Atzinums

Projekta ID
23-TA-3281
Atzinuma sniedzējs
Sabiedrības integrācijas fonds
Atzinums iesniegts
15.04.2024.
Saskaņošanas rezultāts
Saskaņots ar priekšlikumiem

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Plāna projekts
Priekšlikums
14.lpp. Rīcības virziens "Atšķirīgas attieksmes risku dzimuma dēļ mazināšana darba tirgū", darbības rezultāts "1.1. Pilnveidotas darba devēju zināšanas, lai veidotu iekļaujošu darba vidi, kas ņem vērā sieviešu un vīriešu vajadzības", rezultatīvais rādītājs "Īstenots ikgadējs novērtējums “Dažādībā ir spēks”, veicinot darba devējus pievērsties iekļaujošas darba vides veidošanai un dažādības vadības principu ieviešanai savās organizācijās (SIF)".

Aicinām papildināt esošo darbības rezultātu vai pievienot jaunu darbības rezultātatīvo rādītāju: "Īstenots ikgadējs novērtējums "Ģimenei draudzīga darbavieta", lai sekmētu tādas darba vides kultūras attīstību Latvijā, kas ir empātiska, cilvēcīga, saprotoša un pretimnākoša darba ņēmēju darba un privātās dzīves līdzsvaram." 
Piedāvātā redakcija
Plāna 1.1. darbības rezultāts papildināts ar rezultatīvo rādītāju "Īstenots ikgadējs novērtējums "Ģimenei draudzīga darbavieta", lai sekmētu tādas darba vides kultūras attīstību Latvijā, kas ir empātiska, cilvēcīga, saprotoša un pretimnākoša darba ņēmēju darba un privātās dzīves līdzsvaram." 
2.
Plāna projekts
Priekšlikums
12.lpp. "Vienlīdzīgu iespēju darba tirgū un izglītības kontekstā ir nepieciešams domāt arī par savstarpēji ietekmējošu faktoru pieeju (angliski – intersectionality), piedāvājot risinājumus īpaši neaizsargātām personām, kas var saskarties ar vairākiem diskriminācijas riskiem, kas balstīti personas dzimumā, rasē vai etniskajā piederībā, vecumā, sociālajā statusā vai invaliditātē."

Sniegta atsauce tikai uz romu sieviešu īpašo situāciju.  Aicinām ņemt vērā, ka arī sievietes ar invaliditāti (pakļautas arī lielākam vardarbības un cilvēktirdzniecības riskam) un sievietes-migrantes var tikt pakļautas lielākam nevienlīdzības riskam. Piemēram, sievietes migrantes būtiski var ietekmē ne tikai migrācijas statuss, bet arī izcelsmes valsts kultūras ierobežojumi un dzimumu lomas, kā arī reliģijas uzlikti ierobežojumi (visi šie faktori ir cieši saistīti un mijiedarbojas).
Piedāvātā redakcija
-