Atzinums

Projekta ID
22-TA-2740
Atzinuma sniedzējs
Labklājības ministrija
Atzinums iesniegts
15.09.2022.
Saskaņošanas rezultāts
Saskaņots ar priekšlikumiem

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Ierosinām izteikt sadaļu "Migrācija" jaunā redakcijā, lai nodrošinātu vienotu pieeju ar citu nozaru aprakstiem:
1) ietverta informācija par Ukrainas atbalsta pasākumiem;
2) dzēsta informācija par PMLP atbildēm uz informācijas pieprasījumiem, ņemot vēra, ka ne tikai PMLP, bet arī virkne citu institūciju regulāri sniedz informāciju. Ziņojuma kompaktuma dēļ LM ieskatā nav nepieciešams uzskaitīt visas atbildes uz datu un citiem pieprasījumiem. 
Piedāvātā redakcija
Migrācija
2022.gada prioritāte OECD Migrācijas darba grupā ir Krievijas kara pret Ukrainu ietekme uz migrāciju, kā arī atbalsta pasākumi Ukrainas civiliedzīvotājiem. 2022.gadā papildus regulārajām Migrācijas darba grupas sanāksmēm 5. maijā Varšavā, Polijā notika Migrācijas darba grupas ārkārtas sanāksme, kas tika pilnībā veltīta Ukrainas bēgļu atbalsta jautājumiem, savukārt 2022. gada 27. jūnijā OECD organizēja Starptautisku konferenci par kara Ukrainā sekām (plašāk sk. nākamajā nodaļā).
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) eksperti piedalās OECD ikgadējā pārskata par migrāciju izstrādē, sagatavojot informāciju par migrācijas situāciju Latvijā un piedaloties OECD SOPEMI migrācijas ekspertu sanāksmē (pārskata periodā notika 2021. gada 13. – 15. oktobrī).
2.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Izteikt sadaļu "Sociālā politika" precizētā redakcijā. Redakcija precizēta, lai nodrošinātu vienveidīgu pieeju salīdzinājumā ar citu nozaru aprakstiem. 
Piedāvātā redakcija
Sociālā politika
Labklājības ministrijas un tās padotības iestāžu eksperti regulāri piedalās OECD rīkotajos semināros un pasākumos par aktuāliem rīcībpolitikas jautājumiem, t.sk. par darba tirgus politiku, pensiju sistēmas izaicinājumiem un risinājumiem, vardarbības ģimenē mazināšanu, dzimumu līdztiesību u.c. 
Labklājības ministrijas pārstāvji piedalās Dzimumu līdztiesības draugu grupas (OECD Friends of Gender Equality Plus) sanāksmēs un OECD rīkotajos pasākumos un ekspertu semināros.
2022. gada 29. jūnijā starp OECD un Labklājības ministriju noslēgts līgums par brīvprātīgo iemaksu veikšanu par Latvijas dalību apsekojuma “Risks That Matter” 2022. gada kārtā. Apsekojums paredz pēc vienotas metodoloģijas veiktu aptauju valstīs, kas ir iesaistījušās (2020. gadā piedalījās 25 valstis, t.sk. Igaunija un Lietuva). Apsekojumā tiek vērtēta iedzīvotāju uztvere par sociālajiem un ekonomiskajiem riskiem, un viņu vērtējumu par to, kā valdības risina šos jautājumus. Aptaujas rezultātiem ir labi citējamības rādītāji starptautiskajos medijos. Aptauja notiks 2022. gada rudenī un pētījuma publikācija plānota 2023. gada 2. ceturksnī.
Labklājības ministrija līdzatbildīgās institūcijas statusā kopš 2020. gada piedalās Publiskās pārvaldības komitejas Dzimumu līdztiesības integrētās pieejas un pārvaldības darba grupas darbā (Working Party on Gender Mainstreaming and Governance).
3.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Precizēt apakšnodaļas "Latvijas Nodarbinātības valsts aģentūras digitālo sistēmu modernizācija" pēdējo rindkopu, to izsakot jaunā redakcijā. Precizējums veikts, ņemot vērā projekta īstenošanas progresu. 

 
Piedāvātā redakcija
Projekta uzsākšanas tiešsaistes sanāksme notika 2022. gada 8.septembrī.
4.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
Izvērtēt iespēju visā dokumenta tekstā minētos OECD pētījumus papildināt ar zemsvītras atsauci uz publikāciju OECD elektroniskajā bibliotēkā, ņemot vērā, ka visi pētījumi ir OECD publiski pieejami. 
Piedāvātā redakcija
-