Atzinums

PAZIŅOJUMS:
LVRTC informē, ka 27. aprīlī plkst. 00.00 (naktī no 26. uz 27. aprīli) uzsāks eParaksta sistēmu migrāciju uz jaunu tehnoloģisko platformu un tā ilgs aptuveni diennakti. Līdz ar pāreju uz jaunu tehnoloģisko platformu, eParaksta lietotājiem 27. aprīlī būs ierobežota eParaksta rīku darbība, bet pēc darbības atsākšanas visiem eParaksts mobile lietotājiem būs jāizveido jauna eParaksta parole. Tā kā darbu laikā nebūs pieejami eParaksta pakalpojumi, aicinām ieplānot veikt darbības sistēmās un dokumentu parakstīšanu savlaicīgi, jo 27. aprīlī organizācijas sistēmās e-Identitātes apliecināšana un parakstīšana nebūs iespējama. Vairāk informācijas eparaksts.lv portālā.
Projekta ID
23-TA-2345
Atzinuma sniedzējs
Ekonomikas ministrija
Atzinums iesniegts
30.10.2023.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Noteikumu konsolidētā versija
Iebildums
Ekonomikas ministrija rosina, no 2024. gada 1. janvāra ceļot minimālo mēneša darba algu normālā darba laika ietvaros līdz 700 euro, kompleksi vērtēt arī neapliekamā minimuma celšanu, kā arī sasaisti ar minimālās algas apmēru turpmāk, tādējādi nodrošinot vienkāršotu algas aprēķinu, prognozējamību un samērīgumu nodokļu izmaiņu gadījumā.
No samērīguma viedokļa ir nepieciešams ieviest ilgtspējīgu mehānismu, kas darbojas sabiedrības (uzņēmēju un iedzīvotāju) interesēs un ir vērsts uz kopējo sabiedrības interešu aizsardzību.
Piedāvājam jautājumu par minimālās darba algas celšanu izskatīt kopā ar citiem saistošajiem jautājumiem, nodrošinot pilnvērtīgas diskusijas starp ministriju, darba devēju un darba ņēmēju organizāciju pārstāvjiem.

 
Piedāvātā redakcija
-