Atzinums

Projekta ID
24-TA-2122
Atzinuma sniedzējs
Finanšu ministrija
Atzinums iesniegts
13.09.2024.
Saskaņošanas rezultāts
Saskaņots ar priekšlikumiem

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Anotācija (ex-ante)
1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi
Priekšlikums
Rīkojuma projekta "Par valsts nekustamā īpašuma "Ceraukstes meži" Ceraukstes pagastā, Bauskas novadā, daļas nodošanu Satiksmes ministrijas valdījumā" pielikumā "Papildu dokumenti (paskaidrojošie meteriāli") pievienotas akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži"  (turpmāk - LVM)  atbildes vēstules uz SIA “EIROPAS DZELZCEĻA LĪNIJAS” (turpmāk - EDZL) 
29.12.2022. vēstuli Nr. 2.4.N/2022-2061, kurā LVM saskaņo darbības, kas nepieciešamas Eiropas standarta platuma publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras līnijas RB projekta realizācijas nodrošināšanai, tai skaitā, veikt nepieciešamās darbības nekustamā īpašuma “Ceraukstes meži” ar kadastra Nr. 40500070156 zemes vienību ar kadastra apzīmējumiem 40500040091, 40500040075 un 40500060037 sadalei ar nosacījumu, ka gadījumā, ja zemes vienība ir sadalīta pēc EDZL pieprasījuma, bet pēc galīgā projekta saskaņošanas ir veiktas izmaiņas, kuru rezultātā atdalītā zemes vienības daļa vai daļas daļa nav nepieciešama projekta realizācijai, EDZL par saviem līdzekļiem ir jāapvieno sadalīto zemes vienību (jāatgriež to sākotnējā stāvoklī, t.i. pēc iespējas konsolidētu);

03.04.2023. vēstuli Nr. 2.3.N/2023-988, kurā LVM saskaņo darbības, kas nepieciešamas Eiropas standarta platuma publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras līnijas RB projekta realizācijas nodrošināšanai, tai skaitā, veikt nepieciešamās darbības nekustamā īpašuma “Ceraukstes meži” ar kadastra Nr. 40500070156 zemes vienību ar kadastra apzīmējumiem 40500070138 un 40500060039 sadalei ar nosacījumu, ka gadījumā, ja zemes vienība ir sadalīta pēc EDZL pieprasījuma, bet pēc galīgā projekta saskaņošanas ir veiktas izmaiņas, kuru rezultātā atdalītā zemes vienības daļa vai daļas daļa nav nepieciešama projekta realizācijai, EDZL par saviem līdzekļiem ir jāapvieno sadalīto zemes vienību (jāatgriež to sākotnējā stāvoklī, t.i. pēc iespējas konsolidētu);

30.03.2023. vēstuli Nr. 2.3.N/2023-928, kurā LVM saskaņo darbības, kas nepieciešamas Eiropas standarta platuma publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras līnijas RB projekta realizācijas nodrošināšanai, tai skaitā, veikt nepieciešamās darbības nekustamā īpašuma “Ceraukstes meži” ar kadastra Nr. 40500070156 zemes vienību ar kadastra apzīmējumiem 40500070156 un 40500090111 sadalei ar nosacījumu, ka gadījumā, ja zemes vienība ir sadalīta pēc EDZL pieprasījuma, bet pēc galīgā projekta saskaņošanas ir veiktas izmaiņas, kuru rezultātā atdalītā zemes vienības daļa vai daļas daļa nav nepieciešama projekta realizācijai, EDZL par saviem līdzekļiem ir jāapvieno sadalīto zemes vienību (jāatgriež to sākotnējā stāvoklī, t.i. pēc iespējas konsolidētu).

Lūdzam izvērtēt vai LVM norādītie nosacījumi būtu ietverami anotācijā, kā arī vai nepieciešams papildināt anotāciju un skaidrot EDZL rīcību, ja  pēc galīgā projekta saskaņošanas ir veiktas izmaiņas, kuru rezultātā atdalītā ( sadale pēc EDZL pieprasījuma) zemes vienības daļa vai daļas daļa ( zemes vienību sadale veikta pēc EDZL pieprasījuma) nav nepieciešama projekta realizācijai. 
 
Piedāvātā redakcija
-