Loading [MathJax]/extensions/tex2jax.js

MK sēdes protokollēmuma projekts

24-TA-301
Informatīvais ziņojums "Informatīvais ziņojums “Par Latvijas Republikas ārējās robežas stiprināšanas risinājuma izvērtējumu un turpmāko rīcību”"
1.
Pieņemt zināšanai iesniegto informatīvo ziņojumu.
2.
Atbalstīt informatīvajā ziņojumā "Par Latvijas Republikas ārējās robežas stiprināšanas risinājuma izvērtējumu un turpmāko rīcību" ietverto pirmā un otrā posma risinājumu realizāciju.
3.
Noteikt Satiksmes ministriju (Valsts akciju sabiedrība “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”) par atbildīgo institūciju informatīvajā ziņojumā  ietvertā īstermiņa risinājuma pirmā posma ieviešanā. Noteikt Finanšu ministriju (Valsts ieņēmumu dienests), Iekšlietu ministriju (Valsts robežsardze), Zemkopības ministriju (Pārtikas un veterinārais dienests) un Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju par līdzatbildīgajām institūcijām informatīvajā ziņojumā norādītā risinājuma pirmā posma ieviešanā.
4.
Noteikt, ka, ievērojot valsts drošības interešu aizsardzību, risinājuma pirmā posma realizācijai Satiksmes ministrija (Valsts akciju sabiedrība “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”) ir tiesīga piemērot Publisko iepirkumu likuma 3. panta astotajā daļā minēto izņēmumu ar mērķi mazināt valsts drošības riskus un stiprināt valsts ārējo robežu drošību. 
5.
Noteikt, ka Satiksmes ministrija (Valsts Sabiedrība ar ierobežotu atbildību  “Autotransporta direkcija”) ir robežšķērsošanas iepriekšējas pieteikšanās un rindas progresa sistēmas e-pakalpojuma nodrošināšanai izveidotās Vienotās informācijas sistēmas (VIS) pārzinis.
6.
Noteikt, ka Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija savas kompetences ietvaros iesaistās IT risinājuma pirmā un otrā posma pasākumos, kas skar digitālo tehnoloģiju risinājumu izvērtēšanu un ieviešanu.
7.
Noteikt, ka Satiksmes ministrija (Valsts akciju sabiedrība “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”) nodrošina informatīvajā ziņojumā minētā risinājuma pirmā posma ieviešanu 32 mēnešu laikā, tostarp robežšķērsošanas iepriekšējas pieteikšanās un rindas progresa sistēmas  e-pakalpojuma izstrādi un uzturēšanu sauszemes ārējās robežas robežšķērsošanas vietās.
8.
Noteikt, ka Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija risinājuma ieviešanai nepieciešamo 2 500 000 euro līdzekļu  piesaisti nodrošina no Eiropas Reģionālās attīstības fonda, paredzot valsts budžeta līdzfinansējumu atbilstoši Ministru komitejas par Eiropas Savienības fondu jautājumiem 2023.gada 19.oktobra sēdē pieņemtajam lēmumam par finansējuma pārdali Viedās robežas vajadzībām Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.- 2027.gadam 1.3.1. specifiskā atbalsta mērķa  “Izmantot digitalizācijas priekšrocības iedzīvotājiem, uzņēmumiem, pētniecības organizācijām un publiskajām iestādēm” 1.3.1.1. pasākuma “IKT risinājumu un pakalpojumu attīstība un iespēju radīšana privātajam sektoram” ietvaros un nosakot nepieciešamo nodrošinājumu 2 500 000 euro apmērā (Eiropas Savienības fondu daļa – 2 125 000 euro un valsts budžeta līdzfinansējums - 375 000 euro), nodrošinot projekta atbilstību 1.3.1.1.pasākuma priekšatlases kritērijiem, kā arī 1.3.1.1.pasākuma īstenošanas nosacījumiem. 
9.
Pieņemt zināšanai, ka:
9.1.
risinājuma pirmā posma robežšķērsošanas iepriekšējas pieteikšanās un rindas progresa sistēmas e-pakalpojuma izveidei un uzturēšanai plānotās izmaksas pirmajā gadā 95 000 euro apmērā un turpmākajos gados 242 000 euro apmērā ik gadu Valsts Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Autotransporta direkcija” paredz segt no maksas, kas tiek iekasēta par e-pakalpojuma sniegšanu;
9.2.
risinājuma pirmā posma robežšķērsošanas sistēmas uzturēšanai plānoto izmaksu 2026.gadā 100 000 euro apmērā un turpmākajos gados 400 000 euro apmērā ik gadu Valsts akciju sabiedrība “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” segšanai Satiksmes ministrija finansējumu pieprasīs no budžeta programmas “Apropriācijas rezerve”, ņemot vērā Likuma par budžeta un finanšu vadību 9.1 panta otrajā daļā paredzēto.
