Atzinums

Projekta ID
23-TA-1429
Atzinuma sniedzējs
Biedrība "Latvijas Apdrošinātāju asociācija"
Atzinums iesniegts
10.05.2024.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Likumprojekts
Iebildums
Ministru kabineta 2016.gada 19.aprīļa noteikumu Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” 180.1.7. apakšpunkts nosaka: Izstrādājot saimnieciskās darbības objekta ugunsdrošības instrukciju tās saturā jāapraksta iespējamie ugunsgrēka izcelšanās riski un preventīvie pasākumi to mazināšanai. Līdzīgi kā darba aizsardzības jomā, kur jāveic darba vides riska novērtēšana, lai nodefinētu darba vides drošumu un nepieciešamos pasākumus drošas darba vides nodrošināšanai, arī ugunsdrošībā jānosaka vienota kārtība, kādā veicams saimnieciskās darbības objekta ugunsdrošības riska novērtējums.
 
Piedāvātā redakcija
Papildināt 3.panta otro daļu ar 7. punktu šādā redakcijā: “7) saimnieciskās darbības objekta ugunsdrošības riska novērtējuma saturu un kārtību kādā veicams novērtējums”
2.
Likumprojekts
Iebildums
Ministru kabineta 2016.gada 19.aprīļa noteikumu Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” 7.2. apakšpunkts nosaka: ja izcēlies ugunsgrēks, saimnieciskās darbības objekta atbildīgajai personai papildus šo noteikumu 7.1. apakšpunktā minētajiem pienākumiem līdz brīdim, kad ierodas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apakšvienība, ir pienākums nodrošināt ugunsdrošības instrukcijā noteikto rīcību ugunsgrēka gadījumā atbilstoši šo noteikumu 180.7. apakšpunktam. Noteikumu 180.7. punkts paredz, ka Ugunsdrošības instrukcijā norāda rīcību ugunsgrēka gadījumā (piemēram, cilvēku evakuācijas kārtību; kārtību, kādā tiek evakuēti cilvēki ar īpašām vajadzībām, un pasākumi evakuācijas nodrošināšanai u.c.). Ievērojot minēto regulējumu, LAA ieskatā nodarbinātajiem, kuru pienākums ir veikt ugunsdzēsības un glābšanas pasākumus, jānosaka nepieciešamo izglītību vai apmācību, kā arī apmācības paraugprogrammu. Ministru kabineta 2016.gada 19.aprīļa noteikumu Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” 7.2. apakšpunktā noteiktā pienākuma īstenošanu, drīkst uzticēt tikai noteiktā kārtībā speciāli sagatavotām un apmācītām personām.
 
Piedāvātā redakcija
Papildināt 3.panta otro daļu ar 6.punktu šādā redakcijā: “6) nepieciešamo izglītību vai obligātās apmācības un apmācību paraugprogrammas brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem un uzņēmumu nodarbinātājiem, kuru pienākums ir veikt ugunsdzēsības un glābšanas pasākumus.”