Atzinums

PAZIŅOJUMS:
LVRTC informē, ka 27. aprīlī plkst. 00.00 (naktī no 26. uz 27. aprīli) uzsāks eParaksta sistēmu migrāciju uz jaunu tehnoloģisko platformu un tā ilgs aptuveni diennakti. Līdz ar pāreju uz jaunu tehnoloģisko platformu, eParaksta lietotājiem 27. aprīlī būs ierobežota eParaksta rīku darbība, bet pēc darbības atsākšanas visiem eParaksts mobile lietotājiem būs jāizveido jauna eParaksta parole. Tā kā darbu laikā nebūs pieejami eParaksta pakalpojumi, aicinām ieplānot veikt darbības sistēmās un dokumentu parakstīšanu savlaicīgi, jo 27. aprīlī organizācijas sistēmās e-Identitātes apliecināšana un parakstīšana nebūs iespējama. Vairāk informācijas eparaksts.lv portālā.
Projekta ID
22-TA-1414
Atzinuma sniedzējs
Finanšu ministrija
Atzinums iesniegts
16.09.2022.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Likumprojekts (grozījumi)
Iebildums
Ņemot vērā, ka 2022.gada 16.septembrī plānota starpinstitūciju sanāksme par likumprojektu, Finanšu ministrija viedokli sniegs minētās sanāksmes laikā.
Piedāvātā redakcija
-
2.
Anotācija (ex-ante)
1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi
Iebildums
Ņemot vērā to, ka kontekstā ar grozījumiem likuma 42.panta (25) daļā šobrīd anotācijā esošais skaidrojums par papildinošās saimnieciskās darbības un papildpakalpojumu jēdzienu būtību nav pilnīgs, lai gūtu visaptverošāku priekšstatu par šo jēdzienu izpratni praktiskajā piemērošanai, lūdzam papildināt anotācijā sniegtos attiecīgos skaidrojumus atbilstoši Komisijas paziņojuma par Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. panta 1. punktā minēto valsts atbalsta jēdzienu (2016/C 262/01) (turpmāk - Paziņojums) 207.punktam. Proti:
- attiecībā uz papildinošo saimniecisko darbību anotācijas 1.3.sadaļā “Pašreizējā situācija” pie iedaļas “Grozījumi 42.panta (25) daļā” pēdējo rindkopu aizstāt ar šādu papildinošās saimnieciskās darbības skaidrojumu:
“Papildinoša saimnieciskā darbība ir tāda saimnieciskā darbība, kas tiek veikta nesaimnieciskai darbībai paredzētajā infrastruktūrā un kas tieši ir saistīta ar infrastruktūras ekspluatāciju un ir nepieciešama vai nesaraujami saistīta ar infrastruktūras galveno nesaimniecisko izmantojumu, kā arī, ja saimnieciskajai darbībai patērē tos pašus resursus kā pamata nesaimnieciskajai darbībai, piemēram, tos pašus materiālus, iekārtas, darbaspēku vai pamatkapitālu” (piemēram, kad pētniecības organizācija dažkārt izīrē savas iekārtas un laboratorijas ražošanas nozaru partneriem, vai skolas telpas izīrē citiem izglītības pasākumiem (kursiem))”;

- attiecībā uz papildpakalpojumiem 1.3.sadaļā “Problēmas un risinājumi” pie iedaļas “Grozījumi 42.panta (25) daļā” lūdzam pirmās divas rindkopas aizstāt ar šādu skaidrojumu:
“Publiskas personas nekustamajā īpašumā, kas nodots citai publiskai personai atbilstoši Publiskas personas mantas atsavināšanas likuma 42.pantam, var tikt veikta ne tikai papildinoša saimnieciskā darbība, bet arī sniegti papildpakalpojumi, saglabājot nekustamā īpašuma izmantošanas nesaimniecisko raksturu. 
Papildpakalpojumi ir tāda saimnieciska darbība, kas tiek īstenota nesaimnieciskai darbībai paredzētajā ēkā un kura parasti neietekmē tirdzniecību starp dalībvalstīm, jo šie pakalpojumi diez vai piesaistītu citu dalībvalstu klientus un to finansēšana diez vai izraisītu būtisku ietekmi uz pārrobežu ieguldījumiem vai uzņēmējdarbību (Sk. Komisijas paziņojums par Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. panta 1. punktā minēto valsts atbalsta jēdzienu (2016/C 262/01) 207.punktu) (piemēram, kafejnīcas vai ēdnīcas darbība skolās, pirmsskolas izglītības iestādēs vai administrācijas ēkās, restorāni, veikali, maksas stāvvietas).”

 
Piedāvātā redakcija
-