Atzinums

Projekta ID
21-TA-1451
Atzinuma sniedzējs
Labklājības ministrija
Atzinums iesniegts
17.12.2021.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Anotācija (ex-ante)
8. Horizontālās ietekmes
Iebildums
Sagatavojot tiesību akta projektu,  ir jāizvērtē tiesību akta projekta horizontālā ietekme.
Lūdzam aizpildīt tiesību akta projekta 8.sadaļu atbilstoši TAP anotācijas vadlīnijām  (https://tai.mk.gov.lv/anotacija) un Labklājības ministrijas Ieteikumiem tiesību akta projekta anotācijas 8.sadaļas aizpildīšanai (https://www.lm.gov.lv/lv/metodiskie-materiali).
Ņemot vērā Labklājības ministrijas kā atbildīgās institūcijas par horizontālā principa “Vienlīdzība, iekļaušana, nediskriminācija un pamattiesību ievērošana”  (2021-2027) koordinēšanu komeptences jomas, lūdzam aizpildīt sekojošas sadaļas: 

8.1.8. sociālā ietekme, tai skaitā ietekme uz sociālās atstumtības riskam pakļautajām sabiedrības grupām
8.1.9. ietekme uz personu ar invaliditāti vienlīdzīgām iespējām un tiesībām
8.1.10. ietekme uz dzimumu līdztiesību
8.1.12.uz cilvēktiesībām, demokrātiskām vērtībām un pilsoniskās sabiedrības attīstību
8.2. cita informācija
 
Piedāvātā redakcija
-
2.
Rīkojuma projekts
Priekšlikums
Aicinām sadaļā "2.3. Sociālā iekļaušana" pie "Galvenie ar sociālo iekļaušanu saistītie kopīgie izaicinājumi" precizēt izaicinājumu: 
Nepietiekami attīstīti un/vai neefektīvi risinājumi nelabvēlīgā stāvoklī esošo sociālo grupu (tostarp jauniešu un ilgstošo bezdarbnieku) integrācijai darba tirgū, ko pasliktinājusi COVID-19 krīze.

 
Piedāvātā redakcija
Nepieciešamība turpmāk attīstīt un pilnveidot risinājumus nelabvēlīgākā situācijā esošo sociālo grupu (tostarp jauniešu un ilgstošo bezdarbnieku) integrācijai darba tirgū, ko pasliktinājusi COVID-19 krīze. 
3.
Rīkojuma projekts
Priekšlikums
Aicinām papildināt darba tirgus situācijas aprakstu sadaļā "2.3. Sociālā iekļaušana":
Turklāt COVID-19 uzliesmojums ir negatīvi ietekmējis situāciju nodarbinātības jomā. Latvijā bezdarba līmenis palielinājās no 7,0% 2020. gada februārī līdz 9,1% 2021. gada martā; Lietuvā bezdarba līmenis palielinājās no 6,3% 2020. gada februārī līdz 8,9% 2021. gada martā.
 
Piedāvātā redakcija
Turklāt COVID-19 uzliesmojums ir negatīvi ietekmējis situāciju nodarbinātības jomā. Latvijā bezdarba līmenis palielinājās no 7,0% 2020. gada februārī līdz 9,1% 2021. gada martā; Lietuvā bezdarba līmenis palielinājās no 6,3% 2020. gada februārī līdz 8,9% 2021. gada martā. Neskatoties uz negatīvajām tendencēm, jāpiemin, ka Latvijā kopš 2020.gada vasaras beigām kopumā ir bijusi vērojama reģistrētā bezdarba līmeņa samazināšanās tendence, sasniedzot 2021.gada septembra sākumā pirmspandēmijas līmeni (2021.gada decembra sākumā tas bija 6,4%), un 2021.gadā vakanču skaits ir pieaudzis. Tomēr aktuāls ir ilgstošais bezdarbs un reģionālās atšķirības bezdarba jomā, un ir pieaudzis pirmspensijas vecuma bezdarbnieku un bezdarbnieku ar invaliditāti skaits/īpatsvars.
4.
Rīkojuma projekts
Priekšlikums
Sadaļā 2.3. Sociālā iekļaušana aicinām visus datus norādīt dzimumu griezumā. 

 
Piedāvātā redakcija
-
Piekrītu
Paziņojums par sīkdatņu lietošanu
Lai nodrošinātu TAP portāla pieejamību, tā darbībai tiek izmantotas tikai obligātās tehniskās sīkdatnes. Esmu informēts par sīkdatņu izmantošanu un, turpinot darboties šajā vietnē, piekrītu to izmantošanai. Lasīt vairāk