Atzinums

Projekta ID
24-TA-371
Atzinuma sniedzējs
Skrīveru pagasta zemnieku saimniecība "KALNĀRES"
Atzinums iesniegts
21.02.2024.
Saskaņošanas rezultāts
Saskaņots ar priekšlikumiem

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Noteikumu (grozījumu) projekts
Priekšlikums
1) Labot p-tu 65.1
2) Izslēgt p-tu 66.
3) izslēgt p-tu 67.
4) Izslēgt p-tu 68.
5) Izslēgt p-tu 69.
Liegums apart zemi rudenī ir klajā pretrunā ar agronomijas zinātnes atzinumiem, kas iegūti pēdējo 100 gadu laikā. Gadu desmitiem agronomiem mācīja, ka mūsu klimatiskajos apstākļos jebkurš, pat slikts rudens arums ir labāks pa pavasara arumu. Latvijā nav iespējams nodrošināt augu veģertāciju ziemas periodā un zemes neapstrādāšana rudenī nekādi neuzlabo tās stāvokli pavasarī, tikai aizkavē pavasara lauku darbus, rada darbu sastrēgumus, aizkavē sēju un pazemina ražību. ES regula 2021/2115 III arī nosaka, ka dalībvalstij pieņemot minimālās prasības ir jāņem vērā vietējie klimatiskie apstākļi. Liegums apart zemi rudenī nav ES regulas kategoriska prasība, tas ir Latvijas atbildīgo ierēdņu lēmums.   
Piedāvātā redakcija
"no iepriekšējā gada 1. otobra līdz kārtējā gada 15. martam saglabā rugājus vai lauku pēc kultūraugu novākšanas atstāj nepastrādātu."
2.
Noteikumu konsolidētā versija
Priekšlikums
Latvijā joprojām ir maz sertificētas kartupeļu sēklas pavairotāju. Lai veicinātu arī mazāku saimniecību pievēršanos sēklas kartupeļu pavairošanai  ierosinu samazināt minimālo atbalsttiesīgo platību uz 0,5 ha.
Piedāvātā redakcija
213.3. kopējā sēklas kartupeļu aizņemtā viena vai vairāku lauku atbalsttiesīgā platība nav mazāka par 0,5 hektāriem un tā ir atbalsttiesīga ilgtspēju sekmējošā ienākumu pamatatbalsta saņemšanai.