Atzinums

Projekta ID
22-TA-265
Atzinuma sniedzējs
Tieslietu ministrija
Atzinums iesniegts
25.04.2022.
Saskaņošanas rezultāts
Saskaņots ar priekšlikumiem

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Noteikumu konsolidētā versija
Priekšlikums
Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā (turpmāk - NILLTPFL) 61.pants "Koordinējošā institūcija" noteic, ka koordinējošā institūcija, kuras darbības mērķis ir saskaņot un pilnveidot valsts institūciju un privātā sektora sadarbību noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanā, ir Finanšu sektora attīstības padome.
Finanšu sektora attīstības padomes sastāvu, funkcijas, uzdevumus, tiesības, lēmumu pieņemšanas kārtību un darba organizāciju nosaka Ministru kabinets.
Lai nodrošinātu atbilstību iepriekšminētajam, ierosinām noteikumu projekta 1. punktu, kas atspoguļo padomes darbības mērķi, noteikt piedāvātajā redakcijā (sk. zemāk).

Proti, papildināt padomes mērķi atbilstoši NILLTPFL 61. panta pirmajā daļā noteiktajam, kā arī svītrot vārdus "kā arī īstenot Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā deleģētos uzdevumus, kurus noteicis Ministru kabinets", jo likumus pieņem Saeima, nevis Ministru kabinets.
Ja NILLTPFL padomei ir tieši vai netieši deleģēti uzdevumi, tad noteikumu projekta 3. punktā, kurā noteikti padomes uzdevumi, var norādīt, ka padome veic NILLTPFL padomei noteiktos uzdevumus. Savukārt pārējos noteikumu projekta 3. punktā ietvertos uzdevumus uzskatīt par Ministru kabineta noteiktajiem uzdevumiem. Tādējādi tiks pateikts, ka padome pilda NILLTPFL likumā noteiktos uzdevumus un nolikumā Ministru kabineta noteiktos uzdevumus. Ja padome īsteno arī citus normatīvajos aktos noteiktos uzdevumus, var ietvert arī standartfrāzi, ka padome īsteno citus normatīvajos aktos noteiktos uzdevumus. 
Piedāvātā redakcija
Finanšu sektora attīstības padome (turpmāk – padome) ir koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir saskaņot un pilnveidot valsts institūciju un privātā sektora sadarbību finanšu sektora ilgtspējīgas attīstības veicināšanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanā.