MK sēdes protokollēmuma projekts

21-TA-397
Informatīvais ziņojums "Informatīvais ziņojums par Eiropas Savienības fondu darbības programmas Latvijai 2021.–2027. gadam 4.3.1. specifiskā atbalsta mērķa “Veicināt sociāli atstumto kopienu, migrantu un nelabvēlīgā situācijā esošo grupu sociāli ekonomisko integrāciju, izmantojot integrētus pasākumus, tostarp mājokļu un sociālo pakalpojumu jomā” 4.3.1.2. pasākuma “Pakalpojumu kvalitātes un pieejamības uzlabošana, tuvinot valsts sociālās aprūpes centru filiāles kopienā sniegtajiem (ģimeniskai videi pietuvinātiem) pakalpojumiem” īstenošanu
 "
1.
Pieņemt zināšanai labklājības ministra iesniegto informatīvo ziņojumu.
2.
Atbalstīt informatīvajā ziņojumā ietverto priekšlikumu Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2021.-2027. gada plānošanas perioda darbības programmas 4.3.1. specifiskā atbalsta mērķa “Veicināt sociāli atstumto kopienu, migrantu un nelabvēlīgā situācijā esošo grupu sociāli ekonomisko integrāciju, izmantojot integrētus pasākumus, tostarp mājokļu un sociālo pakalpojumu jomā” 4.3.1.2. pasākuma “Pakalpojumu kvalitātes un pieejamības uzlabošana, tuvinot valsts sociālās aprūpes centru filiāles kopienā sniegtajiem (ģimeniskā vidē pietuvinātiem) pakalpojumiem” (turpmāk –  pasākums) īstenošanas uzsākšanai.
3.
Pieņemt zināšanai, ka valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Šampētera nams” (turpmāk – VSIA “Šampētera nams”) kā finansējuma saņēmējs uzsāk informatīvajā ziņojumā paredzēto atbalstāmo darbību īstenošanu, sākot ar 2021. gada 4. ceturksni, t.i., pirms projekta iesnieguma apstiprināšanas, ievērojot Eiropas Savienības un Latvijas Republikas tiesību aktos, tai skaitā publisko iepirkumu regulējošajos tiesību aktos, noteiktos un informatīvajā ziņojumā ietvertos pasākuma īstenošanas nosacījumus.
4.
Noteikt, ka pirms projekta iesnieguma apstiprināšanas pasākumā atbalstāmo darbību ietvaros radušās izmaksas var uzskatīt par attiecināmām finansēšanai no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (turpmāk – ERAF) un valsts budžeta līdzfinansējuma, ja tās atbilst informatīvajā ziņojumā ietvertajām izmaksu pozīcijām un ir radušās ne agrāk par 2021. gada 1.decembri.
5.
Pieņemt zināšanai, ka VSIA “Šampētera nams” līdz projekta apstiprināšanai un pēc projekta apstiprināšanas kopējās attiecināmās izmaksas indikatīvi ir paredzētas 26 100 000 euro apmērā, t.sk. ERAF finansējums – 22 185 000 euro un valsts budžeta finansējums – 3 915 000 euro. Kopējo attiecināmo izmaksu indikatīvais sadalījums pa gadiem ir šāds:
2022. gadā – 180 000 euro, valsts budžeta finansējums 31 765 euro;
2023. gadā – 2 180 000 euro, valsts budžeta finansējums 384 705 euro;
2024. gadā – 9 912 500 euro, valsts budžeta finansējums 1 749 265 euro;
2025. gadā – 9 912 500 euro. valsts budžeta finansējums 1 749 265 euro.
6.
Pieņemt zināšanai, ka pasākuma īstenošanas izmaksas līdz līguma par projekta īstenošanu noslēgšanai ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru VSIA “Šampētera nams” priekšfinansē no saviem līdzekļiem
7.
Pieņemt zināšanai, ka VSIA “Šampētera nams” pasākuma īstenošanai piesaista nepieciešamo projekta vadības personālu, projekta īstenošanai nepieciešamos pakalpojuma sniedzējus, ievērojot informatīvajā ziņojumā noteiktās pieļaujamās attiecināmās izmaksas un to ierobežojumus, kā arī slēdz nodomu protokolus ar sadarbības partneriem par projekta īstenošanu.
8.
Labklājības ministrijai un Centrālai finanšu un līgumu aģentūrai veikt grozījumus 2018. gada 2. oktobra starpresoru vienošanās Nr. LM2018/21-07/15 “Starpresoru vienošanās par sadarbību Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda vadībā 2014.– 2020.gada plānošanas periodā”, paredzot sadarbību pasākuma īstenošanā atbilstoši informatīvajam ziņojumam.
9.
Labklājības ministrijai nekavējoties informēt Ministru kabinetu gadījumā, ja izmaksas, kas projektā veiktas pirms tā apstiprināšanas, varētu netikt vai netiek attiecinātas no ERAF, sagatavojot attiecīgu informāciju, kurā norādīts detalizēts apraksts par radušos situāciju un neatbilstības rašanās cēloņiem un finansiālo ietekmi, un sniegts apraksts par turpmāko iespējamo risinājumu, lai turpinātu attiecīgā projekta īstenošanu. Projekta turpmāka īstenošana vai tā pārtraukšana notiek, ievērojot Ministru kabinetā lemto.
10.
Labklājības ministrijai pēc Finanšu ministrijas pieprasījuma sniegt informāciju par pasākuma īstenošanu.
11.
 Labklājības ministrijai pēc Eiropas Savienības fondu 2021.-2027. gada plānošanas perioda vadības likuma spēkā stāšanās sagatavot un iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā steidzamības kārtībā  Ministru kabineta noteikumu projektu par pasākuma īstenošanu.