10.
Informatīvajā ziņojumā ietvertā pirmā posma risinājuma robežšķērsošanas iepriekšējas pieteikšanās un rindas progresa sistēmas e-pakalpojuma izveides nodrošināšanai un izmantošanai Satiksmes ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju (Valsts ieņēmumu dienests) un Iekšlietu ministriju sagatavot un satiksmes ministram noteiktā kārtībā iesniegt Ministru kabinetā nepieciešamos grozījumus Latvijas Republikas valsts robežas likumā, nosakot:
10.1.
pienākumu transportlīdzekli reģistrēt rindā ārējās sauszemes robežas šķērsošanai,
10.2.
iespēju transportlīdzekli ārējās sauszemes robežas šķērsošanai reģistrēt iepriekš vai tieši pirms ārējās robežas šķērsošanas,
10.3.
Satiksmes ministrijas kompetenci ārējās sauszemes robežas rindas administrēšanā un tiesības šo uzdevumu deleģēt,
10.4.
transportlīdzekļa iepriekšēju pieteikšanu rindā un rindas progresa sistēmas e-pakalpojumu par maksas pakalpojumu,
10.5.
Ministru kabinetam izdot noteikumus par transportlīdzekļu rindas ārējās robežas šķērsošanai organizēšanas kārtību, transportlīdzekļu pieteikšanas robežas šķērsošanai kārtību un sniedzamo datu par transportlīdzekli, tā vadītāja kontaktinformācijas apjomu, datu glabāšanas termiņus, datu apstrādes  nosacījumus, kārtību, kādā institūcijas saņem piekļuvi ārējo robežu šķērsojošo transportlīdzekļu datiem, kā arī transportlīdzekļu pieteikšanas rindā ārējās robežas šķērsošanai pakalpojuma maksas noteikšanu.
11.
Satiksmes ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju (Valsts ieņēmumu dienests) un Iekšlietu ministriju pēc šā protokollēmuma 10. punktā noteiktā uzdevuma izpildes sagatavot un satiksmes ministram iesniegt Ministru kabinetā Ministru kabineta noteikumu projektu atbilstoši deleģējumam, kā arī iesniegt grozījumus Ministru kabineta 2010. gada 27. jūlija noteikumos Nr. 697 “Robežšķērsošanas vietas režīma noteikumi”.
12.
Noteikt Finanšu ministriju (Valsts ieņēmumu dienests) par atbildīgo institūciju risinājuma otrā posma ieviešanā. Noteikt Iekšlietu ministriju (Valsts robežsardze), Zemkopības ministriju (Pārtikas un veterinārais dienests), Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju par līdzatbildīgajām institūcijām risinājuma otrā posma ieviešanā.
13.
Finanšu ministrijai (Valsts ieņēmumu dienests) sadarbībā ar Iekšlietu ministriju (Valsts robežsardze), Zemkopības ministriju (Pārtikas un veterinārais dienests) un Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju paralēli risinājuma pirmajam posmam realizēt arī otro posmu, to pabeidzot 44 mēnešu laikā.
14.
Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijai, ņemot vērā Ministru komitejas par Eiropas Savienības fondu jautājumiem 2023.gada 19.oktobra sēdē pieņemto lēmumu par finansējuma pārdali Viedās robežas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju projektu vajadzībām, paredzēt 5 874 741 euro (Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – 4 993 530 euro (no tā elastības finansējums – 1 122 772 euro) un valsts budžeta līdzfinansējums - 881211 euro (no tā elastības finansējums – 198 137 euro)) risinājuma otrā posma realizācijai Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.- 2027.gadam 1.3.1. specifiskā atbalsta mērķa  “Izmantot digitalizācijas priekšrocības iedzīvotājiem, uzņēmumiem, pētniecības organizācijām un publiskajām iestādēm” 1.3.1.1. pasākuma “IKT risinājumu un pakalpojumu attīstība un iespēju radīšana privātajam sektoram” ietvaros.
Piekrītu
Paziņojums par sīkdatņu lietošanu
Lai nodrošinātu TAP portāla pieejamību, tā darbībai tiek izmantotas tikai obligātās tehniskās sīkdatnes. Esmu informēts par sīkdatņu izmantošanu un, turpinot darboties šajā vietnē, piekrītu to izmantošanai. Lasīt vairāk