība, lai nodrošinātu ērtus un integrētus dažāda transporta veida savienojumus vienkopus, veicinot reģionu sasniedzamību un mainot iedzīvotāju pārvietošanās paradumus. Plānotais ES fondu finansējums šiem pasākumiem līdz 2029.gadam ir 380,0 milj.euro.”.